Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 [464] 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 645471 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6945 Dátum: 2015. Június 07. - 15:40:53 »

Visszajelzek! Igen Emelem

Visszaolvasgattam egy kicsit itt is és a faceboocon is a vadászételekben. Mit mondjak? Amit mi egy egy alkalommal itt elkövetünk az felér egy néplázítással!  Fejvakarás Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #6946 Dátum: 2015. Június 08. - 18:30:40 »


1/2 kg bolti gomba + picinyke szárított vargányapor 22 db tojás... Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6947 Dátum: 2015. Június 08. - 21:36:00 »


1/2 kg bolti gomba + picinyke szárított vargányapor 22 db tojás... Stoel
Tisztelt Sakac Úr!
Hasonló képek 18:30 utáni feltételét a Fórumra, elitélendőnek tartom.
A hétvégi dorbézolás után, ma némi koplalásra gondoltam.
Ezzel szembe, az Ön provokatív fotója következtében, készítettem magamnak némi mangalica szalonna,15 dkg gomba, 1 TV papika, (sajnos csak szárítot rókagombám volt) 4 tojás felhasználásával vacsorát.
A tojás kissé lágyabra sütése után, fehérkenyér és csípős csalamádé kíséretébe ezt elfogyasztottam!
A fellépő komplikációkért kizárólag Önt teszem felelőssé!
Maradok tisztelettel:
vegeza
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6948 Dátum: 2015. Június 08. - 21:43:18 »

Pénteken 135 kilóval mérlegeltem,lassan kifordul a térdem,gondoltam fogyózok egy kicsit...Nem csábultam el,de már tudom mi lesz a reggeli...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6949 Dátum: 2015. Június 08. - 21:50:08 »

Pénteken 135 kilóval mérlegeltem,lassan kifordul a térdem,gondoltam fogyózok egy kicsit...Nem csábultam el,de már tudom mi lesz a reggeli...
....
Hmmmm, biztos ez lesz.... Mosolyog

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6950 Dátum: 2015. Június 14. - 23:57:06 »

Az egyik  klasszikus kedvencem : savanyitott kaposztabol keszult toltott kaposzta, fustolt csulokkel (ami hidegen lett fustolve)

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6951 Dátum: 2015. Június 15. - 00:03:05 »

....
Hmmmm, biztos ez lesz.... Mosolyog


Ördög
Ma reggel már saját kertből készült el a lecsó... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6952 Dátum: 2015. Június 15. - 00:17:09 »

Idézetet írta: Balkóbátya

Ma reggel már saját kertből készült el a lecsó... Kacsint

Tojasosan vagy rizzsel ? (Sargapaprika ?)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 15. - 03:50:52 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #6953 Dátum: 2015. Június 15. - 00:22:59 »

Az egyik  klasszikus kedvencem : savanyitott kaposztabol keszult toltott kaposzta, fustolt csulokkel (ami hidegen lett fustolve)


Ennek olyan "hóttembervalaga" színe van... Ördög
(Az egyetemen volt egy erdélyi barátnőm. Általában én főztem kettőnknek, a pénz sem vetett fel bennünket meg szerettem is csinálni. Mindig nyúzott, hogy mennyire szereti a töltött káposztát. Egyszer gondoltam, meglepem. Horvát Ilona elő, töltöttkáposzta kikeres. Nekiláttam begyűjteni a hozzávalókat. Fejben savanyított káposztát csak úgy kaptam a piacon, hogy meg kellett vennem hozzá két kiló szálast is. Vettem füstölt húst, tarját, összedobtam egy olyan töltött káposztát, hogy a bibliai szentek is térdre borultak volna előtte. Kis kedvesem megjött előadásról, büszkén mutattam neki. Kérdi, mi ez? TÖLTÖTT KÁPOSZTA VAZZE, mi lenne!!! Ez? Ez nem az, nálunk nem így csinálják! Nabasszus... Azért elfogyott de az önérzetem romokban hevert. Aztán amikor kint voltunk náluk Kőröspatakon, akkor láttam, hogy "odaát" egy seszínű, paprikátlan, egyszerűsített verzió készül amit ipari mennyiségű tejföllel esznek.)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #6954 Dátum: 2015. Június 15. - 00:23:19 »

Ördög
Ma reggel már saját kertből készült el a lecsó... Kacsint
Fóliáztok?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6955 Dátum: 2015. Június 15. - 03:08:38 »

Ennek olyan "hóttembervalaga" színe van... Ördög
(Az egyetemen volt egy erdélyi barátnőm. Általában én főztem kettőnknek, a pénz sem vetett fel bennünket meg szerettem is csinálni. Mindig nyúzott, hogy mennyire szereti a töltött káposztát. Egyszer gondoltam, meglepem. Horvát Ilona elő, töltöttkáposzta kikeres. Nekiláttam begyűjteni a hozzávalókat. Fejben savanyított káposztát csak úgy kaptam a piacon, hogy meg kellett vennem hozzá két kiló szálast is. Vettem füstölt húst, tarját, összedobtam egy olyan töltött káposztát, hogy a bibliai szentek is térdre borultak volna előtte. Kis kedvesem megjött előadásról, büszkén mutattam neki. Kérdi, mi ez? TÖLTÖTT KÁPOSZTA VAZZE, mi lenne!!! Ez? Ez nem az, nálunk nem így csinálják! Nabasszus... Azért elfogyott de az önérzetem romokban hevert. Aztán amikor kint voltunk náluk Kőröspatakon, akkor láttam, hogy "odaát" egy seszínű, paprikátlan, egyszerűsített verzió készül amit ipari mennyiségű tejföllel esznek.)

Hat ja, egy kicsit az, magan a savanyu kaposzta szinen nemigen lehet sokat segiteni, maga a leven igen, ha tobb paprikas fustolt hust (kolbaszt) rakunk bele mitol voros lesz a leve.
Mint itt 3 eve, latod ennek mar jobb a szine.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,30.6180.html

Horvath Ilona... mi is hasznaljuk..... Mosolyog


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6956 Dátum: 2015. Június 15. - 06:57:52 »

Tojasosan vagy rizzsel ? (Sargapaprika ?)
Tojással szeretem.Meg kolozsvári szalonnával... Kacsint
Fóliáztok?
Nem.Csak az idén olyan előnevelt paprikát és paradicsomot vettem amin már bogyó volt. A szárazságban hordtam rá sok vizet,kapálgattam,trágyázgattam...
Nem igazi lecsót készítek,mert nem főzöm szét a holmit,inkább a friss ízek érvényesülnek a szalonnazsíron.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6957 Dátum: 2015. Június 15. - 07:10:35 »

Ennek olyan "hóttembervalaga" színe van... Ördög
(Az egyetemen volt egy erdélyi barátnőm. Általában én főztem kettőnknek, a pénz sem vetett fel bennünket meg szerettem is csinálni. Mindig nyúzott, hogy mennyire szereti a töltött káposztát. Egyszer gondoltam, meglepem. Horvát Ilona elő, töltöttkáposzta kikeres. Nekiláttam begyűjteni a hozzávalókat. Fejben savanyított káposztát csak úgy kaptam a piacon, hogy meg kellett vennem hozzá két kiló szálast is. Vettem füstölt húst, tarját, összedobtam egy olyan töltött káposztát, hogy a bibliai szentek is térdre borultak volna előtte. Kis kedvesem megjött előadásról, büszkén mutattam neki. Kérdi, mi ez? TÖLTÖTT KÁPOSZTA VAZZE, mi lenne!!! Ez? Ez nem az, nálunk nem így csinálják! Nabasszus... Azért elfogyott de az önérzetem romokban hevert. Aztán amikor kint voltunk náluk Kőröspatakon, akkor láttam, hogy "odaát" egy seszínű, paprikátlan, egyszerűsített verzió készül amit ipari mennyiségű tejföllel esznek.)
Itt Szabolcsban az a jó káposzta ismérve,hogy minél kisebb,annál jobb. (Kisujjnyi káposztákat kell elképzelni.) Nálunk, Borsodban, ilyen öklömnyi káposzták is készültek.
Szabolcsi lagziba voltam hivatalos, és mint ismert nagyevő,hozzám próbálták belőni az adagokat...Kérdezi a menyasszony: -Mennyi káposztát bírok megenni? Mondom: Vagy hármat,négyet...
3-4 káposztát???-csodálkozott. -Hát ÉÉÉÉÉN megeszek vagy kilencet!!!
Mit mondjak??Mindketten csalódtunk a másik evőkéjében... Meglepődött A lagziban meg kiderült,hogy én a férfiökölnyi zempléni;ő meg a kisujjnyi szabolcsi káposztáról beszélt... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #6958 Dátum: 2015. Június 15. - 08:34:08 »

Itt Szabolcsban az a jó káposzta ismérve,hogy minél kisebb,annál jobb. (Kisujjnyi káposztákat kell elképzelni.) Nálunk, Borsodban, ilyen öklömnyi káposzták is készültek.
Szabolcsi lagziba voltam hivatalos, és mint ismert nagyevő,hozzám próbálták belőni az adagokat...Kérdezi a menyasszony: -Mennyi káposztát bírok megenni? Mondom: Vagy hármat,négyet...
3-4 káposztát???-csodálkozott. -Hát ÉÉÉÉÉN megeszek vagy kilencet!!!
Mit mondjak??Mindketten csalódtunk a másik evőkéjében... Meglepődött A lagziban meg kiderült,hogy én a férfiökölnyi zempléni;ő meg a kisujjnyi szabolcsi káposztáról beszélt... Röhög

Balázs!

Kukorica nem kerül bele? Édesapám ibrányi, ott ettem így. Nagymamám készítette, eleinte csodálkoztam, aztán meg tömtem magamba... A méret az tényleg picike, de legalább nem kell bajlódni vele: hamm és kész.  Kacsint
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #6959 Dátum: 2015. Június 15. - 09:00:42 »

Itt Szabolcsban az a jó káposzta ismérve,hogy minél kisebb,annál jobb. (Kisujjnyi káposztákat kell elképzelni.) Nálunk, Borsodban, ilyen öklömnyi káposzták is készültek.
Szabolcsi lagziba voltam hivatalos, és mint ismert nagyevő,hozzám próbálták belőni az adagokat...Kérdezi a menyasszony: -Mennyi káposztát bírok megenni? Mondom: Vagy hármat,négyet...
3-4 káposztát???-csodálkozott. -Hát ÉÉÉÉÉN megeszek vagy kilencet!!!
Mit mondjak??Mindketten csalódtunk a másik evőkéjében... Meglepődött A lagziban meg kiderült,hogy én a férfiökölnyi zempléni;ő meg a kisujjnyi szabolcsi káposztáról beszélt... Röhög

Feleségem szerettette meg velem a töltöttkáposztát - kárpátaljai licenc, ami ha komolyabb paratérekkel bír egy férfi hüvelykujjánál, ottan bajok vannak  Vigyorog -, felénk a Dunántúlon nem divat, helyette a gombócos toroskáposzta dívik.  Vállat von
Füstölthússal, itt-ott szőlő/ tormalevélbe csavart töltöttkáposzta tejföllel nagyon finom.  Igen
Csinálgatunk otthon is - bár a kellő türelem híjján inkább öklömnyi méretűek keletkeznek  Vigyorog - valahogy a felénk kapható káposztát nem is lehet kisebbre tölteni, szakad is, meg vastag húsos is a levele.  Vállat von

Estére asszem meg is van a vacsora  Ördög  Piál
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 [464] 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: