Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74932 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2013. December 31. - 07:11:26 »

Huhh... Ez jól hangzik! Ezek szerint tud puskát csinálni! Viszont ez a kancsalpuska mégjobban erdekelne! A 243 jó lenne őzre a nagyobbik meg a bőgő bikára. Hajtásban meg egyszerűen tökéletes! Ha a bal cső megfogja a jobb lefekteti a nagykant. Az a Lampart olyan ismerős, van itt a faluban egy fuvaros az is Lampart, jól dolgozik és nem is drága. Lehet, hogy rokona a fegyvergyárosnak?  Vélemény? Ismerősként lehetne az árban okosan.... Ördög
A 416- nak egyebként mekkora a belső és külső huzagátmérője?
Sőt btw egyik barátom kérdezi mi a különbség a 8x57 S és a 8x57 IS között, vagy a 8x57 JS (ezt tudom, hogy deutschesJagdschussspecialkaliber) között.
Várom a véleményeket!

Véleményem hogy kivételesen Boarnak van igaza. Ördög Jellemzően a kezdők de nagyon álmodozók olvasnak valamit (jobbik eset) látnak egy katalógust , hírdetést stb és az helyett hogy utánanéznének , visszaolvasnának "unortodox" (mert unom) módon   Mosolyog felteszik a százszor megválaszolt  de a körülményeik lehetőségeik ismerete nélkül megválaszolhatatlan kérdést. Talán az a megoldás hogy pi@ánrúgni, talán az hogy kifigurázni de valahova ki kéne tenni már egy figyelmeztető táblát hogy HÜLYE KÉRDÉST FELTENNI TILOS!   Rííí Rííí Rííí          Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #106 Dátum: 2013. December 31. - 08:42:53 »

Jánosom! Emelem

Egyetértve Balkóbátyával és is a Lámpa Rt -t javaslom. Ebből nyugodtan lőhetsz brenekkét, fütyülőst, postát, patkószöget, sőt fity.., akarom mondani szatymát is. A verébtől a gímes bikáig mindenre jó!  Ha a csősínt lefested fehérre, még éjszakai disznólesen is lehet használni,  az olasz láncos lövedékkel.  (főleg, ha égve hagyod a villanyt az ólban)
 A Larsen féle puska ravasza  két darab fából van, és ha nem jól "élesíted" becsípheti a kezed. Sok esetben a visszacsapó rugót is gumival helyettesítik, a farészek meg gyalulatlan fenyőből vannak. Az egész egy igénytelen szerkezet, olyan mint ha egy Schön Mancit hasonlítanánk a Bodza Puskás Borcsához . Tehát felejtős!

Stoel  Stoel  Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #107 Dátum: 2013. December 31. - 09:46:56 »

Jánosom! Emelem

Egyetértve Balkóbátyával és is a Lámpa Rt -t javaslom. Ebből nyugodtan lőhetsz brenekkét, fütyülőst, postát, patkószöget, sőt fity.., akarom mondani szatymát is. A verébtől a gímes bikáig mindenre jó!  Ha a csősínt lefested fehérre, még éjszakai disznólesen is lehet használni,  az olasz láncos lövedékkel.  (főleg, ha égve hagyod a villanyt az ólban)
 A Larsen féle puska ravasza  két darab fából van, és ha nem jól "élesíted" becsípheti a kezed. Sok esetben a visszacsapó rugót is gumival helyettesítik, a farészek meg gyalulatlan fenyőből vannak. Az egész egy igénytelen szerkezet, olyan mint ha egy Schön Mancit hasonlítanánk a Bodza Puskás Borcsához . Tehát felejtős!

Stoel  Stoel  Stoel

  Hansi, Attilára  hallgatni  kéne,  mert  ő  nagyon  otthon  van  ebbe  a  Larsen puskás  dologban.  Sőt  neki  még  rajza  is  van!  Csak  szépen  kell kérni.   VigyorogStoel Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel Ördög

    Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #108 Dátum: 2013. December 31. - 09:47:06 »

Húúú...de korán kezdtétek a szilvesztert! Ördög
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #109 Dátum: 2013. December 31. - 09:58:59 »

Húúú...de korán kezdtétek a szilvesztert! Ördög


Hova gondolsz ... csak folytatjuk.. Ördög
Azért ez ütős egy kicsit:

   

FÉG dugós puska. Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #110 Dátum: 2013. December 31. - 10:10:50 »


Hova gondolsz ... csak folytatjuk.. Ördög
Azért ez ütős egy kicsit:

   

FÉG dugós puska. Ördög

  Sanyi, első  puskának  tökéletes!  Nekem  is  hasonló  volt  az  első,  kaptam  hozzá  vagy  tíz  dugót,  az  volt  az  első  dolgom,  hogy  kimentem  nagyapám  műhelyébe,  asztalos műhely,  és  minden  dugón  átvertem  egy 80-as  szeget,  mivel  foglyot  akartam  lőni a kertbe. Igaz,  hogy  még csak  3 éves  voltam. Wave
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #111 Dátum: 2013. December 31. - 10:14:24 »

  Sanyi, első  puskának  tökéletes!  Nekem  is  hasonló  volt  az  első,  kaptam  hozzá  vagy  tíz  dugót,  az  volt  az  első  dolgom,  hogy  kimentem  nagyapám  műhelyébe,  asztalos műhely,  és  minden  dugón  átvertem  egy 80-as  szeget,  mivel  foglyot  akartam  lőni a kertbe. Igaz,  hogy  még csak  3 éves  voltam. Wave

És azóta mennyit "öregedtél" ?  Ördög Stoel Stoel Stoel
Bocs..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #112 Dátum: 2013. December 31. - 10:16:05 »

És azóta mennyit "öregedtél" ?  Ördög Stoel Stoel Stoel
Bocs..

150-esre cserélte a szöget!

 Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #113 Dátum: 2013. December 31. - 10:16:50 »

 Sanyi, első  puskának  tökéletes!  Nekem  is  hasonló  volt  az  első,  kaptam  hozzá  vagy  tíz  dugót,  az  volt  az  első  dolgom,  hogy  kimentem  nagyapám  műhelyébe,  asztalos műhely,  és  minden  dugón  átvertem  egy 80-as  szeget,  mivel  foglyot  akartam  lőni a kertbe. Igaz,  hogy  még csak  3 éves  voltam. Wave

Látod Lehel alig változott valami!  Most is szeretnél foglyot lőni a kertben!   Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #114 Dátum: 2013. December 31. - 17:34:21 »

Látod Lehel alig változott valami!  Most is szeretnél foglyot lőni a kertben!   Röhög
Mondjuk már vadásziasan héé! Foglyot ejteni a kertben. Angyal Vigyorog
Vettem egy ilyen Lárzenes szarkaetetőt,de alig bírtam felkötözni a régi praktikeres madáretető helyére,a diófára. Kezdésnek egy tálca tojást tettem bele,mer' a tököm fog egyesével legyalogolni minden nap,szegény szarkák meg had egyenek.
A Lampart amúgy télleg jó puska,csak mióta a gyártás a legfiatalabb fiú irányítása alá került (Krisztofer Lampert) igyekezni kell beszerezni egyet mivel a cég új szlogenje: Csak egy maradhat!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #115 Dátum: 2014. Január 02. - 13:23:45 »

És azóta mennyit "öregedtél" ?  Ördög Stoel Stoel Stoel
Bocs..

150-esre cserélte a szöget!

 Röhög

  Már  sokszor  megjegyeztem : Akinek  ilyen  barátai vannak  annak  ellenség  teljesen  felesleges BEE BEE Nyelv Nyelv Nyelv
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #116 Dátum: 2014. Január 02. - 13:37:54 »

Látod Lehel alig változott valami!  Most is szeretnél foglyot lőni a kertben!   Röhög

  Tévedsz  Attila. Nálunk  még  szabadon  lőhető  a  fogoly. Igaz  kevés  van  de  múlt  vasárnap  nyúl vadászaton  láttam  négy  6-12- ős  csapatot. Wave
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #117 Dátum: 2014. Január 02. - 14:10:26 »

Én a kertről beszéltem! Ott is van még?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #118 Dátum: 2014. Január 02. - 19:02:00 »

Én a kertről beszéltem! Ott is van még?

  Tavasszal  mikor  párosodnak, néha  még  betéved  egy  pár.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Photomanus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


zöldfülű vadász


« Új üzenet #119 Dátum: 2014. Március 05. - 20:21:58 »


Üdv urak!

Ma végre megszereztem első golyós puskámat: Voere 8x57 JS + Swarovski Habicht 6x42.
Azt hiszem, kezdésnek nem kívánhatnék jobbat Mosolyog










Naplózva

...ha megnövök, vadász leszek...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: