Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645636 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7560 Dátum: 2018. December 26. - 13:44:00 »

Két, olyan félkiló körüli érlelt rostélyos szelet nálam is pihen a hűtőben de most nincs indíttatásom megsütni, majd szilveszterre. Amúgy is eleget bénáztam, amit egy halászléfőzésnél el lehet cseszni azt én elcsesztem. Amikor kész lett, legszívesebben kiborítottam volna a francba mert semmi ízét nem éreztem de most már azért ízlik.

Délelőtt levágtam két szűk kétujjnyi szelet rostélyost, most üvegtál alatt várja a sorsát. Ritkán kapok - mondjuk ritkán is veszek - igazi jó minőségű rostélyost, ez sem az igazi, de ez van. Csak ha szobahőmérsékletű, teszem oda a serpenyőbe. Csak szeletenként megy, egyben a kettő visszahűti úgy a vastagalú nagy serpenyőt, hogy csak levet enged és párolódni kezd, ehetetlenné válva. Nüanszokon múlik, gyakorlatilag csak buktatói vannak. Ha kevésbé ...szom el, a család követeli másnap is.  Ördög 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7561 Dátum: 2018. December 26. - 13:54:43 »

Délelőtt levágtam két szűk kétujjnyi szelet rostélyost, most üvegtál alatt várja a sorsát. Ritkán kapok - mondjuk ritkán is veszek - igazi jó minőségű rostélyost, ez sem az igazi, de ez van. Csak ha szobahőmérsékletű, teszem oda a serpenyőbe. Csak szeletenként megy, egyben a kettő visszahűti úgy a vastagalú nagy serpenyőt, hogy csak levet enged és párolódni kezd, ehetetlenné válva. Nüanszokon múlik, gyakorlatilag csak buktatói vannak. Ha kevésbé ...szom el, a család követeli másnap is.  Ördög 
Egyik fele három, másik két perc, füstölgő forró serpenyőbe dobva.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7562 Dátum: 2018. December 26. - 14:00:18 »

Egyik fele három, másik két perc, füstölgő forró serpenyőbe dobva.

Így van. Csak akkor fordítom, ha hagyja magát. Amíg ragad a serpenyő aljához, nem basztatjuk. Ahogy elengedi, fordítható is. Ma vajon fog készülni - a bárányborda után erős hendikeppel indulunk  Fejvakarás - amúgy vaddisznózsír a hőközlő.

Korábban bíbelődtem maghőmérővel. Olyan, mint fentebb a hüvely köbözése: kell-kell, meg hasznos is, de rostélyosból nincs két egyforma - legföljebb, ha ugyanarról a gazdáról származik  Ördög  - így a hőmérséklet is csak amolyan iránymutatás.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7563 Dátum: 2018. December 26. - 14:07:58 »

A húsról: nem a reklám helye, a Metroban szoktam nagybevásárolni, ott szokom'  áttúrni a marhafalat. Merthogy át kell! Fel van ui. pántlikázva a húskínálat náció szerint: argentin, brazil szóba sem jöhet, 8-10 kFt/ot kilónként nem hagyok ott a húsért (értsd: átlag 30 rugó lenne egy darab rostélyos   Fejvakarás ). Így marad a magyar, ami osztrák, a magyar marhát a sógorok szedik szét. Sárga zsírú márványos a numeró únó, tűsarkos háziasszonyok szerencsére általában otthagyják   Ördög .
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #7564 Dátum: 2018. December 26. - 14:09:13 »

Egyetemista koromban fogtunk pár angolnát a Fertőn de javarészt a halászoktól vettem. Amikor beindult a szezon, megjelent az olasz hűtőkamion a parton és ott dekkoltak amíg bőven jött a hal. De ők csak egy bizonyos méretig vették át, az igazán nagyok nem kellettek nekik, így azokat bagóért meg tudtuk venni a halászoktól. Aztán hol pörkölt, hol rántott, hol parázson sült angolna lett belőle. Rántva mondjuk nem volt valami jó, ezek az óriások túl zsírosak voltak.


Füstölve.... Éhes
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7565 Dátum: 2018. December 26. - 14:14:21 »

A húsról: nem a reklám helye, a Metroban szoktam nagybevásárolni, ott szokom'  áttúrni a marhafalat. Merthogy át kell! Fel van ui. pántlikázva a húskínálat náció szerint: argentin, brazil szóba sem jöhet, 8-10 kFt/ot kilónként nem hagyok ott a húsért (értsd: átlag 30 rugó lenne egy darab rostélyos   Fejvakarás ). Így marad a magyar, ami osztrák, a magyar marhát a sógorok szedik szét. Sárga zsírú márványos a numeró únó, tűsarkos háziasszonyok szerencsére általában otthagyják   Ördög .
Nekem van egy beszerzési forrásom a Dráva mentén. Nem szupermárványos kobe steak-et kapsz de jó minőségű, jókor vágott blonde húst árulnak, elég jó áron.
(Amúgy a magyar marhát a sógoroknál javarészt magyar hentesek szedik szét.)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7566 Dátum: 2018. December 26. - 14:15:49 »

Füstölve.... Éhes
Pont azért nem vitték az olaszok a nagyját mert az már másként viselkedik a füstön. Hidegen füstölt balatoni angolnát ettem párszor de az nagyon zsíros maradt, nem volt az igazi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7567 Dátum: 2018. December 26. - 14:34:20 »

Két, olyan félkiló körüli érlelt rostélyos szelet nálam is pihen a hűtőben de most nincs indíttatásom megsütni, majd szilveszterre. Amúgy is eleget bénáztam, amit egy halászléfőzésnél el lehet cseszni azt én elcsesztem. Amikor kész lett, legszívesebben kiborítottam volna a francba mert semmi ízét nem éreztem de most már azért ízlik.
Nyugi!
Semmi gond nem volt azzal a halászlével, max Te érezted úgy.
A családnak biztos nagyon izlett.
Az enyém az idén is jól sikerült, de nincs ez mindíg így.
Szerintem!
Kb 30 éve azonos módon főzöm, a halat is ugyan ott fogom vagy veszem.
Időnként mégis dohos ízét érzem, csak én, senki más.
Pedig ezek szemétládák, rögtön a képembe nyomják ha valami nem OK.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7568 Dátum: 2018. December 26. - 14:44:51 »

A húsról: nem a reklám helye, a Metroban szoktam nagybevásárolni, ott szokom'  áttúrni a marhafalat. Merthogy át kell! Fel van ui. pántlikázva a húskínálat náció szerint: argentin, brazil szóba sem jöhet, 8-10 kFt/ot kilónként nem hagyok ott a húsért (értsd: átlag 30 rugó lenne egy darab rostélyos   Fejvakarás ). Így marad a magyar, ami osztrák, a magyar marhát a sógorok szedik szét. Sárga zsírú márványos a numeró únó, tűsarkos háziasszonyok szerencsére általában otthagyják   Ördög .

Ez sem a reklám helye, de néhány barátom már próbálta a forrást, gyors is, és jó is volt a rendelt termék:

http://minosegihus.hu/
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7569 Dátum: 2018. December 26. - 14:51:30 »

Ez sem a reklám helye, de néhány barátom már próbálta a forrást, gyors is, és jó is volt a rendelt termék:

http://minosegihus.hu/

Hm!! Köszi! Igen  Emelem  Asszem rápróbálunk  Mosolyog !
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7570 Dátum: 2018. December 26. - 15:00:34 »

Nekem van egy beszerzési forrásom a Dráva mentén. Nem szupermárványos kobe steak-et kapsz de jó minőségű, jókor vágott blonde húst árulnak, elég jó áron.
(Amúgy a magyar marhát a sógoroknál javarészt magyar hentesek szedik szét.)

Egyszer kaptam igazán szép márványos rostélyost. Pont egy bundás asszonyság dobta vissza a polcra pfujjolva. Sajnos soha többet. Eleddig. Nagyon hektikus a hús minősége, többségében sajnos nem is értünk hozzá.

Akit esetleg komolyabban érdekel a téma, annak ajánlom az alábbi kreszkönyvet: https://bookline.hu/product/home.action?_v=Teubner_Husok_es_vadak_ILLUSZTRALT_TO&id=2105691218&type=10  Emelem Akinek van kártyája, vagy vállalkozó ismerőse meg ne rendelje ennyiért, ötezer a budaörsi Metróban.  Kacsint
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7571 Dátum: 2018. December 26. - 15:06:43 »

A húsról: nem a reklám helye, a Metroban szoktam nagybevásárolni, ott szokom'  áttúrni a marhafalat. Merthogy át kell! Fel van ui. pántlikázva a húskínálat náció szerint: argentin, brazil szóba sem jöhet, 8-10 kFt/ot kilónként nem hagyok ott a húsért (értsd: átlag 30 rugó lenne egy darab rostélyos   Fejvakarás ). Így marad a magyar, ami osztrák, a magyar marhát a sógorok szedik szét. Sárga zsírú márványos a numeró únó, tűsarkos háziasszonyok szerencsére általában otthagyják   Ördög .
Azért az Argentint érdemes kipróbálni, sajnos Dél Afrikait már nem lehet kapni. Bárányból meg az Újzélandit.
Nem olcsó, de a Chivas Regal se az!
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7572 Dátum: 2018. December 26. - 15:11:16 »

Nem olcsó, de a Chivas Regal se az!
 Röhög

Ez a mai mottónk.   Röhög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7573 Dátum: 2018. December 26. - 18:01:05 »

Nyugi!
Semmi gond nem volt azzal a halászlével, max Te érezted úgy.
A családnak biztos nagyon izlett.
Az enyém az idén is jól sikerült, de nincs ez mindíg így.
Szerintem!
Kb 30 éve azonos módon főzöm, a halat is ugyan ott fogom vagy veszem.
Időnként mégis dohos ízét érzem, csak én, senki más.
Pedig ezek szemétládák, rögtön a képembe nyomják ha valami nem OK.

No, akkor leírom oszt lehet köpködni(a szálkát)...
1. hiba. Ősszel jelentős mennyiségű csukára tettem szert egy halász partnerünk jóvoltából. A szebbjét kifiléztem, a csontokat, fejeket pedig külön lefagyasztottam. Most előszedtem a legnagyobb csomagot és belefőztem a halászlébe. Nem kellett volna. A csukának van egy jellegzetes íze ami nem baj de amúgy csak a helyet foglalja a bográcsban. Ezt megjártam már máskor is amikor túl sok csukafejjel főztem, csak megfeledkeztem róla. Ha rövid lével főzöd a csukát, tehát pörköltnek, nagy íze van de hosszú lére eresztve nem az igazi.
2. hiba. Elkurvultam egy kicsit halászlé ügyileg. Én alapból bajai lét főzök, minden egyszerre a bográcsba oszt jónapot. Ehhez persze jó hal kell, a bolti ponty szeletei félóra forralás után íztelen, plöttyedt valamik lesznek. Megoldás, ha egy kicsit több fejjel teszem fel a lét és húsz perc után kiszedek néhányat majd a helyükre teszem a szeleteket és a harmincadik percben leveszem a tűzről a bográcsot. Namost a családom csak a lét szereti, cimborám, akiknek évek óta én főzöm a halászlét, válogatós majom és csak harcsaszelettel, esetleg pontyfilével eszi. Neki a kész bajai lé egy részét át szoktam merni a kisbográcsba aztán belefőzöm a harcsát. A hiba az, hogy figyelembe veszek ilyen igényeket Ördög
Szóval annyi halfejem, csontom, kárászom volt, hogy úgy döntöttem, főzök belőlük egy szokásos bajai halászlét, aztán a levét szétosztom és kinek-kinek azt főzök bele, amit kíván. Nekünk belsőséget és pontyfilét, havernak harcsát. Ennek örömére nem irdaltam be a kárászokat viszont a lét egy kicsit tovább forraltam mert a sok csuka miatt nem akart íze lenni. Eredmény: szétfőttek a kárászok és tele lett a lé apró szálkával. Más ember sűríti a halászlét, én meg szűrtem mint a bajnok, hogy a kisgyerekeknek is merjünk belőle adni.
A halászlét mindig kedvel főzöm, szeretem csinálni. Most annyira tele volt a tököm vele, hogy legszívesebben kiborítottam volna a fenébe az egészet.
Öcsémék nemrég jöttek látogatóba, befalt egy tállal és közölte, hogy az elmúlt évek legjobb halászléje. Pesti gyerek, nem ért hozzá... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7574 Dátum: 2018. December 26. - 18:05:08 »

Ez sem a reklám helye, de néhány barátom már próbálta a forrást, gyors is, és jó is volt a rendelt termék:

http://minosegihus.hu/
Kimondottam jó áraik vannak.  Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: