Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 160192 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #480 Dátum: 2012. Július 17. - 19:55:23 »

fehérrépa helyett inkább petrezselyemgyökeret tegyél bele

Nem haragszom, mert a kettő ugyanaz!

A fehérrépa tetején nő a petrezselyemzöld, a petrezselyemzöld alatt meg a petrezselyem gyökér van, azaz a fehérrépa.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #481 Dátum: 2012. Július 17. - 20:02:23 »

fehérrépa helyett inkább petrezselyemgyökeret
tegyél bele
 Emelem



 Bangdesk Bangdesk Bangdesk

Nade Lacóka...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #482 Dátum: 2012. Július 17. - 20:36:13 »

Koszonom nektek, szamomra  a hus mennyiseg nagyon kevesnek tunik (foleg 12 fore) a szalona helyett "bacon"-t fogunk hasznalni es a fel kilo serteshus az milyen fajta legyen ? (fustolt kolbasz megteszi?) meg a szaraz bab helyett a konzerv bab elfogadhato?
Nekem egy 5  szemelyes recept kellene, ha ezt a 12 szemelyest megfelezem akkor tenyleg alig lesz hus benne ? Az elkeszult etel a vegen levesre hasonlit vagy sokkal surubb ? (villa kell hozza vagy kanal ? Mosolyog)

Nagyétkű vadászvendégeknek szerintem is elég kevés 20 deka hús.
Nyugodtan duplázd meg a húsmennyiséget.
Szerintem is inkább marhahúst használj, füstöltként pedig füstölt csülköt javasolnék, de ennek hiányában a füstölt kolbász is megteszi. Utóbbi ad egy kis "Jókai fílinget' az egésznek, bár tejföl nélkül tényleg csak egészen kicsit.
A babgulyás kanalas étel. Tartalmas, de nem olyan sűrű, hogy villával kelljen enni.

Én egyébként azt szoktam csinálni, hogy készítek egy jó nagy adag pörköltet. Ami nem fogy el első este, ahhoz másnap főzök egy adag babot. Előző este sós vízbe beáztatom a száraz babot, belevágok egy megtisztított sárga meg egy fehérrépát és főzöm, amíg megpuhul a bab. A répákat kidobom belőle, leszűröm a babot, összerottyantom a pörkölttel, aztán annyi bablével feleresztem, hogy megfelelő állaga legyen.
Van, aki rántással sűríti, én sosem, mert felszalad a gyomorsavam a rántástól.
Konzervbabot egyszer próbáltam, nem ízlett úgy, mint szárazbabból. Vélhetően jóval több is kell belőle, mert a szárazbab az áztatás során jó duplájára dagad.

Nem tudom, hogy viszonyulsz a tejfölhöz?
Az egyik kedvencem a körmös bab. Ez úgy készül, hogy csülökből-körömből csinálok egy jó adag pörköltet, aztán bele a bab a fent leírt módon, majd kevés lisztes habarással jól betejfölözöm.
Aki ebből bezabál, jó eséllyel elbólint a lesen.  Ördög

A maradék pörköltből nagyon finom hortobágyi húsos palacsinta is készíthető.
Annyi a titka, hogy pörköltevéskor spórolósan kell bánni a szafttal. Aránylag sok szaft maradjon a húshoz képest.
A pörköltmaradékot felmelegítem, beleöntöm mindenestül egy tál fölé helyezett, sűrű szövésű szűrőbe. Villával széttöröm a húst, hogy szilánkos legyen.
A hús megy a palacsintába, a lecsurgó levet pedig tejföllel behabarom, ezt öntöm rá a palacsintára.
  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #483 Dátum: 2012. Július 17. - 20:41:03 »

Na kész vagyok! Igen Mehetek egy kis esti nassoláshoz vágnom kell a kolbászból! Kacsint Ördög Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #484 Dátum: 2012. Július 17. - 21:27:55 »

Ez jól hangzik! Mennyi vizet teszel rá?
"Éppen ússzanak" az alkatrészek a sütőtálban, aztán a bab "fővés" közben még beszív belőle valamennyit. Amíg el nem kezd forrni, 120 fokra állítom a sütőt, utána leveszem minimumra.
Őszintén szólva a kacsasütő úgy adódott, hogy a "recept születésekor" kissé elsokaltam a hozzávalókat és az agyagedényeimbe nem fért be a cucc, akkor bevált, azóta nem próbáltam másban.
A kacsasütőben csodásan megsül egy félbevágott sertésfej is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #485 Dátum: 2012. Július 17. - 21:29:44 »

Koszonom nektek, szamomra  a hus mennyiseg nagyon kevesnek tunik (foleg 12 fore) a szalona helyett "bacon"-t fogunk hasznalni es a fel kilo serteshus az milyen fajta legyen ? (fustolt kolbasz megteszi?) meg a szaraz bab helyett a konzerv bab elfogadhato?
Nekem egy 5  szemelyes recept kellene, ha ezt a 12 szemelyest megfelezem akkor tenyleg alig lesz hus benne ? Az elkeszult etel a vegen levesre hasonlit vagy sokkal surubb ? (villa kell hozza vagy kanal ? Mosolyog)
Konzerv babot használt pár lusta ismerősöm, nem lett rossz de szerintem nem az igazi. Értelemszerűen csak a végén teszed bele a bezöldségelt pörköltbe.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #486 Dátum: 2012. Július 17. - 21:54:36 »

Koszonom mindnyajatoknak

Lajos

Ha a marhahus is nagyon jo bele akkor javorszarvasbol fogjuk kesziteni (meg van egy csomo ugyis) az ugyanaz mint a marha, nincs semmi vadhus ize.
A helyzet az a fustolt csulokkel, hogy az utobbi idobe mind nehezebb igazi hideg fuston fustolt csulkot talalni. Ami meleg fuston van fustolve (tehat mar megvan fove es enyhen fustos) abbol van boven....es kolbasz sem gond es finoman fustolt. A magyar hentes is azt mondta, hogy tul idoigenyes hideg fuston fustolt hentesarut eloallitani.....csak kolbaszt keszit ugy meg sertes hosszu hust, mar sonkat sem nagyon ugy csak Karacsony elott.
Ezt a 12 szemelyes adagot el fogjuk elkesziteni 5 szemelyre, a leirt 200 dekas hus mennyiseggel. Ahogy leirtad, hogy eloszor porkolted keszitesz majd babgulyassa "alakitod" masnap az eleg egyszeruen hangzik. Porkoltet keszitunk eleg gyakran.
Lehet mi is tejfolesen keszitjuk rantas helyett (es akkor Zantac sem kell, ismerem en is a savas "dolgot")

A hortobagyi husos palacsintat is ki fogjuk probalni, habar lehet nem most ....koszonom  Wave

Konzerv babot használt pár lusta ismerősöm, nem lett rossz de szerintem nem az igazi. Értelemszerűen csak a végén teszed bele a bezöldségelt pörköltbe.

Ferko, nyilvan a szarazbab az igazi az nem vitas csak tobb idot vesz igenybe vele fozni, en aztan oszinten nem vagyok egyaltalan a konzerv dolgok fan-je a praktikussagokan kivul.
Gondoltam  ez egy relativ gyors etel de nem ugy nez ki. Hetvegre valo de nem gond.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #487 Dátum: 2012. Július 17. - 22:03:31 »



A kacsasütőben csodásan megsül egy félbevágott sertésfej is...

Huuu ez jol hangzik, ezt is megprobalom itt pulykasutonek hivjak azt a sutot  A sertesfejet hogyan fogyasztod csak ugy magaba....itt ingyen adjak a hentesek az ilyen dolgokat (fej, lab, bor) akinek kell ...(ingyenes kocsonya)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #488 Dátum: 2012. Július 17. - 22:04:13 »



Ferko, nyilvan a szarazbab az igazi az nem vitas csak tobb idot vesz igenybe vele fozni, en aztan oszinten nem vagyok egyaltalan a konzerv dolgok fan-je a praktikussagokan kivul.
Gondoltam  ez egy relativ gyors etel de nem ugy nez ki. Hetvegre valo de nem gond.

-"Ferko" az öreganyád térgyekalácsa...  Vigyorog
-Semmivel sem tart tovább szárazbabbal főzni mint konzervvel. A beáztatás az nem téma, előző este nyakonöntöd vízzel oszt had dagadjon, főzni meg együtt főzöd a hússal, nem fog lassabban megfőni a hús azért, mert mellette van a bab is. Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #489 Dátum: 2012. Július 18. - 22:04:31 »

Talán már leírtam egyszer azt a levest amit a napokban elhunyt (101 éves) Barátom főzött nekünk szabolcsi bableves néven (ha nem az, majd valaki kijavítja)

Ahány személyre főzzük annyiszor fél (kiáztatott) füstölt csülköt megfőzünk. Amikor félig puha, fejenként egy fél marék áztatott tarkababot rakunk bele, és készre főzzük. Ha megfőtt fejenként 1-1,5 dl tejfölt keverünk bele.
Hidegen kell enni!
Valami isteni nyári étel!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #490 Dátum: 2012. Július 23. - 18:06:49 »

Sziasztok!

Kész lettem életem első zöld dió lekvárjával (igaz ez életem legelső lekvárja is  Nyihi)
Igazság szerint még sosem ettem ilyet, úgyhogy nem tudom, hogy milyennek kell lennie, de szerintem finom lett. Édes, de az utóíze kissé kesernyés.
Nem követtem szó szerint a receptet, mert nem 12, hanem 20 napig áztattam és vaníliát is elfelejtettem venni, de ettől még jó lett.

Hozzávalók

- 570 gr zöld dió - nekem pont ennyi volt lemérve, nincs mit tenni :-D -
- 285 gr cukor
- 570 gr víz
- 2 db. kisebb citrom kifacsart leve + 1 db. kisebb citrom reszelt héja
- fél kk. vanília eszencia
- fél db. sztarking alma - de lehet bele tenni narancsot is, kinek mi a szimpatikusabb -

Elkészítés

A dióknak mindkét végét levágjuk, majd az összeset beletesszük a mosogatóba, fogunk két éles kést és össze-vissza szurkáljuk őket. Utána egy fazékba tesszük, felengedjük vízzel, hogy ellepje, majd elindul a 12 napos áztatási idő, melynek a lényege, hogy a keserű íz kijöjjön a dióból. A vizet minden nap cseréljük a dión. Pár nap múlva elkezd feketedni, de ne ijedjünk meg, ez így természetes.
A 12 nap végén leöntjük róla a vizet és tiszta vízben elkezdjük főzni annyi ideig, hogy megpuhuljon. Ezt késsel tudjuk ellenőrizni. Már a 12 napos ázási időszaktól is puhul, de annyira meg kell mindenképp a főzésnél puhítani, hogy a kézi botmixer összepépesítse majd a végén. Nekem ez fél óra volt, de ez dió függvénye, hogy mennyi ideig tart. Ha megpuhult, akkor leöntjük róla a vizet, a diókat beleöntjük a mosogatóba, s egy kés és egy villa segítségével ketté vágjuk, hogy megkönnyítsük majd a botmixer dolgát. Ekkor a diót magára hagyjuk és elkészítjük a szirupot. A citrom héját, a cukrot, vizet és a citrom levét egy fazékba öntjük, s közepes gázrózsán állandó keverés mellett, nagy lángon 20 percig főzzük, hogy szirup legyen a végén belőle. Ekkor beletesszük a diókat, a vanília eszenciát és az almát és/vagy narancsot óvatosan, s kb. 5-6 perc alatt - ekkor már lassú tűzön - kicsit összeforraljuk a sziruppal. Majd levesszük a tűzről, s kézi botmixerrel összepépesítjük. Ezután visszatesszük a tűzre, amely ekkor már kis lángon ég. Kb. 10 percig főzzük még állandó keverés mellett, majd levesszük a tűzről, üvegekbe töltjük

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #491 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 13:13:18 »

Néha az egyszerű recept is nagyszerű:

Hagymaágyon sült vadmalac

Hozzávalók 4-5 személyre:
1 kg sütni való hús (tarja, comb stb tetszés és ízlés szerint)
8 fej hagyma
4 gomba
1 piros húsú paprika
1 zöld húsú paprika (színek csak a dizájn miatt lényegesek)
1 paradicsom
ételízesítő
fokhagymás bors fűszersó
olaj
liszt

A húst szeleteld fel 2 cm vastag szeletekre, sózd, borsozd majd lisztbe forgasd bele, egy kevés olajon mindkét oldalát süsd 1-1 percig, majd tedd félre. A hagymákat vágd félbe, szeleteld fel, és egy magas falú, hőálló tálba terítsd bele. Tedd rá a hússzeleteket, öntsd rá a szaftot. Szórd meg ételízesítővel, fokhagymás borssal, majd a többi felszeletelt zöldséget is terítsd rá.  Forró sütőben körülbelül 1 órát süsd. Vizet nem kell hozzáönteni, mert a zöldségek elég levet eresztenek, a hagymától sűrű szaftja lesz. A végén én fedő nélkül kicsit sűrítem, addig amíg el nem kezdenek a paprika é s paradicsom karikák "pöndörödni"  Mosolyog Ízesítés terén a só, fokhagyma, bors aránya természetesen variálható,  én az egyszerűség kedvéért használok fokhagymás bors fűszersót, de ez lehet külön- külön is, esetleg szeletelt friss fokhagyma sem rontja el...

Nálunk ma ez volt ebédre a tegnap reggeli malacból. Ahogy elnézem a fiúkat nem ronthattuk el nagyon, mert szuszogva fekszenek a nappaliban Vigyorog
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #492 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 13:01:15 »

Ha van valakinek egy jó vaddisznó pörköltes receptje, tegye már meg, hogy megosztja velem is!
Nem találtam itt, pedig gyanítom, hogy lennie kellene...
Szívesen leírom, hogy én hogyan csinálom (némelyek szerint nem is rosszul Kacsint):
A húst elég apróra vágom, a csontos részeket is kisebb részekre fűrészelem. Nem szeretem a szilánkokat, ezért a bárdolás kizárva.
A színhús/csontos aránya 3/4-1/4 körül szokott lenni, ha nagyobb a mennyiség, akkor lehet kicsit több a csontos cucc aránya.
2 kg-nál kisebb adagot még nem követtem el, ezért arra vonatkozóan írom a hozzávalókat (ha nem is laboratóriumi pontossággal).
Egy jó kétujjnyi füstölt szalonnát kiskockára vágok és egy nagyon kevés mangalica zsírral alábélelve kisütöm szép sárgára a bográcsban. A bőre is feltétlen kerüljön bele. Sokat kell kavargatni, nem szabad magára hagyni.
Amikor a szalonna kész, akkor lapos szűrővel lehalászom a sűrűjét és megy a zsírba a nem túl apróra vágott vöröshagyma, 1 kg főznivalóhoz kb. 12 dkg-ot számolok.
Amikor a hagyma szép vöröses-sárgára pirulta magát, akkor beledobok egy gerezdnyi apróra vágott fokhagymát, de ekkor már el is hajtom a tűz fölül a bográcsot, nehogy megégjen mert akkor keserű lesz!!
Amikor a zsiradék felúszik a hagyma tetejére, akkor hozzáadom a pirospaprikát (kilónként lehet számolni egy csapott evőkanállal, de inkább többször keveset addig, amíg a színe nem lesz szép piros), jól elkeverem a hagymával és visszateszem az egészet kislángra (ha fa ég a bogrács alatt, akkor magasabbra akasztom, vagy el-elveszem fölüle, nehogy megkapja).
Ha már újból pezseg a paprikás-zsíros hagyma, akkor viszaborítom a szalonnakockákat, majd markonként elkezdem adagolni hozzá a színhúst.
Jól átforgatva, kicsit megpirítva-pörkölve (innen is ered a pörkölt név) állandó keverés mellett bedolgozom a húst a bográcsba.
Amikor már minden színhús benne van és jól megszineződött a pörköléstől, akkor beleteszem a kilónként 1 db darabokra vágott paprikát és paradicsomot, némi pirosaranyat, édesannát és erőspistát, nyomok hozzá egy kis adag mustárt, némi ételízesítőt, tetszés szerint (én sok) fokhagymát, némi őrölt köményt, pár babérlevelet, borsot, majd hozzáadom a csontos anyagot is. Ilyenkor még nem nagyon sózom, mert a konzervált összetevőkben sok a só.
Jól összeforgatom és felöntöm vízzel úgy, hogy éppen ellepje.
Némi keverés mellett így fő addig, amíg a leve el nem tűnik a felszínéről, ekkor felöntöm vörösborral (ugyan azzal, amit majd mellé is adok) és innen már váltogatott kis és közepes tűz fölött készre főzöm.
Fiatalabb disznó esetében az egész megvan másfél óra alatt, de öreg vad esetében ez eltarthat 2,5-3 órán át is.
A bor ráöntése után 10-15 perccel még egy utolsó kóstolást szoktam csinálni, amikor be lehet állítani a sótartalmat, esetleg kaphat még fokhagymát, vagy fűszert, ahogy kívánja.
Az utolsó fél órában már nem szabad hosszabb időre nagára hagyni, mert könnyen odakap az alja.

Kíváncsi vagyok rá, hogy kinek milyen más módszere van.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #493 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 17:05:48 »

Kíváncsi vagyok rá, hogy kinek milyen más módszere van.
 Emelem

Csak a különbségeket írnám, mert alapvetően hasonló módon készítjük.

Én kb kétszer annyi hagymát használok, mint csabus, a fokhagymát csak már félfövésben adom hozzá. A kockázott paprikát és egy paradicsomot azonban már a hagyma megpirulása után hozzáadom, vagyis egy lecsós alapot csinálok. (A kiszedett szalonnapörcnek csak a felét rakom vissza, a többit megeszem.  Vigyorog )
Ételízesítőnek a Piros Magyaros játszik, a mustárt többnyire elhagyom. Édesanna és eröspista helyett meg saját gyártású pritamint használok (Só és érett pirospaprika összedarálva) Csípősséget pedig inkább cseresznepaprika hozzáadásával szabályozom.
Ha extrább ízesítést akarok akkor teszek csak mustárt bele illetve borókabogyót.
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #494 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 14:48:32 »

Régi receptúra alapján, a borz hasznosítható részeinek elkészítését szeretném ide tenni, a nagyérdemű szakácsművészetben jártas vadászoknak:

BORZDERÉK ASZALT SZILVÁS ÚRGOMBÁVAL SÜTVE
Hozzávalók: 1 db borzderék (gerinc), 0,5 dkg só, 2 g szurokfű, 2 g bazsalikom, 1 csokor borókaág, 2 kg úrgomba, 1 fej fejes káposzta, 50 dkg aszalt szilva 

Elkészítése: A megnyúzott, megtisztított borzderekat sózzuk, bazsalikommal és borókaágakkal jól bedörzsöljük és egy fél napig pihentetjük. Ezután tepsibe téve a káposztalevelekkel jól betakarjuk és kb. 160 fokos sütőben lassan készre sütjük. Zsiradékot nem használunk hozzá csak a borz háját. Mielőtt még kész lenne, a megmosott és megtisztított gombát az aszalt szilvával együtt mellé tesszük, de ekkor már a káposztaleveleket kiszedjük a tepsiből. Tökmagolajos savanyú káposztával kínálható.

FÜSTÖLT BORZSONKA
Elkészítése: Egy borz lenyúzott, lehájazott sonkáját 3 hétig pácoljuk a következő lében: egy közepes fazékban felteszünk főni vizet, ebbe beledobunk egy fej vöröshagymát, fél marék rozmaringot, zsályát, tárkonyt és szurokfüvet, negyed csésze borsot, mustármagot, koriandert, csésze mézet, sót és borecetet öntünk hozzá és felfőzzük, kihűlés után ráöntjük a húsra, hogy ellepje. Naponta forgassuk meg benne a húst, majd az idő leteltével akasszuk hideg-füstre és füstöljük 6-10 napig, hogy gusztusos legyen a színe. Két hét pihentetés után szelhető, sóval, friss cipóval, újhagymával királyi étek.
Én ki akarom próbálni, ígérem képes beszámoló készül majd róla!
Addig is, maradok nagy tisztelettel:Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: