Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74925 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Február 21. - 22:29:10 »

Pont ma hívott fel egy vadászbarátom, és a következőt mesélte.
Nemrégen vitte vizsgára tíz éve elhunyt Öccsének francia 16-os bock puskáját. Amióta Pali barátom meghalt, a fegyverrel lövés nem lett leadva, és két alkalommal vizsgázott le gond nélkül. Évente kétszer kivette a fegyverszekrényből, megpucolgatta, és visszatette. A mostani vizsgán kiderült, hogy műszakilag nem felel meg, horpadás van rajta??? és alkatrész hiányzik belőle!!!!
A horpadást még el lehet képzelni Vállat von de, hogy az alkatrészt mi rágta ki belőle? Talán az UFO-k!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Február 21. - 22:52:48 »

Sziasztok!
Csak tippem van a selejtezési arányra. Amikor az én fegyveremet kivágták, 10-ből 8 ment át. Egy kolléga, aki nem nyitásra jött leadta a fegyvert, majd végigülte a vizsgát, és ott volt ,mikor elkezdték kiosztani a fegyvereket. 70-80% megy át, a többinek fény! Állítólag csődudor a leggyakoribb ok amiért a söréteseket kivágják. De mitől lesz ennyi puska csődudoros? Az enyémre is azt mondták. 3 fegyverműves nézte meg, mindhárom 10 percig kereste a hibát, és azt mondták, hogy igen ,látni valamit a csőben, mert megtörik rajta a fény. Ha ez horpadás is, még kb. 100 évet lehetne vele vadászni. Persze az ugyanaz napon vizsgáztatott egylikú 20-as IZS-nek, melynek gyártási éve 1966 10 évre lett érvényes műszakija.
Az ország más részeiben is vannak vadászbarátaim, és ők azt mondták, hogy az olasz, francia, belga, cseh fegyvereket szórják nagyon.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Február 22. - 00:39:56 »

egylikú 20-as IZS-nek, melynek gyártási éve 1966 10 évre lett érvényes műszakija.

Hát azért annak az egylikú Izs-nek van vagy 3mm falvastagságú csöve, ami nagyon nehezen lesz csődudoros.
Idén fordult elő egyik vadászatunkon, hogy a cimbinek benne maradt a csőben a fojtás. Valami selejt lőszer lehetett. Nem gondolkozott, idegből rátöltött és elsütötte. Azután ismét töltött és tovább vadászott. Egyébként 1050 bar-os Mirage-t használ.  Vadász Vállat von Vadász Taps
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Február 22. - 07:52:13 »

Pont ma hívott fel egy vadászbarátom, és a következőt mesélte.
Nemrégen vitte vizsgára tíz éve elhunyt Öccsének francia 16-os bock puskáját. Amióta Pali barátom meghalt, a fegyverrel lövés nem lett leadva, és két alkalommal vizsgázott le gond nélkül. Évente kétszer kivette a fegyverszekrényből, megpucolgatta, és visszatette. A mostani vizsgán kiderült, hogy műszakilag nem felel meg, horpadás van rajta??? és alkatrész hiányzik belőle!!!!
A horpadást még el lehet képzelni Vállat von de, hogy az alkatrészt mi rágta ki belőle? Talán az UFO-k!

Bár nem ebbe a topicba tartozik, de ezekhez hasonló eset! 93-ban apámnak összeraktak egy 7,62-et Szecsőn amit igazán Ő nem használ, ha évi 2-3 lövés kimegy belőle durván átlagolva! Most volt vizsgázni és hirtelen zárdugattyúfej kopásos lett a fegyver!
Az utóbbi két vizsga között nagyon kevés max. 8-10 lövés ment ki a fegyverből, de akkor sokat mondtam! Érthetetlen számomra ez, meg az egész vizsgázósdi, ami nyugaton nem is dívik!
Csabának válasz lehet a selejtezéses kérdésére, szerintem kell nekik bizonyos darabszámot " teljesíteni " hogy legyen létjogosultságuk fenntmaradni, igazolni tudják,hogy szükség van rájuk, ha már az unió-ban nincs e féle lehúzás!
Ezt csak godolom! Szomorú
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Február 22. - 07:58:46 »

Hát azért annak az egylikú Izs-nek van vagy 3mm falvastagságú csöve, ami nagyon nehezen lesz csődudoros.

Nekem a szolgálati 0,22-es TOZ-t selejtezték csődudor miatt. Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Február 22. - 08:06:09 »

Sziasztok!
Csak tippem van a selejtezési arányra. Amikor az én fegyveremet kivágták, 10-ből 8 ment át. Egy kolléga, aki nem nyitásra jött leadta a fegyvert, majd végigülte a vizsgát, és ott volt ,mikor elkezdték kiosztani a fegyvereket. 70-80% megy át, a többinek fény! Állítólag csődudor a leggyakoribb ok amiért a söréteseket kivágják. De mitől lesz ennyi puska csődudoros? Az enyémre is azt mondták. 3 fegyverműves nézte meg, mindhárom 10 percig kereste a hibát, és azt mondták, hogy igen ,látni valamit a csőben, mert megtörik rajta a fény. Ha ez horpadás is, még kb. 100 évet lehetne vele vadászni. Persze az ugyanaz napon vizsgáztatott egylikú 20-as IZS-nek, melynek gyártási éve 1966 10 évre lett érvényes műszakija.
Az ország más részeiben is vannak vadászbarátaim, és ők azt mondták, hogy az olasz, francia, belga, cseh fegyvereket szórják nagyon.

Nekem is három fegyvermester nézte meg a sörétest és azt mondták nincs csödudor.
Többek közt Hegyi Pista barátunk.Aki ismeri az tudja,hogy Ő azért látott már egy-két fegyvert.
És nem használtam 10 évig.Kétszer volt műszakin.A harmadikon derült ki.Azt ajánlották,hogy vigyem ki Bécsbe és ott vizsgáztassam le.Sajnos itt rögtön beleütötték a csőbe ,hogy selejt.Nincs fellebbezési lehetőség.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Február 22. - 08:10:42 »

Hát azért annak az egylikú Izs-nek van vagy 3mm falvastagságú csöve, ami nagyon nehezen lesz csődudoros.

Nekem a szolgálati 0,22-es TOZ-t selejtezték csődudor miatt. Fejvakarás Vállat von
Bocs!
A felső sorról kimaradt az idézőjel. Fej a falba
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Február 22. - 08:17:38 »

 OffTopic
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Február 22. - 15:28:33 »

Hát azért annak az egylikú Izs-nek van vagy 3mm falvastagságú csöve, ami nagyon nehezen lesz csődudoros.

Nekem a szolgálati 0,22-es TOZ-t selejtezték csődudor miatt. Fejvakarás Vállat von

0.22 ben akármilyen vastag is a cső baromi könnyen összejön a csődudor.
Ha benntmarad a mag és rálősz mégegyet akkor egyértelmű.
Igaz ezzel nem sokan játszanak, de sajnos elég egy apró idegen test a csőben amit lövéskor észre sem veszel.
Láttam nem egy csődudoros 0.22-t olyant is amit szándékosan tettek tönkre és olyant is amiben véletlenül lett.
De olyan 0.22 ről is tudok ami csődudorral simán átment a vizsgán. sőt 2 csődur volt egy csőben egymás után.
Ez érdekes hogy ezért kivágták a Tozod
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Február 22. - 18:41:54 »

Azért, hogy jó is legyen:
Valószínű, hogy apénz motivál mindent, ergo bizonyos db-számnak meg kell lennie.
Mezőőr és vadász barátom a szolgálati 16-os Izs-t tokban kb. 10 évig hordta a motor oldalán, mint a nyeregtokban a cowboyok. Annyi különbséggel, hogy ő szétszedve. A motorról le sem került a puska, 3-szor sem vette elő. Műszakira kitakarította a több éves portól, aztán jól van. Jött a következő műszaki, elővette hát, letakarította, és észrevette, hogy igencsak szép horpadás van a csövön, ami tuti selejtezés. A kárt persze neki kellett volna állni. Mivel barátom egyébként is műszaki zseni, és amatőr fegyverjavító, keresett egy kaliberazonos acéltöskét, beletette a csőbe, és KIKALAPÁLTA a horpadást.
A fegyver 10 év műszakit kapott. NO COMMENT!
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #25 Dátum: 2009. április 20. - 18:13:38 »

Ma hosszú vacillálás után végre kezembe foghattam, és megvettem életem első fegyverét. Volt a napirenden Monte Carlo, Frommer, IZS, végül íme a végleges döntés eredménye.
1974-es gyártású FÉG Bock, egybillentyűs, sorrendváltós, ejektoros, és nekem a legszebb fegyver a világon. Mosolyog Táncol
Még nem próbáltam ki, de a hétvégén ha minden jól megy, majd összedolgozunk egy kicsit...  Vadász
Bízom benne, hogy sok szép élményben lesz része kettőnknek.





Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #26 Dátum: 2009. április 20. - 18:42:17 »

Gratulálok! Az asszony tudja már, hogy lecsúszott a második helyre? Ördög
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. április 20. - 21:55:17 »

Ma hosszú vacillálás után végre kezembe foghattam, és megvettem életem első fegyverét.

Egy kalappal a hazsnálatához, szolgáljon egy hosszú vadászéleten át!  Vadász Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. április 21. - 08:22:03 »

Tomek! Emelem
Remélem sok nyúl bukfencezését, kakas és egyéb vadunk repülésének megtörését okozza majd ez a fegyver a kezedben.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. április 21. - 08:30:40 »

Köszönöm a gratulációkat!  Emelem
Ha időm lesz rá, a tussal szeretnék egy kicsit foglalkozni, szépítgetni.
Fomec: Asszony még nincs. Ha lenne, megszokná, biztos...  Bion Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: