Oldalak: 1 ... 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 [474] 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645529 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7095 Dátum: 2016. Május 21. - 14:39:19 »

Nos,akkor úgy látom, hogy a grillkolbászkák nyertek...
A "sajtos, zöldfűszeres, BALZSAMECETES" grillkolbászkák... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7096 Dátum: 2016. Május 21. - 14:55:48 »

A "sajtos, zöldfűszeres, BALZSAMECETES" grillkolbászkák... Ördög Ördög Ördög

Tudod, van ami soha nem változik... Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7097 Dátum: 2016. Május 21. - 14:58:35 »

Tudod, van ami soha nem változik... Ördög
Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7098 Dátum: 2016. Június 17. - 19:27:32 »

http://index.hu/belfold/2016/06/17/mi_a_kozos_az_eros_pistaban_es_a_cimbalomban/
Ferinek... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7099 Dátum: 2016. Június 26. - 18:27:31 »

Magyar meccs ma, magyar kacsa lesz a vacsora.... (dinsztelt piros kaposztaval es rizzsel) Volt ket kacsank a melyhutobe es nem is tudtam, hogy magyar export mig nemregen a Miklos tett emlitest rola. Hat ez is pont ugyanaz.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7100 Dátum: 2016. Június 26. - 23:49:23 »

Finom lett a magyar kacsa, csak a belga meccs utan mar nemigen van etvagyam....


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #7101 Dátum: 2016. Június 27. - 08:00:28 »

A kacsa jól néz ki, biztos finom is volt, ez fontos.
A foci meg csak egy játék.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #7102 Dátum: 2016. Július 03. - 14:45:41 »

Üdv. Fórumtársak!

Erősen gondolkodom egy BBQ sütő megvásárlásán, de kicsit utánolvasva az egyik blogon azt írják a nálunk kapható szerkezetekről, hogy vékony lemezből készülnek, szelelnek és nehezen stabilizálható bennük a hőmérséklet, ergó semmiképpen sem javasolják a megvásárlásukat. Azt mondják, általában ezek a gyenge eszközök veszik el a kedvét a lelkesen belevágó BBQ rajongóknak. Külföldről is be lehet rendelni (Usa), de ezek csillagászati áron vannak.

Mivel teljesen kezdő lennék e témában (grillezni szoktam néha), ezért minden jó tanácsra kíváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalata van a barbecue-zással?
Valami hasonló két tartályos sütőben gondolkozom:


Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7103 Dátum: 2016. Július 03. - 15:28:05 »

Üdv. Fórumtársak!

Erősen gondolkodom egy BBQ sütő megvásárlásán, de kicsit utánolvasva az egyik blogon azt írják a nálunk kapható szerkezetekről, hogy vékony lemezből készülnek, szelelnek és nehezen stabilizálható bennük a hőmérséklet, ergó semmiképpen sem javasolják a megvásárlásukat. Azt mondják, általában ezek a gyenge eszközök veszik el a kedvét a lelkesen belevágó BBQ rajongóknak. Külföldről is be lehet rendelni (Usa), de ezek csillagászati áron vannak.

Mivel teljesen kezdő lennék e témában (grillezni szoktam néha), ezért minden jó tanácsra kíváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalata van a barbecue-zással?
Valami hasonló két tartályos sütőben gondolkozom:



Az amcsi falós műsorokban láttam elvágott fémhordókból készült készségeket. Ha valahol van ezekhez tervrajz,szerintem nem nagy dolog megcsinálni. Abba belefér egy fél disznó... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7104 Dátum: 2016. Július 03. - 15:31:20 »

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7105 Dátum: 2016. Július 03. - 16:18:22 »

Itt egy magyar találmány, sütni is füstölni is lehet benne:

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7106 Dátum: 2016. Július 03. - 19:12:50 »

Ma lődörögtem kicsit az OBI-ban, aztán ez elgondolkodtatott:

http://www.obi.hu/decom/product/OBI_Kingston_fuestoel%C5%91_grill/3292158&position=42&pageNum=1&pageSize=72

Vájtfülűbbektől kérdezem, hogy megéri azt az 50 Mátyást, vagy gagyi és kár vele foglalkozni?

Évi 5-6-7 alkalommal lenne elővéve mostani saccolásom szerint, ezért nem akarnék (meg nem is tudnék...) milliókat feccolni egy profi cuccba, de régóta pisztergálja a fantáziámat a halfüstölés-barbekjú-ésatöbbi.

Mi a véleményetek?  Fejvakarás

Én ilyet vettem a zobiba.

Így pár használat után azt mondom megérte az árát, nem bántam meg.

A faszénen sült dolgokat meg sem közelítik a tárcsán sütöttek.

Eddig általában úgy ment a dolog, hogy az elején sült a virsli, a csirkecomb a gyerekeknek, meg a tarja-miccs páros a felnőttnépnek.
Aztán mikor már mindenki jóllakott, és a tűz is lejjebb ment kissé, akkor előkerült egy oldalas félbevágva (a boltban kapható oldalascsíkra kell gondolni), és rá a felső polcra.
Néha ránéztem, megforgattam, egyébként dumáltunk - fröccsöztünk.

Aztán mikor jónak gondoltam levettem őket.
Hála Istennek eddigre már senki sem tudott evésre gondolni, így ezek megmaradtak másnapra.

Hidegen, fehér kenyérrel, gyöngyöző rizling hosszúlépéssel ... gyerekek!...


Ez a cájg tényleg bililemezből van, de ennyiért mit várjon az ember... Valószínűleg a valódi barbekjútól marha messze áll, meg arra nem is alkalmas, hogy a barbekjúhoz szükséges hőfoktartományt stabilan lehessen tartani, de attól még marha finom dolgok jönnek ki belőle.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #7107 Dátum: 2016. Július 03. - 20:08:21 »

Szia Kama!

Oldalason kívül sütöttél benne valami más nagy húst is? Azt hallottam, hogy a BBQ-nál minél nagyobb darabba kell a húst sütni, annál ízletesebb.
A sütésnél mire kell egy kezdőnek odafigyelni, gondolok itt a huzatra, egyenletes hőmérsékletre stb. Szoktál a faszénre tenni valamilyen illatos fának a forgácsát? Állítólag jó az almafa is, vagy szőlővenyige.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7108 Dátum: 2016. Július 03. - 20:53:01 »

Szia Kama!

Oldalason kívül sütöttél benne valami más nagy húst is? Azt hallottam, hogy a BBQ-nál minél nagyobb darabba kell a húst sütni, annál ízletesebb.
A sütésnél mire kell egy kezdőnek odafigyelni, gondolok itt a huzatra, egyenletes hőmérsékletre stb. Szoktál a faszénre tenni valamilyen illatos fának a forgácsát? Állítólag jó az almafa is, vagy szőlővenyige.
Az amerikaiak hikori,tölgy,meg ugyanolyan füstölő fákat használnak mint mi.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7109 Dátum: 2016. Július 04. - 00:07:59 »

Ti ahogy elnezem egy kalap ala veszitek a "fustolo" BBQ-ket, a grillezo BBQ-kel. A kepen amit "bferi" feltett az "fustolo" Ezeket nem is igen hivjak "szaknyelven" BBQ-nek hanem csak egyszeruen "smoker"-eknek. Nem egyformak, es kulonbozo fajta sutesekre lettek kitalalva. A fustolo az lassu sutesre alkalmasabb, gyakran a fel napos sutes-fustolesek nem ritkak, es persze mikozben fustoli is a hust, altalaban nagyobb darab husok lassu sutesere idealis.  A fustolo BBQ az csakis szennel mukodik. A grillezo BBQ-k azok gyors (gyorsabb) sutesekre vannak gyartva es ezek messzemenoleg a legelterjedtebbek, "forrobak" mint a fustolok ( steak, flekken, csirke darabok, miccs, hamburger, es hasonloak sutesere) Szenes es lehet propen gazzal mukodo (palackos) verzioba talalhatoak, az utobbi a nepszerubb itt E.Amerikaba habar sok szenes grillezot is latni az utobbi idobe.....(kezdenek visszajonni)

Nekem grillezo Weber BBQ-m van, nem "smoker", de jott vele egy "fustolo" fem doboz melybe valamilyen "illatos" fa darabkakkal nagyon jol is fustol. Ezeket az oldalasokat fel napig sutottem a grillezo bbq-men es szerintem egy "smoker"-be sem lett volna finomabb. Ettem mar ilyenbol meg olyanbol is sokszor.



PS.
Balkobatya ....amirol te beszelsz a "fel diszno sutorol" (vagy lehet egesz diszno is) az "pig roaster" Ird be a gugliba ezt a cimet kepekert.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 [474] 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: