Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FeHoVa  (Megtekintve 207630 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #885 Dátum: 2018. Február 15. - 15:29:02 »

Szerintem a tapogatásokat jobb sajátkezűleg elvégezni.  Vállat von

Bármiről is legyen szó...  'Girl
Szerintem.  Vigyorog
Ez igaz, de sajna nem tudok menni és vadászboltban meg még nem volt.
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #886 Dátum: 2018. Február 15. - 20:07:33 »

Azért, ha meggondolod magad, holnap találkozhatunk!  Mosolyog  Egyébként én is csak a baráti találkozók (nem csak fórum tagokkal) miatt megyek ki évek óta.


 Holnap én is ott leszek. Hol találkozzunk?
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #887 Dátum: 2018. Február 15. - 21:07:46 »

Sziasztok!  Emelem
Majd aki megy a FEHOVA-ra tapogassa már meg a Mauser M18-at és számoljon be hogy milyennek találja. Köszi előre is!  Wave
Ha most puskavásárlás lenne a feladat, és nem lenne rá felesleges pár ezer Euróm, akkor szó nélkül megvenném.
Eléggé szkeptikusan mentem a Blaser nagy standhoz, és egyből kértem az ott lábatlankodó ismerős dílert, hogy adjon hamar a kezembe egy új 18-ast, de ne befolyásoljon, ne szóljon egy szót se.
Megtapogattam, kipróbáltam, hogyan fekszik, hogyan működik a zár, hogyan lehet biztosítani, milyen az elsütése....és nagyon szívesen kivittem volna lőtérre egy kicsit,
vagy inkább azonnal vadászni egyet.
Ellentétben az eddig általam fogott műanyag, jóárasított "USA" puskákkal (Marlin, Savage, Remington, stb...) semmilyen gagyi érzés nem fogott el tőle.
Persze lerí róla az egyszerű és olcsó technika, a gépi tömegtermelés (mondjuk az egy R8-ról is), de van benne anyag, nincs az a "semmi sincs a kezemben" vacak érzésem tőle.
A csöve az információk szerint egy kemencében sül a Blaser konszern összes többi csövével, csupán az utómunkálatokban van közöttük különbség, így abban sem igen lehet hiba. 
Mert mit kapni mostanság 800-900 Euró között új puskában?
Ennél jobbat nem hiszem.


Emelem
Én ma délután megtalálható leszek(?) valahol a forgatagban...
 Wave
Meg is találtunk  Vigyorog ÖrömNeked Pacsi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #888 Dátum: 2018. Február 16. - 08:34:53 »

Ha most puskavásárlás lenne a feladat, és nem lenne rá felesleges pár ezer Euróm, akkor szó nélkül megvenném.
Eléggé szkeptikusan mentem a Blaser nagy standhoz, és egyből kértem az ott lábatlankodó ismerős dílert, hogy adjon hamar a kezembe egy új 18-ast, de ne befolyásoljon, ne szóljon egy szót se.
Megtapogattam, kipróbáltam, hogyan fekszik, hogyan működik a zár, hogyan lehet biztosítani, milyen az elsütése....és nagyon szívesen kivittem volna lőtérre egy kicsit,
vagy inkább azonnal vadászni egyet.
Ellentétben az eddig általam fogott műanyag, jóárasított "USA" puskákkal (Marlin, Savage, Remington, stb...) semmilyen gagyi érzés nem fogott el tőle.
Persze lerí róla az egyszerű és olcsó technika, a gépi tömegtermelés (mondjuk az egy R8-ról is), de van benne anyag, nincs az a "semmi sincs a kezemben" vacak érzésem tőle.
A csöve az információk szerint egy kemencében sül a Blaser konszern összes többi csövével, csupán az utómunkálatokban van közöttük különbség, így abban sem igen lehet hiba. 
Mert mit kapni mostanság 800-900 Euró között új puskában?
Ennél jobbat nem hiszem.


Üdv

Köszi szépen  Igen.
Közben én is beszéltem más vájtfülűekkel és nagyjából ugyanez volt a véleményük.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #889 Dátum: 2018. Február 16. - 08:57:15 »

Üdv

Köszi szépen  Igen.
Közben én is beszéltem más vájtfülűekkel és nagyjából ugyanez volt a véleményük.

Ne etessétek a hülyebogarat!   Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #890 Dátum: 2018. Február 16. - 09:46:23 »

Ne etessétek a hülyebogarat!   Türelmetlenül

Na, jóóó, először nézd meg, hogy egyáltalán kikel-e tőle a bogarad!
Nekem még a peterakás fázisái sem jutna el.
Kétségtelen, hogy puskaformája van, a golyó elől jön ki a csőből.......de ez nem hiszem, hogy elég lenne hülyebogárhoz.

 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #891 Dátum: 2018. Február 16. - 10:09:47 »

Sommázva: kb. olyan mint az elmúlt 8-10 Fehova.

Ez most azért volt egy kicsit jobb, mert du. 4 után rendesen megfogyatkoztak a népek, tényleg nagyon sok hely volt.

Én egy érdekességet láttam, de messze nem mentem be minden standra: a Verney Carron bemutatott egy faszányos hajtáspuskát.
Egyedi működése van, lövéskor a zár hátra, hüvely ki, de a zár hátul marad.... Jobb oldalt a tokon, nagy tenyerűeknek hüvelykujjnak épp elérhető távra, van egy nagyon ízléses (qúúúrva randa...) lenyomni való pöcök, akkor zár előre, és lehet ismét lőni.
A puska eléggé hajaz kinézetre a az első világháborús Browning golyószóróra, de a csőszájfékkel még annál is randább. (csőszájfék kis melegítéssel levehető.....)
Mindegyik olyan 51-vagy 52 centis csővel van, és van még 300-as winmagban is... Rííí
Ki lehetett - szárazon persze - próbálni, a domo-filmen rettenetesen gyorsan lőtt.
Ennek ellenére - kockáztatva, hogy a velem éppen ott levő fórumtársak agyoncsapnak a véleményemért - nekem tetszett. Stoel Stoel
A tár 5+1-es.

Találkoztam - nem túl sok - fórumtárssal, a teljesség igénye nélkül Hegedűs S, Snoopy, Vadász 35, Gálosmester, Anti, Juszuf, mindegyikükkel sikerült pár szót váltani. Bocs, ha valakit kihagytam...

Enni nem ettem, inni nem ittam kint, így viszonylag nyuggeres költségkeretből meg lehetett úszni...

Az a pár óra bőven elég is volt.

Részemről ennyit tudok mondani róla. Vállat von

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #892 Dátum: 2018. Február 16. - 10:28:08 »


A csöve az információk szerint egy kemencében sül a Blaser konszern összes többi csövével, csupán az utómunkálatokban van közöttük különbség, így abban sem igen lehet hiba. 


Itt picikét OFF, csak azért ide szúrom be ide, mert itt volt az eredeti hozzászólás is:

A lényeg: "egynél többször" hallottam már, hogy a Blaser néven (és főleg Blaser áron) eladott összes cső korántsem mindegyike a Blaser kemencéiben sül. Valamelyik nap a TV-ben egy Bergara puska bemutatója elé szúrták be - kvázi dicsekvésként -, hogy a Bergara még a Blasernek is gyárt csövet, máskor egy abszolut megbízható szakmai forrásból hallottam, hogy a Blaserekbe 80-90 EUR-s belga csöveket (is) csavarnak. Nincs kétségem afelől, hogy HA volnának itt közöttük igazi szekta-hívők  Angyal , azok most azonnal minimum "Arcátlan felségsértés!"-t kiáltanának a mentális komfortérzet védelme érdekében, vagy szimplán lehülyéznék a forrást, de azért az üzleti életben a profitmaximalizálás legalapvetőbb módszerei minden nagyságrendű résztvevőnél eléggé hasonlóan működnek. És amit a szem nem lát, attól a szív nem fáj...  Kacsint

Esetleges válaszokat szerintem inkább a Golyós fegyverek topikba kellene, hogy a FeHoVa topikot ne OFF-oljuk szét...  Stoel
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #893 Dátum: 2018. Február 16. - 10:38:20 »


Én egy érdekességet láttam, de messze nem mentem be minden standra: a Verney Carron bemutatott egy faszányos hajtáspuskát.
Egyedi működése van, lövéskor a zár hátra, hüvely ki, de a zár hátul marad.... Jobb oldalt a tokon, nagy tenyerűeknek hüvelykujjnak épp elérhető távra, van egy nagyon ízléses (qúúúrva randa...) lenyomni való pöcök, akkor zár előre, és lehet ismét lőni.
A puska eléggé hajaz kinézetre a az első világháborús Browning golyószóróra, de a csőszájfékkel még annál is randább. (csőszájfék kis melegítéssel levehető.....)
Mindegyik olyan 51-vagy 52 centis csővel van, és van még 300-as winmagban is... Rííí
Ki lehetett - szárazon persze - próbálni, a domo-filmen rettenetesen gyorsan lőtt.
Ennek ellenére - kockáztatva, hogy a velem éppen ott levő fórumtársak agyoncsapnak a véleményemért - nekem tetszett. Stoel Stoel
A tár 5+1-es.


Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #894 Dátum: 2018. Február 16. - 10:45:16 »



Hát ez valóban bjutiful. Az ilyesféléhez tényleg nem kell kalapot húzni. Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #895 Dátum: 2018. Február 16. - 10:56:11 »

Hát ez valóban bjutiful. Az ilyesféléhez tényleg nem kell kalapot húzni. Emelem

Nem hát, mert azzal a lukas dzsuvával az elején nem fejfedőt, hanem fülfedőt kell húzni.... borzalmas!
Egy valós óriási előnyét azért sikerült megtalálnom: legalább NEM Brájzler!  Ördög

 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #896 Dátum: 2018. Február 16. - 14:19:45 »

Ha most puskavásárlás lenne a feladat, és nem lenne rá felesleges pár ezer Euróm, akkor szó nélkül megvenném.
Eléggé szkeptikusan mentem a Blaser nagy standhoz, és egyből kértem az ott lábatlankodó ismerős dílert, hogy adjon hamar a kezembe egy új 18-ast, de ne befolyásoljon, ne szóljon egy szót se.
Megtapogattam, kipróbáltam, hogyan fekszik, hogyan működik a zár, hogyan lehet biztosítani, milyen az elsütése....és nagyon szívesen kivittem volna lőtérre egy kicsit,
vagy inkább azonnal vadászni egyet.
Ellentétben az eddig általam fogott műanyag, jóárasított "USA" puskákkal (Marlin, Savage, Remington, stb...) semmilyen gagyi érzés nem fogott el tőle.
Persze lerí róla az egyszerű és olcsó technika, a gépi tömegtermelés (mondjuk az egy R8-ról is), de van benne anyag, nincs az a "semmi sincs a kezemben" vacak érzésem tőle.
A csöve az információk szerint egy kemencében sül a Blaser konszern összes többi csövével, csupán az utómunkálatokban van közöttük különbség, így abban sem igen lehet hiba. 
Mert mit kapni mostanság 800-900 Euró között új puskában?
Ennél jobbat nem hiszem.
Köszönöm szépen a beszámolót! Az a kivehető tustalp mennyire stabil? Nekem egyedül az nem tetszik, fixen jobban bejönne.

Van egy terelővadászatokat szervező ipse a facebookon, aki ilyenre cserélt le egy Mauser M03-at!  OOO Fejvakarás Vállat von Volt már itt is róla szó, kardoskodott az éjjellátó mellett, de elszólta magát, kiderült, hogy éjjellátó céltávcsövet is használ valószínűleg.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #897 Dátum: 2018. Február 16. - 18:35:35 »



Háát ölég ronda.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #898 Dátum: 2018. Február 16. - 20:26:58 »

Megnézetm ma a fehovát.

Egyszóval: olyan, mint eddig.

Láttam Lipp Adriennt rajongói gyűrűjében.
Vettem egy csomó könyvet (szokás szerint...)
Megcsodáltam (?) a szlovák ruhaárus lány szabadjára engedett - nem kicsi - kebleit.
Megtapogattam egy-két távcsövet-puskát.
 Stoel lehet, hogy fordítva kellett volna...  Vigyorog  Stoel

A szokásos sallangok (libatöpörtyű, szarvaskolbász, pálinka, késélező, cipőpucoló, illóolaj, stb. - stb.) most is megvoltak.
De talán egy fokkal kevesebb.

Megdöbbentő volt, hogy mennyi helyen futott bele az ember az éjjellátókba, hőkamerákba és társaikba...
És érdekes módon ezeken a standokon úgy könyökölték félre egymást a "vadász"társak, míg 4 méterrel odébb a keresőtávcsövekhez nem nyúlt a kutya se...
Nem jó felé megy ez a világ!...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #899 Dátum: 2018. Február 16. - 22:50:04 »

Megnézetm ma a fehovát.

.............

Mi is kint voltunk.  Nagyon sajnálom, hogy nem találkoztunk. Igaz innen a fórumról csak 4-5 vadásztárssal tudtunk beszélni, mert azt sem tudtuk egymásról, hogy ki van kint! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: