Oldalak: 1 ... 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 [522] 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645626 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7815 Dátum: 2020. December 04. - 14:46:24 »

Egy csülök a hűtőben már sorban áll levákuumozva, felkészül a vasárnapi ebédhez.  Mosolyog
Van egy komoly üzleti ajánlatom.
Anyósom meghívott minket vasárnapi ebédre.
Cseréljünk!
Te eljössz helyettem ide, ugyis csak a gyerekekre kiváncsiak, eszre sem vennék, hogy más ül a helyemen.
Csak be kell nekik szólni 5-10 percenként, mert ha a vérszívás kimarad, meg gyanút fog a drága mama Ördög
Én meg rárepülök nálatok arra a csülökre.
Mondjuk anyósom főzni éppen nem tud, de legalább lelkes Röhög
Na, kecsegtető az ajánlatom? Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7816 Dátum: 2020. December 04. - 15:15:08 »

Van egy komoly üzleti ajánlatom.
Anyósom meghívott minket vasárnapi ebédre.
Cseréljünk!
Te eljössz helyettem ide, ugyis csak a gyerekekre kiváncsiak, eszre sem vennék, hogy más ül a helyemen.
Csak be kell nekik szólni 5-10 percenként, mert ha a vérszívás kimarad, meg gyanút fog a drága mama Ördög
Én meg rárepülök nálatok arra a csülökre.
Mondjuk anyósom főzni éppen nem tud, de legalább lelkes Röhög
Na, kecsegtető az ajánlatom? Nyihi

Vigyázz mert nekem is van anyósom! Mondjuk hozzánk a házba már nem jöhet be egy ideje Vigyorog De lehet, ha tiszteletedet tennéd nálunk mégiscsak megjellenne. Nincs az a parádés csülök ami enyhítené a hatását! De lehet, hogy tök vidáman mennél haza, megölelgetnéd a "mamát" látván, hogy van nála sokkal undorítóbb, rosszindúlatúbb anyós is a világon.  Vigyorog de ahogy gondolod.  Röhög
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7817 Dátum: 2020. December 04. - 15:41:43 »

Aki keres az lalál. Vigyorog  Lidl-s beszerzés, most vettem.
Elég nemzetközi a cucc. Argentín nevelés és feldolgozás, japán marha fajta, bulgár forgalmazó, német áruházlánc, Magyar felhasználó  Mosolyog  Remélem jó lesz. Bárcsak a bakancslistám minden pontja ilyen gyorsan teljesűlne.



Mark! Ezzel már lehet valamit kezdeni? 30 napos érlelt Wagyu elméletileg. És nem volt heroin árban sem. 300g 2700ft. Bár mondjuk ez nézőpont kérdése.

Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7818 Dátum: 2020. December 04. - 15:58:13 »

Aki keres az lalál. Vigyorog  Lidl-s beszerzés, most vettem.
Elég nemzetközi a cucc. Argentín nevelés és feldolgozás, japán marha fajta, bulgár forgalmazó, német áruházlánc, Magyar felhasználó  Mosolyog  Remélem jó lesz. Bárcsak a bakancslistám minden pontja ilyen gyorsan teljesűlne.



Mark! Ezzel már lehet valamit kezdeni? 30 napos érlelt Wagyu elméletileg. És nem volt heroin árban sem. 300g 2700ft. Bár mondjuk ez nézőpont kérdése.


Könyörgöm, ezt ne gyalázd meg szuvájdolással!
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7819 Dátum: 2020. December 04. - 16:10:51 »

Aki keres az lalál. Vigyorog  Lidl-s beszerzés, most vettem.


Ha nem veszed zokon és pláne észosztásnak (szándék egyik iránt sincs), úgy javaslom az alábbi művet:

https://bookline.hu/product/home.action?_v=Teubner_Husok_es_vadak&type=20&id=622950

Az ára itt mellékes, a Metroban 5.000 Ft-ért mérik.

Amolyan hús ABC.

Szépek a húsok egyébként, szerintem ennyiért jó üzlet volt.  Wave

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7820 Dátum: 2020. December 04. - 16:32:00 »

Könyörgöm, ezt ne gyalázd meg szuvájdolással!
 Ördög

 Vigyorog Egyet sem szabad?  Stoel 
Ja én is nagy tisztelettel nézegetem őket, és  kicsit úgyvagyok vele, hogy egy ilyen rangos húst... Meg igazából nem is olyan vastag, hogy ne sűlne át. kb. 1"-os lehet.  Meglátom még mi lesz vele.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7821 Dátum: 2020. December 04. - 16:33:30 »

Ha nem veszed zokon és pláne észosztásnak (szándék egyik iránt sincs), úgy javaslom az alábbi művet:

https://bookline.hu/product/home.action?_v=Teubner_Husok_es_vadak&type=20&id=622950

Az ára itt mellékes, a Metroban 5.000 Ft-ért mérik.

Amolyan hús ABC.

Szépek a húsok egyébként, szerintem ennyiért jó üzlet volt.  Wave






Köszönöm a tippet!   Meg is fogom venni Igen
Naplózva

Jó szelet!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7822 Dátum: 2020. December 04. - 16:52:52 »

Vigyorog Egyet sem szabad?  Stoel  
Ja én is nagy tisztelettel nézegetem őket, és  kicsit úgyvagyok vele, hogy egy ilyen rangos húst... Meg igazából nem is olyan vastag, hogy ne sűlne át. kb. 1"-os lehet.  Meglátom még mi lesz vele.  Wave

Egyet próbálj meg simán megsütni, persze, csak ha nem sajnálod, nagyon kíváncsi lennék, milyen lehet egy tényleg penge ribeye szelet. (ez annak néz ki erőst  Vigyorog )

Én így szoktam:
A lelke a történtetnek, hogy szobahőmérsékletű legyen a hús sütés előtt.
Marhára vigyázok a szaftjára, a nedvességre, emiatt tányéron, de üvegtállal letakarva várom - ez több óra - hogy átvegye a szobahőmérsékltetet.
Ha ez megvan jöhet a sütés. Vaddisznózsír - vaj tengelyen operálok függően attól, hogy milyen a rostélyos. Ha nagyon-nagyon jó - értsd: sárga zsírú, és jó zsíros hús - akkor mehet vajon, különben zsír.
Csak egyesével sütöm a húst tekintettel arra, hogy bár hiába a vastag kiégetett vasserpenyő, egyszerűen a több hús akkora hőt von el, hogy levet enged a hús és inkább csak párolódik (eredmény: főtt csizmatalp  Kalapal )
Sütés 3/4 krafton történik.
Csak akkor fordítom a húst, amikor elengedte magát a serpenyő aljától. (Ha úgy van felfeszegetve, elengedi a levét és szintén  csizmatalp az eredmény.)
Ha körbesült és esetleg maghőmérővel rámérek (olyan 60-62 fok a medium) akkor mehet a tányérra, malomból a létező legdurvább állítással sózás, borsozás, majd jénaival / üvegtállal 10-12 percre letakarom pihenni.
Sütés végig fedő alatt történik, a konyha európai optikájának megtartása érdekében kb. percenként lecsorgatom a peremes fedőt a mosogatóba. Erre figyelni kell, mert ha belefolyik a zsírba a fedőről a pára, anya szerelme nagy hirtelen hagy alább...  Angyal

Ugyanez báránnyal is működik, még nem jogerős, hogy melyik a faszányosabb.

Köret: friss vegyes saláta (Pesten: fittness mix  Nyihi )

Adja  Igen
 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7823 Dátum: 2020. December 04. - 17:19:15 »

Egyet próbálj meg simán megsütni, persze, csak ha nem sajnálod, nagyon kíváncsi lennék, milyen lehet egy tényleg penge ribeye szelet. (ez annak néz ki erőst  Vigyorog )

Én így szoktam:
A lelke a történtetnek, hogy szobahőmérsékletű legyen a hús sütés előtt.
Marhára vigyázok a szaftjára, a nedvességre, emiatt tányéron, de üvegtállal letakarva várom - ez több óra - hogy átvegye a szobahőmérsékltetet.
Ha ez megvan jöhet a sütés. Vaddisznózsír - vaj tengelyen operálok függően attól, hogy milyen a rostélyos. Ha nagyon-nagyon jó - értsd: sárga zsírú, és jó zsíros hús - akkor mehet vajon, különben zsír.
Csak egyesével sütöm a húst tekintettel arra, hogy bár hiába a vastag kiégetett vasserpenyő, egyszerűen a több hús akkora hőt von el, hogy levet enged a hús és inkább csak párolódik (eredmény: főtt csizmatalp  Kalapal )
Sütés 3/4 krafton történik.
Csak akkor fordítom a húst, amikor elengedte magát a serpenyő aljától. (Ha úgy van felfeszegetve, elengedi a levét és szintén  csizmatalp az eredmény.)
Ha körbesült és esetleg maghőmérővel rámérek (olyan 60-62 fok a medium) akkor mehet a tányérra, malomból a létező legdurvább állítással sózás, borsozás, majd jénaival / üvegtállal 10-12 percre letakarom pihenni.
Sütés végig fedő alatt történik, a konyha európai optikájának megtartása érdekében kb. percenként lecsorgatom a peremes fedőt a mosogatóba. Erre figyelni kell, mert ha belefolyik a zsírba a fedőről a pára, anya szerelme nagy hirtelen hagy alább...  Angyal

Ugyanez báránnyal is működik, még nem jogerős, hogy melyik a faszányosabb.

Köret: friss vegyes saláta (Pesten: fittness mix  Nyihi )

Adja  Igen
 
Doki, vaze!
Fedőt csak akkor használunk, ha a halaknak főzünk kukoricét.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7824 Dátum: 2020. December 04. - 17:31:53 »

Doki, vaze!
Fedőt csak akkor használunk, ha a halaknak főzünk kukoricét.
 Röhög

Szeritnem steaknél hasznos.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7825 Dátum: 2020. December 04. - 17:52:31 »

Majd kiváncsi leszek Mark véleményére is, hogy szerinte hogy készítsem el.
De lehet, hogy az egyiket szuvidálom ,egyet faszenes grillen, egyet meg serpenyőben készítek el. Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #7826 Dátum: 2020. December 04. - 18:43:44 »

Tudjátok mit eszem egy jó hagymás szalonnás rántottát jó fajta kenyérrel..  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7827 Dátum: 2020. December 04. - 19:27:57 »

... ami a tepsiben másfél-két óra párolás majd sütés alatt kisül belőle és kiváló alapanyag lesz későbbi étkekhez.

Pl. pecsenyezsíros kenyér nyers paradicsommal, zöldpaprikával.  Kajat
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7828 Dátum: 2020. December 04. - 20:13:23 »

Tudjátok mit eszem egy jó hagymás szalonnás rántottát jó fajta kenyérrel..  Ördög

De a szívemből beszéltél!!!  Igen
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7829 Dátum: 2020. December 04. - 21:37:45 »

Pl. pecsenyezsíros kenyér nyers paradicsommal, zöldpaprikával.  Kajat

Vékonyra vàgott lilahagymával... (Szeptember-októberben pedig friss szőlővel!)
A nagyobbik gyerkőcömmel ez az egyik kedvenc vacsorànk! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 [522] 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: