Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58400 alkalommal)
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #330 Dátum: 2018. Október 13. - 14:02:20 »

Sziasztok!

Nem kapkodtam el  :Mosolyog

Egy S&B 2.5-10x56 Klassikot kapott L3 szálkereszttel (gyári osztott weaver talpat használtam végül, erre egy warne gyűrűpár)



Lőszert első körben 225gr Hornady Interlock maggal gyártottam, Vihta N550 ment mögé 64graintől (800m/s környéki kezdő) indulva felfelé 67grain fölé is... első blikkre úgy néz ki, hogy a Huszlavika által is javallott 840m/s kezdő környékére (66.5grain) töltött lőszer fog beválni leginkább, azzal gyakorlatilag kisebb szórást lőttem, mint amit a Bender pöttye kitakar és bőven volt a kezemben is ebből (3cm-t takar ki százon, 2.5centibe benne volt a három skuló... lesvadászathoz bőven jó lesz).

A fegyver viselkedése pozitív csalódás, fostam tőle, de marha felesleges volt, ezzel a maggal/töltetekkel picit emberesebb mint egy 30-06, de mondhatni szinte egykutya. A csövét sem emelgeti, nem egy ideges darab, inkább tol mint rúg. Aztán persze ezt lehet a töltet/mag is erősen befolyásolja, mindenesetre már bátrabban állok neki kísérletezgetni.

Ami negatív csalódás, hogy a lőtéri párezer forintos fültok úgy fest alkalmatlan a hangját megfelelően csillapítani. A lövések közben nem érzékeltem hogy ártana a hallásomnak (mondjuk azt azért éreztem gyomorból is, hogy jókorát szól), de a végén mikor levettem a tokot olyan tompán hallottam a bal fülemmel mintha belement volt a víz, 4-5 óra elteltével kezdtem érezni, hogy talán pozitív irányt vett a történet (másnapra oké volt teljesen). Igaz nem keveset lőttem ez alkalommal, terepen sosem fogok ennyit egyszerre, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a lesre is viszek magammal valami füldugót, legalább a bal fülembe...

 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #331 Dátum: 2018. Október 13. - 17:57:53 »

Üdv a clubban.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #332 Dátum: 2018. Október 13. - 18:52:38 »

Sziasztok!

Nem kapkodtam el  :Mosolyog

Egy S&B 2.5-10x56 Klassikot kapott L3 szálkereszttel (gyári osztott weaver talpat használtam végül, erre egy warne gyűrűpár)



Lőszert első körben 225gr Hornady Interlock maggal gyártottam, Vihta N550 ment mögé 64graintől (800m/s környéki kezdő) indulva felfelé 67grain fölé is... első blikkre úgy néz ki, hogy a Huszlavika által is javallott 840m/s kezdő környékére (66.5grain) töltött lőszer fog beválni leginkább, azzal gyakorlatilag kisebb szórást lőttem, mint amit a Bender pöttye kitakar és bőven volt a kezemben is ebből (3cm-t takar ki százon, 2.5centibe benne volt a három skuló... lesvadászathoz bőven jó lesz).

A fegyver viselkedése pozitív csalódás, fostam tőle, de marha felesleges volt, ezzel a maggal/töltetekkel picit emberesebb mint egy 30-06, de mondhatni szinte egykutya. A csövét sem emelgeti, nem egy ideges darab, inkább tol mint rúg. Aztán persze ezt lehet a töltet/mag is erősen befolyásolja, mindenesetre már bátrabban állok neki kísérletezgetni.

Ami negatív csalódás, hogy a lőtéri párezer forintos fültok úgy fest alkalmatlan a hangját megfelelően csillapítani. A lövések közben nem érzékeltem hogy ártana a hallásomnak (mondjuk azt azért éreztem gyomorból is, hogy jókorát szól), de a végén mikor levettem a tokot olyan tompán hallottam a bal fülemmel mintha belement volt a víz, 4-5 óra elteltével kezdtem érezni, hogy talán pozitív irányt vett a történet (másnapra oké volt teljesen). Igaz nem keveset lőttem ez alkalommal, terepen sosem fogok ennyit egyszerre, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a lesre is viszek magammal valami füldugót, legalább a bal fülembe...

 Emelem


Jól néz ki!   Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #333 Dátum: 2018. Október 13. - 19:06:45 »

Ami negatív csalódás, hogy a lőtéri párezer forintos fültok úgy fest alkalmatlan a hangját megfelelően csillapítani. A lövések közben nem érzékeltem hogy ártana a hallásomnak (mondjuk azt azért éreztem gyomorból is, hogy jókorát szól), de a végén mikor levettem a tokot olyan tompán hallottam a bal fülemmel mintha belement volt a víz, 4-5 óra elteltével kezdtem érezni, hogy talán pozitív irányt vett a történet (másnapra oké volt teljesen). Igaz nem keveset lőttem ez alkalommal, terepen sosem fogok ennyit egyszerre, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a lesre is viszek magammal valami füldugót, legalább a bal fülembe...
Sajnos, a " másnapra oké volt teljesen" nem igaz, meg ha úgy is érzed.
Az én hallásom totál ráment a "pár lövéshez minek fülvédő" elgondolásra Fej a falba
E tekintetben (is?) Nagyon gyatrán vagyunk összerakva.
Vigyázz a hallásodra, nagyon alattomosan korhad el, de sajnos nem adnak helyette másikat.

Örömmel olvastam koran eltávozott barátunk említését, úgy gondolom, hogy sokan, sokat köszönhetünk neki Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #334 Dátum: 2018. Október 13. - 21:34:13 »

Sajnos, a " másnapra oké volt teljesen" nem igaz, meg ha úgy is érzed.

Hát igen, sejtem sajnos, hogy ez nem 100% reverzibilis... most határoztam el (talán még nem későn), hogy erre jobban figyelek ezentúl!

Idézet
Örömmel olvastam koran eltávozott barátunk említését, úgy gondolom, hogy sokan, sokat köszönhetünk neki Igen

Amikor utoljára beszéltünk telefonon Attilával, nem gondoltam, hogy már nem oszthatom meg vele tanácsai eredményét MeCry

Nyugodjon békében!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: