Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74946 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 14:44:07 »

Sziasztok!

Ma sikerült a vadászvizsgám. Szeretnék venni a közeljövőben egy golyós puskát. Elsősorban disznóra használnám. Milyen kalibert javasoltok első puskának? Pénzem nem sok van rá.

Előre is köszi.

Üdv: Csaba

 8x57JS Mosolyog (esetleg 30-06 de jó lehet egy 9,3x62)
Aztán majd ha úgy is kialakul mire vágysz, hogy le akarod e cserélni vagy sem...(esetleg Marlin XL7 30-06, uj, és jó, és nem drága)
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 14:54:34 »

 Emelem Taps Gratula!!

Ízlésednek, elvárásodnak megfelelőt. És ez legyen a mottó.

Rossz puska, rossz kaliber ma már nincs. Az én első puskám 9,3*62. Az ismerősök fele leágyúzza, a másik fele kiröhög: "Ej, gyerek! Hogy nem lök le a lesről lövéskor?" -mivel 70 kg vagyok vaságyastól -, a harmadik meg azt mondja, első puskának nagy. Én csak használom  Nyihi.

7*64, .308, .30-06, 8*57, 9,3*62 amelyik szimpatikus. Én azt mondom hallgasd meg mindenki véleményét, de a magad döntése alapján válassz kalibert/ puskát. Hogy az aztán billenő, ismétlő, ilyen vagy olyan, az csak a te ízlésed - és pénztárcád - dolga.

Azoknak a véleményeknek ne dőlj be, hogy "így tökéletes", meg úgy, így rossz, vagy úgy rúg, magyarán a szélsőségeket kerüld. Van háromajtós szekrény, aki rúgósnak érzi a 7*64-et, de van olyan is aki a .470 Nitro expresst sem érzi. Egyénfüggő. Mint általában a vadászfegyver.

Mondjuk ha disznóra, akkor nyolcas, vagy kilenchármas.

Mégegyszer gratula!
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 16:21:55 »

Mani!

Ha nagyon nincs rá, akkor izs-18, 308-as kaliberben.
Állíttatsz az elsütésen, teszel rá egy Meopta csövet és onnantól csak a végével lehet a gond.
Ezt akár 100 alatt is megúszhatod, akár még új, vagy nagyon újszerű puskával/távcsővel együtt.
Ennél valamivel olcsóbban is akár kijöhet egy Fég GV., de csak olyan ami jó állapotú és csak lőpróba után.
Remek a kaliber - 7.62x53/54R, és ha egy jobbféle 6x42-es MOM-mal sikerülne venni, akkor azzal igen jól el lehetne vadászni.

Ha Mauser rendszerű tolózárast akarsz, akkor keress egy használt Zastavát, ZKK-t, vagy CZ-t. (előbbi 2 olcsóbb lesz és legalább olyan jók.)
Ha szerencséd van jó távcsővel megkapod - Meopta, Zeiss Jena - akár 100-150 környékén.
Ha új puska akkor csakis Marlin XL-7-es, de ott csak a puska maga 120 körül van.

Mivel innentől már a "nagyon kevés van rá" kategória nem fér bele, tovább nem is mondanám.

Kaliberek:
7x64, 308, 30-06.
Ezeket kapod meg olcsóbban még használtban is, esetleg kifoghatsz egy jobbféle 8x57-es is.

Üdv.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 20:48:08 »

Sziasztok!

Ma sikerült a vadászvizsgám. Szeretnék venni a közeljövőben egy golyós puskát. Elsősorban disznóra használnám. Milyen kalibert javasoltok első puskának? Pénzem nem sok van rá.

Előre is köszi.

Üdv: Csaba

Üdv!

Az hogy első puska, az semmilyen szempontból nem befolyásolja a választást. Attól hogy első, még jónak kell lennie. Kacsint
Ha írnál egy hozzávetőleges összeget, teljesen konkrét tippeket kaphatnál. De ha a "nem sok" pénzt úgy értelmezem, hogy 100-ig, akkor használt ZKK, Zastava, GV, esetleg ZH vegyescsövű még szűken beleférhet, bár azok inkább 120-tól kezdődnek.
Pont ma böngésztem a hirdetéseket, sajnos már új IZS 18 sem futja ki 100 alatt, (szerelékkel távcsővel) csak használt.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 22:09:09 »

Sziasztok!

Köszönöm a Gratulációkat és a tanácsokat. Egyenlőre csak tapogatózom. Hogy mennyi pénzem lesz rá még nem tudom, de max 200.000.- amit rá tudok szerintem szánni. Az első úgy is a sörétes lesz. Ebben már van elképzelésem. Aztán szeretnék egy kispuskát de lehet, hogy nagypuskát veszek először. Ezt még nem tudom. Kispuskában a .17 HMR ami szerintem nekem megfelelő lesz. A Marlin XL-7 tetszik. Engem nem zavar a szintetikus tus.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 12:18:49 »

Sziasztok!

Köszönöm a Gratulációkat és a tanácsokat. Egyenlőre csak tapogatózom. Hogy mennyi pénzem lesz rá még nem tudom, de max 200.000.- amit rá tudok szerintem szánni. Az első úgy is a sörétes lesz. Ebben már van elképzelésem. Aztán szeretnék egy kispuskát de lehet, hogy nagypuskát veszek először. Ezt még nem tudom. Kispuskában a .17 HMR ami szerintem nekem megfelelő lesz. A Marlin XL-7 tetszik. Engem nem zavar a szintetikus tus.

Üdv!

A 200 már olyan összeg, amiért lehet mazsolázni a használt fegyver piacon. De ha neked tetszik a Marlin, akkor szvsz ne is keress tovább, az igen jó ár/érték arányú fegyver. Egyöntetűen pozitív véleményeket lehet róla olvasni mindenhol.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 16:20:54 »

Sziasztok!

Köszönöm a Gratulációkat és a tanácsokat. Egyenlőre csak tapogatózom. Hogy mennyi pénzem lesz rá még nem tudom, de max 200.000.- amit rá tudok szerintem szánni. Az első úgy is a sörétes lesz. Ebben már van elképzelésem. Aztán szeretnék egy kispuskát de lehet, hogy nagypuskát veszek először. Ezt még nem tudom. Kispuskában a .17 HMR ami szerintem nekem megfelelő lesz. A Marlin XL-7 tetszik. Engem nem zavar a szintetikus tus.



Ebben az esetben én azt mondom vegyél egy új XL-7-est, rá meg egy jó használt SB-t, vagy Meostart.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 07:33:10 »

És mi van ha 200 00 Ft van a sörétesre, meg a golyósra együtt?? Vállat von Fejvakarás Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 08:57:41 »

És mi van ha 200 00 Ft van a sörétesre, meg a golyósra együtt?? Vállat von Fejvakarás Kacsint
Akkor visszaviszed az üres üvegeket és lesz 300 000... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 11:55:19 »

Akkor visszaviszed az üres üvegeket és lesz 300 000... Ördög

Hát nálam ez még talán működhetne is! Tasli :Mosolyog
De maninál...... Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 17:48:26 »

Sziasztok!

Wetzlar, Pyrus, HSanyi és Dzsi kérésére bemutatom golyós vadászfegyveremet. Illetve azok kérésére, akik nem írták, csak gondolták. Bion

Fegyverem távolabbról:


Kicsit közelebbről:


Céltávcső szöveges magyarázata közelebbről:


Céltávcső "képe" 7-es fényerőre állítva, 5-ös nagyításon (FD7 szálkereszt):
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 18:27:30 »

 Igen
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 19:38:05 »

 Meglepődött A mindenit! Emmá' puska!  Igen
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 19:55:16 »

Hibátlan, és az is lesz az idők végezetéig, ha vigyázol rá! Vigyorog
Mit is kívánhatnék, minnél több szabad időt a sétáltatásához!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 20:30:26 »

Sziasztok!

Ma sikerült a vadászvizsgám. Szeretnék venni a közeljövőben egy golyós puskát. Elsősorban disznóra használnám. Milyen kalibert javasoltok első puskának? Pénzem nem sok van rá.

Előre is köszi.

Üdv: Csaba

Kiengedted  a palackból a szellemet  Ördög Ördög

Ha olcsót akarsz nézegesd meg a Fég GV-t.Nem tudom mennyid van de ez belefér bőven.Lőszer hozzá van igaz nem annyiféle mint nevesebb társaihoz de ha lik iránt van...Úgy rémlik mintha Cody is lenne hozzá azt dicsérik más kaliberben.Én Normát használtam (-lok) hozzá az is bevált.


De a szellemmel vigyázz!

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: