Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74943 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #165 Dátum: 2014. Május 16. - 22:38:02 »

Igen,és a Mauseren is mannox van,így jártunk.Kalap kaki.
Jugó Zastaván böcsületesebb bevonat van,mint ezeken a modern nyüvekeken.Régen tudták mit kell csinálni a vassal,hogy tartós legyen.
Sajnos ez van.
Az M03-ast nem ismerem,ezért púpozott evőkanál ciánt nem vennék be rá,de valószínűleg azon is ha eddig nem volt, az lesz a bevonat.
Felejtsd el a hidegből behozom,hüvös helyen tartom,nem viszem melegre ,majd kipakolomot később.
Másnap reggelre baj lesz vele.
El kell majd vinnem barníttatni,kb. 15.000.- ,szebb is lesz,meg jobb is.
Igen Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2014. Május 17. - 08:17:55 »

Azért nem kell rögtön bexarni a MANOX bevonattól . A 101 már háromszor ázott meg , ráadásúl direkt nem töröltem le csak be a szekrénybe . Másnap ki és semmi gond , na ezt a Tikka T3 a sima barnításával már nem kultiválta volna . Én is csak a szememnek hiszek .

Üdv OGRE
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #167 Dátum: 2014. Május 17. - 10:19:27 »

Nekem nincs gondom a bevonattal, bár nem fehér ronggyal törölgetem a vasat. Szemrevaló is, még bírja is eddig jó még ha manox is.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #168 Dátum: 2014. Május 17. - 11:07:06 »

Azért nem kell rögtön bexarni a MANOX bevonattól . A 101 már háromszor ázott meg , ráadásúl direkt nem töröltem le csak be a szekrénybe . Másnap ki és semmi gond , na ezt a Tikka T3 a sima barnításával már nem kultiválta volna . Én is csak a szememnek hiszek .

Üdv OGRE

Szerintem ezt a mannox-ot azért találták ki,hogy jóval olcsóbb,és gyorsabb legyen a bevonat elkészítése.Minden újkori fos erre épül,gyorsan ,olcsón előállítani,minél drágábban eladni=nagyobb profit(,és persze sokáig ne legyen jó,mert akkor nem fogy).
Ilyenre sikerült,ezt nem lehet kimagyarázni,köszönőviszonyban sincs a régi jó technológiával.
Minimális  pára ,1 nap állás  fegyver lefújva olajjal,fehér rongy végighúzva a csövön,rőtvörös.
Pici pára 1-2 nap,és nem tudod letörölni a rozsda megkapja úgy,hogy dörzsölgetheted puha olajos ronggyal,megmarad a nyoma,helyileg viszont a mannox láthatóan sérül rajta az brunox-os puha  rongytól.
Az Én puskáimon ez a mannox vicc kategóriára sikerült,nem az enyém lenne,és nem ennyibe került volna ,nem is érdekelne.
Nem tudom elképzelni,hogy kétszer szarba nyúltam volna,szerintem tényleg ilyen vacak a mannox.
A többi öt puskám normál barnított,tökéletes minőségű bevonat van rajtuk,no problem.
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #169 Dátum: 2014. Május 18. - 17:41:21 »

Szép jó napot kívánok!

Ezúton kérem segítségeteket!
Egy ismerősöm életében elérkezett a nagy nap.
Első golyós vadászfegyver vásárlás előtt áll.
A lehetőségei használt puska vásárlását engedik meg, 7x64, 30-06, 308, 8x57-es kaliberekben.
Távcsővel. szerelékkel 300.eFt a határszám.
Ha van valakinek konkrét ötlete előre is köszönöm!
A fegyver ha lehet hosszú távra szükséges.

Segítségeteket és ötleteiteket előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Ambrus László
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #170 Dátum: 2014. Május 18. - 17:52:22 »

Szép jó napot kívánok!

Ezúton kérem segítségeteket!
Egy ismerősöm életében elérkezett a nagy nap.
Első golyós vadászfegyver vásárlás előtt áll.
A lehetőségei használt puska vásárlását engedik meg, 7x64, 30-06, 308, 8x57-es kaliberekben.
Távcsővel. szerelékkel 300.eFt a határszám.
Ha van valakinek konkrét ötlete előre is köszönöm!
A fegyver ha lehet hosszú távra szükséges.

Segítségeteket és ötleteiteket előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Ambrus László


Az eladás topikban Anti hirdet egy puskát igaz nem a felsorolt kaliberekben....  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #171 Dátum: 2014. Május 18. - 18:19:15 »


Az eladás topikban Anti hirdet egy puskát igaz nem a felsorolt kaliberekben....  Ördög

Valóban nagyon jó áron van.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #172 Dátum: 2014. Május 18. - 18:25:43 »

Valóban nagyon jó áron van.

Akkor mire vártok???
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #173 Dátum: 2014. Május 18. - 18:27:55 »

Akkor mire vártok???

Való igaz! Jót jó áron és még egy áldomásra is marad. Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #174 Dátum: 2014. Május 18. - 19:22:19 »

Való igaz! Jót jó áron és még egy áldomásra is marad. Kacsint Emelem
A úriember akinek lesz, hétfőn lesz net közelben.
Mailban átküldtem neki a hirdetést.
Remélem tetszik neki.
A többi rajta múlik.
Köszönöm a tippet!
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #175 Dátum: 2014. Június 29. - 17:12:20 »

Tisztelt Urak!

Mindenkinek köszönöm a javaslatait/ segítségét első puskát illetően.
Az ismerősöm ezek a tippek alapján döntött.
Egy CZ550Luxus lett a befutó 8X57JS kaliberben.
A távcső a vadászapróról egy 7X56-os Meopta világító pontos.
A lőszer Geco TM.
A szerelék várhatóan egy fix acél szerelék.
Egy picit túllépte a maga által húzott keretet.
Szerintem első golyós szettnek jó választás.
Teljen benne öröme!
Naplózva
komlo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #176 Dátum: 2016. április 18. - 10:58:39 »

Sziasztok!  Wave

Első golyós fegyverem vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Arra, hogy céltávcsövet is és puskát is újat vegyek nincs keret. Viszont céltávcsövet újat szeretnék, így marad a használt csúzli. Mosolyog
Jelenleg két ajánlatot kaptam.
Az egyik egy Zastava 7x64, ami nagyon jó állapotban van, tudjuk ki-é a fegyver, ismerősünk. Egy Zeiss 6x42 céltávcsővel. Ár: 150 000Ft. Ezt a távcsövet majd idővel cserélném egy komolyabbra.
A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #177 Dátum: 2016. április 18. - 11:24:09 »

Sziasztok!  Wave

Első golyós fegyverem vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Arra, hogy céltávcsövet is és puskát is újat vegyek nincs keret. Viszont céltávcsövet újat szeretnék, így marad a használt csúzli. Mosolyog
Jelenleg két ajánlatot kaptam.
Az egyik egy Zastava 7x64, ami nagyon jó állapotban van, tudjuk ki-é a fegyver, ismerősünk. Egy Zeiss 6x42 céltávcsővel. Ár: 150 000Ft. Ezt a távcsövet majd idővel cserélném egy komolyabbra.
A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 
Vedd meg a zasztit és ne gondold, hogy a 6x42-es zeiss egy "komolytalan" távcső.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2016. április 18. - 11:50:22 »

Sziasztok!  Wave

Első golyós fegyverem vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket. Arra, hogy céltávcsövet is és puskát is újat vegyek nincs keret. Viszont céltávcsövet újat szeretnék, így marad a használt csúzli. Mosolyog
Jelenleg két ajánlatot kaptam.
Az egyik egy Zastava 7x64, ami nagyon jó állapotban van, tudjuk ki-é a fegyver, ismerősünk. Egy Zeiss 6x42 céltávcsővel. Ár: 150 000Ft. Ezt a távcsövet majd idővel cserélném egy komolyabbra.
A másik opció pedig egy kedves ismerősöm nekem adná a Fég 7.62x54 R kaliberű puskáját. Csak a műszakiztatását kellene fizetnem. Azon is egy hasonló távcső van mint az előbbi. Így ennél az opciónál a fennmaradó pénzemből tudnék venni egy komolyabb távcsövet és idővel ha úgy döntök akkor egy másik puskát is akár. Csak annyi félét halottam a Fég-ről, meg magáról a 7.62x54 R kaliberről, (pl. nem nagyon lehet lőszert kapni), hogy gondolkodóban vagyok.  Vállat von

Köszönöm a tanácsokat előre is. 

Egy barátomat beszéltem rá a 7x64 es Zastavára úgy 4-5 éve .  El nem adná de nem is gondolkodik a cserén ,11 grammos Sakoval használja . Nem túl régen 3 disznót lőtt egy kondából .  Kacsint

A Fég NN 7,62 egyébként mindenre elég, lőszer is van hozzá sokféle de én nem szerettem az adogató szerkezetét, egyébként se nagyon tetszettek bár volt egy utánkeresésre. Kérdés még hogy melyiknek milyen az elsütő szerkezete .      Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #179 Dátum: 2016. április 18. - 11:52:05 »

A Fég-en csak akkor gondolkodj, ha átrágtad magad a http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,161.0.html topikon, és nem ment el a kedved tőle. Azért merem ezt írni, mert nekem van.

Boarhoz csatlakozva a 6x42-es Zeiss (még ha Jena is csak), nem olyan hoki távcső.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: