Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Első puskám....  (Megtekintve 74780 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Dátum: 2009. Február 19. - 15:12:01 »

Kis nosztalgia...
Ilyen talán mindegyikünknek volt/van. Golyósfegyverek csoportban nyitottam, de jöhet ide a sörétes is, mert alighanem a legtöbben azzal kezdtünk.
(Dugóspuska, légfegyver korszakot ugorjuk át Bion)
Nos, az én első puskám a legendás  Ördög  IZS-18-as sörétes volt, klasszikus nyírfa aggyal és hosszú csővel. Távcső is került rá egy 4 szeres Zeiss Jéna képében. Sok róka, később mégtöbb disznó bánta.
Jópár évre rá jött a Mauser. Hadipuskából egyedileg átalakítva, 6x42-es Kahlessel. Teljes is volt a gyönyör... Azóta sokminden hozzájött, de ezek a legkedvesebbek.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1 Dátum: 2009. Február 19. - 15:17:38 »

Nálam egyszerű a helyzet...  Vigyorog Lásd "A puska ami vállamat húzza..." topik #304  Vadász

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2009. Február 19. - 15:28:06 »

Az én első puskám, ami meg is marad míg élek, egy apám által vásárolt és használt Fég GV 7,62x54R kaliberű fegyver, ami nem csak nekem az első, hanem apámnak is az első és egyetlen golyósa volt. Ezen a fegyveren az akkoriban elterjedt 4x32-es Zeiss Jena távcső van, csodálatos és megbízható suhli szereléken.
Az első őzemet, vaddisznómat ezzel a puskával hoztam terítékre. Nagyon sok szép emlék fűz hozzá és egyben apám emlékéhez.
Ha kinyitom a fegyverszekrényem, akár kora hajnalban indulás előtt, mindig rápillantok és hozzáérek legalább egy pillanatra, lehet úgy is mondani, hogy köszönök Neki.
Ha időm van és elkap a nosztalgia, mindig előveszem egy kis simogatásra, törölgetésre... 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2009. Február 19. - 15:30:48 »

Nálam egyszerű a helyzet...  Vigyorog Lásd "A puska ami vállamat húzza..." topik #304  Vadász

 Emelem Wave

Nálam is dettó ez a helyzet a Titannal.

Igaz sok minden változott rajta amióta vettem. Eredetileg egy 6x40-es belorusz csoda volt rajta, ami - bárhogyan is ragaszkodom a távcsöveimhez - a kukába került, aztán jött egy Leupold VX-II-es rá (3-9x50), de ezt eladtam, végül a mostani Zeiss cső. Végül a nagy böszme gyári esztergaagy került megtelkesítésre.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4 Dátum: 2009. Február 19. - 16:06:05 »

"Kis nosztalgia...
Ilyen talán mindegyikünknek volt/van. Golyósfegyverek csoportban nyitottam, de jöhet ide a sörétes is, mert alighanem a legtöbben azzal kezdtünk.
(Dugóspuska, légfegyver korszakot ugorjuk át Bion)
Nos, az én első puskám a legendás  Ördög  IZS-18-as sörétes volt, klasszikus nyírfa aggyal és hosszú csővel."


Hát igen!

Nekem is egy ugyan ilyen izs 18 volt kezdetnek, amit nagyapámtól örököltem!
Néha még kiviszem, hogy friss levegőt szívjon, de nem igen használom már. A sokmindent látott fegyver gondolom elcsodálkozik,hogy miket lát manapság a vadászat terén!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 19. - 16:34:42 írta Viktor » Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #5 Dátum: 2009. Február 19. - 18:21:59 »

Ó,azok az idők!!!18 évesen hazavihettem az "új" szolgálati fegyvereimet.Egy ZKK 600 .30-06,egy 16os IZS dupla,és egy lámpagyári kisgolyós.De szerettem Őket..... Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #6 Dátum: 2009. Február 20. - 11:03:35 »

Az első egy 12-es IZS bock, 1976-os kiadás. Használtan vettem Pakson a harmónikában, még erdészgyakornok koromban. Mivel a fizetésem elég szerény volt, a rá való pénzt csemetékkel való üzleteléssel kerestem meg Kacsint Első disznómat ezzel sikerült elejteni, "cseh plasztikkal" a felső csőből. Természetesen a mai napig megvan és használom is.

Az első golyóst ajándékba kaptam. Egy jó barátom édesapjáé volt, aki súlyosan megbetegedett, ezért abba kellett hagynia a vadászatot. A sörétesét el tudta adni, de a golyós két évig állt a vadászboltban. Mikor megtudta hogy szükségem lenne egy puskára, odaadta nekem. Így lett egy 7x57-es ZKK-m, kis Zeiss-el. A csöve eléggé odavolt, de így is örök élményekhez juttatott: az első őz, első szarvas, róka, borz, mind ezzel lett teritékre hozva.
Aztán muszáj volt egy csőcserét eszközölni, azóta felújítva, más kaliberben, más céltávcsővel, de a mai napig használatban van.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #7 Dátum: 2009. Február 20. - 23:49:14 »

Az első saját puskám egy Slavia630 volt. Komoly fegyver komoly feladatokra. Oszt ha rossz fát tettem a tűzre, beköltözött a szekrénybe.
Levizsgázván megkaptam Édesapám 20-as Merkel dupláját. Eleinte mindent elhibáztam vele. Mostmár csak majdnem mindent...
Az első golyósom egy Toz 8 volt, az egyetemi lövészklubtól vettem 2500 forintért. Leginkább azért kellett, hogy legyen golyós fegyver a fegyvertartásimban, így hordhattam apám ZKK600-asát.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. Február 20. - 23:54:29 »

 Az első puskám az egy 16-os Merkel dupla "volt", szépen vésett fával. Azzal avattak fel nyúlra, fácánra, kacsára. Nagyon szerettem, kezes és igazán hosszú lövésekre is alkalmas fegyver. Ma már nem az enyém, ugyanis a keresztfiamnak adtam azzal a kikötéssel, hogy hamár nem leszek sem kerülhet ki a családból. Ki tudja, talán egyszer majd a fiam is vadászhat vele.

Az első golyósom az egy 5.6x57 kaliberű Steyr-Mannlicher mod. L, 6x42 Zeiss távcsővel. Ma is meg van és azt hiszem az utolsó lesz "akit" eladok ha eljön az ideje. Igen "aki", mert ennek a fegyvernek lelke van. Hihetetlenül pontos és hatásos kis méregzsák. Az első özem vele ejtettem el és mint minden első örökre emlékezetes marad, így ezért és a többi vadászélményért is hálás vagyok neki. Éppen a minap ápoltam le a fáját és arra gondoltam, hogy mindjárt itt van a bakok ideje lassan ismét főszereplő lesz. Remélem még sok szezont vadászhatok Vele.


Üdv

Labs Land
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #9 Dátum: 2009. Február 21. - 09:07:58 »

Íme az első golyósomról egy kép. Itt már S&B 7x50 vil.pontos csővel.

Szép napot

Labs Land

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2009. Február 21. - 12:27:18 »

Gyönyörű ez a fegyver !

De az ám! Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2009. Február 21. - 12:29:06 »

Az első saját puskám egy Slavia630 volt. Komoly fegyver komoly feladatokra. Oszt ha rossz fát tettem a tűzre, beköltözött a szekrénybe.
Levizsgázván megkaptam Édesapám 20-as Merkel dupláját. Eleinte mindent elhibáztam vele. Mostmár csak majdnem mindent...
Az első golyósom egy Toz 8 volt, az egyetemi lövészklubtól vettem 2500 forintért. Leginkább azért kellett, hogy legyen golyós fegyver a fegyvertartásimban, így hordhattam apám ZKK600-asát.


Jaaa,  a légpuska is számít? Akkor nekem is az IZS légpuska volt az első tízévesen... Mosolyog
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. Február 21. - 13:42:11 »

De az ám! Igen

Köszönöm szépen!

Labs Land
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #13 Dátum: 2009. Február 21. - 21:41:48 »

Sziasztok!
Első puskám: LU-MAR 12/70-es bock. 1 billentyűs, ejektoros. A NAGYAPÁM VETTE NEKEM! Ez volt a minden. Az első réce, ez első fácánkakas, az első nyúl. '92-től 2007-ig használtam, de a "vadászbarát" műszaki vizsga mindent rendbe tett vele. Selejt. Nem adtam le, hatástalanítattam, szíjjastól ott van a szekrényben az új IZS bock melett. Beszélgessenek csak. A mai napig előfordul, hogy a szekrénybe nyúlva azt veszem elő automatikusan. Nagyapám sem él már 3 éve, a puska sem "él" már 2007 nyara óta. De örök emlék, és nem válok meg tőle.
Megkönnyeztem, mikor hatástalanították. Azt kívánom magamnak, hogy lőhessek annyi vadat az új IZS-zsel a következő 30 évben, mint ezzel az elmúlt 15-ben.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. Február 21. - 22:09:10 »

Kiváncsi lennék,hogy ezek a ......../nem irom,hogymik/hány puskát selejteztek le az elmúlt 2-3 évben.
Az Én első sörétesemet,egy 16-os Merkelt is selejtezték. Rííí
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: