Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FeHoVa  (Megtekintve 207644 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #825 Dátum: 2017. Február 12. - 01:38:12 »

Egyébként meg +50 ezer és már lehet venni Leica Magnus 2,4-16x56-ot. Azért az már eléggé csecse. Nevet
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #826 Dátum: 2017. Február 12. - 10:48:22 »

A terepjáró kiegészítőknél volt egy testfestett csaj. Egy 70 fölötti úriember   érdeklődött néhány kiegészítőről, majd mikor befejezték a mondandójukat, az úr odafordul felém vörös  arccal és azt mondja:
- Fiatalember, ezen a kisasszonyon  nincs felső , ugye!!
  Mondom :
- Nincs. Vigyorog
 Hátam mögött három  , sörös dobozt szorongató szintén " úriember"   egyike mondja :
 -Az én asszonyom is ilyen csinos , csak több festék kell rá!
 Erre a másik :
-Ja 20 literes diszperzites vödörrel!
 Mire a harmadik :
 - Ja !  Kettő!!   
 Röhög  Röhög  Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #827 Dátum: 2017. Február 12. - 10:57:48 »

A terepjáró kiegészítőknél volt egy testfestett csaj. Egy 70 fölötti úriember   érdeklődött néhány kiegészítőről, majd mikor befejezték a mondandójukat, az úr odafordul felém vörös  arccal és azt mondja:
- Fiatalember, ezen a kisasszonyon  nincs felső , ugye!!
  Mondom :
- Nincs. Vigyorog
 Hátam mögött három  , sörös dobozt szorongató szintén " úriember"   egyike mondja :
 -Az én asszonyom is ilyen csinos , csak több festék kell rá!
 Erre a másik :
-Ja 20 literes diszperzites vödörrel!
 Mire a harmadik :
 - Ja !  Kettő!!   
 Röhög  Röhög  Röhög


Gazsi: "Ha az asszony vasárnap kipucúkodik, jobban néz ki!"
 Vigyorog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #828 Dátum: 2017. Február 12. - 11:25:29 »

Egyébként meg +50 ezer és már lehet venni Leica Magnus 2,4-16x56-ot. Azért az már eléggé csecse. Nevet


Igazad van, Dave!
A Leica-t tényleg kihagytam! Pedig elmentem mellette, de valami haszontalanságot keresve nem álltam meg, gondoltam, hogy majd visszajövök… aztán ez ahogy lenni szok, ez is elmaradt! Vagy két-három éve alaposan összenyálaztam a Magnust, tényleg csecse! Igen
A Smittbandis hölgy szerint az újabb Stratos már első képsíkos, és hát, mindent tud amit kell.. de az, tartok tőle nem is hat kiló…….. Fejvakarás
Az is nagyon igaz, hogy a létező legalkalmatlanabb hely távcsövek összenézésére egy vásár egy b@szott nagy csarnokban, ami tele van ilyen-olyan különféle fényekkel.
Aztán miután teljesen egoista módon átgondoltam, hogy mit várhatok én, a hátralevő években a vadászati struktúra átrendezését követően, valószínűleg a legracionálisabb döntés egy, a Kudlik Juli nevű néni által vezetett, régen megszűnt tudományos-ismeretterjesztő sorozat nevéből plagizált távcsőmárka valamelyik mások által is ajánlott, jól bevált darabja lesz…..
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #829 Dátum: 2017. Február 12. - 11:28:58 »

A terepjáró kiegészítőknél volt egy testfestett csaj. Egy 70 fölötti úriember   érdeklődött néhány kiegészítőről, majd mikor befejezték a mondandójukat, az úr odafordul felém vörös  arccal és azt mondja:
- Fiatalember, ezen a kisasszonyon  nincs felső , ugye!!
  Mondom :
- Nincs. Vigyorog
 Hátam mögött három  , sörös dobozt szorongató szintén " úriember"   egyike mondja :
 -Az én asszonyom is ilyen csinos , csak több festék kell rá!
 Erre a másik :
-Ja 20 literes diszperzites vödörrel!
 Mire a harmadik :
 - Ja !  Kettő!!   
 Röhög  Röhög  Röhög


Látom, hál Istennek, mint igazi "rookie a fehován", sikerült rágyógyulni a lényegre..... Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #830 Dátum: 2017. Február 12. - 14:03:19 »


Igazad van, Dave!
A Leica-t tényleg kihagytam! Pedig elmentem mellette, de valami haszontalanságot keresve nem álltam meg, gondoltam, hogy majd visszajövök… aztán ez ahogy lenni szok, ez is elmaradt! Vagy két-három éve alaposan összenyálaztam a Magnust, tényleg csecse! Igen
A Smittbandis hölgy szerint az újabb Stratos már első képsíkos, és hát, mindent tud amit kell.. de az, tartok tőle nem is hat kiló…….. Fejvakarás
Az is nagyon igaz, hogy a létező legalkalmatlanabb hely távcsövek összenézésére egy vásár egy b@szott nagy csarnokban, ami tele van ilyen-olyan különféle fényekkel.
Aztán miután teljesen egoista módon átgondoltam, hogy mit várhatok én, a hátralevő években a vadászati struktúra átrendezését követően, valószínűleg a legracionálisabb döntés egy, a Kudlik Juli nevű néni által vezetett, régen megszűnt tudományos-ismeretterjesztő sorozat nevéből plagizált távcsőmárka valamelyik mások által is ajánlott, jól bevált darabja lesz…..
 Emelem

Pont ez a baj. Mert csak akkor nem vastagodna a szálkereszt, ha a második képsíkban lenne, nem pedig az elsőben. Egyébként meg nekem is Delta HD van, nem rossz cső az. Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #831 Dátum: 2017. Február 12. - 15:45:10 »

Pont ez a baj. Mert csak akkor nem vastagodna a szálkereszt, ha a második képsíkban lenne, nem pedig az elsőben. Egyébként meg nekem is Delta HD van, nem rossz cső az. Kacsint


Dave, lehet, hogy hülyeséget írtam.... a mai napig nem tudom megjegyezni, hogy melyik képsík mit jelent, szóval a lédi szerint a Stratos-nál nem vastagszik a cucc a csőben, ami cucc vastagszik a többi Smittbandiban, de ugyanúgy lövésem sincs, hogy a porro, vagy tetőél prizmás a modernebb csőszerűbb és nem a lépcsőspiramis formájú kereső, ez van. Egyszerűen nem érdekeltek a távcsövek ilyen szinten, látok benne vagy nem, jól látok, vagy nem....kb. eddig jutottam bő 25 év alatt. Eddig a hideg futkározott a hátamon, ha egy csőszerű távcsőbe kellett belenéznem (pl. Delta, Leupold VXIII) a Smittbandijaimhoz, vagy Docterhez képest. Semmit nem találtam bennük a keresőben látott kép után. Most a HD Deltába belenézve - pláne a régivel összenézve - ez ég és föld. Hogy meddig ketyeg, mit fogok benne este látni, vagy szétrázza-e a puska, gőzöm sincs.... hiszek a tulajoknak, mást nem tehetek, de szabad szemmel is jól látható összeg marad a buxámban a kettő kategória árkülönbségéből. Bepróbálom. Gyarló az ember.... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #832 Dátum: 2017. Február 12. - 16:06:41 »

Dave, lehet, hogy hülyeséget írtam.... a mai napig nem tudom megjegyezni, hogy melyik képsík mit jelent, szóval a lédi szerint a Stratos-nál nem vastagszik a cucc a csőben, ami cucc vastagszik a többi Smittbandiban, de ugyanúgy lövésem sincs, hogy a porro, vagy tetőél prizmás a modernebb csőszerűbb és nem a lépcsőspiramis formájú kereső, ez van. Egyszerűen nem érdekeltek a távcsövek ilyen szinten, látok benne vagy nem, jól látok, vagy nem....kb. eddig jutottam bő 25 év alatt. Eddig a hideg futkározott a hátamon, ha egy csőszerű távcsőbe kellett belenéznem (pl. Delta, Leupold VXIII) a Smittbandijaimhoz, vagy Docterhez képest. Semmit nem találtam bennük a keresőben látott kép után. Most a HD Deltába belenézve - pláne a régivel összenézve - ez ég és föld. Hogy meddig ketyeg, mit fogok benne este látni, vagy szétrázza-e a puska, gőzöm sincs.... hiszek a tulajoknak, mást nem tehetek, de szabad szemmel is jól látható összeg marad a buxámban a kettő kategória árkülönbségéből. Bepróbálom. Gyarló az ember.... Vigyorog
 Emelem
Akkor ezek szerint még a forgalmazó sem tudja, hogy mit árul.

Itt is ua. mint a Zenitnél. Legkisebb nagyításon szinte láthatatlan a szálkereszt.  Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #833 Dátum: 2017. Február 12. - 18:07:15 »


Jó lett volna találkozni fórumtársakkal, barátokkal, ismerősökkel,
meg "könyvészkedni" egy kicsit.


Ezt a részét sajnálom én is, a többit nem! Ezért nem megyek csak 3-4 évente!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #834 Dátum: 2017. Február 12. - 18:12:20 »

Az is nagyon igaz, hogy a létező legalkalmatlanabb hely távcsövek összenézésére egy vásár egy b@szott nagy csarnokban, ami tele van ilyen-olyan különféle fényekkel.
A Leupold…… számomra továbbiakban is érthetetlen, hogy egyesek egy kalap alá veszik egyes európai prémiumokkal, akár ezt a 6-ost is, azonban pl. a VXR egy vicc……

Azért mégis elég határozottan formálsz véleményt!  Wave
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #835 Dátum: 2017. Február 12. - 19:01:27 »

Akkor ezek szerint még a forgalmazó sem tudja, hogy mit árul.

Itt is ua. mint a Zenitnél. Legkisebb nagyításon szinte láthatatlan a szálkereszt.  Emelem

 Én azt nem értem, hogy már a gagyi kínai távcsövek szálkeresztjei sem változnak a nagyítással, akkor a S&B-nél ez miért  nem, illetve ,most változik csak??
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #836 Dátum: 2017. Február 12. - 21:16:06 »

Az is nagyon igaz, hogy a létező legalkalmatlanabb hely távcsövek összenézésére egy vásár egy b@szott nagy csarnokban, ami tele van ilyen-olyan különféle fényekkel.
A Leupold…… számomra továbbiakban is érthetetlen, hogy egyesek egy kalap alá veszik egyes európai prémiumokkal, akár ezt a 6-ost is, azonban pl. a VXR egy vicc……

Azért mégis elég határozottan formálsz véleményt!  Wave

Tudom, hogy a polkorrektség korában illetlenség határozottan véleményt formálni, de engedd meg nekem négy saját tulajdonú Leupold után, amiből három VXIII, egy VXR Hog, ezekből kettő a mai napig megvan, és egypár éles összenézős teszt után, ahol az 50-es világítópontos VX3-at is néztünk össze európai kukkerekkel, hogy határozott véleményem legyen. Amibe a Fehován belenéztem, az egy sem küszöbölte ki a régi hiányosságait a márkának....
Hangsúlyozom ez az én véleményem, az én szememmel, az én fejemből kinézve. Senkinek a lelki világába nem akartam belegyalogolni, de ezeket a csöveket nem a mi európai kretén vadászati szokásaink alapján fejlesztették ki, hanem egy legalább 100 milliós vadásztársadalom teljesen normális nappali vadászati szokásainak való elvárások szerint. Arra első osztályú!!
Szerintem....., de határozottan!! Kacsint
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #837 Dátum: 2017. Február 12. - 21:24:15 »

Akkor ezek szerint még a forgalmazó sem tudja, hogy mit árul.

Itt is ua. mint a Zenitnél. Legkisebb nagyításon szinte láthatatlan a szálkereszt.  Emelem

Dehogynem Dave!
Pontosan jól mondta forgalmazó! Nem nagyobbodik a szálkereszt!
Az, hogy szerinted ez túl vékony.... szerintem is (én eddig a klasszikus vastagságú A4-ekhez voltam szokva, és qrva jó volt - nekem), de az összes mostani csilliárdos prémiumnak ilyen vékony, amibe belenéztem. Azért van a világító pont-pötty-kereszt-kör és a többi különféle idétlen megvilágított forma. Legalábbis gondolom én...... Kacsint
De tényleg komolyan mondtam, hogy nem értek a távcsövekhez, én az alapján mondok véleményt, hogy nekem mi a jó. Ez természetesen lehet teljesen ellentétes vélemény máséval, akár a többségével is. De nekem a saját szememmel kell látni, nem máséval.... na ezért értelmetlen távcsövekről vitatkozni Kacsint
 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #838 Dátum: 2017. Február 12. - 22:32:03 »

Dehogynem Dave!
Pontosan jól mondta forgalmazó! Nem nagyobbodik a szálkereszt!
Az, hogy szerinted ez túl vékony.... szerintem is (én eddig a klasszikus vastagságú A4-ekhez voltam szokva, és qrva jó volt - nekem), de az összes mostani csilliárdos prémiumnak ilyen vékony, amibe belenéztem. Azért van a világító pont-pötty-kereszt-kör és a többi különféle idétlen megvilágított forma. Legalábbis gondolom én...... Kacsint
De tényleg komolyan mondtam, hogy nem értek a távcsövekhez, én az alapján mondok véleményt, hogy nekem mi a jó. Ez természetesen lehet teljesen ellentétes vélemény máséval, akár a többségével is. De nekem a saját szememmel kell látni, nem máséval.... na ezért értelmetlen távcsövekről vitatkozni Kacsint
 Emelem
Hát...nem tudom, hogy te mit látsz akkor. Nézd meg a szálkeresztet a legkisebb ill. a legnagyobb nagyításon (ott a videó). Nehogy azt mond, hogy ugyan olyannak látod mind két esetben!?
http://schmidtbender.hu/tavcso/25-13x56-stratos/
A schmidt-bender oldalán is le van írva, hogy első képsíkos. Minden gyártó már a 2. képsíkba rakja a szálkeresztet, még a sokat lefitymált Delta is.
Szóval én pofán röhögtem volna a nőt, mert valótlanságokat állít, bár ezt ott rögtön lehetett volna cáfolni is, ha bele nézett volna bármelyikbe is.
Két éve azt akarták nekem bemesélni, hogy azért olcsóbb a Hungary a Germany-nél, mert a német órabérek magasabbak.  Röhög
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #839 Dátum: 2017. Február 12. - 22:41:56 »

A Zenith szériában van két hajtástávcső is, aminek viszont tényleg nem nő a szálkeresztje nagyításkor. Ilyenkor nem értem, ha ezeknél meg tudják oldani, az összes többinél miért nem?
http://schmidtbender.hu/tavcso/zenith-11-4x24/
http://schmidtbender.hu/tavcso/zenith-1-8x24/
Ki is hangsúlyozzák, hogy 2. képsíkos és nem nő nagyításkor az irányzék. Wave Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: