Oldalak: 1 ... 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 [478] 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645477 alkalommal)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #7155 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 20:02:04 »

Köszönöm Lajos Bá!  Emelem
Annyit még, fokhagymás tejföllel magában vagy köretként fogyasztod?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7156 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 07:16:47 »

Köszönöm Lajos Bá!  Emelem
Annyit még, fokhagymás tejföllel magában vagy köretként fogyasztod?

Sima tejföllel szoktuk, vagy vadpörkölhöz, marhapörkölthöz köretnek.
Fokhagymás tejfölt inkább a prószára kenünk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7157 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:30:16 »

És a húst mikor rakod bele   Vigyorog

Nem kell mindig hús.

Tudod ez is, meg a prósza is olyan régi paraszti étel, amihez egy falusi portán megvolt minden. Krumpli, liszt, aludttej, tejföl, hagyma. Hús vasárnap volt, hétköznap csak akkor, ha bágyadozott a csirke és le kellett vágni, mielőtt megdöglik. Meg disznóöléskor. Akkor aztán orra hegyétől a farka végéig minden hasznosításra került. Véres hurka, májas hurka, kenő májas, hagymás vér, vese-velő, pejsli, disznósajt (rábaköziesen préshurka), kocsonya, töpörtyű, hogy csak pár olyat említsek, amire Kanadában talán megfelelő angol kifejezés sincs.  Vigyorog
Hozzáteszem, itthon is kivesző fogalmak lesznek lassan, amilyen májakat nagy ritkán vettem kereskedelmi forgalomban, az max. kutyaeledelnek alkalmas. A boltban kapható disznósajtok talán még arra sem. A húsboltok polcán lévő töpörtyű - legalábbis amivel eddig találkoztam -  gyakorlatilag ipari hulladék, aranyáron.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7158 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:54:06 »

Nem kell mindig hús.

...... Hús vasárnap volt, hétköznap csak akkor, ha bágyadozott a csirke és le kellett vágni, mielőtt megdöglik. ......  vagy, ha beteg volt a háznál. Emlékszek, nagymamám szerint mindenre a legjobb orvosság a jó erős húsleves volt. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7159 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 13:24:06 »

Nem kell mindig hús.

Tudod ez is, meg a prósza is olyan régi paraszti étel, amihez egy falusi portán megvolt minden. Krumpli, liszt, aludttej, tejföl, hagyma. Hús vasárnap volt, hétköznap csak akkor, ha bágyadozott a csirke és le kellett vágni, mielőtt megdöglik. Meg disznóöléskor. Akkor aztán orra hegyétől a farka végéig minden hasznosításra került. Véres hurka, májas hurka, kenő májas, hagymás vér, vese-velő, pejsli, disznósajt (rábaköziesen préshurka), kocsonya, töpörtyű, hogy csak pár olyat említsek, amire Kanadában talán megfelelő angol kifejezés sincs.  Vigyorog
Hozzáteszem, itthon is kivesző fogalmak lesznek lassan, amilyen májakat nagy ritkán vettem kereskedelmi forgalomban, az max. kutyaeledelnek alkalmas. A boltban kapható disznósajtok talán még arra sem. A húsboltok polcán lévő töpörtyű - legalábbis amivel eddig találkoztam -  gyakorlatilag ipari hulladék, aranyáron.
Ez így igaz.
Lehet egyébként venni itt ott jó árút, persze feketén. Nincs haccp meg ilyesmik, és mégis jó, mert az eladó érdeke is, hogy jó legyen.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7160 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 15:06:40 »

vettem kereskedelmi forgalomban, az max. kutyaeledelnek alkalmas. A boltban kapható disznósajtok talán még arra sem. A húsboltok polcán lévő töpörtyű - legalábbis amivel eddig találkoztam -  gyakorlatilag ipari hulladék, aranyáron.


A kutyám nem eszi meg a bolti "párizsi"-t!  "Éhenhaltál volna a seregben Kalocsán, az anyád szerelmit!" -szoktam neki mondani.   Vigyorog
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7161 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 18:17:20 »

Nem kell mindig hús.

Tudod ez is, meg a prósza is olyan régi paraszti étel, amihez egy falusi portán megvolt minden. Krumpli, liszt, aludttej, tejföl, hagyma. Hús vasárnap volt, hétköznap csak akkor, ha bágyadozott a csirke és le kellett vágni, mielőtt megdöglik. Meg disznóöléskor. Akkor aztán orra hegyétől a farka végéig minden hasznosításra került. Véres hurka, májas hurka, kenő májas, hagymás vér, vese-velő, pejsli, disznósajt (rábaköziesen préshurka), kocsonya, töpörtyű, hogy csak pár olyat említsek, amire Kanadában talán megfelelő angol kifejezés sincs.  Vigyorog
Hozzáteszem, itthon is kivesző fogalmak lesznek lassan, amilyen májakat nagy ritkán vettem kereskedelmi forgalomban, az max. kutyaeledelnek alkalmas. A boltban kapható disznósajtok talán még arra sem. A húsboltok polcán lévő töpörtyű - legalábbis amivel eddig találkoztam -  gyakorlatilag ipari hulladék, aranyáron.
 

Nekem nem kell a rizsa Lajosbá!
A húskérdés létét - vagy nemlétét - saját börömön tapastaltam egy vasutastelep aprócska lakojaként.
Egyebként a fenti húst csak viccnek szántam és elnézést ha nosztalgiaát inditottam el benned.  Meglepődött
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7162 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 21:32:14 »

Hozzáteszem, itthon is kivesző fogalmak lesznek lassan, amilyen májakat nagy ritkán vettem kereskedelmi forgalomban, az max. kutyaeledelnek alkalmas. A boltban kapható disznósajtok talán még arra sem. A húsboltok polcán lévő töpörtyű - legalábbis amivel eddig találkoztam -  gyakorlatilag ipari hulladék, aranyáron.

A jómúltkor a gyerek megkezdett kindercsokija kinnmaradt a konyhapulton. Jópár napig.
Ez pont abban az időszakban volt, mikor előjönnek a hangyák, aztán bejárják az egész házat ehető után kutatva (engem különösebben nem zavar, az asszony szokott velük hadban állni...  Nyihi ).
Megtalálták a kenyérmorzsákat, a mézet, a szörpöt, de érdekes módon a csokihoz hozzá se szagoltak.

Ez azért gyöngén elgondolkodtatott...

Pedig a kindercsokinál még van lejjebb bőven...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7163 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 07:27:07 »

 

Nekem nem kell a rizsa Lajosbá!


Nekem sem nagyon, a krumplit jobban szeretem.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7164 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 07:29:10 »

A jómúltkor a gyerek megkezdett kindercsokija kinnmaradt a konyhapulton. Jópár napig.
Ez pont abban az időszakban volt, mikor előjönnek a hangyák, aztán bejárják az egész házat ehető után kutatva (engem különösebben nem zavar, az asszony szokott velük hadban állni...  Nyihi ).
Megtalálták a kenyérmorzsákat, a mézet, a szörpöt, de érdekes módon a csokihoz hozzá se szagoltak.

Ez azért gyöngén elgondolkodtatott...

Pedig a kindercsokinál még van lejjebb bőven...

A Nestlé csokit az egér megeszi, ezt a közelmúltban megtapasztaltam a lakatosműhelyben felejtett szelettel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7165 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 07:34:23 »


A kutyám nem eszi meg a bolti "párizsi"-t!  "Éhenhaltál volna a seregben Kalocsán, az anyád szerelmit!" -szoktam neki mondani.   Vigyorog
 Emelem

Volt kolléganőnk, Etuka szokta mondani: "nálunk jó kutyának lenni".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #7166 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:19:05 »

Volt kolléganőnk, Etuka szokta mondani: "nálunk jó kutyának lenni".

 Röhög Nálunk is van ilyen.

Én a következő életemben a kollégám kutyája akarok lenni, (ebben az életében). Háát szavak nincsenek rá milyen dolga van.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7167 Dátum: 2016. Október 08. - 16:47:42 »

"Steak'n eggs" ....reggeli...



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7168 Dátum: 2016. Október 08. - 17:05:32 »

A jómúltkor a gyerek megkezdett kindercsokija kinnmaradt a konyhapulton. Jópár napig.
Ez pont abban az időszakban volt, mikor előjönnek a hangyák, aztán bejárják az egész házat ehető után kutatva (engem különösebben nem zavar, az asszony szokott velük hadban állni...  Nyihi ).
Megtalálták a kenyérmorzsákat, a mézet, a szörpöt, de érdekes módon a csokihoz hozzá se szagoltak.

Ez azért gyöngén elgondolkodtatott...

Pedig a kindercsokinál még van lejjebb bőven...

Na, én ezt a válogatást nem engedem meg magamnak!Mindegy milyen csoki, csak sok legyen!  Nyami
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7169 Dátum: 2016. Október 08. - 21:52:18 »

"Steak'n eggs" ....reggeli...




A kis késit, "victorinox" made in usa , kovászos ubi ilyenkor??? Vigyorog Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 [478] 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: