Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Foxi  (Megtekintve 72240 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #105 Dátum: 2011. November 24. - 11:14:30 »

Kedves Manipulus! Engem is érdekel a cikk.  Emelem

Szia!

Szívesen átküldöm, ha adsz elérhetőséget.

üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #106 Dátum: 2012. Január 10. - 21:08:40 »

 Emelem Sziasztok!
Ma este a rövidszőrű foxi kutyám (Edy) elkezdett rángatózni a az oldalára feküdve é amikor felkelt és elkezdett sétálni akkor meg egyensúly zavarai voltak.Ez pár percig tartott és utána nem volt semmi baja. Egyből hívtam az állatorvost, mert azt hittem, hogy megmérgezték(jogosan mert az előző kutyánkat is megmérgezték) de a Doki megnyugtatott,hogy ez "csak" egy epilepsziás roham volt és ,hogy ez elő szokott fordulni ezeknél a kutyafajtáknál. Ti tapasztaltatok már ilyet?
Üdv Mindenkinek!
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #107 Dátum: 2012. Január 10. - 21:24:09 »

Emelem Sziasztok!
Ma este a rövidszőrű foxi kutyám (Edy) elkezdett rángatózni a az oldalára feküdve é amikor felkelt és elkezdett sétálni akkor meg egyensúly zavarai voltak.Ez pár percig tartott és utána nem volt semmi baja. Egyből hívtam az állatorvost, mert azt hittem, hogy megmérgezték(jogosan mert az előző kutyánkat is megmérgezték) de a Doki megnyugtatott,hogy ez "csak" egy epilepsziás roham volt és ,hogy ez elő szokott fordulni ezeknél a kutyafajtáknál. Ti tapasztaltatok már ilyet?
Üdv Mindenkinek!

És nem is tudott vele semmit kezdeni az állatorvos?  Előfordulhat ez máskor is vagy nem mondott semmi biztosat?
 Emelem
Naplózva

Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #108 Dátum: 2012. Január 11. - 08:16:58 »

Tudok epilepsziás foxiról. Kérdés, hogy mennyi időnként jön (majd) elő az epilepszia, mert úgy tudom, hogy egy bizonyos gyakoriságnál azért nem árt gyógyszerrel kezelni a kutyát.


Anna
Naplózva
merkelnorbi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #109 Dátum: 2012. Január 11. - 15:13:50 »

Mondta a doktor, hogy figyeljem és azt mondta még,hogy szerinte nem valószínű,hogy a közeljövőben rohama lesz. De azért most nagyon figyelek rá.
Üdv! Emelem
Naplózva
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2012. Január 11. - 15:34:31 »

Sziasztok!
Sajnos volt szerencsém epilepsziás kutyához, bár Ő németjuhászkutya volt. Dolgoztam vele talán 2-3 évet és minden előjel nélkül elkapta egy roham, nem volt szép látvány, de én nem is rángatózásnak nevezném inkább olyan volt mintha az oldalán feküdve ki akart volna rohanni a világból. Ez nem volt hosszabb 10-20 másodpercnél és úgy ahogy jött olyan hirtelen el is múlt, felállt csóvált és nem látszott rajta semmi. Persze én is vittem azonnal a dokihoz, aki a gyógyszeres kezelést és az azonnali nyugdíjazást javasolta. Gyógyszerrel teljesen tünetmentesen éldegélt tovább, de dolgozni sajnos már nem tudtam vele, mert arra azért senki nem vállalt garanciát, hogy esetleg nagyobb megerőltetés vagy stresszhelyzetben a gyógyszer mit produkál...
Ha a doki nem mondta volna, akkor csupán jó tanácsként- saját káromon: roham alatt ne nyúlj a szájába még akkor sem, ha már szétharapta a nyelvét és ömlik a vér mint a disznóvágáson, mert valószínű a kezed is így fog járni és mehetsz tetanuszra, legtöbbet azzal tudsz segíteni, ha valami fadarabot tartasz kéznél és azt megpróbálod a szájába tenni úgy, hogy arra harapjon rá, ha ez bent van akkor a nagy valószínűséggel a nyelve sem fog megsérülni. Mikor ez nálunk történt humán gyógyászatban használatos gyógyszert kaptunk, de ezt időnként váltogatni kell, mert hozzászokik a kutya szervezete és nem fog hatni.              
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #111 Dátum: 2012. Január 12. - 14:38:53 »

Sziasztok!

Egyszer nálam is előfordult a kutyámnál 1 roham. Természetesen én is megijedtem, és hívtam a dokit.
Azt mondta, ne foglalkozzam vele, az elmúlt 2 napban rengeteg kutyán előjött, amiknél még soha nem fordult elő.
Ha még egyszer előfordul, akkor vigyem.
Szerencsére azóta se fordult elő. Lekopogom: kopp-kopp
Valószínűleg volt valami a levegőbe. Nem mondom, hogy nem akkor ért ide a a fukusimai felhő.


Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #112 Dátum: 2012. Február 05. - 20:40:50 »

Sziasztok! Wave
 A fent említett probléma (betegség) bármikor ismétlődhet,ezzel azt akarom mondani,hogy ez fokozottan veszélyesebb ha "munka" közben éri a kutyát(pl.kotorékban,sűrűben...távolabb tőlünk).A tapasztalatom (embereknél),hogy a rohamok és egyéb agyi történések a hidegfonti hatásoknál(hidegfront előtt közvetlen) gyakoribbak.És ez levezethető az ebekre is...Szerintem...
 A nagyobb probléma akkor kezdődik,ha szegény pára nem tisztul fel a rohamból.Mondjuk egy 5-8-10 percig tartó merevgörcsös állapot már veszélyes lehet(ez már nagy rohamnak minösül).A szervezetet is nagyon megterheli egy ilyen.És végzetes is lehet...Humán gyógyszerekkel kezelhető,véleményem szerint.És semmiképpen sem szabad félvállról venni...!
                                                                                                                    Üdv. Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2013. április 08. - 17:06:10 »


Egy ismerősöm kért meg hogy tegyem közzé hogy sima foxi kölykei baráti áron eladók vadászó fogós szülőktöl.
Valaki keresett is a fórumon ilyet de nem találom melyik topikban .  Priviben keressetek !           Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2013. április 08. - 17:30:14 »

Egy ismerősöm kért meg hogy tegyem közzé hogy sima foxi kölykei baráti áron eladók vadászó fogós szülőktöl.
Valaki keresett is a fórumon ilyet de nem találom melyik topikban .  Priviben keressetek !           Emelem

"Maverick7
Rügy

Re:Csevegő
« Új üzenet #9186 Dátum: 2013. április 06. - 11:32:49 »
   Válasz idézettelIdézet
Üdvözlök mindenkit!
A segítségeteket szeretném kérni, mert akarok majd vásárolni, egy foxterriert. Szeretném vadászatra használni, főleg disznóra, viszont mivel kezdő vadász vagyok nem tudom, hogyan is kellene a tanításához hozzákezdeni. Sokan a disznóskertet javasolják, azonban  ilyen a közelemben nem található. Van a szomszédomban vadfelvásárló, s onnan tudok bármikor szerezni disznóbőrt, fejet, stb. Az érdekelne , hogy hogyan kellene hozzákezdeni a tanításához?? Segítségeteket előre is köszönöm  Emelem  Péter"

Maverick7 kereste a csevegőben.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2013. április 08. - 18:06:06 »

"Maverick7
Rügy

Re:Csevegő
« Új üzenet #9186 Dátum: 2013. április 06. - 11:32:49 »
   Válasz idézettelIdézet
Üdvözlök mindenkit!
A segítségeteket szeretném kérni, mert akarok majd vásárolni, egy foxterriert. Szeretném vadászatra használni, főleg disznóra, viszont mivel kezdő vadász vagyok nem tudom, hogyan is kellene a tanításához hozzákezdeni. Sokan a disznóskertet javasolják, azonban  ilyen a közelemben nem található. Van a szomszédomban vadfelvásárló, s onnan tudok bármikor szerezni disznóbőrt, fejet, stb. Az érdekelne , hogy hogyan kellene hozzákezdeni a tanításához?? Segítségeteket előre is köszönöm  Emelem  Péter"

Maverick7 kereste a csevegőben.

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2013. április 08. - 18:14:13 »



Maverick7 kereste a csevegőben.


A Pü megtelt !               Rííí
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #117 Dátum: 2013. április 08. - 18:18:31 »

"Maverick7
Rügy

Re:Csevegő
« Új üzenet #9186 Dátum: 2013. április 06. - 11:32:49 »
   Válasz idézettelIdézet
Üdvözlök mindenkit!
A segítségeteket szeretném kérni, mert akarok majd vásárolni, egy foxterriert. Szeretném vadászatra használni, főleg disznóra, viszont mivel kezdő vadász vagyok nem tudom, hogyan is kellene a tanításához hozzákezdeni. Sokan a disznóskertet javasolják, azonban  ilyen a közelemben nem található. Van a szomszédomban vadfelvásárló, s onnan tudok bármikor szerezni disznóbőrt, fejet, stb. Az érdekelne , hogy hogyan kellene hozzákezdeni a tanításához?? Segítségeteket előre is köszönöm  Emelem  Péter"

Maverick7 kereste a csevegőben.

Kedves Sanyooo!

Tanulni sohasem késő!

Ilyenkor a megfelelő hozzászólást ne a kisegereddel másold, nyomd meg az idézet gombot, és az ott kapott tartalmat egészében kopizd ide, akkor klikkelhető marad az eredeti hozzászólás.

Így:

Üdvözlök mindenkit!
A segítségeteket szeretném kérni, mert akarok majd vásárolni, egy foxterriert. Szeretném vadászatra használni, főleg disznóra, viszont mivel kezdő vadász vagyok nem tudom, hogyan is kellene a tanításához hozzákezdeni. Sokan a disznóskertet javasolják, azonban  ilyen a közelemben nem található. Van a szomszédomban vadfelvásárló, s onnan tudok bármikor szerezni disznóbőrt, fejet, stb. Az érdekelne , hogy hogyan kellene hozzákezdeni a tanításához?? Segítségeteket előre is köszönöm  Emelem  Péter
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #118 Dátum: 2013. április 08. - 18:26:19 »


A Pü megtelt !               Rííí

Hozzászólások:   1 (0.003 naponta)      ennyi hozzászólással kevés a privát üzenet lehetőség. Ez van!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2013. április 08. - 18:32:45 »

Hozzászólások:   1 (0.003 naponta)      ennyi hozzászólással kevés a privát üzenet lehetőség. Ez van!  Emelem

Egyetértek vele de legalább azt az egyet törölné !   Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: