Oldalak: 1 ... 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 [520] 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645434 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7785 Dátum: 2020. November 26. - 20:14:49 »

A zacskókat csak behajigálod a fazékba, aztán bele a szuvidérúd, vagy kell közéjük valami "távtartó", hogy körbe tudja járni a víz?

Csak belehajigálom és néha átforgatom egyenlőre, de megvan már a megoldás. 

https://www.ikea.com/hu/hu/search/products/?q=variera%20fed%C5%91tart%C3%B3

https://www.sousvidecenter.com/hu/?id=231:lifehack-ikea-sousvide
Naplózva

Jó szelet!
Zeke
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #7786 Dátum: 2020. November 29. - 22:39:35 »

Üdvözlök mindenkit!

Engem is el kezdett érdekelni a vákuumozás, szuvidálás.
LAICA PROFESSIONAL PRO vákuumos fóliahegesztő gépet esetleg ismeri valaki? Aránylag elfogadható lenne az ára, és elég komolynak tűnik a teljesítménye.
Vagy ebben a 60-90 000Ft-os kategóriában van jobb termék?
A Lava 162 000Ft-ods ára jóval magasabb, nem tudom, megérné-e az a plusz.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7787 Dátum: 2020. December 03. - 12:17:44 »

Indul a buli:



(vadnyúl és szarvascomb vadashoz, pulykacomb, csirkecomb mézes-mustárosan és fokhagymásan, valamint vadkacsa gyömbéres-narancsosan) 🤫
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7788 Dátum: 2020. December 03. - 16:32:36 »

Indul a buli:
(vadnyúl és szarvascomb vadashoz, pulykacomb, csirkecomb mézes-mustárosan és fokhagymásan, valamint vadkacsa gyömbéres-narancsosan) 🤫

 Igen Igen Igen  Vigyorog
 Ezek mehetnek így egyszerre egy hőfokon?
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7789 Dátum: 2020. December 03. - 16:50:41 »



Az első szuvid steakem.  Igen  56,5° 3,5óra.
Félangolos, nyomásra még kissé enyhén véres szaft jön belőle. Finom lett így is , de igazából jobb lett volna ha szaftosabb a marha. Nem véletlenűl kerűl egy igazán jó márványos steakhús annyiba amennyibe.
Naplózva

Jó szelet!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7790 Dátum: 2020. December 03. - 17:59:33 »

Igen Igen Igen  Vigyorog
 Ezek mehetnek így egyszerre egy hőfokon?

Igen. 57 fokon, csak más-más ideig(csirke 5 órát, a pulyka 6-ot, a vadkacsa 8-at, a többi 10órát van kezelve). Nem szakirodalom, sajàt tapasztalat. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7791 Dátum: 2020. December 03. - 19:13:39 »



Az első szuvid steakem.  Igen  56,5° 3,5óra.
Félangolos, nyomásra még kissé enyhén véres szaft jön belőle. Finom lett így is , de igazából jobb lett volna ha szaftosabb a marha. Nem véletlenűl kerűl egy igazán jó márványos steakhús annyiba amennyibe.

 Igen

Néha a Metroban ki lehet fogni parádés rostélyost.
Jártam úgy már, hogy előttem tipegett tűsarkúban nagysád', oszt visszadobta a rostélyost, "Fúj milyen sárga és milyen zsíros!" felkiáltással. Hááát. Életem ribeye steak-jét követtem el belőle, bár azóta se láttam olyat. Magyar, osztrák vágású rostélyos volt,nem a heroin árú brazil / argentin.

Az alapanyaggal nagy bajban vagyunk, ezt látnunk kell sajnos. Nem tudom, hogy milyen a csizmatalp szuvidolva, steaknek sajnos már volt alkalmam kiprónálni  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7792 Dátum: 2020. December 03. - 20:19:21 »



Az első szuvid steakem.  Igen  56,5° 3,5óra.
Félangolos, nyomásra még kissé enyhén véres szaft jön belőle. Finom lett így is , de igazából jobb lett volna ha szaftosabb a marha. Nem véletlenűl kerűl egy igazán jó márványos steakhús annyiba amennyibe.
Kérleka....akarom mondani B@szodalássan, jól bele vittél a bűnbe ezzel a képpel  Ördög  Nyami Nyálcsorog Meghajol
Mert mégiscsak egy tarthatatlan állapot, hogy itt van a vákuumozó masinéria, és én szegény mégis cipőtalpra sütött dám hátszínt rágcsálok, nem túl nagy lelkesedéssel.... Stoel
Rájöttem a képed nézve, hogy csakis egy anál-szuvid vibrátor lehet a boldogságom záloga Angyal
Úgyhogy a belinkelt oldalon már meg is rendeltem egy ilyen pokoli szerkezetet.
Nem mondom, hogy Feleség maradéktalanul boldog az ötlettől, de vakon beígértem neki a porhanyós
rostélyost dámspíszerből, így talán még nem leszek az éjszaka folyamán kasztrálva....
De ha az a hús nem lesz omlósan és szaftosan az asztalra téve, akkor nekem reszeltek Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7793 Dátum: 2020. December 03. - 23:35:42 »



Az első szuvid steakem.  Igen  56,5° 3,5óra.
Félangolos, nyomásra még kissé enyhén véres szaft jön belőle. Finom lett így is , de igazából jobb lett volna ha szaftosabb a marha. Nem véletlenűl kerűl egy igazán jó márványos steakhús annyiba amennyibe.

Ahogyan elneztem az elejen a steak -eket egy kicsit a hus sovanynak tunik a T Bone is meg a strip loin is. A marvanyos hus a titok, es tapasztalatom szerint a jo marvanyos steak, rendesen erlelt steak -et azt nem kell sous videzni. Nincs ertelme szerintem, meg kar. Mi hasonlitottunk ossze sous videzett ribeye-t es megszokott BBQ -va nagy hofokon sutott ribeye-t (3 perc mindket oldala masfel inch vastagsagu steaknek ) finomabb volt es csak 6 perc be telt megsutni, ki hogyan szereti. Jelzem ezek az itteni steak -ek rendesen meg vannak erlelve ( ez nagyon fontos mondhatni a legfontosabb) es a marhak direkt erre vannak nevelve. Nehez steak -et elbaxni, mindenhogyan finom, nekem az elso szamu etelem. Ettem steak et Becsbe de nem volt jo. Kemeny volt es szaraz, teljesen mas volt mint itt...pedig ribeye volt. Egy jo steakre csak so es orolt bors boven eleg (elotte kis olajjal lekenve majd a so es a bors) en BBQ sauce -t sem teszek ra, mivel a hus izet akarom erezni nem az extraket.
Jo legalabb kiprobaltad, sosem art kiprobalni, kiserletezni.   Igen
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7794 Dátum: 2020. December 04. - 05:18:06 »

Igen

Néha a Metroban ki lehet fogni parádés rostélyost.
Jártam úgy már, hogy előttem tipegett tűsarkúban nagysád', oszt visszadobta a rostélyost, "Fúj milyen sárga és milyen zsíros!" felkiáltással. Hááát. Életem ribeye steak-jét követtem el belőle, bár azóta se láttam olyat. Magyar, osztrák vágású rostélyos volt,nem a heroin árú brazil / argentin.

Az alapanyaggal nagy bajban vagyunk, ezt látnunk kell sajnos. Nem tudom, hogy milyen a csizmatalp szuvidolva, steaknek sajnos már volt alkalmam kiprónálni  :Mosolyog

Igen ezen gondolkodtam én is, hogy valami zsírosabb alakatrészt kellene választani.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7795 Dátum: 2020. December 04. - 05:32:24 »

Kérleka....akarom mondani B@szodalássan, jól bele vittél a bűnbe ezzel a képpel  Ördög  Nyami Nyálcsorog Meghajol
Mert mégiscsak egy tarthatatlan állapot, hogy itt van a vákuumozó masinéria, és én szegény mégis cipőtalpra sütött dám hátszínt rágcsálok, nem túl nagy lelkesedéssel.... Stoel
Rájöttem a képed nézve, hogy csakis egy anál-szuvid vibrátor lehet a boldogságom záloga Angyal
Úgyhogy a belinkelt oldalon már meg is rendeltem egy ilyen pokoli szerkezetet.
Nem mondom, hogy Feleség maradéktalanul boldog az ötlettől, de vakon beígértem neki a porhanyós
rostélyost dámspíszerből, így talán még nem leszek az éjszaka folyamán kasztrálva....
De ha az a hús nem lesz omlósan és szaftosan az asztalra téve, akkor nekem reszeltek Röhög

 Ördög Röhög  Igen Üdv a klubban! OOO
Nem fogod megbánni! A dám hátszin is lehet hogy az is zsírhiányos lesz egy kicsit. De biztos vagyok benne, hogy nem fog annyira kiszáradni, mint hagyományosan. A zsírosabb husoknál mutatja meg igazán magát, pl bőrös császár, csülök egybe stb. Bár a képen nem látszik igazán de az a steak 5cm vastag. Ez az óriási előnye, hogy teljes keresztmetszetében homogén még egy ekkora hús is. Várjuk a képeket!  Igen
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7796 Dátum: 2020. December 04. - 05:55:27 »

Ahogyan elneztem az elejen a steak -eket egy kicsit a hus sovanynak tunik a T Bone is meg a strip loin is. A marvanyos hus a titok, es tapasztalatom szerint a jo marvanyos steak, rendesen erlelt steak -et azt nem kell sous videzni. Nincs ertelme szerintem, meg kar. Mi hasonlitottunk ossze sous videzett ribeye-t es megszokott BBQ -va nagy hofokon sutott ribeye-t (3 perc mindket oldala masfel inch vastagsagu steaknek ) finomabb volt es csak 6 perc be telt megsutni, ki hogyan szereti. Jelzem ezek az itteni steak -ek rendesen meg vannak erlelve ( ez nagyon fontos mondhatni a legfontosabb) es a marhak direkt erre vannak nevelve. Nehez steak -et elbaxni, mindenhogyan finom, nekem az elso szamu etelem. Ettem steak et Becsbe de nem volt jo. Kemeny volt es szaraz, teljesen mas volt mint itt...pedig ribeye volt. Egy jo steakre csak so es orolt bors boven eleg (elotte kis olajjal lekenve majd a so es a bors) en BBQ sauce -t sem teszek ra, mivel a hus izet akarom erezni nem az extraket.
Jo legalabb kiprobaltad, sosem art kiprobalni, kiserletezni.   Igen

:OKOIgen sajnos ezt tapasztalom én is. A húson nagyon sok múlik. Itt nem lehet hozzájutni normális áron igazi érlelt márványos steakhúshoz. Eddig is ilyen husokkal kisérleteztem hagyományos módon sütve, annál lényegesen jobb lett, de nem vetekedhet, egy igazi márványos zsíros steakkel. A strip végén volt egy zsírosabb falat, az bombajó volt, de a többi részéből hiányzott a zsiradék. Nem az eljárással van a baj, az tökéletesen jól működik, szép homogén lett. A hússal van probléma. Ti ott "Steakland"-en szerencsések vagytok, könnyebben hozzájuttok minőségi alapanyaghoz, nagy a kultusza nálatok. Itt ez még gyerekcipőpen jár, de lelkesek vagyunk, kisérletezünk, próbálgatjuk. Egy A5-kobe steak a bakancslistámon van, előbb-utóbb sort kerítek rá.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7797 Dátum: 2020. December 04. - 06:08:43 »

A hugom is "megfertőződött" Röhög



Vargányával töltött szuvid csirkemell, szuvidált krumplival. Első próbálkozása.
Naplózva

Jó szelet!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7798 Dátum: 2020. December 04. - 06:56:42 »

A hugom is "megfertőződött" Röhög



Vargányával töltött szuvid csirkemell, szuvidált krumplival. Első próbálkozása.
Azta de jól néz ki!!!  Okos
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7799 Dátum: 2020. December 04. - 07:01:55 »

:OKOIgen sajnos ezt tapasztalom én is. A húson nagyon sok múlik. Itt nem lehet hozzájutni normális áron igazi érlelt márványos steakhúshoz. Eddig is ilyen husokkal kisérleteztem hagyományos módon sütve, annál lényegesen jobb lett, de nem vetekedhet, egy igazi márványos zsíros steakkel. A strip végén volt egy zsírosabb falat, az bombajó volt, de a többi részéből hiányzott a zsiradék. Nem az eljárással van a baj, az tökéletesen jól működik, szép homogén lett. A hússal van probléma. Ti ott "Steakland"-en szerencsések vagytok, könnyebben hozzájuttok minőségi alapanyaghoz, nagy a kultusza nálatok. Itt ez még gyerekcipőpen jár, de lelkesek vagyunk, kisérletezünk, próbálgatjuk. Egy A5-kobe steak a bakancslistámon van, előbb-utóbb sort kerítek rá.

A Japan marhabol valo steak el semmi baj, de probaljak nagyon excluszivan, kulonlegessegkent  marketingelni es felnyomjak az arokat es a steak nem er annyit. Itt a tavasszal vettem 3 Tomahawk Wagyu-t. Ugyanaz mint a Kobe nincs kulonbseg izbe (sem arba). Ket honap volt az erlelesuk azt irta a cimken. Az itteni rutin steakeket altalaba 1 honapot - 6 hetet erlelik de vannak 2 honposak is attol fugg hol veszed. Japan steak et tobbet nem veszek, egyszeruen tul draga azert ami. Egy kanadai AAA kategoria Black Angus marhafajtabol valo ribeye, vagy Porterhouse steak nagyon ott van ahol a Wagyu vagy a Kobe egy otod - egy hatod aron. Behunyt szem teszten nem tudtam volna megmondani a kulonbseget. Dehat ki kellett probaljam.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 [520] 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: