Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fórumosok találkozója Püspökladányban  (Megtekintve 90186 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #750 Dátum: 2009. December 01. - 15:02:25 »

Sam!

 Igen Emelem Emelem

És várjuk a "gumcsizmáspálimkás" történeteket....   Bion Bion

 Wave
Naplózva

Üdv End
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #751 Dátum: 2009. December 01. - 15:58:06 »

"És várjuk a "gumcsizmáspálimkás" történeteket.... "
Hukk!  Piál Hukk!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #752 Dátum: 2009. December 01. - 22:20:51 »

"  Csütörtök van. Jó hangulatban indulunk Sábával és Sammal (nem elírás!) Orosztonyba, hosszú az út, de ez nem szegi kedvünk, hisz VADÁSZNI megyünk... Magvas gondolatok, jó hangulatú viccelődések és gyorsan repülnek az utazással töltött órák… Délután 2 óra és begördülünk a kicsiny faluba. Gyors telefon, és percekkel később már Lajos autójában ülve gyönyörködhetünk a vidékben. A vadászházban Soma és Steve fogad bennünket, nameg, egy jó meleg gulyásleves… Lajos elmondta a szereposztást és mindenki nekilátott készülődni.  "

Eddig ugyanaz... Ördög
A "nekem" szánt les a háztól cirka 350-400 méterre lehet légvonalban, így nekem kellett a legkevésbé kapkodnom.  Öltözés után kereső a nyakamban, puska a vállamon, elindultam.
Csakhogy...Sába azt mondta, hogy menjek arra, amerre Ő megy, ott is át lehet vágni. Elindultunk. Mondanom sem kell, hogy nem lehetett átjutni a kökényen. :'( Lejöttem a nehezen megmászott emelkedőről, már teljesen lent jártam, amikor integet még magasabbról, hogy  majd ott átmehetek a kökényen...naivan azt gondoltam, hogy hihetek neki. Gondolom sejtitek, hogy  a még magasabb, még nehezebben, másodjára is megmászott emelkedőről csak nem lehetett lejutni a lesig. Rííí Na ez a kilométer, hegynek fel, hegynek le, kőnehéz puskával, nehéz keresővel, felöltözve, lemerített, teljesen készen voltam. Nem szokta a peti a szántást...főleg hegynek fel...de csak eljutottam a lesig. Kacsint
Kicsit szokatlannak tűntek a betonlábak, de valóban idő, és etnikumbiztos megoldás, akár a borostyán is benőheti...
A szóró előttem, az évelő rozson (Girgesz-féle), mintegy pont 50 m-re  Mosolyog. A rozs és a les között egy jó darab tárcsázott répaföld, jobb oldalon beszántott "répás", bal oldalon erdő, hátam mögött kis erdőfolt, szemben az óperenciás rozson túl pedig a domboldalban erdőfoltok, magas fűvel, kökénnyel...
Körbemértem gyorsan a terepet, végig lőhető, jól belátható, a hold mindent megtett, hogy megkönnyítse a dolgunk...na a felhők azért néha bekavartak, de a szél stabilan balra fúj, viszonylag jól.
Mire a "betájolás" végére értem, a szórón megjelentek az őzek...suta, gida. Ropogtatták először a kukoricát, majd a rozs került sorra. A gida megunta az evést, és belefeküdt a szóróba. Ekkor jött egy süldő róka...a gida felállt, nézegette, majd úgy gondolta, hogy nincs itt rókára szükség, gyorsan elzavarta a komát. Tetszett a játék, elszórakoztak ők is...
Később elvonultak az őzek, a róka is szétnézett a szórón...de valahogy neki nem tetszett a kukorica...tovább egerészett.
Kis idő múlva balról, az erdőből kilépett a szóróra egy tehén, minden komolyabb hang nélkül jött át az erdőn. Nagyjából húsz percig egyedül ette a sárga szemeket...aztán a répát kezdte enni. Ekkor kilépett a borjú a szóróra...tessék. Első este, senki nem lőtt még semmit...pont nekem jön ki. Mit csináljak? Lőjem? Ne lőjem? Nem erős egy kicsit első este egyből belehomorítani?  Fejvakarás
Még húsz percig nézegettem...közben kisétált a rozsba.
Viszonylag nyugodtan lapocka mögé igazítottam a keresztet. Megérintettem a billentyűt. Dörrenés, füst...a tehén egyenesen fel a domboldalon, törve-zúzva menekült a kökényen át...
A borjú nagyjából 8-10 métert futhatott, megindult az anyja után, egy kis kört tett meg, majd felbukott. Nem mozdult többet.
Elég nehezen tudtam rágyújtani...
A cigi után elkezdtem a zsigerelést, de mivel a fejlámpám is otthon maradt, a kis MagLed egyre kényelmetlenebb lett a fogaim között, és az erőm is fogytán volt, a belsőséget már nem bírtam kihúzni.
Otthagytam mindent a lesen, és begyalogoltam a házig.
Lajos, Pista, és az L200  segített rajtam. Pista kihúzta a belsőséget, felrakták a platóra a borjút.
Nagyon elfáradtam.
Persze a házban koccintani kellett...de szerintem senki sem bánta. Későn feküdtem le, elég sokáig beszélgettünk, a kis kandalló csodálatos meleget adott.
”A hajnal nem hoz semmit, eseménytelenül, csendben telik, még egy egér sem mozdul.” Csak Sába horkol... Ördög
A többi holnap...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #753 Dátum: 2009. December 02. - 06:55:50 »

 Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #754 Dátum: 2009. December 02. - 07:37:40 »

 Emelem Igen
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #755 Dátum: 2009. December 02. - 07:40:48 »

Mit is mondhatnák erre a borjúra?
Kááár érte!  Nyihi  Bion  Okos  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #756 Dátum: 2009. December 02. - 08:07:12 »




A borjú nagyjából 8-10 métert futhatott, megindult az anyja után, egy kis kört tett meg, majd felbukott. Nem mozdult többet.

Igen Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #757 Dátum: 2009. December 02. - 08:14:36 »

Peti, ez nagyon hangulatos írás! Igen
Várom a folytatást...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #758 Dátum: 2009. December 02. - 08:53:08 »

 Igen gratula!
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #759 Dátum: 2009. December 02. - 09:00:20 »

A folytatást várva, addig is,  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #760 Dátum: 2009. December 02. - 16:09:23 »

Peti!  Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #761 Dátum: 2009. December 02. - 18:58:37 »

 Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #762 Dátum: 2009. December 03. - 10:54:42 »

Peti ez nagyon rendben van eddig, nagyon várom a folytatást  Igen Emelem Taps
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #763 Dátum: 2009. December 04. - 22:18:13 »

A többi holnap...vagyis most :

Igen. Állítólag én is horkoltam. Mondjuk ez engem nem zavar.
Lényeg a lényeg, a hajnali cserkelés ”elmaradt”. Nem is baj...mire mindenki magához tér a sok gumicsizma, és tiramisu-párlat után, éppen jól esik a máj.
Délután ismét felülök a lesre. A szél ugyanolyan.A tegnap lőtt borjú zsigereit csak a hollók csipkedték meg, így disznóra nem igazán számítok.
Az őzek ismét elsők a szórón, nagyon válogatnak. A tegnapi suta, a gidájával. A gida, mivel a szél a belsőség felől fúj, nyugtalannak látszik...óvatosan, kinyújtott nyakkal szaglászva megközelíti a belsőséget. Nagyon nem tetszik neki, visszatolat, majdnem a szórónál fordul csak meg. Jön egy róka is, de mintha ez nagyobb lenne a tegnapinál...és valóban. Ő már nem egy idei süldő. Várom, hogy mit szól a kinn hagyott zsigerhez, hát nagyon nem erőlködik. Egerészik. De azért csak érdekli a dolog, szaglászik jobbra-balra. Folyamatosan távcsövezek, nézem hol az őzeket, hol a rókát. Vagyis immár rókákat...megjött a tegnapi süldő is. Kergetőznek, egerésznek. Ha túl közel kerülnek a szóróhoz, a gida ismét rendet tesz, de a suta idővel megunja a vörösöket, és elvezeti a csemetéjét.
A két róka komoly kergetőzés közben azért csak kerülgeti a zsigert is, de nem láttam, hogy ettek volna belőle.
Ismét őzek a szórón, suta két gidával. Ők is jóllaknak, szemmel tartják a rókákat is. A két vörös úgy dönt, hogy elég az egerekből, lelépnek.
Balról mintha jönne valami, az erdőből zajt hallok. Az őzek elfutnak előttem, meg sem állnak a dombtetőig, ott aztán szem elől vesztem őket.
Mire visszafordulok a szóróra, már ott áll egy bak. Ő is ropogtat, miközben egy gida is kiballag a rozson lévő kukoricát csipegetni.
Megvártam míg elvonultak, aztán én is ”balra el”, irány a ház. A szokásos esti pisztáciát megint behozta Soma a szóróról, így van mit rágcsálni.
„  Reggel szakadó eső fogad, a hajnali vadászat elmarad, helyette egy kis frissítő fürdés a gelsei fürdőben, aztán irány újra az erdő. Az eső elállt a nap kisütött, a felhők  szétoszlottak, kiváló vadászidő. Lajos ma megkavarja a lapokat, és szinte mindenki máshová kerül.  ”
Hiába...Sam nagyon érti az írást... Vigyorog
Én maradok a jól bevált lesemnél. Időközben fagy, nagyon lehűlt a levegő.
Menetrendszerűen megjelennek az őzek, a rókák is kergetőznek, majd megjelenik egy tehén, egyedül. Vajon a borjút keresi? Hosszas távcsövezés után kilép egy borjú is...jóllaknak mind a ketten.
Eközben több szóró felől is lövések dörrennek. Sam ír egy SMS-t, hogy meglőtte, de nem talál vért.
Visszaírtam, és úgy döntöttem, hogy visszamegyek a házba, Lajos segítségét kérni. Útközben összetalálkoztam Pistával, aki izgatottan mesélte az este eseményeit.
Nosza L200-ra fel, látogassuk meg Somát, aki szintén lőtt egy disznót.
Somát útközben találjuk, jellemzően egy reklámszatyor friss süldőmájjal sétálgat.
Pistával felmegyünk a máj korábbi tulajdonosáért, Lajosék meg autót cserélnek, mert a Defin jobb papucsok vannak. Megérkeznek, gratulációk (mert azért gratula a gratula!), töret-átadás, süldőrendbetétel, majd irány Sam. Azt hittem, hogy sosem érünk oda...de odaértünk.
Rövid helyszínelés után megtaláltunk minden fontos nyomot. Na ez kimerült az elugrás helyében...de azért követhető nyomok is voltak. Én elindultam ezeken, a rutinos öreg rókák meg a szórótól felfelé, csak úgy az orruk után. Könnyen voltak, nem volt bedugulva az orruk. Lassan haladtam, amikor valakik büdös disznószagra panaszkodtak. Na Sam nem panaszkodott. Feküdt a disznó, örült mindenki,  „ gratulációk (mert azért gratula a gratula!), töret-átadás”.
Sanyi és Pista kiközelítették a kant majdnem a lesszékig, és Sanyi kizsigerelte az első Vaddisznóját!
Közben a Defender elvitte Lajost és Somát, valami utánkeresési célokkal.
Mire visszajöttek jól kitárgyaltuk az eseményeket, és már az forgott a fejemben, hogy miféle avatóbotot kellene vágni. Megjön az autó, bepakolunk...irány a ház.
„  A vadászháznál előkerül valami gumicsizmából főzött pálinka, aztán a Soma disznójáról lekerül a kabát, éjfél után a meleg kandalló mellett elevenednek fel újra az emlékek…”
Mondom én, hogy Sam tuggya és tugggya... Ördög
„  Vasárnap, Sába telefonja hajnal négytől 15 percenként folyamatosan csengett, Ő meg automatikusan rányomta a szundit… Fél hétkor nagy nehezen elvétette és sikerült kikapcsolnia.  „
Sajna ez is pont így történt... Szomorú
Reggel keresgéltem avatóbotnak valót...akácot nem akartam, egyeneset megint csak nem... Kacsint legyen má' valami jófajta zalai...
De megtaláltuk az ideális avatóbotot, feliratoztam, majd a jogosultak felavatták vaddisznó vadásszá Sanyit. Teccett! Szerintem Sanyinak is!
És akkor újabb idézet :

„  Szeretném megköszönni Németh Lajosnak a lehetőséget, a szíves vendéglátást, hogy elviselt bennünket, hogy hozzásegített bennünket a felejthetetlen élményekhez! Köszönöm a jelenlévőknek a sok segítséget, a türelmet és jó volt veletek! Köszönöm!  „

Még annyit, hogy tökéletes vendéglátásban volt részünk, nagyon jó volt ismét találkozni Veletek, az esti beszélgetések a kandalló barátságos melegénél valóban felejthetetlenné tették ezt a hétvégét!
Remélem a többiek is megírják az eseményeket.

Lajos!  Akkor én most BB. lettem?  Vállat von
          Miért is vártam eddig? Ördög

Még valami...
Horrido!  Neked nem mondták, hogy a savanyúságba nem kell mézet tenni? Vállat von
 Ördög
peti
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 04. - 23:25:49 írta Németh Lajos » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #764 Dátum: 2009. December 04. - 22:24:20 »

Ez szintén jól sikerült Peti!  Igen Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: