Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 160125 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #525 Dátum: 2017. Március 29. - 17:18:51 »

Én ilyet ettem, nekem nagyon ízlett! Igen Igen
http://allrecipes.com/recipe/179348/bison-stew/
Olvashatod, a szívnek is jó..... Angyal

Habár nem tudom, hogy amerikai bölényed, vagy európai bölényed van otthon a fagyasztóban... nehogy úgy járjunk mint Arthur király lovagjai a gyalog galoppban a szakadéknál.... Kacsint
 Wave
Repceolaj helyett azért én megpróbálnám zsírral és ha már mindenképp alaplaveznek akkor csirke helyett marhahúslevessel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #526 Dátum: 2017. Március 29. - 17:51:33 »

Én ilyet ettem, nekem nagyon ízlett! Igen Igen
http://allrecipes.com/recipe/179348/bison-stew/
Olvashatod, a szívnek is jó..... Angyal

Habár nem tudom, hogy amerikai bölényed, vagy európai bölényed van otthon a fagyasztóban... nehogy úgy járjunk mint Arthur király lovagjai a gyalog galoppban a szakadéknál.... Kacsint
 Wave


Ez nem lehet rossz annak aki szereti a stew-et.
Ha ajallani tudnam: ugyan ezt a bolenyhust csa : egyszeruen elkesziteni ugy mint egy hagyomanyos szarvasporkolt lenne! Foez
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #527 Dátum: 2017. Március 31. - 17:26:46 »

Köszönöm az ötleteket.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #528 Dátum: 2018. December 23. - 17:24:01 »

Vagy 2éve az agárdi fórumtalin valaki/-kik csináltak valami májgombócos ragulevest.
Annak a recipéje kinél van a fejben?
Főként a gombóc érdekelne...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #529 Dátum: 2018. December 23. - 18:44:18 »

Vagy 2éve az agárdi fórumtalin valaki/-kik csináltak valami májgombócos ragulevest.
Annak a recipéje kinél van a fejben?
Főként a gombóc érdekelne...
Géza és Voldi rögtönözte. Röviden: amit nem lehet elszívni vagy meginni,az belekerült. /pl. víz/ Ilyenek. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #530 Dátum: 2018. December 23. - 20:04:49 »

Géza és Voldi rögtönözte. Röviden: amit nem lehet elszívni vagy meginni,az belekerült. /pl. víz/ Ilyenek. Ördög
Bátyókám!
Te ezt honnan tudod?
Mikor a java készült Téged még roma lányok kényeztettek a Tokaj Expressen. Kiss
A gombócnál meg a Super Shop kártyádat kerestük Fehérváron.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #531 Dátum: 2018. December 23. - 23:00:06 »

Bátyókám!
Te ezt honnan tudod?
Mikor a java készült Téged még roma lányok kényeztettek a Tokaj Expressen. Kiss
A gombócnál meg a Super Shop kártyádat kerestük Fehérváron.
 Röhög
Hogy csípősen ettem arra tanúim is vannak,de a receptjére kifejezetten emlékszem:forralj fel egy üst vizet,seperj bele az asztalról mindent ami vízben oldódik,vagy mindegy csak ne homok legyen,önts rá 2 kiló vegetát. Kész.  Ördög
/piától megmart gyomorra isteni volt/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #532 Dátum: 2018. December 23. - 23:56:03 »

Vagy 2éve az agárdi fórumtalin valaki/-kik csináltak valami májgombócos ragulevest.
Annak a recipéje kinél van a fejben?
Főként a gombóc érdekelne...

Én ott csak tettestárs voltam, a recept Gézáé, emígyen szóla:

Géza raguja

Szükséglet:

-   sárgarépa, fehér répa, zeller, zöldborsó, paprika, paradicsom
-   zúza, csirkeszárny, csirkeszív, csirkemáj
-   kenyér sarka
-   fűszerek: só, bors, pirospaprika, vegeta



Sárgarépát, zöldséget lekarikázok, fagyasztott zöldborsóval olajon (én oliva) párolom néhány percig, majd belerakom a húst: zúza, szív, csirkeszárny, karajcsont, fácán, csirkefarhát, ami van.
Fehéredésig párolom.
Rakok rá egy jó evőkanál cukrot, vegetát, pirospaprikát, sok őrölt borsot.
Dobok bele paradicsomot, zöldpaprikát.
Felöntöm vízzel és puhára főzöm, lehet fedő alatt is.

A gombóchoz, zsíron üvegesre pirítok egy kis fej hagymát, beáztatok egy kenyér sarkát, kinyomkodom, elkaparok 3-4 csirkemájat.
Tálba rakom és ráütök egy egész tojást, egy evőkanál liszt, egy evőkanál zsemlemorzsa.
Só, bors, pirospaprika és az egészet lazán összekeverem.
A kész levest lobogósra forralom, a gombócokat az edény oldalán levesbe mártogatott kanállal kicsit megformázom.
Beledobálom a levesbe, amikor feljön az összes, elzárom a gázt, rakok rá egy fedőt és 10 perc múlva tálalható.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #533 Dátum: 2018. December 24. - 00:10:23 »

Vakuljon meg a Szabó bakter ha nem kisérlem meg a reprodukcióját!
Nagyon ette a számat és most eljövé az idő az elkeszítésére.

Köszi!!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #534 Dátum: 2019. Augusztus 27. - 11:31:00 »

Ezt nemrég találtam, nem is inkább a receptgyűltemény miatt teszem ide, hanem, mert van benne néhány érdekes gondolat, persze, ami lehet vita tárgya.

Nekem például ez: " A legjobb lecsó júniusban készíthető."

Amennyiben marokkói paprikából és spanyol paradicsomból akarja főzni. Mert hazai, szabadföldi akkor még nagyon nincs.


http://mek.niif.hu/02500/02524/02524.htm#1
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #535 Dátum: 2020. Január 05. - 21:47:28 »

Nem tudom, hogy vagytok vele, de nálunk minden madárféleség mellehúsáért küzdelem folyik az asztalnál -kivéve a fácánt. Finomnak finom, de még szalonnával megspékelve is nagyon száraz -legalábbis a kis családom szájíze szerint. Ezért aztán kénytelen voltam kitalálni, hogy hogyan tehetem fogyaszthatóvá, mert az én gyerekeim bizony nem nőhetnek fel másfeles tejen meg müzlin!
Azt hiszem, az alábbi recepttel, ma megtört a jég... és nem kell hozzá balzsamecet sem Bion

A fácánlevesből kimentettem a megfőtt mellhúst, lecsontoztam, felkockáztam és beleraktam egy turmixgépbe. Ment még mellé egy mokkáskanálnyi só, ugyanennyi bazsalikom és kakukkfű, három szem borókabogyó, egy csipet őrölt szerecsendió és feketebors. A nyáron aszaltam paradicsomot, amit olajban tettem el, abból raktam bele 5-6 szelettel (ez kb. fél paradicsom aszalványa). Ha nincs ilyen, akkor a nagyobb üzletekben kapható is megfelel!
Hozzáöntöttem kb. 1dl étolajat -én kukoricacsíra olajat használtam, de szerintem más is megteszi, aminek nem túl karakteres az íze- és 3cl almapálinkát, majd jó alaposan összeturmixxoltam.
Pirítóssal, friss ruccolával úgy nyelték, mint az a bizonyos kacsa a nokedlit. Nekem is bejött, bár én egy kis tokaji házi borral kísértem...  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #536 Dátum: 2020. Január 05. - 22:07:44 »

Nem tudom, hogy vagytok vele, de nálunk minden madárféleség mellehúsáért küzdelem folyik az asztalnál -kivéve a fácánt. Finomnak finom, de még szalonnával megspékelve is nagyon száraz -legalábbis a kis családom szájíze szerint. Ezért aztán kénytelen voltam kitalálni, hogy hogyan tehetem fogyaszthatóvá, mert az én gyerekeim bizony nem nőhetnek fel másfeles tejen meg müzlin!
Azt hiszem, az alábbi recepttel, ma megtört a jég... és nem kell hozzá balzsamecet sem Bion

A fácánlevesből kimentettem a megfőtt mellhúst, lecsontoztam, felkockáztam és beleraktam egy turmixgépbe. Ment még mellé egy mokkáskanálnyi só, ugyanennyi bazsalikom és kakukkfű, három szem borókabogyó, egy csipet őrölt szerecsendió és feketebors. A nyáron aszaltam paradicsomot, amit olajban tettem el, abból raktam bele 5-6 szelettel (ez kb. fél paradicsom aszalványa). Ha nincs ilyen, akkor a nagyobb üzletekben kapható is megfelel!
Hozzáöntöttem kb. 1dl étolajat -én kukoricacsíra olajat használtam, de szerintem más is megteszi, aminek nem túl karakteres az íze- és 3cl almapálinkát, majd jó alaposan összeturmixxoltam.
Pirítóssal, friss ruccolával úgy nyelték, mint az a bizonyos kacsa a nokedlit. Nekem is bejött, bár én egy kis tokaji házi borral kísértem...  Wave
Édesanyám -gyerekkoromban,amikor még édesapám 4-5 fácánt is hozott egy-egy vadászatról- szalonnával darálta,töltöttkáposztába.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #537 Dátum: 2020. Január 06. - 11:51:49 »

Akkor leírom a karácsony szenteste menüjét:

4 db fácán melle filézve, kikloffolva. Mindkét oldalon besózva, más semmi. Serpenyőben mindkét oldalon hirtelen sütés, utána tepsiben, fólia alatt párolás, porhanyósra.
Amikor kész, az alatta lévő levet beleöntjük egy lábasba.
15 deka füstölt szalonna serpenyőben megpirítva, szép barnára, megy ez is a lábasba.
75 deka túró, 3-4 deci főzőtejszín, 2 evőkanál tejföl, 4 gerezd átnyomott fokhagyma, só bors megy még a lábasba, ez összerottyan, bele a hússzeletek és tálalható.
Hasábbal, vagy krokettel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #538 Dátum: 2020. Január 06. - 12:29:54 »

Akkor leírom a karácsony szenteste menüjét:

4 db fácán melle filézve, kikloffolva. Mindkét oldalon besózva, más semmi. Serpenyőben mindkét oldalon hirtelen sütés, utána tepsiben, fólia alatt párolás, porhanyósra.
Amikor kész, az alatta lévő levet beleöntjük egy lábasba.
15 deka füstölt szalonna serpenyőben megpirítva, szép barnára, megy ez is a lábasba.
75 deka túró, 3-4 deci főzőtejszín, 2 evőkanál tejföl, 4 gerezd átnyomott fokhagyma, só bors megy még a lábasba, ez összerottyan, bele a hússzeletek és tálalható.
Hasábbal, vagy krokettel.

A tepsiben a fólia alatti pároláskor került a hús alá valami?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #539 Dátum: 2020. Január 06. - 13:55:46 »

Mi nem főzzük levesbe azt a fácánmellet, combot amelyiket sütni akarjuk.  Így soha sem száraz!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: