Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74950 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 22:34:03 »

Hál' Istennek a vastag csigatáras Steyr már a múlté, elbaltázott egy konstrukció volt!

Hello!
Akkor csak annál a konstrukciónál volt ez a hiba? (persze, jó széles csigatár)
Én meg azt hittem ez általános Mannlicher hiba.

Erről eszembe jutott a Merkle Kr1, azon változtattak vajon?
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 22:41:06 »

Hello!
Akkor csak annál a konstrukciónál volt ez a hiba? (persze, jó széles csigatár)
Én meg azt hittem ez általános Mannlicher hiba.

Erről eszembe jutott a Merkle Kr1, azon változtattak vajon?

Szia Feri!

Csak azoknál volt ez a hiba + még hozzájött, hogy a tárfenéklemez a sátorvassal együtt műanyagból készült.  Nem

A Merkelnél olyan szempontból jobb a helyzet, hogy nagy felületen fekszik fel a tok a tusára és nem utolsó sorban a tok hátuljánál a markolat előtt, míg a Steyer a tok első harmadában fekszik föl és itt a hátraható erő a gyengített oldalakra hat.
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 22:42:24 »

"Steyer" = Steyr  Vigyorog
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Szeptember 06. - 22:46:16 »

Szia Feri!

Csak azoknál volt ez a hiba + még hozzájött, hogy a tárfenéklemez a sátorvassal együtt műanyagból készült.  Nem

A Merkelnél olyan szempontból jobb a helyzet, hogy nagy felületen fekszik fel a tok a tusára és nem utolsó sorban a tok hátuljánál a markolat előtt, míg a Steyer a tok első harmadában fekszik föl és itt a hátraható erő a gyengített oldalakra hat.

Ahaa, értem.
 Wave
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Június 16. - 19:49:45 »

Sziasztok!

Az én első puskám egy 16.-os sauer dupla lett,a barnítás kicsit kopott, akad rajta nagyon kicsi vakrozsda is, de ettől eltekintve más hibája nincs, hamarosan elviszem felújíttatni (políroztatás, újrabarnítás,stb).
Az első golyósom egy 7,5×55.-ös kaliberű Schmidt Rubin K11 lett, ez egy egyeneshúzású Svájci hadi puska,jelenleg még eredeti állapotában van.    De nem sokáig!
Terveim szerint tetetni fogok rá egy 6×42.-es Schmidt Bender céltávcsövet, oldható szerelékkel. 

Még vadászni nem voltam egyikkel sem, de remélem ez nem marad így sokáig, hamarosan kezdődnek a vadászidények, egy két gerlézésre, hajtásra csak kijutok.

Üdv: Norbert  Emelem
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Június 16. - 19:57:59 »

Kép lemaradt.
http://www.nethirlap.hu/forum/userimgs/nhgaljEsVoE.jpg
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Június 16. - 22:10:34 »

Sziasztok!

Az én első puskám egy 16.-os sauer dupla lett,a barnítás kicsit kopott, akad rajta nagyon kicsi vakrozsda is, de ettől eltekintve más hibája nincs, hamarosan elviszem felújíttatni (políroztatás, újrabarnítás,stb).
Az első golyósom egy 7,5×55.-ös kaliberű Schmidt Rubin K11 lett, ez egy egyeneshúzású Svájci hadi puska,jelenleg még eredeti állapotában van.    De nem sokáig!
Terveim szerint tetetni fogok rá egy 6×42.-es Schmidt Bender céltávcsövet, oldható szerelékkel. 

Még vadászni nem voltam egyikkel sem, de remélem ez nem marad így sokáig, hamarosan kezdődnek a vadászidények, egy két gerlézésre, hajtásra csak kijutok.

Üdv: Norbert  Emelem
Szia!
Szép feladat lesz ismét "hadrendbe" állítani az obsitos Scmidt-Rubin fegyvert. Én  megnéztem egy - két videót róla használat közben, nekem a hüvely kivetés iránya nagyon függőlegesnek tűnik, na de ez legyen a legkissebb gond. Emelem


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Június 16. - 22:42:29 »

Norbert gratulálok hozzájuk!
A golyósod is elég különleges,a sörétesed meg testvére a nálam lévőnek (csak ő már túl van a felújításom),amugy nekem ez első  fegyver a fegyvertartásimban(sajna csak idézőjelesen az enyém,mert egy közeli rokoné,csak én használom,mert Ő bock párti,én meg dupla,de lehet,hogy majd magánosítom egyszer---mert nagyon a szivemhez nőtt).
Nagyon kezes fegyver,és bizony hegyesen hordja az apró sörétet,legalábbis az enyém.
Sok szép élményt velük!
Pár kép róla:


Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Június 16. - 22:57:13 »

Szia!

Hát nem lesz egyszerű menet, a hüvelykivetés tényleg szinte függőleges, de ezt egy vetőlemezzel könnyen lehet orvosolni.  

Szerintem a vadászatra is alkalmas lőszer beszerzése nagyobb fejfájást fog okozni (Főleg ha egynél több fajtát szeretnék),mint a szerelék felrakatása.

 Emelem
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Június 16. - 23:17:31 »

Norbert gratulálok hozzájuk!
A golyósod is elég különleges,a sörétesed meg testvére a nálam lévőnek (csak ő már túl van a felújításom),amugy nekem ez első  fegyver a fegyvertartásimban(sajna csak idézőjelesen az enyém,mert egy közeli rokoné,csak én használom,mert Ő bock párti,én meg dupla,de lehet,hogy majd magánosítom egyszer---mert nagyon a szivemhez nőtt).
Nagyon kezes fegyver,és bizony hegyesen hordja az apró sörétet,legalábbis az enyém.
Sok szép élményt velük!


serg, köszönöm szépen!

Szép a puskád, viszont kívánom, hogy még sok sok szép élményed kössön hozzá, megy egy kalappal a sikeres privatizáláshoz.  Mosolyog
Az enyémet is kb ilyennek képzelem el felújítás után, nagyon könnyű kezes puska, az enyém is eléggé ostorhegyire hord apró szemű söréttel.
Az öreg sörétet viszont nem nagyon komázza, 10.-es nél nagyobb sörétet én többet nem veszek hozzá, mert szerintem azt már túl kihagyásosan lövi.

A tiédnek négy karikás csöve van?
 
Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Június 16. - 23:41:11 »

Az enyémnek 4 karika van ütve a csövébe,igaz már szegények alig látszanak,mert elég halványat ütötték bele.
Amúgy felújításnál tanácsolom,ne políroztasd fel teljesen fényesre a baszkült,mert ha szemfülesebb vadra vársz,bizony nagyon dugdosni kell a fegyvert,hogy ne vegye észre.
De viszont ha az ember egy ilyen puskával összeszokik,akkor viszont nagyon szép hosszú lövéseket lehet vele tenni (én még sajna az összeszokásnál tartok vele,pedig már 3 éve velem van,de azért volt vele egy-két olyan lövésem amire nagyon szívesen emlékszem vissza)
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #86 Dátum: 2010. Június 17. - 07:58:15 »

én még sajna az összeszokásnál tartok vele,pedig már 3 éve velem van

"Összeszokni" nem "szárazon" vagy a lőtéren kéne?  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #87 Dátum: 2010. Június 17. - 20:01:30 »

Az enyémnek 4 karika van ütve a csövébe,igaz már szegények alig látszanak,mert elég halványat ütötték bele.
Amúgy felújításnál tanácsolom,ne políroztasd fel teljesen fényesre a baszkült,mert ha szemfülesebb vadra vársz,bizony nagyon dugdosni kell a fegyvert,hogy ne vegye észre.
De viszont ha az ember egy ilyen puskával összeszokik,akkor viszont nagyon szép hosszú lövéseket lehet vele tenni (én még sajna az összeszokásnál tartok vele,pedig már 3 éve velem van,de azért volt vele egy-két olyan lövésem amire nagyon szívesen emlékszem vissza)

Az enyém csöve is négykarikás  gyozo Igen .

Összeszokás tekintetében még sehol sem tartok, mert nekem kicsit rövid a tusa, meg kell hosszabbíttatni,aztán ha lesz rá való, akkor szeretnék csináltatni rá egy új agyazást is.
Naplózva
erik0811
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #88 Dátum: 2013. Október 13. - 10:55:29 »

Üdv Sziasztok, kezdő vadászként szeretnék tőletek információt kérni. elsőnek a Cs 550 lux vagy a Cz 557 lux ról szeretnék véleményt kérni. és nem utolsó sorban a Sabatti Rover 870 Lux ról, és milyen kalibert ajánlanátok kezdő vadásznak, előre is köszönöm a válaszokat!!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #89 Dátum: 2013. Október 13. - 12:22:03 »

Üdv Sziasztok, kezdő vadászként szeretnék tőletek információt kérni. elsőnek a Cs 550 lux vagy a Cz 557 lux ról szeretnék véleményt kérni. és nem utolsó sorban a Sabatti Rover 870 Lux ról, és milyen kalibert ajánlanátok kezdő vadásznak, előre is köszönöm a válaszokat!!

A puskákról nem tudok mit mondani, kalibernek a 30-06-ot vagy a 8x57-et ajánlom.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: