Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74939 alkalommal)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #210 Dátum: 2016. Május 09. - 15:32:39 »

Szervusz phileas!

Külön-külön értendő a költségkeret (250-250 vagy összesen)?? Így már ás lenne a leányzó fekvése.......

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #211 Dátum: 2016. Május 09. - 15:38:53 »

Kedves Vadásztársak!


Tapasztalatok nélküli kezdőként szeretném a tanácsotok kérni. Az első puskám megvásárlása előtt állok. Egy .30-06-os kaliberű ismétlőt szeretnék vásárolni. A keret: 250 ezer a puskára és a céltávcsőre. Mit javasoltok, milyen arányban kerüljön elköltésre a pénz: drága céltávcső, olcsó puska, vagy fordítva... mi lehet a megfelő arány?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

p.
 

Üdv!   

már egyszer beirtam , most csak bemásoltam     

   Tudok egy eladó   , Zastava 30-06-ost , rajta fix komlói szereléken egy 7x56os Meopta vill pontos távcső  !  A távcső kb  két éve lett feltéve rá , újonan lett véve!             Megnéztem,  teljesen újszerű állapotba van , a puska is és a távcső is,  keveset használt  , egyébként   betegség miatt eladó ! 


 hozzád közel is van  , Veszprémbe , és még megvan   

Ára :  260ezret kérnek érte  , (ennél olcsóbban már nem adják)     

ha érdekel irj privátot     

szerintem első puskának elég jó összeállítás  , és ára is nagyon korrekt   

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #212 Dátum: 2016. Május 09. - 15:45:10 »

Ez valóban kiváló lehetőség!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
bombi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #213 Dátum: 2016. Május 09. - 17:09:11 »

Kedves Vadásztársak!


Tapasztalatok nélküli kezdőként szeretném a tanácsotok kérni. Az első puskám megvásárlása előtt állok. Egy .30-06-os kaliberű ismétlőt szeretnék vásárolni. A keret: 250 ezer a puskára és a céltávcsőre. Mit javasoltok, milyen arányban kerüljön elköltésre a pénz: drága céltávcső, olcsó puska, vagy fordítva... mi lehet a megfelő arány?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

p.
Üdvözöllek!Én is tudok egy eladó Marlin X7es 30-06os fegyvert schmidt-bender 8x56 hungária távcsővel,30 tubus,komlói acél fix szereléken.2012es évjáratú a puska.250.000ft-ért.Megnézheted az aprón.Tolna megye.Paks mellett. Emelem
Naplózva

Üdvözlettel Borda Sándor!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #214 Dátum: 2016. Május 09. - 21:04:01 »

Üdvözöllek!Én is tudok egy eladó Marlin X7es 30-06os fegyvert schmidt-bender 8x56 hungária távcsővel,30 tubus,komlói acél fix szereléken.2012es évjáratú a puska.250.000ft-ért.Megnézheted az aprón.Tolna megye.Paks mellett. Emelem
 

Az se rossz   

Csak messzebb van  Ördög   
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #215 Dátum: 2016. Május 28. - 13:10:43 »

Kedves Vadásztársak!


Tapasztalatok nélküli kezdőként szeretném a tanácsotok kérni. Az első puskám megvásárlása előtt állok. Egy .30-06-os kaliberű ismétlőt szeretnék vásárolni. A keret: 250 ezer a puskára és a céltávcsőre. Mit javasoltok, milyen arányban kerüljön elköltésre a pénz: drága céltávcső, olcsó puska, vagy fordítva... mi lehet a megfelő arány?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

p.

Szia!
Nekem lenne egy fegyverem, amit most vált eladóvá. Az eladás oka mindössze annyi, hogy most gyűlt össze annyi pénzem, hogy meg tudtam vásárolni azt a fegyver/távcső kombinációt amire mindig is vágytam.
A régi eladő fegyverem paraméterei:

Cz 550 Lux., kaiber nem 30-06 hanem 308 win, de hát ugyebár ez szinte ugyan az.
Meopta Meostar R1 vil.pontos, 7x56.
Mind a puska, mind a távcső szép, megkímért állapotban van.
Bár ezt kerek 250 ezerért nem tudom odaadni, de ha picit hozzáteszel szerintem egy kiváló fegyverhez jutsz hozzá, amit még hosszú éveken keresztül tudsz használni.
Naplózva
onodiadam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #216 Dátum: 2016. Május 30. - 12:57:27 »

Sziasztok fegyver vásárlás elõtt álok és kinéztem egy Steyr Mannlicher SM 12 típusú fegyvert véleményt szeretnék kérni róla !!! ÜDV Ádám
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #217 Dátum: 2016. Május 30. - 14:47:47 »

Sziasztok fegyver vásárlás elõtt álok és kinéztem egy Steyr Mannlicher SM 12 típusú fegyvert véleményt szeretnék kérni róla !!! ÜDV Ádám
Mannlicher M12 az egy pisztoly! Amúgy remek! 😀😀😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #218 Dátum: 2016. Május 31. - 08:55:20 »

Mannlicher M12 az egy pisztoly! Amúgy remek! 😀😀😀
biztos, de ez sm 12 Mosolyog
https://www.steyr-mannlicher.com/produkte/jagdwaffen/

Nekem classic van, a különbség állítólag a biztosítóba épített ütőszegfelhúzás.
Drága, és van benne műanyag.
Nem túl intenzív használat során már látszódnak a nyomok a zárdugattyún.
Ilyen áron van Mauser M03, és abban nincs hiba.
A fegyver egyébként nagyon szép.
Naplózva
onodiadam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #219 Dátum: 2016. Május 31. - 12:35:06 »

A Steyr Mannlicher sm 12 nél csak a tár műanyag vagy másis ?  Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #220 Dátum: 2016. Május 31. - 12:44:23 »

A Steyr Mannlicher sm 12 nél csak a tár műanyag vagy másis ?  Kacsint

Állítólag a csöve is abból van (valami modern metalurgiai ötvözet: PWC-és csatornabádog) Vállat von
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #221 Dátum: 2016. Május 31. - 14:10:45 »

A Steyr Mannlicher sm 12 nél csak a tár műanyag vagy másis ?  Kacsint
A biztosító tekerő gombja is műanyag a classic 2-n, a rajta lévő kis gombbal, amivel a zárdugattyú oldható ki.
A classic 2-n ezt a "kereket" kell tekerned, az SM12-nél pedig csúszik előre vagy hátra, illetve ezzel feszíted az ütőszeget.
SM12 nem volt a kezembe, nem tudom, hogy azon ez műanyag-e, vagy nem. Ha műanyag, akkor ott a feszítéshez szükséges erő végett érdekes lehet, de ezt még csak láttam, de próbálni nem volt alkalmam.
Meg kell fogni és ki kell próbálni.
Erre én is kíváncsi lennék, hogy sm12-n ez a tológomb műanyag vagy fém, illetve van-e valakinek ezzel tapasztalata.



Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #222 Dátum: 2016. Május 31. - 14:14:34 »

A biztosító tekerő gombja is műanyag a classic 2-n, a rajta lévő kis gombbal, amivel a zárdugattyú oldható ki.
A classic 2-n ezt a "kereket" kell tekerned, az SM12-nél pedig csúszik előre vagy hátra, illetve ezzel feszíted az ütőszeget.
SM12 nem volt a kezembe, nem tudom, hogy azon ez műanyag-e, vagy nem. Ha műanyag, akkor ott a feszítéshez szükséges erő végett érdekes lehet, de ezt még csak láttam, de próbálni nem volt alkalmam.
Meg kell fogni és ki kell próbálni.
Erre én is kíváncsi lennék, hogy sm12-n ez a tológomb műanyag vagy fém, illetve van-e valakinek ezzel tapasztalata.




Az Sm12-n műanyag. Nem tudom hosszú távon milyen lehet ,mert nem könnyű felhúzni az ütőszeget.
Mondjuk a Blasereken is műanyag és azok bírják.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2016. Május 31. - 16:38:05 »

A biztosító tekerő gombja is műanyag a classic 2-n, a rajta lévő kis gombbal, amivel a zárdugattyú oldható ki.
A classic 2-n ezt a "kereket" kell tekerned, az SM12-nél pedig csúszik előre vagy hátra, illetve ezzel feszíted az ütőszeget.
SM12 nem volt a kezembe, nem tudom, hogy azon ez műanyag-e, vagy nem. Ha műanyag, akkor ott a feszítéshez szükséges erő végett érdekes lehet, de ezt még csak láttam, de próbálni nem volt alkalmam.
Meg kell fogni és ki kell próbálni.
Erre én is kíváncsi lennék, hogy sm12-n ez a tológomb műanyag vagy fém, illetve van-e valakinek ezzel tapasztalata.





Műanyag és műanyag között óriási különbségek vannak . Nekem is az (volt) Fejvakarás a nézetem hogy a vadászpuska acélból és fából készül.
Mióta a Steyr SBS megvan és előtte a Cz 550 műanyagai sem okoztak semmi csalódást változott a nézetem no és a műanyagok is változtak vagy mondjuk inkább fejlődtek .
A hadi iparban már nagyon régóta használják kézifegyvereknél a műanyagot . Nagyon sok előnye van. Szerintem ma már csak esztétikai és ízlés dolga hogy elfogadjuk e vagy nem.
Szerintem a lényeg a minőségen van. Esőpuskának és kimondottan kacsázó,libázó fegyvernek erősen meggondolandó még akkor is ha valakinek fenntartásai vannak a műanyaggal vagy az alumínium ötvözetekkel. Nem teljesen idevág de a modern Glock pisztolyok vajon hány százaléka műanyag? Na és milyen minőségek és hol van az áruk?     Emelem
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #224 Dátum: 2016. Május 31. - 16:59:13 »

Az Sm12-n műanyag. Nem tudom hosszú távon milyen lehet ,mert nem könnyű felhúzni az ütőszeget.
Mondjuk a Blasereken is műanyag és azok bírják.  Emelem
Fém az a műanyag!
A CL 2-nél műanyag, de az is hibátlan minőségű.
Üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: