Oldalak: 1 ... 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 [500] 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 644594 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #7485 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 06:02:19 »

Egyre jobban szerelmes leszek ebbe a grillbe.  :Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7486 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 07:53:48 »

Márk!
Ez igen nagyon jól néz ki Igen
Mennyire macerás a hámozás?
Vagy a jól megsült paprika könnyen kiugrik a bőréből?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7487 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 15:22:38 »

Szia Csaba, konnyen lejon a heja, semmi gond nem maceras miutan meg van jol sulve. A levet kis ecettel izles szerint savankasra keszited. En bedobtam beloluk egy fel tucattal egyszerre krumplival es kolbasszal....Mosolyog A kedvenc savanyusagom.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7488 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 16:12:14 »

Köszönöm, felveszem a repertoárba 😁👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7489 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 16:27:24 »

Megosztanék veletek egy receptet.
Sült vadhús mellé való mártás, de ettük már sajt-tál mellé is mártogatósnak....

1/3 vagy fél kis kocka vajat felteszek serpenyőben.
Amikor felhevült, leveszem a tűzről, rászórok egy kávéskanál nagyon apróra vágott fokhagymát és jól elkeverem benne.
Visszateszem és addig melegítem újból, míg a piruló fokhagyma kellemes, karamellás illatát nem érzem.
Ekkor csorgatok rá pár kanál mézet (a vegyes méz a kedvencem, de biztosan akáccal is működik) és amikor kicsit habzik, akkor egy kis
bort is öntök bele. Vörös, fehér, rozé....egyre megy, ami kéznél van.
Ezt felfőzöm, ha olyan kedvem van, malmozok bele egy csipetnyi rózsaborsot is és amikor jól összeforrt, akkor addig adagolom
bele a som, vagy csipke lekvárt állandó keverés mellett, amíg nem tetszik az állaga.
Pár percig főzöm (keverni, kdverni) majd lezárom és fedő alatt pihentetem.
Valami isteni!
Anti-féle őrültek a borral egy időben rakhatnak hozzá igény szerint csili cseppet vagy port, egy kapszaicin függő barátom szerint
úgy repít igazán a mennyekbe, főleg jó érett camambert mellé csócsálva😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #7490 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 17:34:16 »

Üdvözlet Uraim!

Megosztana velem valaki egy jól bevált kenyérreceptet? Lehetőleg élesztőset, lehet kukoricás is.

Köszönöm.  Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7491 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 18:03:26 »

Üdvözlet Uraim!

Megosztana velem valaki egy jól bevált kenyérreceptet? Lehetőleg élesztőset, lehet kukoricás is.

Köszönöm.  Emelem
Hogyan akarod megsütni? Kenyérsütő gépben vagy sütőben? Ezekkel van sok év rutinom, de pl kemencével semmi. Mi az elképzelés?
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #7492 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 18:09:41 »

Természetesen sütőben, kemencém nincs.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #7493 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 08:23:34 »

Üdvözlet Uraim!

Megosztana velem valaki egy jól bevált kenyérreceptet? Lehetőleg élesztőset, lehet kukoricás is.

Köszönöm.  Emelem
Szia!
Nem tudom mennyire lehet kenyérnek csúfolni, mindenesetre én ezt szoktam sütőben sütni és mindig elfogy.
72 dkg kenyérliszt (kukoricásnál 60 deka kenyér-, 12 deka kukoricaliszt)
6 dl langyos víz
2 tk só
1tasak száraz élesztő
Magkeverék (szotyi, lenmag, tökmag, fenyőmag... ízlés szerint)
Bazsalikom vagy rozmaring

Az összetevőket összekutyulod, majd a vízzel összekevered. Nokedli állagú lesz, nem kell megijedni.
Mindig délután szoktam, mert 12 órát kelesztjük utána.
Reggel, ébredés után a megkelt tésztát begyúrom kilisztezett deszkán, majd egy ovális formájú jénaiba teszem és lefedem a tetejével, majd fél órát pihentetem.
A sütőt 250 °C-ra előmelegítem, majd 45 percig fedő alatt, újabb 5 percig anélkül sütöm.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #7494 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 11:25:58 »

Valahogy így fog kinézni:



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7495 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 11:55:50 »

Természetesen sütőben, kemencém nincs.
Akkor a limara péksége blogot javaslom. Én onnan tanultam meg, eddig még senki se szidta a kenyeremet (a szemembe.... Mosolyog )

Nekem ez a recept vált be:

500 g BL80 víz, 10g élesztő, 3 dl víz, kávéskanál só: összegyúrod, zárt tálban hagyod 4-5 órát kelni. Ez lesz az "öregtészta", javítja a kenyered állagát. Három felé osztom a kész öregtésztát, egy kenyérbe ennek az adagnak a harmadát használom. A másik kettő mehet a fagyasztóba.

400g BL80 liszt, 50g Graham liszt, 50g TK rozsliszt, egy fenti adag öregtészta, két kávéskanál só, három evőkanál olaj, 2,5 dl víz, 15g élesztő: összegyúrod, 20 percig keleszted, átgyúrod, 10 percig keleszted, átgyúrod, formázod, kelni egy sütőpapírral (nekem a szilikonos vált be) kibélelt jénai tetejébe teszem, a jénai aljával letakarom. 30-45 perc alatt (időjárástól, hőmérséklettől függően) megkel, ekkor tetejét bevágom három helyen, a jénail aljába (ami ugye a tető) vizet spriccelek, azzal letakarom és 220 fokra előmelegített sütőben (alsó-felső fűtés, légkeverés nix) 40 perc alatt megsütöm. Kihűteni rácson szoktam. Mindennel együtt két és fél óra alatt bőven megvan a friss forró kenyér, de nem árt hagyni hűlni mielőtt nekiállsz.

Lehet kicsit bonyinak tűnik, ha rááll az ember keze kb 10-15 perc munka az egész, a többi csak várakozás, az eredmény pedig messze lever minden bolti izét. Mifelénk sajnos tisztességes pékség nincs.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7496 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 12:41:33 »

Szittya barbekjú

Sajnos a nyár nagy részét ágyban illetve lábadozással töltöttem, így rengeteg időm volt olvasgatni és tervezgetni. Itt a fórumon is előjött a grill vs barbecue téma. Már régebben is voltak próbálkozásaim a grillezés területén (mérsékelt sikerekkel), illetve bográcsozni szoktam több-kevesebb rendszerességgel, alapvetően vonzanak ezek a szabadtüzi ételkészítési módok. Elkezdtem a BBQ-nak utánna olvasni, majd a tettek mezejére léptem, az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat szeretném megosztani azzokkal, akiket esetleg érdekel.

Első lépéseimet a nyárspolgár blog segítségével tettem meg, mindenkinek javaslom, bár helyenként kicsit túlmisztifikálják a dolgot, de nagyon elkötelezettek. A módszer lényege, hogy 110-120 fokon, füstben sütjük meg a húsokat. Igazán extra szerkó nem kell az ekső próbálkozásokhoz, ha van otthon egy tisztességes gömbgrill, azzal már lehet eredményeket elérni. Első sütésem csirke felsőcomb volt, a sokéves, 47 centis Weber grillemen. A trükk az, hogy kétfelé kell osztani a grillt: csak az egyik oldalra rakunk alulra faszenet, a másikra egy cseppfogó alutálcát, felül pedig a faszén felé szintén egy alutálcát, forróvízzel, a hús pedig a cseppgyűjtő tálca felé megy. Nagyon nem árt egy spéci BBQ hőmérő, amivel a rács feletti hőmérsékletet és a hús hőmérsékletét is tudjuk figyelni és ezeknek megfelelően nyitni-zárni a szellőzőket illetve levenni a húst mielőtt nagyon túlkészül. A finom füstöléshez a kertből évek alatt kijött gyümölcsfák darabjait használtam. A csirke mindössze annyi előkészítést kapott, hogy egy éjszakát ázott öt százalékos sóoldatban (50g só egy liter vízben). 82 fokos húshőmérsékletig sütöttem, 110-140 fokos hőmérsékleten (küzdöttem keményen, de stabilizálni nem sikerült jobban, valamerre mindíg ment). Az íze és az állaga is döbbenetsen jó volt, pláne a kőbaltás felszereléshez képest. Engem egyből rabul ejtett a módszer. Itt egy kép a műveletről, akkor csináltam, mikor már kb készen voltak a combok.



Ettől vérszemet kaptam, elkészítettem a nyárspolgár blog kacsamell receptjét is, az is nagyon jó lett. Ha valaki ki akarja próbálni a BBQ-t, a csirke és a kacsamell nagyon jó első próbálkozásra, egyik se túl bonyolult és nem is tartanak 10-12 óráig. A kacsamellhez nagyon kell a hőmérő, az csúnyán kiszárad ha túlsütjük.

Eddigre eldőlt a sorsom, rendeltem egy "igazi" smokert. Ez kifejezetten a lassú füstön sütésre készült.Íme a kép, mellette a házból kiselejtezett szék kitűnő grillasztal és hőmérőtartó.



Ebben szintén csirkével kezdtem, kicsit felturbózva a dolgot: szintén a nyárspolgár javaslatára az egész combok közül négyből kivettem a felsőrész csontját és aszalt szilvával illetve bazsalikommal és csirkemájjal töltöttem meg őket, kettőt hagytam natúrnak. Az alsó rácsra egy kiterített egész csirke került. A sózást most is a sóoldatos áztatással oldottam meg, nagyon bevállt.





Továblépésként próbálkoztam már oldalassal, az nem lett tökéletes, kemény maradt, de az íze annak is nagyon finom volt, illetve egy tarjával, "pulled pork"-nak, az megint nagyon jó lett, tudom ajánlani bárkinek.

Főztem szószt is házilag: sajnos a gyerekeim allergiások a paradicsomra (is), így kellet egy kis kreativitás, rostos gyümölcslevet sűrítettem be forralással és fűszereztem meg, a család szerint teljesen vállalható volt.

A lényeg röviden: nem varázslat a BBQ, akinek van egy JÓ gönbgrillje (sajnos kell a Weber/Napoleon vagy hasonló szint, ami túl vékony abban még nehezebb lesz a hőt fenntartani) nyugodtan nekiállhat, egy spéci töltényszmóker, mint amit én vettem nem drágább mint egy jobb grill. Aki otthonosan mozog a fémmunkák területén, házilag is építhet, rengeteg videó van róla a neten, erre keressetek: "diy ugly drum smoker".
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 16. - 16:03:36 írta Sakac » Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7497 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 14:52:59 »

Borzgrof, nagyon jol nez ki habar a kepekbol csak a legalso latszik, mindharom kepernyomen. 4 kepet raktal fel ahogy nezem. Nem tudom mi lehet
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7498 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 17:13:59 »

Mi is a baratomnal voltunk BBQ - zni. Rib roast- ot keszitett a "Nagy Zold Tojas" keramia sutojen. Soka tartott az egesz, hosszadalmas sutes, mire kesz lett mar szedelegtem olyan ehes voltam. Majdnem 1 orat tartott bemelegiteni a grillt azt mondta es 6 oran at sutotte. A hus finom lett ketsegtelen, omlos, finom egyedi ize volt.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7499 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 17:37:05 »

Mi is a baratomnal voltunk BBQ - zni. Rib roast- ot keszitett a "Nagy Zold Tojas" keramia sutojen. Soka tartott az egesz, hosszadalmas sutes, mire kesz lett mar szedelegtem olyan ehes voltam. Majdnem 1 orat tartott bemelegiteni a grillt azt mondta es 6 oran at sutotte. A hus finom lett ketsegtelen, omlos, finom egyedi ize volt.


Ne izgass Márk, már majdnem sikerült lebeszélnem magam egy kamadoról, de ennek így csúnya anyagi csőd lesz a vége..... Mekkora ez a Green Egg, milyen méret?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 [500] 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: