Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 160185 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #330 Dátum: 2009. Május 27. - 13:48:38 »

Csabai csípős töltött burgonya
Hozzávalók: 8 db burgonya, 40 dkg darált sertéshús, 1 fej vöröshagyma, 12 dkg füstölt szalonna, 2 gerezd fokhagyma, 3 evőkanál olaj, pirospaprika, törött bors, köménymag, só.
Az egyforma nagy burgonyákat meghámozzuk, és karalábévájóval a közepüket kifúrjuk, hogy tölthetők legyenek. A kivájt burgonyaforgácsot megfőzzük, áttörjük, és darált hússal összekeverjük. Olajban pirított hagymával, zúzott fokhagymával, csípős paprikával, borssal, köménymaggal és sóval ízesítjük. Ezzel a masszával töltjük meg a burgonyákat, olajjal kikent tűzálló tálba helyezzük, és mindegyiket letakarjuk egy vékony szalonnaszelettel.
Közepes hőmérsékletű sütőben megsütjük.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #331 Dátum: 2009. Május 28. - 12:01:47 »

Zselici szelet
Hozzávalók: 4 nagyobb szelet kicsontozott borda, 2 közepes nagyságú alma, 2 evőkanál sűrű tejföl, fél dl zsemlemorzsa, 1 mokkáskanál porrá tört borsmenta, 1 teáskanál mustár, 1 csokor zöldpetrezselyem, 2 evőkanál olaj, só.
A tejfölt elkeverjük a fűszerekkel, a nagyon finomra metélt zöldpetrezselyemmel, a mustárral, a zsemlemorzsával és a meghámozott, reszelt almával. A forró olajon az enyhén kivert hússzeleteket hirtelen átsütjük, és mindegyik húst bekenjük az almás-tejfölös krémmel. Tűzálló tálba téve a megkent hússzeleteket előmelegített, forró sütőben pirosra pirítjuk. Burgonyapürével vagy vajas burgonyával kínáljuk.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #332 Dátum: 2009. Május 29. - 12:05:13 »

Pozsonyi hústekercs
Hozzávalók: 8 szelet karaj, 25 dkg füstölt tarja, 1 dl tejföl, 2 tojás, zsemlemorzsa, zsír.
Elkészítése: A tarját megdaráljuk és elkeverjük a tejföllel. A karajt kicsontozzuk, kiverjük, és minden szelet közepére egy-egy halom sonkakrémet teszünk. Összetekerjük. Megtűzzük, lisztbe, tojásba, morzsába mártjuk, majd bő forró zsírban kisütjük.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #333 Dátum: 2009. Május 30. - 11:30:28 »

Kókuszos csiga

Hozzávalók:

A tésztához:
50 dkg liszt
20 dkg margarin
2dkg élesztő
1 evőkanál cukor
csipet só
Tej

A töltelékhez:
4 tojás fehérje
4 evőkanál porcukor
20 dkg kókuszreszelék
1 csomag vaníliás cukor

Az élesztőt tejben felfuttatjuk, majd hozzáadjuk a többi alapanyagot is. Ha nem áll össze, akkor még adjunk hozzá tejet, addig, amíg a kezünktől, vagy a kelesztőtál falától a tészta könnyen elválik. Meleg helyen kelesszük meg. Ha szépen megkelt, borítsuk lisztezett gyúródeszkára, és nyújtsuk ki szép vékonyra. A töltelékkel kenjük meg a tésztát, majd a két szélét hajtsuk fel, ezután tekerjük fel. Az így kapott tésztahengerből vágjunk jó ujjnyi szeleteket, de óvatosan, hogy a töltelék ne folyjon ki. Kivajazott, lisztezett tepsibe tesszük, és előmelegített sütőben szép pirosra sütjük.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #334 Dátum: 2009. Június 02. - 11:46:16 »

Gemenci vörösboros szarvascomb
Hozzávalók:
szarvascomb 1 kg,
apró csont 0,5 kg,
vegyes zöldség (sárgarépa, gyökér, zellergumó) 25 dkg,
3 gerezd fokhagyma,
1 fej vöröshagyma,
liszt 10 dkg,
szalonna 10 dkg,
olaj 1 dl,
paradicsompüré 5 dkg,
cukor 3 dkg.
Fánkhoz:
liszt 50 dkg,
tojássárga 4 db,
vaj 10 dkg,
élesztő 3 dkg,
tej 3 dl,

A szarvascombot 3 napig szárazpácban érleljük.
Elkészítjük a barna alaplevet: a feldarabolt csontokat és zöldségeket egy kevés zsíron cukorral, paradicsompürével megpirítjuk. Vízzel felöntjük, ízesítjük sóval, fűszerezzük babérlevéllel, kakukkfűvel, citromhéjjal, egész borssal és 3-4 órán keresztül főzzük.
A combokat leszárítjuk, szalonnacsíkokkal tűzdeljük, lisztben megforgatjuk, majd forró zsiradékban elősütjük.
Az előzőleg elkészített barna alaplével felöntve sütőben készre pároljuk. Ha a comb puhára párolódott, kiemeljük a párolóléből és száraz barna rántással sűrítjük. Szekszárdi bikavért öntünk hozzá és kiforraljuk a mártást. Az ezt követően átszűrt barnamártás bársonyos, bevonóképes.
Sós kelt tésztából fánkokat sütünk, s ezt adjuk köretként a szarvascombhoz.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #335 Dátum: 2009. Június 02. - 22:14:38 »

Kakaós vagy fahéjas csiga

Hozzávalók:

1kg liszt
hozzá való élesztő
csipet só
1 liter tej
2 tojás
cukor
kakaópor vagy fahéj
1dl étolaj

Bögrét félig rakunk tejjel, kis cukrot rakunk bele, felmelegítjük és felfuttatjuk benne az élesztőt. A lisztet átszitáljuk majd a felfuttatott élesztőt a felmelegített maradék tejjel, két tojás sárgájával, a sóval és az étolajjal összedolgozzuk, majd félre rakjuk kelni. A megkelt tésztát kicsit átdolgozzuk, két részre osztjuk, kinyújtjuk. Megkenjük egy kis olvasztott margarinnal majd a tetszőleges töltelékkel megszórjuk. Felcsavarjuk, karikákat vágunk belőle, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és még egy fél órát hagyjuk pihenni, közben tojásfehérjével kenegetjük 10 percenként. 180 fokos sütőbe 25-30 percig sütjük.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #336 Dátum: 2009. Június 03. - 13:29:24 »

Cserszegi nyúlragu

    Hozzávalók:

    * nyúlhús
    * fehérbors
    * sárgarépa
    * hagyma
    * zöldpetrezselyem
    * babérlevél
    * szegfűszeg
    * bors
    * füstölt szalonna
    * póréhagyma
    * liszt
    * tejföl

Fél liter cserszegi fűszeresben harminc percig főzök néhány szeletelt sárgarépát, két fej karikázott vöröshagymát, egy csomag petrezselymet, három babérlevelet, három szegfűszeget és néhány szem borsot, kihűtöm és egy kiló feldarabolt nyúlhúsra szűröm. Másnap füstölt szalonnát olvasztok, a zsírján alaposan körbesütöm a pácléből kiemelt, leszárított húst, majd kiszedem. A visszamaradt zsíron aranybarnára pirítok egy nagy szál felkarikázott pórét, aztán visszarakom a húst, és páclevét folyamatosan aláöntögetve puhára párolom. Végezetül egy evőkanál liszttel elkevert két deci tejföllel behabarom a lét.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #337 Dátum: 2009. Június 05. - 13:38:13 »

Huszárnyárs

Hozzávalók:
0,5kg báránycomb filé,
0,5kg csirkemell,
0,5kg szalonna,
1liter fehérbor,
1kg kisebb újburgonya,
3-4 paradicsom-zöldpaprika és vöröshagyma,
 5-6 hosszabb fém nyárs vagy ha grillen készítjük el, akkor grill-nyárs.

Elkészítése:
A húsokat feldaraboljuk kb. 3*4*1cm-es darabokra, megszórjuk csomborral, egy csipet köménnyel, zsályával, fehérborssal és rozmaringgal, majd ráöntünk 1 liter fehérbort és néha meg-megkevergetve pihentetjük egy napot.
Ezután megszórjuk őrölt pirospaprikával majd elkezdjük nyársra húzni a hozzávalókat, mintha rablópecsenyét fűznénk fel(krumpli-szalonna-zöldség-bárány-zöldség-csirke-szalonna, krumpli), majd megszórjuk sóval és bő parázs felett lassan, forgatva pirosra sütjük. Sütés közben locsolgathatjuk a páclével is, de csak módjával.
Garantáltan ízleni fog mindenkinek ez a régi, viszonylag egyszerű étel, amit jobb napokon ütöttek össze a huszárok azokból a hozzávalókból, amiket a falu szabad asszonyaitól, leányaitól kaptak.

Jó étvágyat és jó sütögetést!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #338 Dátum: 2009. Június 08. - 13:25:38 »

Tejfölös-húsos rétes

Hozzávalók:
2 csomag réteslap, (két réteshez)
0,75kg darált vegyeshús,
2dl tejföl,
1 fej vöröshagyma,
4 gerezd fokhagyma,
1dl  száraz fehérbor,
1 tojás fehérje
ízlés szerint só, fehérbors, rozmaring és lestyán.
Zsír

Elkészítés:
Az apróra vágott vöröshagymát dinszteljük meg, majd adjuk hozzá a darált húst, a fehérbort, egy kevés fűszert, majd sűrűn kevergetve ragut főzünk belőle. Mikor a hús már majdnem puha, hozzákeverjük a tejfölt, ízlés szerint fűszerezzük, rottyantsuk össze, majd vegyük le a tűzről hűlni.
A réteslapokat hajtogassuk ki, majd olvasztott zsírral vékonyan kenjük meg és 2-3 lapot helyezzünk egymásra, amik a zsírtól össze fognak tapadni -4 ilyen összetapasztott lapra van szükségünk.
Ezután a egyenletesen oszlassuk el a ragut a 2 lap tetején úgy, hogy a széleken 1,5-2cm-t kihagyunk. Ha ez megvan, akkor fedjük le a félkész rétesünket a másik 2 lappal és tekerjük fel őket. A tiszta széleket tojásfehérjével ragasszuk le, majd a réteseket emeljük óvatosan egy kivajazott tepsibe és kis lángon süssük szép pirosra őket. Mikor már majdnem kész vannak, a kenjük be a tetejüket vékonyan tojásfehérjével, aztán süssük még pár percig, hogy szép fényes legyen a rétesünk teteje. 

Kihűlve, de frissen tálaljuk és félszáraz, vagy félédes, fűszeres bort fehérbort kínáljunk hozzá.
Jó étvágyat!

Tipp: Keverhetünk a kész raguba valamilyen jól olvadó sajtot esetleg nagyobbra vágott petrezselyem zöldjét, hogy még gazdagabb legyen a rétes, de a kész réteseket is megszórhatjuk sajttal.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #339 Dátum: 2009. Június 09. - 13:28:29 »

Faszénen sült sajtos húsrolád
Hozzávalók 4személyre:
1kg finomra darált hús,
1 egész tojás,
15dkg jól olvadó zsíros sajt(pl, trappista),
2 evőkanál reszelt parmezán,
egy csapott evőkanál tárkony, ugyanennyi lestyán,
egy-egy csapott kávéskanál gyömbér és fehérbors,
egy csipet szerecsendió,
ízlés szerint só,
két gerezd zúzott fokhagyma,
negyed fej finom, apróra vágott vöröshagyma,
zsemlemorzsa,

Elkészítése:

A húst alaposan összekeverjük a fűszerekkel, a reszelt parmezánnal és a tojással, majd állni hagyjuk jó másfél-két órát. Ezután hozzákeverünk annyi zsemlemorzsát, amennyitől egy viszonylag kemény masszát kapunk-ezt is jó alaposan eldolgozzuk. Ez ahhoz kell,hogy a rolád ne essen át a grillrácson(amiből amúgy is a sűrűbb hálójú változat szükséges).
Mikor ezzel megvagyunk, kb. két evőkanálnyi  adagokat szaggatunk a masszából, amit először vizes-vagy inkább nedves- kézzel gombóccá formálunk, majd kilapítjuk és egy csík sajtot teszünk a közepébe. Ezután a lap széleit feltekerjük, és még mindig vizes kézzel henger alakúra formázunk és közepes parázson pirosra sütünk.
Bármilyen grill-köret(sült krumpli, parázson sült krumpli, grillezett zöldségek, barnarizs, stb.  kitűnő hozzá.
Előhűtött, félszáraz fehérborral vagy roséval illik igazán jól össze.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #340 Dátum: 2009. Június 10. - 11:57:51 »

Áttört püréleves vad szárnyasból
A recept megjelent: Vidék Íze (2006/10)

Hozzávalók 6 személyre:
- 1 adag fácánaprólék
- 15 dkg lencse
- 3 szál sárgarépa
- 2 fej vöröshagyma
- 6 db babérlevél
- ízlés szerint kakukkfű
- ízlés szerint só
- 2 dl tejszín
- 7 dkg vaj
- ízlés szerint szarvasgomba
A lencsét átmosom, majd hideg vízben egy fazékban felteszem főni. A sárgarépát és a hagymát apróra vágva
vajban párolni kezdem. Beleteszem az apróra vagdalt vadszárnyashúst, hozzáadom a babérlevelet, a kakukkfüvet és ízlés szerint sót. Kevés vízzel vagy húsalaplével felöntöm, és egy darabig párolom. Aztán a zöldséges húst hozzáöntöm a lencséhez, és kb. három
órán keresztül főzöm. Ha megfőtt, áttöröm szitán – ezért áttört pürélevesnek is szokták nevezni –, de a csontokat
természetesen kidobom. A tejszínnel felengedem a pürét, újból felforralom, megkóstolom, s mielőtt levenném
a tűzről, utánaízesítem. Vajban pirított zsemlekockával vagy szarvasgombaszeletekkel tálalom.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #341 Dátum: 2009. Június 10. - 11:59:27 »

Barátfülés húsleves
A recept megjelent: Vidék Íze (2008/4)

Hozzávalók 4 személyre:
- 4 db tojás
- 50 dkg finom liszt
- 10 dkg zsír
- ízlés szerint pirospaprika
- 3-4 gerezd fokhagyma
- ízlés szerint feketebors
- ízlés szerint só
- 1 db zöldpaprika
- 1 db paradicsom
20 dkg gomba
- 20 dkg burgonya
- 20 dkg vöröshagyma
- 20 dkg zeller
- 20 dkg káposzta
- 20 dkg fehérrépa
- 20 dkg sárgarépa
- 50 dkg füstölt sonka
- 50 dkg marhanyak
- 50 dkg sertéslapocka
- 2 adag csirkeaprólék
- 1 dl víz
Ennek az ételnek a főzése igazából a disznópörkölt elkészítésével kezdődött. A hagyományos módon apróra vágott vöröshagymát zsíron megpirítottam, beletettem a kockákra vágott lapockát, bőven megszórtam pirospaprikával. Hozzáadtam a felszeletelt paprikát meg a paradicsomot, végül megsóztam. Egy bő órát rotyogott a lábasban, majd amikor a hús puha lett, az egészet
ledaráltam, s a szaftjával elkevertem. Darált pörkölt – fura állagú, de az íze egy az egyben pörkölt. (Ha nem lesz már fogam, biztosan így kérem majd gondozóimtól ezt az igazi magyar ételt!)
Mikor ezzel megvoltam, bográcsot ragadtam, s a szokásos módon húslevest főztem: belepakoltam a megtisztított aprólékot, a marhanyakat, a füstölt sonkát meg a zöldségeket – a gyökérféléket, a zellerszárat egészben, felöntöttem vízzel, sóztam, fűszereztem, és már mehetett is a tűz fölé. (Itt jegyzem meg, hogy a marhahúst, a sonkát és a zöldség egy részét a második fogás alkatrészeiként használtam fel.)
Míg a lé lassan rotyogott, összekevertem a tészta hozzávalóit. Jól kigyúrtam, majd félórányi pihentetés után egy milliméteresre nyújtottam. Tenyérnyi darabokra vágtam, s ezekre kanalaztam diónyi adagokat a darált pörköltből. A tészta széleit tojásfehérjével megkentem, s jól lenyomkodva kicsi táskákat formáztam. Azután a levesbe szórtam, s húszpercnyi főzés után tálaltam. Fenséges, mikor a tányérban a barátfülét elvágva a töltelék szétoszlik a lében!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #342 Dátum: 2009. Június 10. - 14:45:42 »

Hozzávalók:
- jó kis csirkecombok (leginkább nyeles)
- 1 egész zöldpaprika
- 1 nagyobb paradicsom (vagy 2 kicsi)
- 1 fej hagyma
- 2-3 gerezd fokhagyma
- 1 - 2 dl vörösbor (mennyiségtől függően)
- 1 ek őrölt koriander
- 1 csokor petrezselyem apróra vágva
- só, bors, liszt
 
A lesózott husit borsos lisztbe forgatod és olivaolajon minden oldalról átsütöd. Utána kiteszed őket egy másik edénybe.
A visszamaradt , lesült-lisztes olajban megpárolod a hagymát, fokhagymát, paradicsomot, paprikát - majd viszateszed a combokat.
Rátekered a koriandert. (frissen örlöm mindig bele)
Hozzáöntesz egy jó pohár vízet és a bor felét, főzöd egy ideig. Utána hozzáöntöd a maradék bort.Tovább főzöd.
Nem sokkal a vége előtt beleteszed a petrezselymet.
Szerintem kifőtt fusilli illik hozzá, de bármi lehet a köret.
A lisztbe forgatástól besűrűsödik a szaftja, érdemes sok vízzel főzni - úgyis elpárolog.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #343 Dátum: 2009. Június 11. - 13:04:13 »

Öreghegyi csőszpecsenye
Hozzávalók: 500 gr sertéscomb, 100 gr császárszalonna, 150 gr vöröshagyma, 150 gr gomba, 0,1 l olaj, só, bors, babérlevél
A szalonnával spékelt, hagymás, babérleveles, borsos pácban érlelt sertéscombszeleteket roston kisütjük. Tetejére sült gombát és hagymaszeleteket rakunk, fűszeres paradicsomkrémmel locsoljuk meg. sült krumplival tálaljuk.
Paradicsomkrém: paradicsom, zellerzöld, fokhagyma, vöröshagyma, olaj, só, bors, vörösbor felhasználásával készül.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #344 Dátum: 2009. Június 11. - 14:24:28 »

Chilis bab ahogy én szeretem

Fele marha darált és fele sertés darált húst lepirítok bő mangalica zsíron, majd félrehúzva beleteszem a következőket: sok sok darált/reszelt fokhagyma, sűrített paradicsom, római kömény, pirospaprika.... de találtam a teszkóban egy Mexikoi Chilis BAb fűszerkeveréket. Keskeny fehér-kék tasakban van, szlovák a gyártó azt hiszem. Na abban pont annyi van mindenből ahogy én szoktam. Úgyhogy msotanság van, hgoy abból veszek kettőt a két kiló húshoz.

SZóval belemegy a 2 kiló húshoz ez a két tasak fűszer, esetleg plusszba még római kömény, sűrített paradicsom, szárított jalapeno paprika jó gazdag marékkal (Kotányinak van iylenje. World termékpalettában) ebből a fél üveg belecsúszik nálam. Nem lesz túl erős viszont Isteni ízt ad neki. Van mikor még külön rendes erős chilit is rakok bele. Továbbá minimum 1 üveg sör. Ezt főzöm 2-3 órán át és csak a végén teszem bele a kukorica-bab párost.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: