Oldalak: 1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 642831 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7515 Dátum: 2017. December 13. - 10:23:50 »

Majdnem mire a tabletet előbányásztam addigra nekiálltak.... Ördög

Spórolsz itt a betűkkel!   Vállat von

Minek álltak neki? Megfőzni, vagy megenni, a mit?   Vállat von

 Röhög

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #7516 Dátum: 2017. December 13. - 10:31:56 »

Spórolsz itt a betűkkel!   Vállat von

Minek álltak neki? Megfőzni, vagy megenni, a mit?   Vállat von

 Röhög



Megenni, egyébként egy sima csirkepaprikás volt. Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #7517 Dátum: 2017. December 13. - 10:37:57 »

Majdnem mire a tabletet előbányásztam addigra nekiálltak.... Ördög

Nem is tudtam, hogy ebből is van már tabletás.  Fejvakarás  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #7518 Dátum: 2017. December 29. - 17:27:43 »

Nem tudom mennyire lehet kenyérnek csúfolni, mindenesetre én ezt szoktam sütőben sütni és mindig elfogy.
72 dkg kenyérliszt (kukoricásnál 60 deka kenyér-, 12 deka kukoricaliszt)
6 dl langyos víz
2 tk só
1tasak száraz élesztő

Az összetevőket összekutyulod, majd a vízzel összekevered. Nokedli állagú lesz, nem kell megijedni.
Mindig délután szoktam, mert 12 órát kelesztjük utána.
Reggel, ébredés után a megkelt tésztát begyúrom kilisztezett deszkán, majd egy ovális formájú jénaiba teszem és lefedem a tetejével, majd fél órát pihentetem.
A sütőt 250 °C-ra előmelegítem, majd 45 percig fedő alatt, újabb 5 percig anélkül sütöm.
 

Szerintem nevezhetjük kenyérnek...

Karácsony alatti ráérő időben kipróbáltam.
Elsőre jobban sikerült, mint a bolti/szupermarketes kenyerek 90%-a.



Egy kicsit lehetne könnyedebb a bele, de ez a változat - gondolom az egyszerűsége miatt - ennyit tud.
Vagy csak szimplán így sikerült, mint az egyszeri asszonynak a paradicsomleves  Vigyorog

Egy szó mint száz: a család úgy ette, mint a hernyó...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #7519 Dátum: 2017. December 29. - 17:34:34 »

Nagyon jól néz ki  Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7520 Dátum: 2017. December 29. - 22:12:09 »

Sütnék rá szalonnát...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #7521 Dátum: 2018. Január 06. - 01:18:32 »

Nesze neked big green egg meg cooker smoker...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #7522 Dátum: 2018. Január 08. - 10:03:25 »

 Emelem Üdv a Vadásznak!

A Karácsony előtti nagy alapanyag felhalmozásból maradt egy szép csülök a fagyasztóban.
Hétvégén úgy döntöttem, hogy a legjobb helye a kemencében lenne. A gondolatot tett követte, egy fej fokhagymával megtűzdeltem, egy kis sertés fűszer keverékkel megszórtam.
Pár órányi felfűtés után ment rá a parázsra, ott is eltöltött még négy órát (a kemence nem az idegbetegek "sportja"), a végeredmény magáért beszél.




Tamási Zoltán
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7523 Dátum: 2018. Január 08. - 10:25:31 »

Pataki tálban szoktam csinálni-ugyanúgy 4-4 és fél órán át sül. Kicsit pirosabbra szeretem hagyni. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #7524 Dátum: 2018. Február 24. - 20:00:20 »

Üdv Urak!
Sch.Péter olvtárs baszogtat (nem ok nélkül Stoel), hogy a már évekkel korábban beígért receptet egy,
a Gyulaj Zrt. vadászházaiban "slágerterméknek" számító étekről küldjem meg neki.
Ez a fő fogás a vadászházak menülapján "Vörösboros dám"-ként fut, és a vendégek igen gyakran kérik is, főként a visszajárók. 
A receptje alapból titkos Vigyorog, de egyszer, egy heves udvarlást követően Terimama (Isten nyugosztalja) aki a világ legédesebb szakácsnénije volt,
egy gyenge pillanatában főbb paramétereit tekintve leskiccelte nekem a receptúrát, ami ha jól tudom, akkor az ő szellemi terméke volt.
Nem is tudja azóta sem, senki azt a csodát megalkotni, amit Ő tudott (ha van mennyország, biztosan oda került és azóta ott nagyon jókat esznek a beutaltak  Angyal Ördög)
Nincsenek benne mennyiségek, itt mindennek érzésből kell történnie, így csak azoknak ajánlom, akik nem stopperrel és itinerrel főznek, hanem
élvezik a konyhai alkotás örömteli folyamatát és rendelkeznek is hozzá kellő rutinnal.....vagy kellő bátorsággal Piál

Vörösboros
Készülhet dám, gím, őz, vaddisznó húsból egyaránt, de dámból a legfinomabb.
Első sorban csontozott lapocka és comb az alapanyag, de használhatunk gerincről lefejtett színhúst is.
Cukrot karamellizálunk (mennyiség, a hús méretéhez mérten) lábosban, amikor jó a karamell, akkor olajjal meglocsoljuk, elkeverjük és beletesszük a nagy darab húst (húsokat).
Adunk hozzá apróra vágott szalonnát és együtt pirítjuk, a húst időnként megforgatva.
Ha a hús már pirul, adunk hozzá sárgarépát, zöldség-gyökeret, hagymát, borsot, szegfűborsot, szegfűszeget, borókabogyót.
A hozzáadott fűszerekkel és zöldséggel együtt pároljuk, majd felöntjük vízzel és vörösborral.
Ekkor sózzuk meg és mehet bele némi ételízesítő fűszerkeverék is.
Amikor a hús már félig megpuhult, adjunk hozzá gyümölcsöt (meggy, áfonya, alma, ribizli) de adhatunk hozzá különféle lekvárokat is, ízlés szerint.
Ha a hús megpuhult, azt a léből kivesszük és letakarva pihentetjük.
A levet átpasszírozzuk, adhatunk hozzá kevés mustárt, majd zsír nélkül pirított liszttel kellő állagúra sűrítjük és ekkor adhatunk még hozzá áfonyalekvárt is a frissebb gyümölcsös zamat érdekében.
A húst szeleteljük, és a gyümölcsös mártással nyakon öntve, burgonya krokettel, vagy hercegnővel tálaljuk.

Én azt mondom, hogy a világ legjobb vadételei között van (főleg ahogyan Terimama csinálta) Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7525 Dátum: 2018. Február 25. - 08:16:25 »

Üdv Urak!
Sch.Péter olvtárs baszogtat (nem ok nélkül Stoel), hogy a már évekkel korábban beígért receptet egy,
a Gyulaj Zrt. vadászházaiban "slágerterméknek" számító étekről küldjem meg neki.
Ez a fő fogás a vadászházak menülapján "Vörösboros dám"-ként fut, és a vendégek igen gyakran kérik is, főként a visszajárók. 
A receptje alapból titkos Vigyorog, de egyszer, egy heves udvarlást követően Terimama (Isten nyugosztalja) aki a világ legédesebb szakácsnénije volt,
egy gyenge pillanatában főbb paramétereit tekintve leskiccelte nekem a receptúrát, ami ha jól tudom, akkor az ő szellemi terméke volt.
Nem is tudja azóta sem, senki azt a csodát megalkotni, amit Ő tudott (ha van mennyország, biztosan oda került és azóta ott nagyon jókat esznek a beutaltak  Angyal Ördög)
Nincsenek benne mennyiségek, itt mindennek érzésből kell történnie, így csak azoknak ajánlom, akik nem stopperrel és itinerrel főznek, hanem
élvezik a konyhai alkotás örömteli folyamatát és rendelkeznek is hozzá kellő rutinnal.....vagy kellő bátorsággal Piál

Vörösboros
Készülhet dám, gím, őz, vaddisznó húsból egyaránt, de dámból a legfinomabb.
Első sorban csontozott lapocka és comb az alapanyag, de használhatunk gerincről lefejtett színhúst is.
Cukrot karamellizálunk (mennyiség, a hús méretéhez mérten) lábosban, amikor jó a karamell, akkor olajjal meglocsoljuk, elkeverjük és beletesszük a nagy darab húst (húsokat).
Adunk hozzá apróra vágott szalonnát és együtt pirítjuk, a húst időnként megforgatva.
Ha a hús már pirul, adunk hozzá sárgarépát, zöldség-gyökeret, hagymát, borsot, szegfűborsot, szegfűszeget, borókabogyót.
A hozzáadott fűszerekkel és zöldséggel együtt pároljuk, majd felöntjük vízzel és vörösborral.
Ekkor sózzuk meg és mehet bele némi ételízesítő fűszerkeverék is.
Amikor a hús már félig megpuhult, adjunk hozzá gyümölcsöt (meggy, áfonya, alma, ribizli) de adhatunk hozzá különféle lekvárokat is, ízlés szerint.
Ha a hús megpuhult, azt a léből kivesszük és letakarva pihentetjük.
A levet átpasszírozzuk, adhatunk hozzá kevés mustárt, majd zsír nélkül pirított liszttel kellő állagúra sűrítjük és ekkor adhatunk még hozzá áfonyalekvárt is a frissebb gyümölcsös zamat érdekében.
A húst szeleteljük, és a gyümölcsös mártással nyakon öntve, burgonya krokettel, vagy hercegnővel tálaljuk.

Én azt mondom, hogy a világ legjobb vadételei között van (főleg ahogyan Terimama csinálta) Igen
 Wave


 Igen

A dám lövés receptjét is mellékelhetted vóna !   Ördög
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #7526 Dátum: 2018. Február 25. - 10:03:16 »

Igen

A dám lövés receptjét is mellékelhetted vóna !   Ördög

Főbukkan, odalbalüvöd, eldűl, kész!  Mégvalami?   Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #7527 Dátum: 2018. Február 25. - 12:22:42 »

Főbukkan, odalbalüvöd, eldűl, kész!  Mégvalami?   Ördög
Nagy vonalakban mérve, valahogy így megy  Ördög
Ma reggel ezt 5x sikerült is a vendégemnek bemutatnia Igen
Miközben jöttünk be megpakolva a területről, megmutattam neki a receptet.
Mire beértünk, már hívta is a zasszonyt, hogy vinne egy szépen lőtt ünőt Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #7528 Dátum: 2018. Március 18. - 13:26:05 »

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7529 Dátum: 2018. Március 18. - 14:51:07 »

Igen Igazi diétás kaja!  Vigyorog Nekem is bejönne!  Kacsint
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: