Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 160195 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #390 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 17:53:54 »

Hogy tudjatok mit kezdeni a rengeteg vargányával!  Ördög

Vargánya-krémleves

Hozzávalók:

30 dkg vargánya, 1 fej vöröshagyma, fél deci napraforgóolaj, 5 dkg liszt, só, 2 dl tejszín és egy csipet petrezselyem

Elkészítés:


A friss vargányát alaposan megmossuk, a földes részeket levágjuk. Személyenként 4-5 dkg gombát kockákra, a többit vékony szeletekre vágjuk. Egy kevés olajban, erős tűzön a kockára vágott gombát megpirítjuk, majd az olajból kivéve félretesszük. A visszamaradt olajban aranysárgára pirítjuk a finomra vágott vöröshagymát, majd hozzáadjuk a szeletelt gombát, és állandó keverés mellett erős tűzön lepirítjuk. Lehetőleg enyhén sózzuk és kevés vizet hozzáöntve puhára pároljuk. A megpuhult gombát vízzel felöntjük, tejszínes habarással sűrítjük és felforraljuk. A levest átszűrjük és tálalás előtt beletesszük a pirított vargányakockákat, tetejét finomra vágott zöldpetrezselyemmel megszórjuk.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #391 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 19:59:22 »

Én tennék bele egy csipet majorannát (még a lepirításkor), meg a habarás előtt, még a forrásban lévő leveshez három csipetnyi finomra vágott friss kaprot.
Egy próbát megér...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #392 Dátum: 2010. Augusztus 28. - 18:52:43 »

Harcsafilé Kárpáthy- módra

A kb. 70 dkg halat 5-7 dekás szeletekre vágjuk, sózzuk, borsozzuk.
Finomra vágunk egy közepes fej vöröshagymát, 1x1 kockára csiperke gombát.
A királyrák-farkat megszabadítjuk a páncéllemezektől, sós, lobogó vízben leforrázzuk
Egy fél csokor friss kaprot metéltre aprítunk.

Széles serpenyőben olajat hevítünk, a halszeleteket lisztbe mártva mindkét oldalán elősütjük.
A visszamaradt zsiradékban erős lángon felsütjük a hagymát.
Hozzá adjuk a gombát, továbbra is erős lángon pirítjuk.
Fűszerezzük sóval, borssal.
A gomba levének elpárolgása után kevés vízzel felöntjük és hozzáadjuk a rákokat.
Belekeverjük a kaprot és a forrásban lévő ételhez hozzácsorgatjuk a tejszínt.
Beletesszük a haldarabokat, innentől már nem kevergetjük, csak rázzuk.
(Kevergetéssel szétdzsadzsásítanánk az egész trutyit, aminek max. egy fogatlan muzulmán tudna örülni. Hány)
Befejező műveletként hozzáadunk fél deci jó minőségű száraz magyar fehérbort, utoljára kiforraljuk.
Kóstoljuk, szükség szerint utánízesítünk.

Petrezselymes forgatott burgonya

Az újburgonyát praktikusan acéldörzsivel szoktam megpucolni.
Nagy, 2,5x2,5 cm kockákra darabolom, sós vízben előfőzöm.
(Egyébként az újkrumplit nem szokás előfőzni, csak én pettingelek ilyesmivel… Vállat von)
Kolozsvári szalonnát metéltre vágok, serpenyőben kevés vajjal kiolvasztom és ropogósra sütöm.
Hozzáadom a leszűrt krumplit, borsot adok hozzá, meghintem finomra vágott friss petrezselyem-zölddel.
Erős lángon, sűrű forgatás közepette felsütöm.

Kellemes kísérletezést az amatőröknek!! Nyihi Nyihi


 Effendi


Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #393 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 13:57:59 »


Vadhússzeletek tejfölös vargányamártásban



Hozzávalók:    1-1,5 kg vaddisznó,őz,esetleg szarvas comb
                        1 csésze szárított vargánya
                        0,5 l tejföl
                        1 közepes fej vöröshagyma
                        Olaj
                        1 teáskanál pirospaprika
                        1 evőkanál liszt
                        Só
                        Fehér bors
                        Egy üveg jó fajta fehér,esetleg ha jobban ízlik vörös bor
                       
Elkészítés:
A húst hártyájától megszabadítjuk, sóval,fehérborssal bedörzsöljük, és fólia alatt kevés zsiradékon lassan sütjük,a végén a fóliát levéve szépen megpirítjuk.
A szépen megsült húst nem túl vastag szeletekre vágjuk.
Míg sül a hús, a borosüveg dugóját eltávolítjuk, és a megfelelő hőmérsékletű borból egy közepes pohárral megkóstolunk. /csak az íze miatt/

A tejfölös vargánya elkészítése:
A hagymát kevés olajon üvegesre pároljuk, majd kevés piros paprikát adunk hozzá. Mielőtt a paprika odaégne, beleöntjük a beáztatott vargányát, és annyi vízen amennyi ellepi. Dobbunk rá egy kevés sót,de ügyelve arra,hogy a húsra is tettünk! Kb. tíz percig főzzük. Közben a nagy örömre, hogy nem égett le sem a hagyma, sem a paprika megiszunk még egy pohárkával. /csak az öröm miatt/
Végül a tejfölben elkeverünk egy evőkanál lisztet és behabarjuk, az ételt. Pár percig főzzük, és készen is van a tejfölös vargányánk.

A végén a hússzeleteket belerakjuk a vargányamártásba, és még egy-két percig kicsit főzzük. Nokedlival tálaljuk.

Ne felejtsük el a maradék bort  meginni mielőtt jó étvágyat kívánnánk a családnak, barátoknak!






Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #394 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 20:43:26 »

Báránypiláf

kb. 1 kg  csontos báránylapocka
1 közepes vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
kb 2 ek paradicsompüré
kb. 20 dkg rizs
tárkony, kakukkfű, rozmaring
só, bors, olaj, sajt

A lapockát kicsontozzuk, apró kockákra vágjuk. A csontot leforrázzuk, hideg vízbe főni tesszük, hozzátesszünk egy-egy felszeletelt sárgarépát és petrezselymet, sózzuk, borsozzuk. Egy órán át főzzük. Az apróra vágott hagymát kevés olajon megdinszteljük. Rárakjuk a felkockázott húst és félig megsütjük. Sóval és borssal ízesítjük, teszünk rá tárkonyt, kakukkfüvet, rozmaringot, kb. 1dl vizet, majd fedő alatt puhára pároljuk. Hozzáadjuk a rizst, a paradicsompürét, kb 5 percig pároljuk, majd felöntjük a leszűrt csontlével. Egyszer felforraljuk, átöntjük egy tűzálló tálba, majd előmelegített sütőben kb. 20 percig sütjük. Miután elkészült, felkeverjük, és reszelt sajttal megszórjuk (legjobb a juhsajt).
Jó étvágyat!
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #395 Dátum: 2010. Október 08. - 07:22:37 »

Kifejezetten egy viszonylag sűrű ám édes, továbbá borzalmasan erős szószt szerettem volna házilag készíteni. Kezdtem úgy, hogy vízbe beledobáltam a rusztikus darabokra vágott mindenféle csilit. Én kifejezetten egy keleti fűszerezésű pikánsabb ízt szerettem volna elérni így fűszereztem. Mikor már forrt rendesen (ekkor kezdődtek a légzési gondok az egész lakásban, hiába a nyitott ablak) akkor ment bele balzsamecet, paradicsompüré, cukor. Pontos mennyiségeket nem tudok írni mert csak úgy érzésre csináltam. Fűszerezést is most instant oldottam meg: kotányinak a wok fűszerkeveréke szép darabos nem pedig őrölt és kb az van benne amit én is használnék.

A végeredmény egy nagyon finom, meglehetősen erős édes-fűszeres szósz lett. Hétvégén nagy mennyiségben akarom újra elkészíteni, csak kérdés mivel tehetem még erősebbé. Valami olyasmit amint még Anti is meglepődne.  Ördög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #396 Dátum: 2010. Október 08. - 07:45:29 »

Kifejezetten egy viszonylag sűrű ám édes, továbbá borzalmasan erős szószt szerettem volna házilag készíteni. Kezdtem úgy, hogy vízbe beledobáltam a rusztikus darabokra vágott mindenféle csilit. Én kifejezetten egy keleti fűszerezésű pikánsabb ízt szerettem volna elérni így fűszereztem. Mikor már forrt rendesen (ekkor kezdődtek a légzési gondok az egész lakásban, hiába a nyitott ablak) akkor ment bele balzsamecet, paradicsompüré, cukor. Pontos mennyiségeket nem tudok írni mert csak úgy érzésre csináltam. Fűszerezést is most instant oldottam meg: kotányinak a wok fűszerkeveréke szép darabos nem pedig őrölt és kb az van benne amit én is használnék.

A végeredmény egy nagyon finom, meglehetősen erős édes-fűszeres szósz lett. Hétvégén nagy mennyiségben akarom újra elkészíteni, csak kérdés mivel tehetem még erősebbé. Valami olyasmit amint még Anti is meglepődne.  Ördög

Én azt csinálnám, hogy vennék 1-2 dl 96%-os tiszta alkoholt, egy zárható üvegve beledarabolnám (minél appróbb darabokra) a cseresznye/macskapöcse/chili paprikát maggal együtt.Áztatnám, ráznám egy napig legalább. A többi paprikát elkészíteném az általad leírt módon, majd a végén hozzáadnám a kioldott kapszaicint. Az alkohol elpárolgása után egy brutál erős, de édeskés szósz marad vissza.

Üdv:VegyiAli
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #397 Dátum: 2010. Október 08. - 08:39:32 »

Ha egyszerűen csak rettentő erős dolgokra vágytok, www.habanero.hu
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #398 Dátum: 2010. Október 08. - 08:41:13 »

Ha egyszerűen csak rettentő erős dolgokra vágytok, www.habanero.hu

Ismerem az oldalt, de számomra a saját felfedezés és a saját "gyermek" öröme lenne az igazi öröm.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #399 Dátum: 2010. Október 08. - 08:41:36 »

Én azt csinálnám, hogy vennék 1-2 dl 96%-os tiszta alkoholt, egy zárható üvegve beledarabolnám (minél appróbb darabokra) a cseresznye/macskapöcse/chili paprikát maggal együtt.Áztatnám, ráznám egy napig legalább. A többi paprikát elkészíteném az általad leírt módon, majd a végén hozzáadnám a kioldott kapszaicint. Az alkohol elpárolgása után egy brutál erős, de édeskés szósz marad vissza.

Üdv:VegyiAli

Kipróbálom!
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #400 Dátum: 2010. Október 08. - 08:53:09 »

Rizikére valakinek egy jó receptje? Levest és salátát nem rég csináltam belőle.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #401 Dátum: 2010. Október 08. - 10:27:47 »

Urak!

Ide csak szigorúan recepteket írunk! Tasli
A többi egyéb a tepsifülesbe!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #402 Dátum: 2010. Október 16. - 22:38:24 »

Fácán, ahogy én szeretem:

Fácánt nyúzni szoktam. Sokak szerint sokkal jobb kopasztva. Nem kétlem, viszont az alábbiak szerint, teljesen egyszerűen elkészítve így is egy egyik kedvenc vadételem.
Egy magasabb falú tepsi aljára hagymát terítek. Fő darabokra vágott 2 db fácánt bevagdalom, csíkokra vágott házi sonkát rakok a vágatokba. Sült csirke fűszerkeverékkel szórom meg és a hagymaágyra fektetem. Mell, hát, combok mellé a nyakat, szívet, májat is a tepsibe teszem. Tetejére és a húsdarabok közé sonkát és hagymát szórok. Még egy kis fűszer mehet rá, majd 1-1,5 dl olajat öntök rá (vagyis alá). Tetejére rakom rá a karikára vágott burgonyát. Alufóliával lefedem és egy órát sütöm. Ha a hús megpuhult, leveszem az alufóliát és még 1 órát sütöm, hadd piruljom a burgonya.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #403 Dátum: 2010. November 27. - 12:01:32 »

Vadmájpástétom
Hozzávalók:

40 dkg vadmáj(fiatal nagyvad-, vagy bármilyen apróvad mája)
10 dkg vöröshagyma
10 dkg bacon vagy kolozsvári szalonna
6 gerezd fokhagyma
5 dkg füstölt szalonna
4 főtt tojás
2 paradicsom
1 dl étolaj
1 paprika
1 kávéskanál pirospaprika
kakukkfű
majoránna
őrölt bors


A vöröshagymát karikázd fel, a bacont/szalonnát vágd vékony csíkokra. Pirítsd őket meg, majd öntsd rá az apróra vágott paprikát, paradicsomot és a zúzott fokhagymát. Ízesítsd ízlésed szerint a felsorolt fűszerekkel, majd hagyd az egészet megpuhulni. A májat csíkozd fel, forró olajon pirítsd meg, majd add hozzá az előző keverékhez. A tojásokat főzd keményre, és apró kockákra vágva szórd bele ezt is. Ha kell ízesíts utána a fűszerekkel, majd botmixerrel az egészet dolgozd össze. Végül helyezd egy kis jénai tálba, és tedd be a hűtőbe.Pár óra állás közben összeérnek az ízek és pirítóssal tálalható.

Vadmáj pástétom II.
(Vadászok szakácskönyve; 1960. Minerva kiadó, Tolnay K.)
Hozzávalók:
1kg vadmáj
10db tojás
10dkg vaj
2dkg mustár
3g törött bors
1db kisebb citrom*
20dkg zsír

Pástétom készítésére felhasználhatjuk a nagyvadak máját: 1kg májat vékony szeletekre vágunk és forró zsírban kisütjük. 10db tojást keményre főzünk és megtisztítva apró lyukú húsdarálón kétszer átdaráljuk, míg nem válik egészen pépszerűvé. Tegyünk bele 10dkg vajat, egy kávéskanálnyi mustárt, sót, kevés törött borsot és egy citrom kifacsart levét. Tálaláskor főtt kemény tojással díszítjük.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #404 Dátum: 2010. November 27. - 20:29:28 »

A II.-nál a májat is le kell darálni, gondolom! Jól gondolom? Mosolyog
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: