Oldalak: 1 ... 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 [509] 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645488 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7620 Dátum: 2019. április 08. - 14:44:30 »

A fenébe is azzal a bogrács pacallal! Kacsint
Ma reggel azzal kezdtem a napot, hogy vettem másfél kiló pacalt. Csülök van itthon, beletettem egy fél füstöltet és egy fél nyerset, már fő az egész!  Ehetem vagy három napig!  Táncol Táncol Táncol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7621 Dátum: 2019. április 08. - 14:56:58 »

A fenébe is azzal a bogrács pacallal! Kacsint
Ma reggel azzal kezdtem a napot, hogy vettem másfél kiló pacalt. Csülök van itthon, beletettem egy fél füstöltet és egy fél nyerset, már fő az egész!  Ehetem vagy három napig!  Táncol Táncol Táncol
Igen
Akkor mégsem volt felesleges az az "izgatás"... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7622 Dátum: 2019. április 08. - 17:40:16 »

Csak indiszkrétileg kérdezem!
Miért kell a pacalt elrontani csülökkel?
Régi vendéglátós koromban, mikor nehéz volt pacalhoz jutni, akkor dobtuk fel vele a mennyiséget.
De most?
Speckó én szeretem a bablevest meg a mákostésztát is.
De egybeöntve?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7623 Dátum: 2019. április 08. - 17:50:10 »

Csak indiszkrétileg kérdezem!
Miért kell a pacalt elrontani csülökkel?
Régi vendéglátós koromban, mikor nehéz volt pacalhoz jutni, akkor dobtuk fel vele a mennyiséget.
De most?
Speckó én szeretem a bablevest meg a mákostésztát is.
De egybeöntve?

Nem jól közelíted meg Gézám. Nem kötelező, aki nem szereti, nem tesz bele. De a füstölt csülök nagyon jól kiegészíti a pacal ízét.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7624 Dátum: 2019. április 08. - 18:23:33 »

Nem jól közelíted meg Gézám. Nem kötelező, aki nem szereti, nem tesz bele. De a füstölt csülök nagyon jól kiegészíti a pacal ízét.
Óvatosan használva, igen!
Vagy szalonna zsíron pirítani a hagymát és a bőrét belefőzni.
Persze ez csak az én izlésem.
Tévedések elkerülése végett, szeretem a csülkös pacalt, sőt a velőset is.
Bár az már olyan, mint ha Feri Vegetát tenne a lecsóba.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7625 Dátum: 2019. április 08. - 18:42:20 »

Csak indiszkrétileg kérdezem!
Miért kell a pacalt elrontani csülökkel?
Régi vendéglátós koromban, mikor nehéz volt pacalhoz jutni, akkor dobtuk fel vele a mennyiséget.
De most?
Speckó én szeretem a bablevest meg a mákostésztát is.
De egybeöntve?
Számomra a "csülök" és az "elrontani" kifejezések így együtt használva értelmezhetetlenek. Vállat von
A csülök még a dobostortába is jó... Ördög
A pacalba meg kell is, pláne a mostanában kapható, hidrogénperoxiddal "tisztított" pacalokhoz amelyekből inkább leves, mint jós sűrű, ragadós szaftú pörkölt készül. A csülök bőre sűrít a húsa meg nagyon finom, nagyjából ennyi a magyarázat Vigyorog
A füstölt meg kell bele és kész. Aki nem szereti, majd nekem adja.
A pacal amúgy is befogadó alapanyag. Önmagában nincs túl sok íze, olyan lesz amilyenre fűszerezed. Simán elfér mellé a velő, a gomba, a bab(!) és hát a csülök vagy köröm is. Van, aki csíkozott bőrkét tesz bele, ugyancsak a sűrítés végett. A pacalpörkölt készítésének szvsz. nincsenek olyan kőbe vésett szabályai, mint a halászlének.
Szerintem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7626 Dátum: 2019. április 08. - 19:12:24 »

Számomra a "csülök" és az "elrontani" kifejezések így együtt használva értelmezhetetlenek. Vállat von
A csülök még a dobostortába is jó... Ördög
A pacalba meg kell is, pláne a mostanában kapható, hidrogénperoxiddal "tisztított" pacalokhoz amelyekből inkább leves, mint jós sűrű, ragadós szaftú pörkölt készül. A csülök bőre sűrít a húsa meg nagyon finom, nagyjából ennyi a magyarázat Vigyorog
A füstölt meg kell bele és kész. Aki nem szereti, majd nekem adja.
A pacal amúgy is befogadó alapanyag. Önmagában nincs túl sok íze, olyan lesz amilyenre fűszerezed. Simán elfér mellé a velő, a gomba, a bab(!) és hát a csülök vagy köröm is. Van, aki csíkozott bőrkét tesz bele, ugyancsak a sűrítés végett. A pacalpörkölt készítésének szvsz. nincsenek olyan kőbe vésett szabályai, mint a halászlének.
Szerintem.
Itt lehet az igazság!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7627 Dátum: 2019. április 08. - 19:28:16 »


........ Van, aki csíkozott bőrkét tesz bele, ugyancsak a sűrítés végett. ....

Valamikor az un. "M" készletben mindég kellett lenni 4-5 készétel konzervnek. Vettem is két pacal konzervet. Amikor kinyitottam felakadt még a szemem is. Valami zsíros lében úszkált 2-3 pacal csíik, és egy csomó sz@rrá főtt bőrke.  Az egészet az objektum macskái ették meg, de ők sem repkedtek a gyönyörtől!

Én szoktam főzni pacal levest is. Nem úgy ahogy a szlovákoknál láttam, hanem ugyan úgy mint a húslevest. Bezöldségezve, grízgaluskával, és ha olyanom van tárkonyosan! Eddig mindenkinek izlett aki megkóstolta! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7628 Dátum: 2019. április 08. - 20:50:22 »

hanem ugyan úgy mint a húslevest. Bezöldségezve, grízgaluskával, és ha olyanom van tárkonyosan! Eddig mindenkinek izlett aki megkóstolta! 

Kifejtenéd , ha kérhetem .  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7629 Dátum: 2019. április 09. - 09:15:08 »

http://magyarmezogazdasag.hu/2019/04/07/nem-lesz-tobb-vega-burger

Nagyon helyes...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7630 Dátum: 2019. április 09. - 20:50:47 »

Kifejtenéd , ha kérhetem .  Emelem

 A vízbe teszek egy fej hagymát, 3-4 gerezd fokhagymát, szemes borsot, sót, és a felcsíkozott bő fél kiló  pacalt.  Addig  főzöm még puha nem lesz. Nem kell olyan gyöngyözve főzni mint a húslevest, (akár kuktába is főzheted) mert a tejföltől, úgy sem lesz  átlátszó.  Mikor a pacal  már megpuhult, bele teszem a zöldséget, tárkonyt, petrezselymet és készre főzöm. Amikor kész, kanállal szaggatok bele gríznokedlit, majd teszek bele tejfölt, és citromot.
Azt, hogy miből mennyit, az ízlés kérdése, én soha nem mérek semmit, hanem kóstolgatom! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7631 Dátum: 2019. április 10. - 01:13:49 »

Nos, vegul is az ominozus pacal leves a melyhutobe kerult, valahogyan nem kerult sor ra. De majd hamarosan elokerul.
Azonban megint "sztejkeztem" (New York strip loin, a steak) barna csiperkevel (Portobello magyarul..Mosolyog) Remek volt.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7632 Dátum: 2019. április 15. - 00:32:20 »

A legutobbi BBQ annyira izlett mindenkinek, hogy meg kellett ismeteljem.
Habar most ribeye a steak....az enyemre kimondottan csak sot es borsot hintettem (miutan enyhen a feluletuket megkentem vekonyan egy kis olajjal) nem akartam extra mas steak fuszer izeket erezni. A masik ketton Montreal  steak spice van amit rutinosan hasznalok de sokszor csak igy van kedvem a szemelyes steak - jeimet fuszerezni egyszeruen csak soval es borsal, szamomra mintha  jobban kijon igy a hus ize. Mindez mellett a Montreal a kedvenc steak fuszerem.



- 3 perc utan megforditva: (a gombak mar 15 perce sultek)



Perfekt : omlos es puha.







Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #7633 Dátum: 2019. április 22. - 13:01:40 »

Bátya a sonka elfogyott ...

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7634 Dátum: 2019. április 22. - 20:32:03 »

Bátya a sonka elfogyott ...

Röhög
Ez mindjárt más... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 [509] 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: