Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 160197 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #375 Dátum: 2009. Október 27. - 15:48:47 »

Egész liba almával párolva
Hozzávalók:

    * 1 egész liba
    * 3 kemény húsú alma
    * 5 dl édes almabor
    * 2 dl szárnyashúsleves
    * másfél dl calvados
    * olaj
    * porcukor
    * őrölt fahéj
    * bors
    * só

Elkészítése:
Hámozd meg az almákat, távolítsd el a magházukat, és vágd negyedekre. Szórj az almadarabokra porcukrot, őrölt fahéjat, és locsold meg fél dl calvadosszal. Hagyd állni így 30 percig.
Sóval és fehérborssal alaposan dörzsöld be a liba belsejét, majd töltsd meg az almával. Kötözd össze, kend be vékonyan olajjal, majd kívülről is sózd és borsozd meg. Tedd egy nagy lábasba, takard le alufóliával és süsd közepes lángon 1 órán keresztül. Ezután önts hozzá 1,5 dl calvadost. Hagyd párologni 2 percig, majd öntsd hozzá a 5 dl édes almabort és a 2 dl húslevest.
Végül párold alacsony lángon bő másfél-két órán keresztül, gyakran locsolgatva saját levével. Mikor a hús már majdnem puha, vedd le róla a fóliát, és nagy lángon pirítsd meg a bőrét(kb. 15 perc). Vörösboros párolt káposztával, esetleg gombás rizzsel tálaljuk.

Jó étvágyat hozzá!
Forrás: Nagy konyhai mindentudó c. könyv -egy kis finomítással Bion [ /i]
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #376 Dátum: 2009. November 10. - 11:50:42 »

Szarvassült Mikibácsi módra

Vesepecsenye, hátszín, stb. hasonló nemes részeket ajánlok hozzá.
A húst kb. 3 ujjnyi vastag csíkokra vágom, besózom, megkenem olívaolaj és mustár keverékével, majd fűszerezem frissen törött borssal, kevés őrölt köménnyel, majorannával, zúzott fokhagymával.
Egymásra rakom egy edénybe a hús szeleteket és a végén leöntöm vörös borral. Hűtőbe 1-2-3 napig pácolom. (Attól függ mennyire vagyok előre látó  :Mosolyog
Római tál, vagy egyéb hasonló kerámia edény alját megkenem vékonyan mangalica zsírral, hagyma ágyat készítek vöröshagyma szeletekből. Erre helyezem a húst, úgy körbe rakva, hogy a tál közepén hely maradjon. Krumplit nagy kockákra vágva ide beleteszem. A páclevet ráöntöm és 190-200 fokos sütőben puhára sütöm. Villával szurkálva ellenőrzöm a puhulást, ilyenkor a lével öntözöm. A végén leveszem a fedelét és kissé megpirítom. Így a hús és krumpli együtt sül meg. Ez így már ehető, pikáns lekvárt (áfonya, ribizli, stb.) ajánlok mellé.
Testes vörösbort ajánlok hozzá.
Jó étvágyat!  Piál
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #377 Dátum: 2009. November 11. - 08:10:41 »

Gaben76 receptje a Tepsifüles rovatból:
Sziasztok!
Nem tudom, hogy ismeritek-e az alufóliába csomagolt "rablóhúst", aki nem azzal megosztanám mert baromi finom, és már jó pár éve ez a legsikeresebb menü a kerti partik alkalmával. Lehet, hogy nem éppen most van itt az ideje, de ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki.
Na szóval, a lényeg az, hogy beszerezzük az alapanyagokat:  2kg krumpli
                                                                                   1kg sertés comb vagy karaj
                                                                                   1kg vörös vagy lilahagyma ( a tapasztalatok alapján finomabb a vörös) nyáron lehet kombinálni cukkinivel is
                                                                                   0,5kg szalonna
Próbáljuk az alkotórészeket kb. egyforma nagyságúra összevágni (a húst lehet kisebbre is), és ha ez megvan akkor rakjuk őket felváltva sorba egy kb. 40-50cm hosszú alufólia csíkra, és a végén hajtogassuk rá a széleket. Ezt ismételjük meg legalább mégegyszer egy újabb fóliával ha jó minőségű és vastag fóliánk van, de hogyha csak tescós van otthon akkor használjunk 3 réteg fóliát. Akkor a tuti, ha középen megemeljük valamilyen grillhús fogóval és nem szakad szét, illetve nem nyeklik nyaklik mert ezt majd a parázsból is ki kell tudnunk szedni. Én kétféle sütésmódot szoktam alkalmazni, az egyik a grillsütő rácsán faszénen, és ha sok a vendég akkor a szalonnasütőben parázson.
Akkor teszem rá a parázsra amikor már csak izzik, és innentől számítva 10 perc múlva megfordítom őket, újabb 10 perc múlva pedig lehet is tálalni. Persze egy előzetes kóstoláson részt vesz valamelyik csomag.
Én azt szeretem benne, hogy minden fantasztikusan puha mint a vaj, és csodásan összeérik az a sok különböző íz. Akár csak így önmagában, de pl. grillhúsokhoz köretként is tökéletes párosítás.

bferi hsz-a a fenti recepthez:
Gaben!

Próbáld ki alufólia helyett a levágott tetejű sörösdobozt. Az sem baj ha egy kis sör marad az alján. Attól csak jobb íze lesz. Majd becsíped a tetejét és a parázsba jobban tudod kezelni.
Én tennék bele kolbászt (vagy debrecenit) és gombát is.   Kacsint

Üdv. bferi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #378 Dátum: 2009. November 11. - 12:06:35 »

Márton napi sültliba (Forrás: konyhabanya.blogspot.com)

"Ez egy hagyományos libasült, ami egyáltalán nem hagyományos:))))
Nagymamám mindig emlegeti Dédnagyi isteni libasültjét puha szaftos húsával, ropogós bőrével....
Hát az enyém szerénység nélkül kijelenthetem olyan! Nagyi szerint is. Büszke vagyok nem tagadom Nevet

A titok nyitja az, hogy én egy éjszakán át de, ha lehet inkább 24 órát pácolom előtte a libát. Nem egész madarat veszek csak combokat és mellet, így jobban átpácolódik, és hamarabb is kész van. Amúgy is a többi része úgy is csak megmaradna.

A combokat jó sok fokhagymával megtűzdelem (késsel megszurkálom a husit, kitágítom majd belepasszírozok egy szelet fokhagymát minden "lukba" majd az alábbi pácban pihennek egy napig:
Kevés olivaolaj

bors
pici kakukkfű (1 csipet csak)
sok majoranna (1 evőkanál legalább)
2 gerezd nagyon apróra vágott vagy pépesített fokhagyma
1 fej vöröshagyma
1 evk mustár
kb 1 dl vörösbor
1 kvk Worcester szósz
Kikeverem és a tűzdelt libadarabokat egyenként megkenem vele, majd egy tálba rakom őket és a maradék páclevet is rájuk öntöm. Lefedem és irány a hűtő.

Másnap a pácból kiveszem a husikat egy olyan tepsibe rakom aminek az alján van egy kivehető rács( így a hús lé nélkül tud sülni úgy, hogy közben az alá öntött folyadék gőzében párolódik), majd alá öntöm a maradék páclevet és fél pohár vizet. Alufóliával lefedem és bepakolom a 175 fokra előmelegített sütőben. A folyadékot rendszeresen kell pótolni a liba alatt. Én 2 órán keresztül pároltam, majd levettem a fóliát és még fél óra alatt ropogósra sütöttem.

Tepsiben sült krumplival és édes lila káposztával tálaltam. Ami nem kis teljesítmény volt ugyanis mindenféle műanyag szállítóedényzet nélkül a teljes menüt elfuvaroztuk Anyuékhoz.......

A lila káposzta hozzávalói:
Kb 1/2-3/4 kg vegyes reszelt káposzta lila-fehér
1 kis fej lilahagyma
4 alma hámozva, feldarabolva
1 evk libazsír (sülés közben kilopható a liba alól)

bors,
1 csipet szecsuáni bors
1 tk köménymag
1 kvk curry por
2 dl vörösbor
1 evk barna nádcukor.

A liba zsíron megfuttattam a hagymát majd rászórtam a nádcukrot. Karamellizáltam (amíg nem kezd habzani). Belekerült a köménymag picit hagytam pattogzani és utána az első adag káposztát, almát belepakoltam a fűszerekkel együtt. A káposzta nagy adag, de fővés közben összeesik ezért részletekben lehet pótolni mindig amikor már van hely az edényben.
Amikor már az összes káposzta szépen pihent az serpenyőben akkor ráöntöttem a vörösbort és elpároltam.
A párolás közben (már az elejétől fogva) sűrűn kell kevergetni és, ha szükséges a folyadékot pótolni nehogy leégjen (víz vagy bor). Az egész művelet ismételni kell amíg puha nem lesz és édes a káposzta kb fél óra.

Idén a libacombok elég zsírosak voltak, ezért a leszedhető zsírt eltávolítottam, de azt is kisütöttem a tepsiben igy még libatöpörtyűnk is lett!!!

Ne ezzel fogyókúrázzon senki Mosolyog "
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Január 12. - 12:52:28 »

Háromszor sült vadmalackaraj
Hozzávalók:
1,5kg vadmalac karaj egészben (lehet csont nélkül vagy csontosan is, de az utóbbit nehezebb szeletelni tálaláskor),
10dkg füstölt zsírszalonna,
5-6gerezd fokhagyma,
1dl száraz fehérbor,
1 csapott evőkanál só,
egy kávéskanál őrölt fehérbors, ugyanennyi zúzott mustármag és őrölt gyömbér
majoránna,
0,5dl erős(min. 55-60tf%-os) gyümölcspálinka
a sütéshez olaj vagy zsír.

Elkészítés:
Az őrölt fűszereket, a sót és a majoránnát egy tálban összekeverjük, majd a lehártyázott húst alaposan bedörzsöljük ezzel a fűszerkeverékkel és a hűtőbe téve állni hagyjuk 2-3 órát.
Ezután megszurkáljuk egy kisebb, hegyes késsel és félbevágott fokhagymagerezdet tolunk a lyukakba. Mikor ezzel készen vagyunk, akkor egy nagyobb serpenyőben bő zsírt/olajat hevítünk és a húsdarab minden oldalát hirtelen megpirítjuk. Mikor ez is megvan, akkor egy tálra helyezve hagyjuk egy kicsit hűlni, majd alaposan megtűzdeljük vékonyra vágott szalonnacsíkokkal és a bort, valamint egy kevés, az előbb használt zsírból/olajból aláöntve egy jénaiban vagy valamilyen jól zárható sütőedényben puhára sütjük. (kb. 1-másfél óra alatt).
Mikor már majdnem kész, akkor levesszük a fedőt róla és nagyobb lángon pirosra pirítjuk.

Tálaláskor karikára vágott, kakukkfűvel és egy csipet őrölt feketeborssal megszórt sültburgonya ágyra fektetjük, majd leöntjük a pálinkával és azt meggyújtva flambírozzuk.

Friss zöldségből készített saláta, esetleg savanyú káposzta illik hozzá, a poharakba pedig félszáraz vagy száraz rajnai vagy szemelt rizlinget töltsünk.
Jó étvágyat!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Március 07. - 08:43:12 »

Békacomb provanszi módra:

Hozzávalók:

    * 12 db békacomb (mélyhűtött),
    * 1/8 l világos sör,
    * só,
    * bors,
    * liszt,
    * 3 evőkanál olaj,
    * 2 evőkanál vaj,
    * 1 fej vöröshagyma,
    * 3 gerezd fokhagyma,
    * 1 csokor petrezselyemzöld,
    * 1 citrom leve

Elkészítés:

A békacombokat 2-4 óra hosszára a sörben állni hagyjuk. Utána lecsepegtetjük, borsozzuk, sózzuk és lisztbe mártjuk. Az olajat a vajjal felforrósitjuk, a békacombokat szép aranysárgára sütjük mindkét oldalukról, majd meleg helyre tesszük. A sütőzsiradékba beletesszük az apróra vágott vöröshagymát, a vékony szeletekre vágott fokhagymával és az összevagdosott petrezselyemzölddel. 1 percig pirítjuk, majd visszatesszük a békacombokat, és párszor megforgatjuk. Mikor kész, citromlével meglocsoljuk. Fehérbort adunk mellé!

Aki szereti a különlegességet, annak ez az étel kitűnő csemege! És nagyon finom...

Magyarországon minden béka védet, a kipróbálást javasolnám fagyasztott import áruból avagy tőlünk keletre, kevésbé szigorú törvényekkel rendelkező országokban...
Boar
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 22. - 06:45:29 írta Boar » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Március 18. - 13:43:45 »

Sült csülök gazdagon, hagyás krumpliágyon


Hozzávalók:
Egy közepes méretű, konyhakész, kicsontozott csülök
Három fej nagyobbacska vöröshagyma
4 gerezd fokhagyma
Egy-egy sárgarépa, petrezselyem
Egy darabka zeller (vagy egy kisebb egész gumó)
só, őrölt fehérbors, babérlevél, morzsolt rozmaring és kakukkfű
1-1,5kg krumpli
Fél liter sör (plusz még pár üveg a szakácsnak is Bion )

Elkészítés:
A kicsontozott  csülköt beletesszük egy nagyobb lábasba és annyi vizet öntünk rá, ami bőven ellepi. Hozzáadunk két babérlevelet, egy csipet őrölt borsot, egy kávéskanál rozmaringot és kakukkfüvet, a megpucolt gyökérzöldségeket, két dl sört, egy fej vöröshagymát és két gerezd fokhagymát, majd közepes lángon fedő alatt főzzük bő 1,5 órát. Ezután kivesszük a vízből(ebből később még lehet egy jó levest főzni) és hagyjuk lecsöpögni. Közben megpucoljuk a krumplit, egy kizsírozott tepsibe karikázzuk(vagy nagyobb kockákra vágjuk),enyhén meghintjük sóval és rétegek közé szórjuk a felkarikázott hagymát is.
A csülköt ízlés szerint bedörzsöljük sóval, a belsejét(a  csont helyén) beszórjuk őrölt borssal, bekenjük zúzott fokhagymával és a krumplira helyezzük. Aláöntjük a három dl sört is és fóliával letakarva közepes lángon sütjük 3/4 órát. Ezután levesszük a fóliát róla, megöntözzük a saját levével és egy kicsit feljebb véve a lángot készre sütjük a húst, ami a krumplival nagyjából egy időben kell, hogy elkészüljön.

Sörrel, savanyú káposztával, és friss kenyérrel kínáljuk, lehetőleg frissen.

Jó étvágyat!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Március 20. - 18:59:47 »

Girgi receptjéről eszembe jutott a hagymasaláta. Az alábbi ételhez nem feltétlenül kell, mert a három fej hagyma egy csülökhöz elég, de pl. egy jó körömpörköltet, vagy sima sült csülköt el sem tudok képzelni nélküle.

Fejenként - igény szerint - 1-2 fej termetes vöröshagyma, vagy lila hagyma. Utóbbi kicsit kevésbé karakteres. Lehet vegyesen is. Megpucoljuk, és karikákra vágjuk. 1-1.5 deci vízben feloldunk kávéskanálnyi sót, félannyi ecetet, izlés szerint egy csipetnyi cukrot. A vizet vörösborral is kiválthatjuk. Ráöntjük, negyed óráig ázni hagyjuk. Ha nem lepi el, egyszer-kétszer felrázzuk, hogy minden hagymakarikát érjen a lé. Próbáljátok ki, hihetetlen módon fel tudja turbózni a bőrös húsok ízét.

Nyári, kerti sütögetésekhez ugyanebbe az alapba szoktam belevágni pár paradicsomot. Ezt flekkenhez, rablóhúshoz ajánlom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Március 20. - 19:18:42 »

Hagymasaláta : Gyerekkoromban ,mint már irtam párszor ,sokat jártam át a bolgár kertészekhez ,.Valójában a környéken szinte csak ök laktak . 
Náluk tanultam meg sok mindent a zöldségekről és a feldolgozásról ,. Megtisztítunk egy szép nagy fejhagymát ,kereszt irányban bemetszük csak annyira ,hogy ne essen szét .A metszéseknél bedörzsöljük sóval ,majd össze fogva ecetet öntünk rá. Keresünk egy tiszta damaszt konyharuhát / jó a cérnából  készült  is vagy erősebb nylon zacskó / belecsavarjuk. Asztal sarkán vagy pulton kézzel jól kikloffoljuk . A kloffolástól igen jó izü ,nem erős salátát kapunk .Kis gyakorlás után belelehet jönni mennyi só és ecet kell izlés szerint ! Idösebbek talán emlékeznek az uborkát is igy ettük ,csak azt nem kell kloffolni . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Május 05. - 12:26:03 »

Tepsis vaddisznóbélszin
Hozzávalók:
60dkg vaddisznó bélszin,
4-6 szál sárgarépa,
40 dkg zöldborsó,
80 dkg burgonya,
3 - 4 evőkanál étolaj.
2 dl tejföl,
5-6 dkg füstölt sajt,
ízlés szerint só.
A vaddisznóbélszínről eltávolítjuk a hártyát, majd vékony csíkokra vágjuk és enyhén sós vízben megpároljuk. A sárgarépát tisztítás után vékonyan felszeleteljük (vagy reszeljük), és a zöldborsóval kevés olajon átpároljuk. A burgonyát vékonyan felszeleteljük, megsózzuk és olajban kisütjük. Tűzálló tálat kikenünk olajjal, majd alulra burgonyát, felé húscsíkokat, majd sárgarépás zöldborsót terítünk. Meglocsoljuk tejföllel és a burgonyával folytatjuk a rétegezést. Ezt is tejfölözzük, megszórjuk a reszelt füstölt sajttal és előmelegített sütőben előbb fóliával takarva, majd anélkül 15-20 perc alatt összemelegítjük, tetején a sajtot kissé megpirítjuk.

(hoxa.hu)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Június 15. - 16:32:43 »

Tésztában sült húsrolád

Hozzávalók:
50 dkg sertés darált hús
1 szál gyulai jellegű kolbász
45 dkg szeletelt bacon
1 fej vöröshagyma
1-2 gerezd fokhagyma
1 zsemle
1 tojás

bors
majoránna
1 evők. pirospaprika
1 evők. Piros Arany

A tészta:
45 dkg lisztből, 2 dkg élesztőből, 2 dl tejjel, 1,5 dkg vajjal, csipetnyi cukorral kelt tésztát készítünk. Ha kellőképpen összegyúrtuk, meleg helyen állni hagyjuk.

Elkészítés:
A vöröshagymát apró kockára vágjuk, és kevés olajon megfuttatjuk. A zsemlét tejben, vagy vízben megáztatjuk. A darált húst egy tálba rakjuk, ráütjük a tojást, hozzáadjuk a kifacsart zsemlét, a szétzúzott fokhagymát, a kihűlt vöröshagymát, sózzuk, borsozzuk, majoránnával, pirospaprikával, és egy kanálnyi piros arannyal ízesítjük. Jól összedolgozzuk a masszát. Ezután a tésztát szétválasztjuk 1/3-2/3 arányban, majd a nagyobbik részt kinyújtjuk akkorára, hogy beleférjen kívánt formába(nálam egy közepes tepsi vagy két őzgerincforma a mérce). Ezután belekanalazzuk a húsmassza felét a tésztával kibélelt formába, ráhelyezzük a kolbászt, majd ezt betakarjuk a maradék hússal. Végül a maradék tésztát lapra nyújtva méretre vágjuk és a szélét összecsípve letakarjuk vele a masszánkat, a tetejére pedig 2-3 kisebb lyukat vágunk, amin a gőz távozhat. Végül előmelegített sütőben először közepes lángon készre sütjük.

Ha hidegen kívánjuk tálalni, akkor hagyjuk kihűlni, majd a gőznyílásokba öntsünk aszpikot(vagy sűrűre főzött, szűrt kocsonyalevet) és tegyük a hűtőbe két órára, míg az aszpik megszilárdul, majd szeletelve tálalhatjuk.

Mindkét esetben félszáraz vagy száraz fehérbort kínáljunk mellé!  Piál
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Július 06. - 11:39:23 »

Pofonegyszerű vargányarecept.

Szedsz egy jó tál vargányát. Lehetőleg kemény, roppanós, fiatal példányokat, az idősebbek már nem igazán gusztusosak ebben az elkészítési formában.
Felaprítod úgy, hogy a kalap szélétől kezded vékonyan szeletelni, amíg az első kukacjárathoz érsz. Akkor fordítasz egyet, a másik oldalon ugyanígy. A tönk is belevágható, ugyanígy befelé araszolva, miután a külső barnás héjat lefaragtad róla.

Megpucolsz és apróra vágsz 2-3 fej öklömnyi vöröshagymát. Megpucolsz 5-6 ugyanekkora krumplit majd fél hüvelykujjnyi darabokra vágod.
Fél deci étolajat serpenyőben felhevítesz, beleöntöd a hagymát, dobsz rá egy kávéskanál sót és üvegesre párolod.
Egy kávéskanál pirospaprika, 2-3 gyors keverés, aztán 1-2 dl vízzel szafttá csapatod szét a cuccot. Aki szereti a csípőset egy kis erős paprikát is dobjon bele.
Ezután mehet bele a krumpli, meg egy négyfelé vágott zöldpaprika. Tíz perc- negyed óra krumplipuhítás, közben kevergetés, (ha nagyon sűrű egy kis víz) aztán megy bele a gomba, ezután még egy negyed óra, amíg a gomba is megfő, de nem esik szét, roppanós marad.
Közben többször kóstolás és ízlés szerint sózás, mert a gomba is, a krumpli is megeszi' a sót.
Ha nagyon tömörödik, néha egy kevés vízzel hígítani kell. Akkor jó, ha tálaláskor a szaft sűrű, de még nem nyúlós.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 06. - 12:01:27 írta St.Girgesz » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Július 16. - 11:31:45 »

Olajos halat főztünk:

Barátokkal sneciztünk egy jót, szorgos asszonykezek megtisztították a fogott küszöket, míg mi hideg hosszúlépésekkel pihentük a horgászat fáradalmait.

A konyhakész snecik:


Majd egy tésztafőző edénybe rétegeztem hassal felfelé, hogy könnyen kijöjjön a hasüregből a levegő.
Minden réteg sneci közé pár szem koriander, mustármag, 1-2 feketebors, 1 babérlevél került.


Majd felöntöttem 1/3-ad vízzel és 2/3-ad étolajjal, úgy, hogy ellepje a halakat. Tűzhelyre került és nagyon pici lángon elkezdtem főzni. Akkora lánggal szabad csak, hogy éppen csak gyöngyözzön. Így főtt 6 órán keresztül.

Másnap kihűlve dobozokba szedtem:



Persze mindet nem tudtam épségben kiszedni, de nem probléma, az összetört halakat össze lehet keverni akár mustárral (mustáros hal vajas kenyérre kenve), vagy ketchuppal, akkor meg paradicsomos a vonal.

Reggelire kiváló volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 16. - 13:51:39 írta St.Girgesz » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
hilux
Vendég
« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Július 17. - 07:41:00 »

Ha jó recepteket akartok,akkor 3 havonta megjelenő ÉlményVadász újságban találtok eleget.Már rengeteg példányom van belőle,és persze már rengeteg jó recept is van,mint pl:
Sült vaddisznócomb,párolt mogyoróhagymával
Paprikába töltött vaddisznópörkölt-ezt igazából úgy kell elképzelni mint a töltött paprikát
Rebarbarás vadkacsamell
Szarvasgerinc áfonyás borókamártással és mandulás burgonyafánkkal
Majorannás,sült vaddisznókaraj

Még rengeteg recept van,és még csak jobbak,esetleg ha  kértek,akkor szívesen küldök receptet is! Emelem


Hilux!
Ez a topik csak receptek leírására szolgál. Hozzászólásokat ide nem írunk!
Erdőjáró
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 17. - 09:39:40 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Július 20. - 09:06:51 »

 Amerikai palacsinta ( ahogy én csinálom ) ! 

 Hozzávalók :    1/2 l.         tej zsíros
                      40 dkg       liszt
                      10 dkg       teavaj
                       2  db        nagyobb tojás 
                       2 csomag  sütőpor
                       1 csomag  vaníliás cukor
                       1 evk,      púpozott kristálycukor
                       1 tk.        só
                                     étolaj

Elkészítés : Mivel többször megjártam / kevés lett a tej /,ezért a tejjel kezdem . Langyos tejben eldolgozom 
a vajat, hozzáadom a sót ,kristálycukrot ,tojást alapos keverés után kicsit hagyom pihenni , kb.10 perc .
Lassan adagolva a lisztet , összekeverem a többi alapanyaggal , csak óvatosan van amikor kevesebb liszt is elég .
/jobban felszívja a tejet , liszttől függ / Mikor csomó mentes lett félre teszem kb .fél -egy órát . ,minden palacsinta
tésztát hagyok jól össze érni .Mikor letelt az idő bele teszem a sütőport ,habverővel eldolgozom . Hagyományos palacsinta
sütőm van ezért felmelegítem ,öntök bele pici olajat és elkezdem sütni a tésztát .Nagyobb lesz picivel ,mint általában .
A harmadiknál már látjuk , kb. mekkora merőkanállal adagoljuk. A magas perem miatt csak feldobva tudom megforgatni .
Jó étvágyat .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: