Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: földtulajdonosi vadásztársaságok  (Megtekintve 28457 alkalommal)
waltner
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Dátum: 2009. Március 14. - 20:10:36 »

Tisztelt Vadásztársak. Szeretném a véleményüket(eteket) megkérdezni a földtulajdonosi vadásztársaságok működéséröl. Az én véleményem nagyon negatív, holott én is ilyen társaságban vadászom! Nekem az a véleményem, hogy ez egy szabad rablás; az Osztrákok sorsára jutunk, nem lesz mire vadásznunk 5-10év múlva, mivel senki nem ellenőriz senkit, mert mindenki sogor koma jóbarát!!! Az a baj, hogy ez a nyílt titok, hogy egy krotáliával kilőnek több vadat hiába szabályozzák a kilövési darabszámot a hatóságok. Ez nem vezet jóra. Nem hiszem, hogy csak nekem probléma ez. Ez a döntés a kormánytól tönkretette Magyarország igen szép vadállományát. Én egyedül nagyon kevés vagyok ennek megváltoztatására, aki igaz vadász és nem puskás, próbáljon változtatni rajta. De lehet, hogy a törvényeken kellene változtatni!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 06. - 21:26:55 írta Voldemort » Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2009. Március 14. - 20:31:37 »

Az a baj, hogy ez a nyílt titok, hogy egy krotáliával kilőnek több vadat hiába szabályozzák a kilövési darabszámot a hatóságok. Ez nem vezet jóra. Nem hiszem, hogy csak nekem probléma ez. Ez a döntés a kormánytól tönkretette Magyarország igen szép vadállományát. Én egyedül nagyon kevés vagyok ennek megváltoztatására, aki igaz vadász és nem puskás, próbáljon változtatni rajta. De lehet, hogy a törvényeken kellene változtatni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ölég szomorú ha így megy felétek  Szomorú Nem biztos hogy a törvénnyel van a baj,hanem inkább a betartásával.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2009. Március 15. - 02:25:59 »

Tisztelt Vadásztársak. Szeretném a véleményüket(eteket) megkérdezni a földtulajdonosi vadásztársaságok működéséröl. Az én véleményem nagyon negatív, holott én is ilyen társaságban vadászom! Nekem az a véleményem, hogy ez egy szabad rablás; az Osztrákok sorsára jutunk, nem lesz mire vadásznunk 5-10év múlva, mivel senki nem ellenőriz senkit, mert mindenki sogor koma jóbarát!!! Az a baj, hogy ez a nyílt titok, hogy egy krotáliával kilőnek több vadat hiába szabályozzák a kilövési darabszámot a hatóságok. Ez nem vezet jóra. Nem hiszem, hogy csak nekem probléma ez. Ez a döntés a kormánytól tönkretette Magyarország igen szép vadállományát. Én egyedül nagyon kevés vagyok ennek megváltoztatására, aki igaz vadász és nem puskás, próbáljon változtatni rajta. De lehet, hogy a törvényeken kellene változtatni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szervusz Waltner, üdv a fórumon!

Sok mindenben igazad van sajnos, de amit írsz, az még sajnálatosabb módon nem csak a földtulajdonosok vadászataira igaz.

Meg kell viszont különböztetni, hogy olyan földtulajokról van-e szó, akik maguk gyakorolják a vadászati jogot, vagy pedig ezek vadásztársaságot alakítottak. De persze a vadgazdálkodási jogszabályok mindegyikre ugyanúgy vonatkoznak...

Nem igazán értem ugyanakkor, hogy ehhez a mindenkori kormánynak mi köze van. A vadászati törvény az - ahogy a nevében is benne van - törvény, tehát az Országgyűlés fogadta el 1996-ban. De ha változás lesz, az abban biztosan nem jelent újdonságot, hogy a vadászati jog a földtulajdonhoz tapad-e. Elvégre nem vagyunk kommunisták, remélhetőleg mind elfogadjuk, hogy kapitalizmusban élünk.
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #3 Dátum: 2009. Március 15. - 10:14:14 »

Hát nem tudom, hogy az egyesületek hogyan köthetők a kommunizmushoz, meg azt sem, hogy az előző rendszer mennyiben azonosult a kommunizmus eszmélyével, de annak a rezsimnek is meg ennek a rezsimnek is meg vannak a maguk kiváltságosai.
Több olyan példát tudok, amikor a nagyobb földtulajdonosok kiskirályként "működtetik" a vadászatot. Magyarán RABLÓGAZDÁLKODÓK!!!!! De az erdészetekről sincs igazán jó véleményem.
Mindkét Vt. minek tagja vagyok, viszont nagyon korrektül végzi a vadgazdálkodást, kifizeti a vadkárt, a horribilis bérleti díjat.
És uram bocsá én sem értek egyet a földtulajdonhoz kötött plusz jogokkal, mert iparos emberként engem semmilyen plusz anyagi előjog nem illet meg üzlet, vállalati telephely, stb alapján.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2009. Március 15. - 15:56:06 »

Hát nem tudom, hogy az egyesületek hogyan köthetők a kommunizmushoz, meg azt sem, hogy az előző rendszer mennyiben azonosult a kommunizmus eszmélyével, de annak a rezsimnek is meg ennek a rezsimnek is meg vannak a maguk kiváltságosai.
Több olyan példát tudok, amikor a nagyobb földtulajdonosok kiskirályként "működtetik" a vadászatot. Magyarán RABLÓGAZDÁLKODÓK!!!!! De az erdészetekről sincs igazán jó véleményem.
Mindkét Vt. minek tagja vagyok, viszont nagyon korrektül végzi a vadgazdálkodást, kifizeti a vadkárt, a horribilis bérleti díjat.
És uram bocsá én sem értek egyet a földtulajdonhoz kötött plusz jogokkal, mert iparos emberként engem semmilyen plusz anyagi előjog nem illet meg üzlet, vállalati telephely, stb alapján.

Szia Laci!

A kommunizmust azért hoztam fel, mert országszerte sokan képtelenek elfogadni, hogy a vadászati jog vagyoni értékű jog. Pedig az, ha valakinek földje van, akkor ehhez kell tapadjon a vadászati jog is. Ezt el kell fogadni, még nekem is, ha valakinek van valamije azzal belátása szerint rendelkezhet, különben megint oda lukadunk ki mint az előző rendszerben, hogy miért van valakinek pl. 300 négyzetméteres háza. Mondom ezt én, akinek egy zsebkendőnyi földje sincs.

De el kell oszlatni egy tévhitet is, miszerint a földtulajdonos azt csinál a vadállománnyal amit akar. Ez nem így van, a földtulajdonosokat ha maguk gyakorolják a vadászati jogot, ugyanúgy kötik a vadgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, ha tetszik nekik, ha nem.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2009. Március 15. - 18:49:01 »

Tisztelt Vadásztársak. Szeretném a véleményüket(eteket) megkérdezni a földtulajdonosi vadásztársaságok működéséröl. Az én véleményem nagyon negatív, holott én is ilyen társaságban vadászom! Nekem az a véleményem, hogy ez egy szabad rablás; az Osztrákok sorsára jutunk, nem lesz mire vadásznunk 5-10év múlva, mivel senki nem ellenőriz senkit, mert mindenki sogor koma jóbarát!!! Az a baj, hogy ez a nyílt titok, hogy egy krotáliával kilőnek több vadat hiába szabályozzák a kilövési darabszámot a hatóságok. Ez nem vezet jóra. Nem hiszem, hogy csak nekem probléma ez. Ez a döntés a kormánytól tönkretette Magyarország igen szép vadállományát. Én egyedül nagyon kevés vagyok ennek megváltoztatására, aki igaz vadász és nem puskás, próbáljon változtatni rajta. De lehet, hogy a törvényeken kellene változtatni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szevasz waltner!

Azt hiszem általánosítani nem célszerű ebben a kérdésben (sem).
Nekem is volt szerencsém olyan FTK-ben vadászni ahol azt mondták bármit lőhetek, el van intézve, állatorvos lepapíroz mindent, igaz, hogy csak 1 krotália van, de lőjetek amennyit lehet, legfeljebb hazaviszed...stb. (no ide nem mentem többet, pedig akár évente lőhettem volna bikát...bármekkorát.)

Ellenben volt szerencsém olyan FTK-ben vadászni ahol mintagazdaság kerekedett az elmúlt pár évben.
A vadnak van takarmány, a föltulajdonosok - akik a vadászok is - kijelentették, hogy a kompetencia fejében NINCS VADKÁRIGÉNY BEJELENTÉS.
Csodásan elvannak tizen páran azon a 3-4ezer ha-on, és öröm volt úgy köztük lenni, hogy BARÁT a töbszáz ha-os gazda, meg az ex-tsz traktoros vadász is.
Megférnek egymás mellett, sőt egyenrangúak...persze ezt értem úgy, hogy a nagy ft.-nak ideje híjján a traktoros vadász segít be...de ezért bizony vadászati lehetőségei is jobbak lettek, ergo amennyivel jobban hozzájárult a működéshez, bizony az ottani tehetősek ezt tolerálták is neki.
Tudom ritka példa ez is és ebből kevesebbet látni, éppen ezért örültem amikor itt vadászhattam. (egyébként apróvadas terület.)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #6 Dátum: 2009. Március 16. - 09:06:44 »


Azt hiszem általánosítani nem célszerű ebben a kérdésben (sem).


"Így jut el az emberhez, az intézmény helyett." /Bereményi-Cseh Tamás/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #7 Dátum: 2009. Március 16. - 18:52:20 »

De el kell oszlatni egy tévhitet is, miszerint a földtulajdonos azt csinál a vadállománnyal amit akar. Ez nem így van, a földtulajdonosokat ha maguk gyakorolják a vadászati jogot, ugyanúgy kötik a vadgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, ha tetszik nekik, ha nem.
Szia Viktor!
A rendszerrel nem értek egyet, de ez a saját véleményem, nem kell vele egyetérteni.
Tudomásul kellett vennem a vonatkozó jogszabályokat, ezek szerint tudok vadászni. Deee!!!!! megkaptam már azt hogy a gazdag Pesti itt ne vadásszon (holott nem vagyok Pesti, sőt gazdag sem, és az említett kijelentést tevő még hátulgombolós volt, mikor már etetőt és magaslest építettem azon a vidéken és most is több földem van, mint az egész családjának, csak ezt a s.ggfej már ezt nem tudja, én meg nem tartom fontosnak, hogy tudja) És ez a "földtulajdonos a belépésekor a megállapított x ezer Ft belépési díjat egy fél év alatt tudta befizetni. Vadászni viszont azonnal akart.
A környékünkön inkább az irígység, a mindent nekem elv érvényesül, mint a törvényes vadgazdálkodás.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2009. Március 16. - 19:24:17 »

De el kell oszlatni egy tévhitet is, miszerint a földtulajdonos azt csinál a vadállománnyal amit akar. Ez nem így van, a földtulajdonosokat ha maguk gyakorolják a vadászati jogot, ugyanúgy kötik a vadgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, ha tetszik nekik, ha nem.
Szia Viktor!
A rendszerrel nem értek egyet, de ez a saját véleményem, nem kell vele egyetérteni.
Tudomásul kellett vennem a vonatkozó jogszabályokat, ezek szerint tudok vadászni. Deee!!!!! megkaptam már azt hogy a gazdag Pesti itt ne vadásszon (holott nem vagyok Pesti, sőt gazdag sem, és az említett kijelentést tevő még hátulgombolós volt, mikor már etetőt és magaslest építettem azon a vidéken és most is több földem van, mint az egész családjának, csak ezt a s.ggfej már ezt nem tudja, én meg nem tartom fontosnak, hogy tudja) És ez a "földtulajdonos a belépésekor a megállapított x ezer Ft belépési díjat egy fél év alatt tudta befizetni. Vadászni viszont azonnal akart.
A környékünkön inkább az irígység, a mindent nekem elv érvényesül, mint a törvényes vadgazdálkodás.


Na ez a baj Laci.

De ettől még a hatósági ellenőrzéssel rá lehetne szorítani őket.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #9 Dátum: 2009. Március 16. - 20:47:03 »

Na ez a baj Laci.

De ettől még a hatósági ellenőrzéssel rá lehetne szorítani őket.

Mire van most ideje, energiája, meg pénze a hatóságnak Viktor?
Ellenőrzés?
A papírmunkát meg a trófeabírálatot se nagyon győzik!
Ha épp rá is érnének az ügyintézés, a pereskedés, meg a trófeabírálat között, akkor lehet, hogy autójuk sincs kimenni.

Ha meg az is van, akkor még mindig lehet egy befolyásos ismerős...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2009. Március 16. - 21:01:28 »

Mire van most ideje, energiája, meg pénze a hatóságnak Viktor?
Ellenőrzés?
A papírmunkát meg a trófeabírálatot se nagyon győzik!
Ha épp rá is érnének az ügyintézés, a pereskedés, meg a trófeabírálat között, akkor lehet, hogy autójuk sincs kimenni.

Ha meg az is van, akkor még mindig lehet egy befolyásos ismerős...

 Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2009. Március 16. - 21:13:13 »

Mire van most ideje, energiája, meg pénze a hatóságnak Viktor?
Ellenőrzés?
A papírmunkát meg a trófeabírálatot se nagyon győzik!
Ha épp rá is érnének az ügyintézés, a pereskedés, meg a trófeabírálat között, akkor lehet, hogy autójuk sincs kimenni.

Ha meg az is van, akkor még mindig lehet egy befolyásos ismerős...

Azért azt vágod, hogy feltételes módban írtam amit írtam... Kacsint
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #12 Dátum: 2009. Március 16. - 21:26:24 »

Azért azt vágod, hogy feltételes módban írtam amit írtam... Kacsint

 Igen  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. Március 16. - 21:42:45 »


"Meg kell viszont különböztetni, hogy olyan földtulajokról van-e szó, akik maguk gyakorolják a vadászati jogot, vagy pedig ezek vadásztársaságot alakítottak."

A vadászat szempontjából miért is kell különbséget tenni?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2009. Március 16. - 22:18:42 »

"Meg kell viszont különböztetni, hogy olyan földtulajokról van-e szó, akik maguk gyakorolják a vadászati jogot, vagy pedig ezek vadásztársaságot alakítottak."

A vadászat szempontjából miért is kell különbséget tenni?

Pont abból a szempontból nem kell. De ezt írtam is.

a földtulajdonosokat ha maguk gyakorolják a vadászati jogot, ugyanúgy kötik a vadgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, ha tetszik nekik, ha nem.

 Wave
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: