Oldalak: 1 ... 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 [469] 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645553 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #7020 Dátum: 2015. Július 18. - 15:46:33 »

Chris-Chris NoNo! Nem meggyes rum,hanem rumos meggy az Attila kedvence! Kacsint

Elnézést, elbambultam az arányoknál Ördög
Meggyből én is szoktam itókát kutyulni, de miután hozzáadtam egy kevéske vadcseresznyét és rátettem a cukrot, hagyom forrni pár napig, majd nyakon öntöm 96 fokos szesszel. Késöbb gyenge sziruppal, meg vodkával, vagy rummal, beállítom a kívánt erősségre. Október végére összeállnak az ízek Piál
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7021 Dátum: 2015. Július 18. - 16:42:06 »

Kedves -az idei-Fórumtalálkozón részt vett olvasótársak! Emelem
A  sütésre előkészített vaddisznóhús ízesítését szeretném megérdeklődni a készítőjétől,
mert Anya már harmadik hete nem hagy nyugton (nem gondol semmi pajzánra! Ördög) a recept miatt!
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel: J.Z.  Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #7022 Dátum: 2015. Július 18. - 20:35:59 »


mert Anya már harmadik hete nem hagy nyugton (nem gondol semmi pajzánra! Ördög) a recept miatt!


Juj.... nem ütöm le. Röhög Röhög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7023 Dátum: 2015. Július 18. - 21:30:02 »

Kedves -az idei-Fórumtalálkozón részt vett olvasótársak! Emelem
A  sütésre előkészített vaddisznóhús ízesítését szeretném megérdeklődni a készítőjétől,
mert Anya már harmadik hete nem hagy nyugton (nem gondol semmi pajzánra! Ördög) a recept miatt!
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel: J.Z.  Emelem
Szia!
Mustárba kevertünk rendes mennyiségü őrölt fekete borsot, ebbe mártogattuk a szeleteket és egymásra rétegeztük.
Én szoktam a szeletek közé hagymakarikát is rakni, szerintem a Fórumtalálkozón nem raktunk.
1-2 napig minimu kell érlelni hűtőszekrénybe, sózni felhasználás előtt kell.
Csak süldőből szoktam készíteni, a comb és a lapocka felhasználásával.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7024 Dátum: 2015. Július 18. - 21:41:17 »

Szia!
Mustárba kevertünk rendes mennyiségü őrölt fekete borsot, ebbe mártogattuk a szeleteket és egymásra rétegeztük.
Én szoktam a szeletek közé hagymakarikát is rakni, szerintem a Fórumtalálkozón nem raktunk.
1-2 napig minimu kell érlelni hűtőszekrénybe, sózni felhasználás előtt kell.
Csak süldőből szoktam készíteni, a comb és a lapocka felhasználásával.
 Emelem
Finom volt,körözöttes kenyérrel. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7025 Dátum: 2015. Július 18. - 23:55:02 »

Szia!
Mustárba kevertünk rendes mennyiségü őrölt fekete borsot, ebbe mártogattuk a szeleteket és egymásra rétegeztük.
Én szoktam a szeletek közé hagymakarikát is rakni, szerintem a Fórumtalálkozón nem raktunk.
1-2 napig minimu kell érlelni hűtőszekrénybe, sózni felhasználás előtt kell.
Csak süldőből szoktam készíteni, a comb és a lapocka felhasználásával.
 Emelem
Én egy kis olivaolajat is teszek bele, meg kakukkfüvet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7026 Dátum: 2015. Július 19. - 10:29:21 »

Szia!
Mustárba kevertünk rendes mennyiségü őrölt fekete borsot, ebbe mártogattuk a szeleteket és egymásra rétegeztük.
Én szoktam a szeletek közé hagymakarikát is rakni, szerintem a Fórumtalálkozón nem raktunk.
1-2 napig minimu kell érlelni hűtőszekrénybe, sózni felhasználás előtt kell.
Csak süldőből szoktam készíteni, a comb és a lapocka felhasználásával.
 Emelem

Szia Géza! Emelem
Köszönöm szépen a receptet!
Továbbítom az "illetékesnek"! Vigyorog
Üdvözlettel: J. Zoli Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7027 Dátum: 2015. Július 19. - 10:31:15 »

Juj.... nem ütöm le. Röhög Röhög Stoel

 Emelem
Nem is lenne fair, mert előre szóltam! Vigyorog Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #7028 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 07:10:18 »

Sziasztok.

Nem először, remélhetőleg nem is utoljára főzök vaddisznópörköltet. Most pénteken éppen a kollégáknak. Mivel a tegnap elesett süldő képezi az alapanyagot, amit csak ma tudok szétkapni, gonddolkodóba estem. Ha már van majdnem két napom a konyhakészre való szétszedéstől a bográcsba kerülésig, lefagyasztani nem akarom, inkább adnék neki valami pácot. Azt gondolom, hogy hűtőben áztatnám egy vörösboros alapú lében, tennék hozzá borókabogyót, mustármagot, koriandert. Előtte összefőzzem vagy csak hidegen? 
Én csak a sültekhez szoktam pácolni, pörkölthöz sosem, általában nincs is rá idő.
Mi a véleményetek?
Naplózva

Üdv: Bence
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #7029 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 09:00:48 »

Sziasztok.

Nem először, remélhetőleg nem is utoljára főzök vaddisznópörköltet. Most pénteken éppen a kollégáknak. Mivel a tegnap elesett süldő képezi az alapanyagot, amit csak ma tudok szétkapni, gonddolkodóba estem. Ha már van majdnem két napom a konyhakészre való szétszedéstől a bográcsba kerülésig, lefagyasztani nem akarom, inkább adnék neki valami pácot. Azt gondolom, hogy hűtőben áztatnám egy vörösboros alapú lében, tennék hozzá borókabogyót, mustármagot, koriandert. Előtte összefőzzem vagy csak hidegen? 
Én csak a sültekhez szoktam pácolni, pörkölthöz sosem, általában nincs is rá idő.
Mi a véleményetek?
Fölösleges.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #7030 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 10:42:07 »

Fölösleges.



 Vállat von Bővebben? 

Teljesen fölösleges.
 Vigyorog  Ördög
Naplózva

Üdv: Bence
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7031 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:46:14 »

Fölösleges.

A két napra való fölösleges lefagyasztás így elkerülhető, és ártani sem fog egész biztosan.

 Stoel Egyébként mi mást lehet csinálni a hússal, ha az nem két kiló, és a nyúzás-darabolástól a főzésig van két nap?  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7032 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 11:59:49 »

Egyébként mi mást lehet csinálni a hússal, ha az nem két kiló, és a nyúzás-darabolástól a főzésig van két nap?  Stoel
A felkockázott és mosás nélkül, max 15 cm vastagon laposabb tálban hűtőbe rakott vadhúsnak 4-5 napig semmi baja sem lesz 0-5°C közötti hőmérsékleten.
A második napon ki kell venni a tálat (tálakat) és a húst kézzel átszedni egy másik száraz tálba úgy, hogy az alján összegyűlt lé ne kerüljön át vele.
Utána naponta egy alkalommal át szoktam forgatni.
Volt, hogy a hétvégi főzéshez hétfőn lett meglőve a süldő és ilyen módon tárolva, a hús kifogástalan volt szombaton.
Pedig igen finnyás orrom és ízlésem van, ha csak a legkisebb állott szaga van a húsnak, az már a kutyáé-macskáké.

Ha mégis kipróbálásra kerül a pörkölt alapanyag pácolása, az eredményről kérünk egy beszámolót.
Mondjuk szkeptikus vagyok az eredményt illetően, mert a főzés a húsban lévő ízeket kimossa, míg a sütés pont bezárja, így nem sok értelmét látom....de ki tudhassa ezt előre Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7033 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 13:23:42 »

a főzés a húsban lévő ízeket kimossa

Nade akkor meg benne lesz a szaftyába' nem?  Vállat von

Ettem már pácolt dámból készített pörköltet - nem rontotta el a pácolás az biztos!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7034 Dátum: 2015. Szeptember 02. - 14:02:06 »

Nade akkor meg benne lesz a szaftyába' nem?  Vállat von
De akkor is, ha főzés előtt közvetlen rakod bele.
Elrontani sok mindennel lehet egy pörköltet, viszont nem gondolom, hogy egy gyenge előpácolás káros lenne.
Csak a próba után nyilatkoznék.....khmmm... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 [469] 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: