Oldalak: 1 ... 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 [494] 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 644539 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #7395 Dátum: 2017. Július 24. - 19:21:56 »

Jaaa, hát végülis nem lehetetlen, de ez azért problémásabb.. Ördög
Gondoltam, hogy az előbbiek között több haverod akad... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7396 Dátum: 2017. Július 25. - 00:56:09 »

Addig beszeltunk rola mig vegul is kedvet kaptam egy kis garnela rakos, petrezselymes Fettuccinihez mit elobb emlitettem. Kimentem vettem egy kilot.







Nagyon finom lett.






Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #7397 Dátum: 2017. Július 25. - 01:06:48 »

Addig beszeltunk rola mig vegul is kedvet kaptam egy kis garnela rakos, petrezselymes Fettuccinihez mit elobb emlitettem. Kimentem vettem egy kilot.







Nagyon finom lett.







Még jó, hogy nem a steiner kristófhoz kaptál kedvet... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7398 Dátum: 2017. Július 25. - 01:30:13 »

Még jó, hogy nem a steiner kristófhoz kaptál kedvet... Ördög Ördög Ördög

Ki gugliztam ki is o.  Nos, akkor a " Lelekbonbont" olvastad -e mar ettol a ritka tehetsegtol ?.....  Vigyorog Ördög
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7399 Dátum: 2017. Július 25. - 07:47:08 »

 
Ha legközelebb meghívást kapsz egy homárvacsorára, passzold át nekem. Majd valahogy legyőzöm az undorom... Vigyorog

Homár vacsora a Kék Osztrigában? Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7400 Dátum: 2017. Július 25. - 07:50:50 »

Girgi, te pont ne dumálj.  Vigyorog

Felidézném a T. Egybegyűlteknek a Girgivel folytatott rövid párbeszédet valamelyik Búbánatvölgyi fórumvacsorán, mikor is borzpörkölt  volt a vacsora. A'la Lakos természetesen.  S.Peti

Bátortalanul várok a soromra, mikor jön a kedves séf Úr a  következő dumával:
-Vegyetek nyugodtan! Látjátok?! Olyan a húsa mint az emberé!!!
-Na B+! Mosmá' kedvet kaptam.

 Piál  Wave


Végül is nem mondtam hülyeséget!Az ember sem tartozik a tengeri herkentyűk közé! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #7401 Dátum: 2017. Július 25. - 07:53:09 »


-Na B+! Mosmá' kedvet kaptam.


Bödőcs:

"Gyertek, egyetek körtét! Annyi van, mint a szar. Puha, mint a fos..."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7402 Dátum: 2017. Július 25. - 11:08:51 »

Girgi, te pont ne dumálj.  Vigyorog

Felidézném a T. Egybegyűlteknek a Girgivel folytatott rövid párbeszédet valamelyik Búbánatvölgyi fórumvacsorán, mikor is borzpörkölt  volt a vacsora. A'la Lakos természetesen.  S.Peti

Bátortalanul várok a soromra, mikor jön a kedves séf Úr a  következő dumával:
-Vegyetek nyugodtan! Látjátok?! Olyan a húsa mint az emberé!!!
-Na B+! Mosmá' kedvet kaptam.

 Piál  Wave



Különben meg most jut eszembe... ha jól emlékszem, akkor te sem veted meg a jóféle pipihúst...  'Girl
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7403 Dátum: 2017. Július 25. - 12:11:15 »

Különben meg most jut eszembe... ha jól emlékszem, akkor te sem veted meg a jóféle pipihúst...  'Girl

Most menteni próbálsz a homárvacsoráról?  Nyihi  Röhög



Az a szép menyecske azóta pici leányunk édesanyja  Smitten  Piál Wave

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7404 Dátum: 2017. Július 27. - 12:28:56 »

Most menteni próbálsz a homárvacsoráról?  Nyihi  Röhög



Az a szép menyecske azóta pici leányunk édesanyja  Smitten  Piál Wave



Nem én vágyok homarvacsorára Ördög

Helyes! Kell oda még egy gyerek-úgy látom nagyon kipihent vagy Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7405 Dátum: 2017. Július 29. - 00:43:04 »

Mai vacsora : BBQ sertes flekken uj krumplival es vegyes salataval. Gyors (10 perc a sutes)  finom,... Mosolyog es olcso is. Amugy nagyon gyakran BBQ -zok nyaron foleg. Sokszor egy heten haromszor negyszer is.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7406 Dátum: 2017. Július 29. - 05:40:36 »

Szép. Hogy csinálod 10 perc alatt?  Nekem 100-110 C-on min. 6 óra a BBQ. Persze a tarja egyben van. Nem kötekedésből írtam, tanulni szeretnék, nagyon rákaptunk az ízére.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7407 Dátum: 2017. Július 29. - 15:15:24 »

Szép. Hogy csinálod 10 perc alatt?  Nekem 100-110 C-on min. 6 óra a BBQ. Persze a tarja egyben van. Nem kötekedésből írtam, tanulni szeretnék, nagyon rákaptunk az ízére.


Semmi gond, nem is vettem kotekedesnek. Egyszeruen csak 10 perc a szeletek megsutese. Hasonloan a karaj szeletekkel is, es it 2-3 cm vastag szeletekrol beszelek. A marha hus steak- nek annak csak 7- 8 perc kell. Kozepes hofokra elore bemelegitem a  BBQ ami ugy 200 C fok, rarakom a szeleteket igy szepen megcsikozodnak a forro racson,  es utana visszaveszem a hofokot ugy 110 -120 fokra mint te is irtad, es 10 perc alatt kesz is, grill a fodelevel lecsukva.
Nem tudom milyen nagy a tarja amit sutsz de 6 ora az nagyon hosszunak tunik. A grillek sem egyformak, es nem sutnek egyforman, az enyem pld.egy nagyon "forro"  grill, pillanatok alatt forro lesz es a fokok nagyon pontosan szabalyozhatoak. Mi csak a nagy darab oldalasokat szoktuk 6 oran at sutni, de azt ugy is kell akkor lesz omlos finom a hus, de a hus szeletek sutese az semeddig nem tart. A csirke combok sutese egy fel ora, csirke mell 10 perc.

......ezek itt felso csirke combok :

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7408 Dátum: 2017. Július 29. - 16:13:32 »

"  ..........de 6 ora az nagyon hosszunak tunik."

Na de a doki azt is beleszámolja, hogy elmegy bevásárolni, kiválasztja a jószágot amit levágat, hazasétál, bepácolja, egy-két órát szunyókál,......... Vigyorog Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7409 Dátum: 2017. Július 29. - 16:49:20 »

Tavaly egy bolhapiacos telepen megláttam egy leharcolt állapotú smoker BBQ-t.
Kb ilyesmi a portéka:

Jól lecigánykodtam az árát, némi kis pénzből helyre pofoztam és elkezdtem használni.
Mondjuk amit első alkalmakkor elpocsékoltam benne a balf@szságom miatt, ott nőtt a bekerülési költség  Ördög,
de úgy érzem, mostanra elkaptam a fonalat vele.
Vékonyabb, vagy darabosabb húsok, egész oldalas, vagy jó kilós tarjadarab, egyre megy.
Mindenki eszi, mint a hómaró.
Itt is vannak 15-20 perces húsok és van 4-4,5 órás is.
De (és pár éve el nem hittem volna, hogy ilyent fogok mondani Vigyorog) mennyei zöldségeket lehet benne sütni, paprika, paradicsom, brokkoli, bébi cukkíni, stb...
Idő és törődés igényes műfaj, szánni kell rá mindkettőből, különben pár perc kihagyás is végzetes lehet.
Egy ideig csak fával toltam, de átszoktam a faszén-fa kombóra, néha dobok rá egy darabka rozmaringot, vagy illatosabb gyümölcsfa darabot,
a párologtató edényben vagy víz, vagy sör, de néha mézzel kevert bor is megfordult már...egyik jobb, mint a másik Táncol
Ha valaki szereti a kerti sütögetést, bátran vágjon bele, nem fogja megbánni Igen

A tengeri herkentyűkkel úgy voltam sokáig, hogy a világból ki tudtak volna üldözni velük.
Aztán, hogy-hogy nem, kezdtem rákapni a dologra.
Nagyon nem mindegy, hogy a hazai multi polcáról veszi le a beutalt a fagyasztott valamit, vagy mondjuk Szicíliában Palermo mellett egy kis tengerészkocsmában, a kikötött
halászhajók szomszédságában, a Mamma előtted pirítja a fokhagymát, arra szórja az aznapi zsákmányból származó rákfarkakat, kágyillókat, bébi polipokat, stb....aztán a cupákosra kifőtt pasztára öntve, a frissen rottyantott, konzervdobozt nem látott passzírozott paradicsommal összedolgozva, tűzforrón tolja az orrom alá........
Vagy amikor Szardínián kérdeztem a helyi erőt a fafűtéses kemence mellett, hogy az aznapi "Mare e Monti" pizzámon miért voltak teljesen más, számomra részben ismeretlen űrlények, akkor azt a megnyugtató választ kaptam, hogy azért, mert mindig csak az aznapi fogásból kerül rá, amúgy nyugodtan megmutatja, hogy nincs is hűtőládájuk, csak egy nagy jeges hűtőpult, amibe egy napi adagot tesznek. Ha elfogy, akkor arra a napra marad a sonka, meg a mozzarella  Vigyorog

Ettől függetlenül nyilván van akinek ez nem tartozik a gasztro-körébe, de nagyon fontos, hogy a beavatás hol, hogyan és mivel történik......mint a homár bulin,
de erről csak nagyon távoli, nem hiteles információkkal bírok  Nyihi 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 [494] 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: