Oldalak: 1 ... 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 [523] 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646080 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7830 Dátum: 2020. December 04. - 21:50:38 »

Vékonyra vàgott lilahagymával... (Szeptember-októberben pedig friss szőlővel!)
A nagyobbik gyerkőcömmel ez az egyik kedvenc vacsorànk! Bion

+ Egy pohár hideg házi paradicsomlével.... Nyálcsorog
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7831 Dátum: 2020. December 04. - 21:51:35 »

Reggelire az előző nap nyárson sütött szalonna (alufóliával letakarva,hűtőben egy éjszakát pihentetve) egy napos (vinnyogós) kiflivel,újhagymával. A gasztronómia csúcsa.  Emel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7832 Dátum: 2020. December 05. - 02:18:00 »

Csapongunk ám a csúcsgasztronómia tág tartományaiban! Figyelmes olvasás Röhög (souse vide-tól a vinnyogós kifliig...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7833 Dátum: 2020. December 08. - 08:02:16 »

Nem fogod megbánni! A dám hátszin is lehet hogy az is zsírhiányos lesz egy kicsit. De biztos vagyok benne, hogy nem fog annyira kiszáradni, mint hagyományosan. A zsírosabb husoknál mutatja meg igazán magát, pl bőrös császár, csülök egybe stb. Bár a képen nem látszik igazán de az a steak 5cm vastag. Ez az óriási előnye, hogy teljes keresztmetszetében homogén még egy ekkora hús is. Várjuk a képeket! 
Képek nincsenek, de tegnap este óta már nem vagyok szuvid-szűz Ördög
Leülni még nem nagyon tudok..... Angyal Nyihi

Szóval elkövettem egy "rozé" kacsamellet.
A rozésága végül nekem nem lett az igazi, de feleség meg volt elégedve az eredménnyel.....és az is valami Vigyorog
Nem cifráztam túl: só, frissen őrült rózsabors, pár szelet fokhagyma, apró rozmaring hajtásvég a tasakba, majd
56 °C-on kapott 4 órát.
A végén a tasakból bontva, serpenyőben, közepes lang felett hevített kacsazsírban átforgattam, míg a beirdalt bőrös fele jó barnásra nem pirult.

A végeredmény nem lett rossz, de még nem az igazi. Mondjuk még így is, a legjobb kacsamell lett, amit valaha elkövettem Igen
Krumlpipürével és lilahagymával olyan gyorsan elfogyott, hogy mire eszembe jutott a fotózás, már csak a romok voltak előttünk.

De jó lenne tudni, hogy miket hibáztam közben?
1. Magas volt az 56 °C? (Néztem az imént egy filmet, ott 55 volt az ajánlott) számíthat sokat +/- 1 °C ???
2. Hosszú lehetett a 4 óra? (a videóban 3 órát javasoltak)
3. Várni kellett volna a pirítással, míg lehülnek a húsok szobahőmérsékletre?
4. Még magasabb hőn, de rövidebb idő alatt kellett volna megkérgelni a serpenyőben?
5. Mentem volna inkább egy étterembe? Ördög
6. Vegyem fel a vegán vallást, és legejek füvet az árokparton? Rííí

Az a csülök egészben az nagyon izgatja a fantáziámat! (Na, ennyit a vegánságról Röhög )
Annak milyen instrukciókkal vágjak neki?
Szó szerint és képletesen is "nagy falat"..... milyen hőfok, hány óra???? Fejvakarás
Kezd ez az egész erősen hasonlítani a "Szerintetek milyen lőszert hord jól a puskám?" című fingfűrészeléshez.... Röhög
Amikor kikerül a tasakból, akkor vastag szeletekre vágjam, és úgy pirítsam le?
Vagy eleve szedjem szét? De akkor meg már nem egyben-csülök az eredmény....
Mennyi probléma.... Röhög

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7834 Dátum: 2020. December 08. - 11:15:45 »

Képek nincsenek, de tegnap este óta már nem vagyok szuvid-szűz Ördög
Leülni még nem nagyon tudok..... Angyal Nyihi

Szóval elkövettem egy "rozé" kacsamellet.
A rozésága végül nekem nem lett az igazi, de feleség meg volt elégedve az eredménnyel.....és az is valami Vigyorog
Nem cifráztam túl: só, frissen őrült rózsabors, pár szelet fokhagyma, apró rozmaring hajtásvég a tasakba, majd
56 °C-on kapott 4 órát.
A végén a tasakból bontva, serpenyőben, közepes lang felett hevített kacsazsírban átforgattam, míg a beirdalt bőrös fele jó barnásra nem pirult.

A végeredmény nem lett rossz, de még nem az igazi. Mondjuk még így is, a legjobb kacsamell lett, amit valaha elkövettem Igen
Krumlpipürével és lilahagymával olyan gyorsan elfogyott, hogy mire eszembe jutott a fotózás, már csak a romok voltak előttünk.

De jó lenne tudni, hogy miket hibáztam közben?
1. Magas volt az 56 °C? (Néztem az imént egy filmet, ott 55 volt az ajánlott) számíthat sokat +/- 1 °C ???
2. Hosszú lehetett a 4 óra? (a videóban 3 órát javasoltak)
3. Várni kellett volna a pirítással, míg lehülnek a húsok szobahőmérsékletre?
4. Még magasabb hőn, de rövidebb idő alatt kellett volna megkérgelni a serpenyőben?
5. Mentem volna inkább egy étterembe? Ördög
6. Vegyem fel a vegán vallást, és legejek füvet az árokparton? Rííí

Az a csülök egészben az nagyon izgatja a fantáziámat! (Na, ennyit a vegánságról Röhög )
Annak milyen instrukciókkal vágjak neki?
Szó szerint és képletesen is "nagy falat"..... milyen hőfok, hány óra???? Fejvakarás
Kezd ez az egész erősen hasonlítani a "Szerintetek milyen lőszert hord jól a puskám?" című fingfűrészeléshez.... Röhög
Amikor kikerül a tasakból, akkor vastag szeletekre vágjam, és úgy pirítsam le?
Vagy eleve szedjem szét? De akkor meg már nem egyben-csülök az eredmény....
Mennyi probléma.... Röhög



Szerintem a sózás volt a gond. Én csak a sütés után sóztam volna.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7835 Dátum: 2020. December 08. - 13:46:18 »


1. Magas volt az 56 °C? (Néztem az imént egy filmet, ott 55 volt az ajánlott) számíthat sokat +/- 1 °C ???
2. Hosszú lehetett a 4 óra? (a videóban 3 órát javasoltak)
3. Várni kellett volna a pirítással, míg lehülnek a húsok szobahőmérsékletre?
4. Még magasabb hőn, de rövidebb idő alatt kellett volna megkérgelni a serpenyőben?
5. Mentem volna inkább egy étterembe? Ördög
6. Vegyem fel a vegán vallást, és legejek füvet az árokparton? Rííí


1, BBQ elkészítés esetén 60 fokig is el szoktam engedni a maghőt a kacsamellnél, az is bőven ehető még. Próbáld ki, neked (illetve az asszonynak) melyik jön be a legjobban.
2, Ezt is próbáld ki, én egy óra alatt szoktam csinálni, ha hagyodd tovább más lesz az állaga.
3, Nem feltétlen.
4, Ez mindenképpen igen: ha ez sokáig tart, túlkészülhet a belseje is.
5, Ez is igen, a legtöbb helyen olyan rossz a kacsamell, hogy jobban értékelnéd a sajátodat.
6, Ez a leginkább igen, én meg veszek egy utánfutót, elhordani tőled a rengeteg felesleges dámhúst.

Én fűszerezem, sózom is a húst amikor bekerül a zacskóba.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7836 Dátum: 2020. December 08. - 14:05:39 »

Képek nincsenek, de tegnap este óta már nem vagyok szuvid-szűz Ördög
Leülni még nem nagyon tudok..... Angyal Nyihi

Szóval elkövettem egy "rozé" kacsamellet.
A rozésága végül nekem nem lett az igazi, de feleség meg volt elégedve az eredménnyel.....és az is valami Vigyorog
Nem cifráztam túl: só, frissen őrült rózsabors, pár szelet fokhagyma, apró rozmaring hajtásvég a tasakba, majd
56 °C-on kapott 4 órát.
A végén a tasakból bontva, serpenyőben, közepes lang felett hevített kacsazsírban átforgattam, míg a beirdalt bőrös fele jó barnásra nem pirult.

A végeredmény nem lett rossz, de még nem az igazi. Mondjuk még így is, a legjobb kacsamell lett, amit valaha elkövettem Igen
Krumlpipürével és lilahagymával olyan gyorsan elfogyott, hogy mire eszembe jutott a fotózás, már csak a romok voltak előttünk.

De jó lenne tudni, hogy miket hibáztam közben?
1. Magas volt az 56 °C? (Néztem az imént egy filmet, ott 55 volt az ajánlott) számíthat sokat +/- 1 °C ???
2. Hosszú lehetett a 4 óra? (a videóban 3 órát javasoltak)
3. Várni kellett volna a pirítással, míg lehülnek a húsok szobahőmérsékletre?
4. Még magasabb hőn, de rövidebb idő alatt kellett volna megkérgelni a serpenyőben?
5. Mentem volna inkább egy étterembe? Ördög
6. Vegyem fel a vegán vallást, és legejek füvet az árokparton? Rííí

Az a csülök egészben az nagyon izgatja a fantáziámat! (Na, ennyit a vegánságról Röhög )
Annak milyen instrukciókkal vágjak neki?
Szó szerint és képletesen is "nagy falat"..... milyen hőfok, hány óra???? Fejvakarás
Kezd ez az egész erősen hasonlítani a "Szerintetek milyen lőszert hord jól a puskám?" című fingfűrészeléshez.... Röhög
Amikor kikerül a tasakból, akkor vastag szeletekre vágjam, és úgy pirítsam le?
Vagy eleve szedjem szét? De akkor meg már nem egyben-csülök az eredmény....
Mennyi probléma.... Röhög



 Vigyorog
Szerintem a kacsamellnél a a hőfok jó volt, de le lehet vele menni 54,5-ig is szerintem, ha nyersebben szeretitek. Hogy számít e az az 1-2 fok? Igen. A kacsamellnek elég a 2 óra, is de nem hinném, hogy az volt a baj, hogy 4 órát fürösztötted. Lehet az is hogy öregebb volt a kacsa,  de szerintem a serpenyőben süthetted túl inkább. A bőrös felével kell kezdeni, és azt tovább is kell sütni mint a húsos felét mert a zsír szigetel. A bőrt be kell vagdosni, és  nagy hőfokon addig sütni, hogy szép legyen 1,5-2perc kb. Aztán átforgatni és a húsos felét szintén nagy hőfokon egy kicsit meg kell kérgelni. És már kész is.

A csülök egybe nekem 68°-on ment 24 órát. De ment utána sajnos a fagyasztóba, nem tudom még milyen lesz. Mindenesetre ígéretesen néz ki. Szerintem én  szárazra törlöm majd, és kívűl köményes, borsos paprikás  mézes fokhagymás sörrel megkenve előmelegített sütőbe rá fogok pirítani maxi hőfokon. Egybe. Wave Ez a terv.
« Utoljára szerkesztve: 2020. December 08. - 17:25:45 írta St.Girgesz » Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7837 Dátum: 2020. December 08. - 17:13:28 »

Mióta elolvasgatom a hozzászólásaitokat,megnézem a linkeket a gugli csak szuvidálót akar nekem eladni. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7838 Dátum: 2020. December 08. - 18:59:56 »

Én egy 3cm-es rántott tarjaszeletre lennék kíváncsi Fejvakarás  El tudom képzelni, hogy nagyon jó lehet.
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7839 Dátum: 2020. December 08. - 19:30:40 »

Mióta elolvasgatom a hozzászólásaitokat,megnézem a linkeket a gugli csak szuvidálót akar nekem eladni. Ördög
Nagylányom, aki már közel olyan jól főz mint egy férfi, vett magának csiliárdokért egy szuper szuvájd készülékel.
Néhány kísérlet után azt mondta, hogy jó-jó, de az az igazi ha az ember megtanul egy darab hús rendesen megsütni.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7840 Dátum: 2020. December 08. - 19:41:13 »

Nagylányom, aki már közel olyan jól főz mint egy férfi, vett magának csiliárdokért egy szuper szuvájd készülékel.
Néhány kísérlet után azt mondta, hogy jó-jó, de az az igazi ha az ember megtanul egy darab hús rendesen megsütni.
 Röhög
Igaza lehet,bár az általam említett vaddisznó császárszalonna miatt csak van értelme.  Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7841 Dátum: 2020. December 08. - 19:46:24 »

Nagylányom, aki már közel olyan jól főz mint egy férfi, vett magának csiliárdokért egy szuper szuvájd készülékel.
Néhány kísérlet után azt mondta, hogy jó-jó, de az az igazi ha az ember megtanul egy darab hús rendesen megsütni.
 Röhög
Hogy tartja a népi bölcsesség?
Nézd meg az apját, ..... Ördög
Nehogymá egy 45 kilós, farháton edződött nyugdíjas lánya mondja meg a tutit!
 Stoel Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7842 Dátum: 2020. December 08. - 19:50:24 »

Hogy tartja a népi bölcsesség?
Nézd meg az apját, ..... Ördög
Nehogymá egy 45 kilós, farháton edződött nyugdíjas lánya mondja meg a tutit!
 Stoel Röhög
A kannás bort lehagytad!
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7843 Dátum: 2020. December 08. - 20:07:39 »

A kannás bort lehagytad!
 Rííí
Hát már a pi,,ába se küldesz el?
Hát én már szart érek?
 Ördög
Kannás?
Jöhet!  Piál
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7844 Dátum: 2020. December 08. - 20:14:57 »

Hát már a pi,,ába se küldesz el?
Hát én már szart érek?
 Ördög
Kannás?
Jöhet!  Piál
Csabuskám!
Nakem a barátság megér annyit, hogy elmész Te a jó büdös .......csába.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 [523] 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: