Oldalak: 1 ... 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645640 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7800 Dátum: 2020. December 04. - 07:02:22 »

:OKOIgen sajnos ezt tapasztalom én is. A húson nagyon sok múlik. Itt nem lehet hozzájutni normális áron igazi érlelt márványos steakhúshoz. Eddig is ilyen husokkal kisérleteztem hagyományos módon sütve, annál lényegesen jobb lett, de nem vetekedhet, egy igazi márványos zsíros steakkel. A strip végén volt egy zsírosabb falat, az bombajó volt, de a többi részéből hiányzott a zsiradék. Nem az eljárással van a baj, az tökéletesen jól működik, szép homogén lett. A hússal van probléma. Ti ott "Steakland"-en szerencsések vagytok, könnyebben hozzájuttok minőségi alapanyaghoz, nagy a kultusza nálatok. Itt ez még gyerekcipőpen jár, de lelkesek vagyunk, kisérletezünk, próbálgatjuk. Egy A5-kobe steak a bakancslistámon van, előbb-utóbb sort kerítek rá.

A volt főnököm nagyon tuti, érlelt steakeket állít elő Geszten. Igaz, akkora a kereslet rá a jobb éttermek részészéről, hogy kereskedelmi forgalomba már nem igazán jut belőle... De azért látszik, hogy páran már kezdik itthon is kapisgálni a tudomànyát!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7801 Dátum: 2020. December 04. - 07:11:18 »

Ördög Röhög  Igen Üdv a klubban! OOO
Nem fogod megbánni! A dám hátszin is lehet hogy az is zsírhiányos lesz egy kicsit. De biztos vagyok benne, hogy nem fog annyira kiszáradni, mint hagyományosan. A zsírosabb husoknál mutatja meg igazán magát, pl bőrös császár, csülök egybe stb. Bár a képen nem látszik igazán de az a steak 5cm vastag. Ez az óriási előnye, hogy teljes keresztmetszetében homogén még egy ekkora hús is. Várjuk a képeket!  Igen
Tixaros életem utolsó 30 évében szügyig jártam a dámhúsban (tudom, most mindenki sajnál  Röhög ), de a konyhánkon inkább a csirkecomb, meg a pecsenyekacsa volt mindig a slágertermék.
A családom egy rántott csirkeszárnyat többre becsül, mint egy órákon át összeszarakodott, római cseréptálas vadhús-költeményt.
És annyiban meg is értem őket, hogy az esetek nagy részében valami "határeset", jobbára kiszárított, vagy nyersebb állapotában elrághatatlan hús került az asztalra.
Ami nyomokban sem hasonlít egy rendes steak által okozott hús-élményhez, bárhogy színezzük a dolgot a vadhús köré épített romantikával.
Pedig próbálkoztam én már mindennel, de csak nem lehet egy életet úgy leélni, hogy kizárólag a pörkölt és a tejszínes, vagy vörösboros szaftos vad jár az asztalra....
Mert azok omlósak, porhanyósak, csak éppen a hús ízét nem érzed bennük. Az csak, mint valami ballaszt anyag van jelen a történetben.
Az egyetlen komolyabb áttörést eddig a smoker-mozdony okozta, de arra nincs mindig lehetőség, mert időigényes és folyamatos figyelmet igényel.
És nagggyon el lehet baszni, elég egy rossz fa választás, vagy kicsit több/kevesebb huzat, magasabb hőmérséklet, stb...
Úhhogy, igen komoly elvárással és izgalommal várom a cuccot Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7802 Dátum: 2020. December 04. - 07:20:03 »

A Japan marhabol valo steak el semmi baj, de probaljak nagyon excluszivan, kulonlegessegkent  marketingelni es felnyomjak az arokat es a steak nem er annyit. Itt a tavasszal vettem 3 Tomahawk Wagyu-t. Ugyanaz mint a Kobe nincs kulonbseg izbe (sem arba). Ket honap volt az erlelesuk azt irta a cimken. Az itteni rutin steakeket altalaba 1 honapot - 6 hetet erlelik de vannak 2 honposak is attol fugg hol veszed. Japan steak et tobbet nem veszek, egyszeruen tul draga azert ami. Egy kanadai AAA kategoria Black Angus marhafajtabol valo ribeye, vagy Porterhouse steak nagyon ott van ahol a Wagyu vagy a Kobe egy otod - egy hatod aron. Behunyt szem teszten nem tudtam volna megmondani a kulonbseget. Dehat ki kellett probaljam.





Köszönöm a jó tanácsokat! A kobe helyett akkor én is az angust fogom kipróbálni.
Azért azok a wagyu-k amiket vettél brutál jól néznek ki!!! Igen
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7803 Dátum: 2020. December 04. - 07:21:46 »

A volt főnököm nagyon tuti, érlelt steakeket állít elő Geszten. Igaz, akkora a kereslet rá a jobb éttermek részészéről, hogy kereskedelmi forgalomba már nem igazán jut belőle... De azért látszik, hogy páran már kezdik itthon is kapisgálni a tudomànyát!

 Igen Igen Igen
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7804 Dátum: 2020. December 04. - 07:32:49 »

Tixaros életem utolsó 30 évében szügyig jártam a dámhúsban (tudom, most mindenki sajnál  Röhög ), de a konyhánkon inkább a csirkecomb, meg a pecsenyekacsa volt mindig a slágertermék.
A családom egy rántott csirkeszárnyat többre becsül, mint egy órákon át összeszarakodott, római cseréptálas vadhús-költeményt.
És annyiban meg is értem őket, hogy az esetek nagy részében valami "határeset", jobbára kiszárított, vagy nyersebb állapotában elrághatatlan hús került az asztalra.
Ami nyomokban sem hasonlít egy rendes steak által okozott hús-élményhez, bárhogy színezzük a dolgot a vadhús köré épített romantikával.
Pedig próbálkoztam én már mindennel, de csak nem lehet egy életet úgy leélni, hogy kizárólag a pörkölt és a tejszínes, vagy vörösboros szaftos vad jár az asztalra....
Mert azok omlósak, porhanyósak, csak éppen a hús ízét nem érzed bennük. Az csak, mint valami ballaszt anyag van jelen a történetben.
Az egyetlen komolyabb áttörést eddig a smoker-mozdony okozta, de arra nincs mindig lehetőség, mert időigényes és folyamatos figyelmet igényel.
És nagggyon el lehet baszni, elég egy rossz fa választás, vagy kicsit több/kevesebb huzat, magasabb hőmérséklet, stb...
Úhhogy, igen komoly elvárással és izgalommal várom a cuccot Ördög
Szerintem jó úton jársz! Én is emiatt vágtam bele. Beraktam most egy gímborjút a fagyóba, a karajt meg a tarját most emiatt egybe hagytam. Fel fogom fűrészelni szalagfűrésszel fagyosan jó vastag szeletekre. Szerintem szuvid után rápirítva, valamilyen szósszal meglocsolva jól fog csúszni. Nyami
Naplózva

Jó szelet!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7805 Dátum: 2020. December 04. - 07:34:08 »

Köszönöm a jó tanácsokat! A kobe helyett akkor én is az angust fogom kipróbálni.
Azért azok a wagyu-k amiket vettél brutál jól néznek ki!!! Igen

Ne koszond, szivesen. Ami meg izlett az, az, hogy jo masfel kilosak voltak....(csontostol igaz). Majd teszek fel kepet kovetkezokor mikor sutom.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7806 Dátum: 2020. December 04. - 07:36:03 »

A volt főnököm nagyon tuti, érlelt steakeket állít elő Geszten. Igaz, akkora a kereslet rá a jobb éttermek részészéről, hogy kereskedelmi forgalomba már nem igazán jut belőle... De azért látszik, hogy páran már kezdik itthon is kapisgálni a tudomànyát!

Es magyar marhabol van a steak ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7807 Dátum: 2020. December 04. - 10:49:15 »

 
Tixaros életem utolsó 30 évében szügyig jártam a dámhúsban (tudom, most mindenki sajnál  Röhög ), de a konyhánkon inkább a csirkecomb, meg a pecsenyekacsa volt mindig a slágertermék.
A családom egy rántott csirkeszárnyat többre becsül, mint egy órákon át összeszarakodott, római cseréptálas vadhús-költeményt.
És annyiban meg is értem őket, hogy az esetek nagy részében valami "határeset", jobbára kiszárított, vagy nyersebb állapotában elrághatatlan hús került az asztalra.
Ami nyomokban sem hasonlít egy rendes steak által okozott hús-élményhez, bárhogy színezzük a dolgot a vadhús köré épített romantikával.
Pedig próbálkoztam én már mindennel, de csak nem lehet egy életet úgy leélni, hogy kizárólag a pörkölt és a tejszínes, vagy vörösboros szaftos vad jár az asztalra....
Mert azok omlósak, porhanyósak, csak éppen a hús ízét nem érzed bennük. Az csak, mint valami ballaszt anyag van jelen a történetben.
Az egyetlen komolyabb áttörést eddig a smoker-mozdony okozta, de arra nincs mindig lehetőség, mert időigényes és folyamatos figyelmet igényel.
És nagggyon el lehet baszni, elég egy rossz fa választás, vagy kicsit több/kevesebb huzat, magasabb hőmérséklet, stb...
Úhhogy, igen komoly elvárással és izgalommal várom a cuccot Ördög

Hát... Ha így sikerült eddig a vad-főzéses múltad, akkor tényleg rád fér a szuvidálás! Ördög Afro
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7808 Dátum: 2020. December 04. - 10:50:48 »

Es magyar marhabol van a steak ?
Francia genetikából származó angus itthon nevelve és szaporítva.

Eredetileg törzstenyészet kialakítása volt a célja, de akkora kereslet van a minőségi marhahúsra, hogy kialakított egy érlelőt és egy közeli vágóhíddal összedolgozva készterméket is àllítanak màr elő. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7809 Dátum: 2020. December 04. - 11:14:02 »

A szmokert csak ajánlani tudom én is.
egy "ProQ Frontier Elit"- van idehaza és eljutottam vele oda hogy a csirke az már manna.
A következő terv benne egy előszivodolt huscafat Mosolyog
de mosz kedvet is kaptam hozza. Lehet előrehozom Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7810 Dátum: 2020. December 04. - 12:17:04 »

A mai gasztroélményem OOO  Egy laza 1kg os szuvid császárvég szuvid lágytojással, "barnamártással" saját készítésű házi savanyúval.












 Ultrabrutál mega-giga!!! OOO Wave  Eddig ez a csúcs! Főz
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7811 Dátum: 2020. December 04. - 12:50:29 »

Azért nem kell túlzásokba esni...
Egy császárvéget hagyományos módon is tökéletesen omlós puhára lehet sütni, egy lágytojás vagy buggyantott tojás is megvan szuvidálás nélkül.
A sertésoldalasnak, császárvégnek amúgy is van azért bőven "fölös zsírja" ami a tepsiben másfél-két óra párolás majd sütés alatt kisül belőle és kiváló alapanyag lesz későbbi étkekhez.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7812 Dátum: 2020. December 04. - 12:53:44 »

A mai gasztroélményem OOO  Egy laza 1kg os szuvid császárvég szuvid lágytojással, "barnamártással" saját készítésű házi savanyúval.

 Ultrabrutál mega-giga!!! OOO Wave  Eddig ez a csúcs! Főz

Tudsz élni! Wave

De én is! Bion (a home office előnye)
Konfitált kacsamell, kacsamàjjal és sajtos szufléval (na jó, a szuflé és a máj az asszony érdeme)


És a saját diólikőrrel  Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7813 Dátum: 2020. December 04. - 13:06:42 »

Azért nem kell túlzásokba esni...
Egy császárvéget hagyományos módon is tökéletesen omlós puhára lehet sütni, egy lágytojás vagy buggyantott tojás is megvan szuvidálás nélkül.
A sertésoldalasnak, császárvégnek amúgy is van azért bőven "fölös zsírja" ami a tepsiben másfél-két óra párolás majd sütés alatt kisül belőle és kiváló alapanyag lesz későbbi étkekhez.

Eddig én is úgy csináltam, hogy letakarva alacsony hőmérsékleten sütöttem puhára, majd leszedtem róla a takarást és megpirítottam. Finom úgy is, de hidd el össze sem lehet hasonlítani. Sokkal szaftosabb omlóssabb és ízletesebb így elkészítve. Ami a nyomásnál kifolyik belőle az nem feltétlenűl zsír, hanem inkább a benne maradt leve a húsnak. A tojásban teljesen igazad van azt bárhogy el lehet készíteni. Csak adott volt a helyzet, mert  a császárvég bőrös barátai még készűlnek és annak a vizébe dobtam bele őket kiváncsiságből 1 órára. Egy csülök a hűtőben már sorban áll levákuumozva, felkészül a vasárnapi ebédhez.  Mosolyog
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7814 Dátum: 2020. December 04. - 13:08:46 »

Tudsz élni! Wave

De én is! Bion (a home office előnye)
Konfitált kacsamell, kacsamàjjal és sajtos szufléval (na jó, a szuflé és a máj az asszony érdeme)


És a saját diólikőrrel  Kacsint

 Igen Meglepődött
Hát úgy látom Te is tudsz élni! Nagyon jól néz ki!
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: