Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 [488] 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645156 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7305 Dátum: 2017. Február 13. - 14:55:04 »

Talált, süllyedt...

3 éve vettem egy jobb minőségű külső vákuumfóliázót (ezzel sajnos csak a bordázott fólia használható, de megéri a plusz költséget, mert nem szakad ki a csontoktól,szikkadt szalonnabőrtől, szalámiklipsztől, stb.) Azóta csak így teszem el a fagyasztani való húsokat (jobb minőségű marad a hús és nem kristályosodik ki a benne lévő víz fagyasztás közben sem) és a füstölés, szikkasztás után a füstölt árukat is. (só, pác, füstölés, fagyasztás 2-3 hétig -ha nincs kint fagy, akkor fagyasztóban-, majd szikkasztom. Mikor eléri a megfelelő állagot, akkor fóliázom. Hűtés nélkül a pincében a kolbász és a szalámi kibírja min. 1 évig bontatlan csomagolásban, sonka és szalonna pedig ennél tovább is (nekem van olyan mangalica szalonna, amit 2 év után bontottam ki, két hete és semmi baja).

Annyit azért javaslok, hogy a deformálódás elkerülése végett a fóliázott termékeket is érdemes fellógatni, de mivel az fólia egyik flee bordázott -és itt könnyen hasad-, ezért érdemes egy irodai lyukasztóval szabályos kör alakú lyukat vágni rá és ezen a kis fülön már felakasztható a cucc 1-2kg-ig.

 Figyelmes olvasás Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7306 Dátum: 2017. Február 13. - 15:07:46 »

Talált, süllyedt...

3 éve vettem egy jobb minőségű külső vákuumfóliázót (ezzel sajnos csak a bordázott fólia használható, de megéri a plusz költséget, mert nem szakad ki a csontoktól,szikkadt szalonnabőrtől, szalámiklipsztől, stb.) Azóta csak így teszem el a fagyasztani való húsokat (jobb minőségű marad a hús és nem kristályosodik ki a benne lévő víz fagyasztás közben sem) és a füstölés, szikkasztás után a füstölt árukat is. (só, pác, füstölés, fagyasztás 2-3 hétig -ha nincs kint fagy, akkor fagyasztóban-, majd szikkasztom. Mikor eléri a megfelelő állagot, akkor fóliázom. Hűtés nélkül a pincében a kolbász és a szalámi kibírja min. 1 évig bontatlan csomagolásban, sonka és szalonna pedig ennél tovább is (nekem van olyan mangalica szalonna, amit 2 év után bontottam ki, két hete és semmi baja).

Annyit azért javaslok, hogy a deformálódás elkerülése végett a fóliázott termékeket is érdemes fellógatni, de mivel az fólia egyik flee bordázott -és itt könnyen hasad-, ezért érdemes egy irodai lyukasztóval szabályos kör alakú lyukat vágni rá és ezen a kis fülön már felakasztható a cucc 1-2kg-ig.

 Figyelmes olvasás Emelem
Rád számítottam... Emelem Vigyorog
Mondjuk a balzsamecetet hiányolom a technológiai leírásból, de egye fene, eltekintek tőle... Ördög
Szabad tudni, milyen vákumozód van? A tre spade cuccait nézegettem de elég drágák.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7307 Dátum: 2017. Február 13. - 15:11:45 »

Kimaradt az előző hsz-ból, hogy én egy jobb márkájú fóliázót vettem, aminek szivacsos a vákuumozó része, nem pedig tömlős (előbbi erősebb vákuumot tud előállítani, utóbbi minden zacskót tud vákuumozni -valamennyire). Ehhez bordázott fóliatömlőt szoktam venni, mert ezt akkora méretre vágom, amekkorára szeretném, így kevesebb megy pocsékba. Azt meg, hogy elengedné a levegőt még nem tapasztaltam, mert a 3 éve lefóliázott dió és kamillavirág még mindig ugyanúgy néz ki... és a két éves fóliázott szalonnán sem tapasztaltam, hogy engedett volna. Igaz viszont, hogy lassú, mert a 30 szál szalámihoz azért kell a min. másfél óra, de háztartásban megéri a ráfordított időt.

(Egy-két napos kirándulásoknál szoktam a zöldségeket is otthon előkészíteni kisebb csomagokban a sütéshez-főzéshez, és lefóliázva viszem magammal, mert kisebb helyen elfér, semmi baja nem lesz pár napig és ha nem fogy el, akkor majd otthon elhasználjuk.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7308 Dátum: 2017. Február 13. - 15:16:55 »

Rád számítottam... Emelem Vigyorog
Mondjuk a balzsamecetet hiányolom a technológiai leírásból, de egye fene, eltekintek tőle... Ördög
Szabad tudni, milyen vákumozód van? A tre spade cuccait nézegettem de elég drágák.

Gorenje a gyártó, de a típusát nem tudom most megmondani... az ára 20e körül volt akciósan. Alapból két félét kapsz a külső vákuumfóliázókból: az egyikben egy csövet kell beledugni a zacskóba, a másikban (ilyen az enyém is) egy szivaccsal körbevont részbe kell befogatni a zacskó száját. Az előnyöket és hátrányokat már leírtam az előbb. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7309 Dátum: 2017. Február 13. - 15:29:50 »

 Emelem
Bordázott zacskót hol szoktál venni?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7310 Dátum: 2017. Február 13. - 15:51:56 »

Emelem
Bordázott zacskót hol szoktál venni?

Internetről rendelem. Lehet kapni fix méretűt is, de én általában tömlőt szoktaam rendelni 12cm szélességűt szalámihoz, 20-22cm szélességűt a kisebb húsokhoz, sonkához, darabolt szalonnához (ebből fogy a legtöbb), 30cm szélességűt a nagyobb darab húsokhoz.
+Tapasztalatból, a mindennapi használathoz veszek olyat, aminek az egyik fele fémszínű, a másik sima fólia -ez nincs bordázva, de olcsóbb, a mérete 25*15cm. Ebbe megy minden, amit csak el akarok zárni a külvilágtól (rizs, hántolt árpa, dió, mogyoró, kiránduláshoz zöldségek, sajtok, stb.).

Előbbit itt szoktam venni: http://safis.hu/, utóbbit pedig az e-bayen.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7311 Dátum: 2017. Február 13. - 16:19:02 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7312 Dátum: 2017. Február 13. - 16:49:01 »

Köszi Girgesz!   Emelem
Meggyőztél!  Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #7313 Dátum: 2017. Február 14. - 07:28:35 »

Ha valakinek van némi tapasztalata a vákumozó gépekkel, ne tartsa magában...
Melyik az, amit már érdemes megvenni?
Mennyi ideig áll el a kolbász, sonka ha le van vákumozva de nincs fagyasztva?
Hiába a családi ház meg mindenféle melléképület, nincs olyan helyem ahol minőségromlás nélkül tudnám a disznóságokat tárolni. Az utóbbi években ráadásul minden megpenészedik a spájzban. Arra gondoltam, hogy kiporciózva vákumozom oszt úgy tárolom de ha nem muszáj, nem fagyasztanám.

Grubétól vettem  karácsonyra egy LAVA 300-ast, ez a pro széria. (0,95-0,97 vákumot tud saját órája szerint, az azért nagyon nem rossz) Saját fóliájával komoly teljesítményt tud, + szuvidolhatsz is, ha óhajtol. Kb. 40-80 forint a BPA mentes zacskó ára, egy disznó fóliázása cca. egy 10-esből kijön.  Szerintem ezt érdemes megvenni, alatta rizikós, fölötte meg a kamrások vannak néhány vese áráért. A koncepcija nálam egyébként ugyanez volt. Bár nem tudom,  szabadon pontosan mennyivel bírja tovább, mi alapvetően fagyasztunk / hűtünk. Csontos húst nyűgös csomagolni, mivel gyakran kivágja a csont.  Sajtot, hurkát, kolbászt, húst mind így raktuk el.


Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7314 Dátum: 2017. Február 14. - 08:51:08 »

Grubétól vettem  karácsonyra egy LAVA 300-ast, ez a pro széria. (0,95-0,97 vákumot tud saját órája szerint, az azért nagyon nem rossz) Saját fóliájával komoly teljesítményt tud, + szuvidolhatsz is, ha óhajtol. Kb. 40-80 forint a BPA mentes zacskó ára, egy disznó fóliázása cca. egy 10-esből kijön.  Szerintem ezt érdemes megvenni, alatta rizikós, fölötte meg a kamrások vannak néhány vese áráért. A koncepcija nálam egyébként ugyanez volt. Bár nem tudom,  szabadon pontosan mennyivel bírja tovább, mi alapvetően fagyasztunk / hűtünk. Csontos húst nyűgös csomagolni, mivel gyakran kivágja a csont.  Sajtot, hurkát, kolbászt, húst mind így raktuk el.



Nekem ez már felette volt a lélektani határnak. Végül egy Tre spade v33-ast vettem. Tőlük van a húsdarálóm is és meg vagyok velük elégedve. Meglátjuk.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7315 Dátum: 2017. Március 19. - 16:49:24 »

Egy kis javorhus, vadasnak kenyergomboccal fogom elkesziteni  Igen

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 19. - 20:05:40 írta Voldi » Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7316 Dátum: 2017. Március 20. - 23:19:57 »

Nekem ez már felette volt a lélektani határnak. Végül egy Tre spade v33-ast vettem. Tőlük van a húsdarálóm is és meg vagyok velük elégedve. Meglátjuk.

A téma margójára: a januarban fogott és füstölt csukámnak még mindig semmi baja

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7317 Dátum: 2017. Március 20. - 23:23:51 »

A téma margójára: a januarban fogott és füstölt csukámnak még mindig semmi baja


Én már rég megettem volna... Vigyorog
Fagyasztott cuccoknál még nincs tapasztalat, de a füstölt májashurkát azonnal levákumoztam, nem fagyasztottam csak beraktam őket a hűtő aljába. Tökéletes. Ha fellógattam volna mint régen, ilyenkorra rommá száradt volna mind.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7318 Dátum: 2017. Március 21. - 00:51:14 »

A téma margójára: a januarban fogott és füstölt csukámnak még mindig semmi baja




Nagyon jo kitalalt tartositasi mod!
En mar nagyon regota hasznalom, de ird es mond mindenre: zoldseg, gyumolcs, husfelek, fustolt dolgok! 
A fustolt kolbasz es szalamit pl. kiszaritom olyan stadiumba amilyenbe eppen szeretem, becsavarva fapirtorulkozobe, (csak egyszerese, ez azert jo mert jobban alja a hideget, nem lessz fagykaros a termek) es levaqum zacskozom malyd be a fagyasztoba. Egy ev mulva (ha meg van belole) ugyan ollyan zamatos es friss mint amikor levaqumoztam.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7319 Dátum: 2017. Március 21. - 06:34:03 »

Én már rég megettem volna... Vigyorog
Fagyasztott cuccoknál még nincs tapasztalat, de a füstölt májashurkát azonnal levákumoztam, nem fagyasztottam csak beraktam őket a hűtő aljába. Tökéletes. Ha fellógattam volna mint régen, ilyenkorra rommá száradt volna mind.
Halat egyek disznóvágások idején??? Bion Különben is,van még elrakva füstölt hal olajban is (hagymakarikákkal,borókabogyóval, aszalt paradicsommal és egy kis citromlével megbolondítva)-na, én arra pályázok inkább, ez a csukesz ajándék lesz...



Nagyon jo kitalalt tartositasi mod!
En mar nagyon regota hasznalom, de ird es mond mindenre: zoldseg, gyumolcs, husfelek, fustolt dolgok! 
A fustolt kolbasz es szalamit pl. kiszaritom olyan stadiumba amilyenbe eppen szeretem, becsavarva fapirtorulkozobe, (csak egyszerese, ez azert jo mert jobban alja a hideget, nem lessz fagykaros a termek) es levaqum zacskozom malyd be a fagyasztoba. Egy ev mulva (ha meg van belole) ugyan ollyan zamatos es friss mint amikor levaqumoztam.

Mondjuk én érlelés és vákuumozás után nem szoktam fagyasztani,de úgy is jó.Viszont mindig engedi a zsírját és egy-egy csomag megbontása után az folyik szanaszét, így ez a papírtörlős megoldás nem is rossz ötlet!Legkozelebb kipróbálom!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 [488] 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: