Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 160142 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #300 Dátum: 2009. április 09. - 12:11:49 »

Ünnepi receptek:

Ördögpecsenye
Hozzávalók:
1 dl étolaj
3 nagy fej vöröshagyma
60 dkg sertéscomb
3 gerezd fokhagyma
3 dl ketchup
1 evőkanál mustár
2 kávéskanál pirospaprika

bors
ételízesítő
erőspaprika
20 dkg zöldbab
10 dkg zöldborsó
Elkészítés: Forró olajban megdinszteljük a cikkekre vágott vöröshagymát, hozzáadjuk a csíkokra vágott sertéshúst, valamint ízlés szerint sót, borsot, ételízesítőt, fokhagymát, pirospaprikát, ketcupot, mustárt és erőspaprikát. Összekeverjük, és 30 percig főzzük. Amikor a hús majdnem megfőtt, hozzáadjuk a zöldborsót és a zöldbabot, ezt még együtt főzzük kb. 15-20 percig.

Szűz-sült Erzsébet módon
Hozzávalók:
3 szép egész szűzpecsenye
1 teáskanál római kömény
4 gerezd fokhagyma összenyomva és sóval eldörzsölve
1 mokkáskanál őrölt bors
25 dkg bacon csíkokra vágva
5 dl sör
1,5 dl olaj

Elkészítés: A római köményt elkeverjük a sóval eldörzsölt fokhagymával, majd éles késsel apróra vagdaljuk. Hozzákeverjük az őrölt borsot, végül a péppel egyenletesen megkenjük a húst. A szalonnaszeletekbe göngyöljük, tepsibe fektetjük, mellé önjük a sört és az olajat, végül alufóliával lezárjuk. 25 percig sütjük, azután a fóliát eltávolítjuk, és levével locsolva megpirítjuk. Ha elkészült, 15 percig pihentetjük, azután formás, ujjnyi szeletekre szabjuk. Hagymás tört burgonyával, esetleg burgonyapürével tálaljuk. Levét sűrűre beforralva adhatjuk asztalra, külön.

Megjegyzés:
A visszamaradt pecsenyeléhez tölts kb. 1 dl fehérbort, keverd el. Dörzsöld fel a tepsi aljáról, ami esetleg odakapott, és főzd be sűrűre. Finom!

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #301 Dátum: 2009. április 10. - 11:55:33 »

Parázson sült tárkonyos süllőfilé

Egy szép(olyan 1,5-2kg-os) konyhakész süllőből vágjunk tenyérnyi filéket, majd szórjuk meg enyhén sóval, kevés fehérborssal, tárkonnyal, egy csöpp balzsamecettel, majd öntsünk rá 3 dl olívaolajat, keverjük óvatosan el, hogy az olaj egyenletesen oszoljon szeletek felületén, majd letakarva, hűvös helyen hagyjuk állni bő egy órát.
Pihentetés után alaposan csöpögtessük le a filéket, majd helyezzük rá az olajjal kikent sűrű grillrácsra(vagy halsütő fogóba) és izzó parázson süssük 5-10 perc alatt készre.
Petrezselymes fűszervajjal, citrom vagy lime karikákkal és parázson sült krumplikarikákkal szolgáljuk fel, és száraz, félszáraz fehérbort (a legjobb a veltellini, vagy csabagyöngye, esetleg a szürkebarát) kínáljunk hozzá.

Jó étvágyat és jó társaságot hozzá!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #302 Dátum: 2009. április 11. - 06:40:49 »

Húsvéti sonka

Hozzávalók:
nyers füstölt sonka
1 fej vöröshagyma
3-4 gerezd fokhagyma
1 kávéskanál egész bors
babérlevél
sárgarépa, fehérrépa, zeller
4-5 főtt tojás
torma, mustár
retek

ELKÉSZÍTÉSE:

Előző este áztassuk be a nyers füstölt sonkát annyi hideg vízbe, hogy ellepje. Másnap bő hideg vízben tegyük fel főni. Adjuk hozzá a nagyobb szeletekre vágott vöröshagymát, a fokhagymát, a borsot, és a babérlevelet. Ha már félig megfőtt a sonka, adjuk hozzá a szeletekre vágott zöldségeket. Akkor főtt meg, ha a sonka csontját ki tudjuk húzni, mintegy leválik róla a hús. Hagyjuk kihűlni a saját levében, majd vágjuk vékony szeletekre.

Készíthetjük kötözött sonkából is a lakomát, ami akkor főtt meg, ha hústűvel átszúrva puhának érezzük.

Főzzük keményre a tojásokat, öblítsük le hideg vízzel, majd szeleteljük fel. A sonkát és a tojást tálaljuk a főtt zöldségekkel, tormával és mustárral, és díszítsük retekkel.

Én az alsóból épp fözöm  Kacsint




Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #303 Dátum: 2009. április 15. - 08:48:18 »

Másnapos savanyú leves

Hozzávalók (4 főre):
A szokásos leveszöldségek,
4 pár finom, füstölt virsli(én általában a hagyományos, bőrös virsliből teszek bele, vagy füstlit),
10dkg füstölt sonka,
Paprika, paradicsom,
Almaecet,
Só, őrölt paprika, kömény, tárkony, petrezselyem zöldje
Tejföl,
Tányéronként egy tojás sárgája.

Kezdésnek tegyünk fel bő 1,5-2 liter vizet, majd tegyük bele a felcsíkozott sonkát, a zöldségeket, paprikát, paradicsomot és főzzük félpuhára őket. Ekkor tegyük bele a felkarikázott virslit is, tegyük hozzá két-három evőkanál almaecetet(de jó a borecet is), 3/4-ed pohár tejfölt és fűszerezzük ízlés szerint-ha kell, akkor ecettel savanyíthatjuk tovább. Mikor minden megfőtt a levesben, akkor szedjük ki jó mély tányérokba, és tegyük hozzá a tojás sárgáját,de ne keverjük el benne. Ha szükséges, akkor aprómetéltel dúsíthatjuk is. Hagyjuk langyosra hűlni és úgy tálaljuk fel. Kiváló leves a másnapos gyomorra. Piál Bion

Tipp: én néha szoktam beletenni savanyú káposztát is, de akkor nem kerül bele ecet, különben túlságosan savanyú lenne.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #304 Dátum: 2009. április 22. - 13:15:07 »

Almás diós fürj


4 konyhakész fürj
30 gramm liszt
2 EK almakompót
30 gramm dió
2 alma
40 ml Calvados
100 ml almalé
200 ml szárnyashúsleves
2 TK barna cukor

bors

Az almákat meghámozzuk és finomra vágjuk, a liszttel és almakompóttal meg a dióval összekeverjük.
A keveréket 10 ml calvadossal finomítjuk, sóval és borssal ízesítjük, majd a keverékkel a fürjeket megtöltjük.
200 fokos sütőben a töltött fürjeket 15-20 percig sütjük. Egy tepsiben a mártáshoz au almalevet, maradék calcvadost, a barna cukrot és a húslevest elkeverjük és felfőzzük, pici habarással vastagítjuk.

Fokhagymás burgonyapürével és olivaolajon picit megfuttatott hüvelyes cukorborsóval tálaljuk. Calvadost iszunk hozzá.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #305 Dátum: 2009. április 23. - 12:07:12 »

Malacsült mézes pácban
Hozzávalók:
Egy 1,5-2 kg-os bőrős malac comb, vagy bőrős karaj(de az egész oldalas is nagyon jó így elkészítve!)
Só, fehérbors, gyömbér, fokhagyma, 2dl barnasör, 1dl barackpálinka
A páchoz:
Egy fej vöröshagyma felcsíkozva,
1 babérlevél,
Egy kávéskanál gyömbér,
5-10 szem tört borókabogyó, feketebors,
egy evőkanál rozmaring,
Fél dl balzsamecet,
1dl méz.

Elkészítés:
Felteszünk melegedni 2,5-3 liter vizet, majd mikor már forr, akkor beletesszük a páchoz szükséges fűszereket, a vöröshagymát, a mézet, ecetet és kis lángon főzzük őket 10-15 percig. Ezután tűzről levéve hagyjuk kihűlni.
A húst egészben beletesszük egy nagyobb tálba, majd ráöntjük a páclevet és naponta legalább 5-6ször(de nem baj, ha többször Bion) megforgatva, locsolgatva pácoljuk benne 3 napot. Ezután kivesszük a húst, lecsöpögtetjük, ízlés szerint megtűzdeljük fokhagymával és alaposan bedörzsöljük a fűszerekkel. Mikor ezzel készen vagyunk, egy nagyobb tepsit kikenünk zsírral, majd belehelyezzük a húst, aláöntünk 2dl páclevet és a pálinkát, lefedjük fóliával és közepes lángon sütjük jó 50 percet, miközben kétszer-háromszor meglocsoltuk saját levével. Ekkor levesszük róla a fóliát, ráöntjük a sört és nagyobb lángon, sűrűn locsolgatva készre sütjük.

Tepsis krumplival, vagy petrezselymes krumplival tálaljuk és búzasört, vagy félédes fehérbort kínáljunk mellé.
Jó étvágyat hozzá!
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 24. - 09:33:04 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #306 Dátum: 2009. április 24. - 10:48:47 »

Pulykaszárny filé füstölt sajttal és fokhagymával
Hozzávalók:
6 pulykaszárny filé
Füstölt sajt(nálam éppen trapista)
Szárnyanként két gerezd fokhagyma
A tetejére mangalica szalonna szeletek.
A tepsi aljára némi zsiradék
Az ujjnyi vastag sajt szeleteket betekerem a szárnyakba és a sajtszelet végére teszek egy egy gerezd fokhagymát.
A tetejét megszórom pulyka fűszer keverékkel majd az egészet beteakargatom a szalonna szeletekkel.
Gyors és finom.
Naplózva

Láss a szimatoddal!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #307 Dátum: 2009. április 27. - 13:21:44 »

Erdei szeletek
Az egész úgy kezdődött, hogy kaptam egy szép darab, kicsontozott vaddisznó karajt. Mivel épp volt otthon előző nap szedett gomba(főleg fenyőtinórú volt,de volt közte más vargánya is és egy kevés laska is)  is, így gondoltam összehozom a kettőt.
A karajt ujjnyi vastag szeletekre vágtam, kiklopfoltam, majd egy éjszakára tejbe áztattam. Másnap lecsöpögtettem, majd szalonnazsíron elősütöttem. Ezután egy kukta alját kiraktam felkockázott szalonnával, majd erre rétegekben húst és karikázott vöröshagymát raktam,miközben a húsokat megszórtam sóval,őrölt feketeborssal és kakukkfűvel. Mikor minden hús benne volt a kuktában ráöntöttem másfél dl fehérbort, egy kávéskanál mézet, majd lefedtem és jó 3/4órát főztem. Egyszer kellett utána pótolnom az elfőtt levet -ehhez az előző napi tyúkhúslevesből vettem másfél dl-t.
Mikor a hús megpuhult, kivettem a kuktából úgy, hogy a hagymát  a kuktában hagytam, hozzáadtam negyed kg vegyes, apróra vágott gombát, zúzott fokhagymát, kevés húslevest, borsot, egy csipet pirospaprikát, majd puhára főztem a gombát. A végén hozzáadtam még másfél dl tejet, utánaízesítettem, sóztam, és  sűrűn folyósra sűrítettem,majd a húsra öntöttem. Barna rizst készítettem hozzá, de szerintem sült krumplival is finom lenne.   
Félszáraz, esetleg félédes rosét ajánlok hozzá.

Jó étvágyat!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #308 Dátum: 2009. április 28. - 14:36:52 »

Fokhagymás vad-szeletek
Hozzávaló:
1kg kicsontozott vaddisznó karaj,esetleg tarja
fehérbors,
1dl fehérbor,
só,
balzsamecet,
fél fej fokhagyma,
lestyán,
2 dl tejszín,
1dl húsleves
liszt a sűrítéshez

Elkészítés:
A kicsontozott karajt ujjnyi vastag szeletekre vágjuk, majd kiklopfoljuk, ezután tejben állni hagyjuk párórát. Ezután alaposan lecsöpögtetjük és olíva olajon elősütjük. Mikor már kapott egy kis színt, megszórjuk sóval, borssal, lestyánnal, öntünk rá két-három evőkanál balzsam ecetet, majd a bort, két közepes gerezd fokhagymát zúzva rászórunk, majd lefedjük és puhára pároljuk. Mikor ez kész, akkor levesszük a fedőt és kisebb lángon addig sütjük, amíg a levét szinte teljesen el nem fövi. Egy másik lábasba tegyük fel a tejszínt, tegyük hozzá a maradék fokhagymát alaposan áttörve(de közben kóstolgassuk, nehogy túl fokhagymás legyen, mert a gumók ízénekereje igen eltérő tud lenni), sózzuk, egy kevés lestyánt is hozzáadunk és kevergetve főzzük 5-10 percet. Ezután felöntjük a húslevessel, majd sűrűn folyósra sűrítjük és a húsra öntjük. Ezután már csak annyit kell tenni, hogy egyszer összerottyantjuk az egészet.
Rizzsel, esetleg egészben sült újburgonyával tálaljuk.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #309 Dátum: 2009. április 29. - 13:03:46 »

Hátszínszelet mustármártásban

Hozzávalók:
4 szelet ujjnyi vastag marhahátszín;
2 mk. őrölt fekete bors;
1 evők. mustár
a pácoláshoz és a sütéshez: olaj;
a mártáshoz: 1 evők. finomliszt; 5 dkg vaj; 6 evők. mustár; 2 evők. csípős mustár; 2-2 dl főzőtejszín és húsleves; 1 dl fehérbor vagy pezsgő; 1 kisk. fokhagymakrém; 1 csok. petrezselyem;

Elkészítés:
A hússzeleteket borssal, mustárral bedörzsöljük, egy tálban szorosan egymás mellé fektetjük, és annyi olajat öntünk rá, amennyi ellepi. Így pácoljuk 3-4 napig, miközben néhányszor megforgatjuk. Ha az olajjal takarékoskodni szeretnénk, akkor a hússzeleteket egyenként kenjük meg, majd tekerjük szorosan alufóliába. A sütés napján a húst - miután páclevét kissé lecsöpögtettük - kiolajozott tárcsán, vaslapon közepesen erős tűz felett, mindkét oldalán aranysárgára sütjük. A mártáshoz a lisztet a vajon megfuttatjuk, a kétféle mustárt belekeverjük, a tejszínnel, a húslevessel meg a borral vagy pezsgővel felengedjük, a fokhagymakrém-mel és a finomra vágott petrezselyemmel ízesítjük. Felforraljuk, majd a húsra öntjük, és csak 3-4 percig főzzük, amíg a mártás kissé besűrűsödik. Párolt rizs vagy makaróni illik hozzá köretnek.
Jó étvágyat kívánunk!

(Order of Openairfire)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #310 Dátum: 2009. április 30. - 12:22:53 »

Ördögszeletek parázson

Hozzávalók:

1kg csirkemell filé,
1dl barackpálinka,
1dl olívaolaj,
1szárított erőspaprika,
1 kávéskanál 3 színű egész bors,
1 evőkanál őrölt chilli,
1 evőkanál őrölt feketebors,
Egy kevés rozmaring, só, zúzott fokhagyma,


Elkészítés: A csirkemell filéket lapjába félbevágjuk úgy, hogy nem vágjuk végig, így széthajtva jó tenyérnyi hússzeleteket kapunk. Ezután megszórjuk a chillivel,őrölt rozmaringgal, kevés sóval, a borssal, és ráöntjük a pálinkát, az olajat és állni hagyjuk 2-3 órát. Ezután megsózzuk még egy kicsit, majd izzó parázs fölött gyorsan készre sütjük. Mikor levesszük a parázsról, szórjuk meg durvára tört erőspaprika és a egész bors keverékével, majd tegyünk rá egy szelet füstölt sajtot, hogy az ráolvadjon. Sült krumplival, parázson sült krumplikarikákkal kínáljuk és friss zöldséget tálaljunk mellé.
Még ízlésesebb a tálalás, ha a tányérokra helyezett sajtos sült húsokat leöntjük egy kevés magas alkoholtartalmú itallal (pl. barack házipálinka) és meggyújtjuk, és így lángolva tálaljuk föl.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #311 Dátum: 2009. Május 04. - 13:44:31 »

Tejszínes szarvasragu

Bő 1-1,5kg szarvaslábszárat tisztítsunk meg a nagyobb, vastagabb inaktól, majd vágjuk fel vékony csíkokra. Ezután 3 közepes fej vöröshagymát szintén csíkozzunk fel, majd 2-3 evőkanál zsíron pirítsuk üvegesre, tegyük hozzá a húst, és sűrűn kevergessük, amíg a hús össze nem rándul. Ekkor öntsünk hozzá 2dl vörösbort, egy evőkanál őrölt köményt, ugyanennyi feketeborsot és sót, két evőkanál őrölt csemegepaprikát, és meg-megkeverve főzzük félpuhára a húst. Ekkor szórjunk rá egy-másfél evőkanál majoránnát is, majd párperc múlva az előbbi fűszerekkel ízesítsük szánk íze szerint, ha szükséges. Úgy fűszerezzük, hogy egy kicsit fűszeresebbnek érezzük, mert a végén úgy lesz a jó. A főzés közben elfőtt levet vízzel pótoljuk, és főzzük puhára a húst-közben figyeljünk rá, hogy a végére jósűrű legyen a szaftja. Mikor már majdnem kész a ragunk, öntsünk hozzá 3dl tejszínt, rottyantsuk össze és már kész is (ha szeretnénk még gazdagítani, akkor felkarikázott csiperkét, vagy szegfűgombát tehetünk még hozzá). Rizzsel vagy nokedlival tálaljuk és petrezselyem zöldjével díszítsük.
Jól illik hozzá a félszáraz fehér (chardonnay, rizlingek, esetleg kéknyelű) vagy rosé bor.

Jó étvágyat!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #312 Dátum: 2009. Május 08. - 11:34:19 »

Bodzaszörp -bodzavirágból

"Bár sokan mondják, hogy nem kell megmosni, én nagyon finoman, könnyedén átöblítem a bodzatányérokat.

Beleteszem egy nagyméretű befőttes üvegbe, és lehűtött, forralt vízzel leöntöm, majd egy napig hűvös helyen  állni hagyom. Tehetünk bele néhány citrom karikát. Ezután ízléstől függően szirupot forralunk, és a leszűrt bodzalére - amikor már a szirup kihűlt -  akkor ráöntjük. Ha ezt kisebb üvegekbe öntjük, akkor a hűtőbe téve néhány napig eltartható. Ha édes szörpöt készítettünk - a cukor mennyisége itt a különbség - akkor kevés tartósítószert kell beletennünk.
Üvegekbe téve, befőző fóliával legumizzuk az üvegeket.
 
Mennyiségek:
-kb. egy nagy marék bodza,
-ehhez annyi forralt víz, hogy az ellepje,
- a cukor  mennyisége -az ízlés függő-  függ attól, hogy italt készítünk, vagy szörpöt.
 
Ezt úgy készítem, mint a nagymamám valamikor: a mennyiségek azok "gondolom formán" adódnak, s nem méricskélem azokat.
Elrontani biztos, hogy nem lehet.
Jégkockával kitűnő nyári üdítő ital."

(Kun Inez)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 11. - 13:03:38 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #313 Dátum: 2009. Május 08. - 11:59:18 »

BUGACI LEVES
 
Hozzávalók
kevés füstölt szalonna
1 fej vöröshagyma
2-3 szál fehér- és sárgarépa
20 dkg darált hús
1 gerezd fokhagyma
pirospaprika

bors
petrezselyemzöld
tejföl
 
Leírás
Füstölt szalonnát apró kockára vágunk, majd bográcsban, szabad tűzön zsírjára olvasztjuk. Finomra vágott hagymát dinsztelünk a zsiradékban, majd beletesszük a gyufaszál vékonyságúra vágott fehér és sárgarépát. Együtt pároljuk egy kicsit.
Megszórjuk finomra vágott petrezselyemmel, pirospaprikával, felengedjük vízzel, sóval, borssal ízesítjük. Ha a víz felforrt, beletesszük a húsgombócokat (darált húst összegyúrunk sóval, borssal, paprikával, 1 gerezd zúzott fokhagymával).
Ha a gombócok már feljöttek a leves tetejére, lisztes, tejfölös habarást adunk hozzá. Jól összeforraljuk és már tálalhatjuk is.
 
Jó étvágyat!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #314 Dátum: 2009. Május 11. - 13:48:41 »

Fokhagymás-gyömbéres sült keszeg

Hozzávalók:
kb. 2kg apróhal,
3evőkanál gyömbér (szárított, őrölt)
ugyanennyi fokhagyma granulátum,
2-3 evőkanál só (és nem egy kg só egy kiló hal-ugye... Nyihi)
1evőkanál őrölt csemegepaprika
1evőkanál borsikafű (csombor)
2dl étolaj.

Elkészítése:
A halakat beirdaljuk-már amelyiket szükséges-, majd alaposan bedörzsöljük a fűszerek keverékével és ráöntjük az étolajat. Alaposan keverjük össze a halakat, hogy mindenhova jusson az olajból, majd bő zsírban -pl. tárcsán- süssük puhára, ropogósra őket. 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: