Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FeHoVa  (Megtekintve 206315 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #810 Dátum: 2017. Február 10. - 21:56:12 »

Emelem

Aki már esetleg már volt, meg tudná mondani, hogy milyen a klíma a csarnokban?
Egy sima ingben és bőrjakóban ki lehet bírni egész nap?
Azért kérdem csak, mert ha nem muszáj, akkor nyilván nem vinnénk be magunkkal vastag télikabátot.
Lehet, hogy hülye a kérdés, de ez van... Ördög

 Wave
Meleg van, túl meleg. Egy ingben és vékony mellényben elvoltam egész nap. Mosolyog
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #811 Dátum: 2017. Február 10. - 22:49:17 »

Köszi, Norbi!  Igen

 Wave
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #812 Dátum: 2017. Február 10. - 23:13:36 »

Emelem

Aki már esetleg már volt, meg tudná mondani, hogy milyen a klíma a csarnokban?
Egy sima ingben és bőrjakóban ki lehet bírni egész nap?
Azért kérdem csak, mert ha nem muszáj, akkor nyilván nem vinnénk be magunkkal vastag télikabátot.
Lehet, hogy hülye a kérdés, de ez van... Ördög

 Wave
Szia!
Simán ki lehet bírni ing-pulóver párosításban. (Azért a nadrág nem árt!!) Stoel
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #813 Dátum: 2017. Február 11. - 07:24:38 »

Emelem

Aki már esetleg már volt, meg tudná mondani, hogy milyen a klíma a csarnokban?
Egy sima ingben és bőrjakóban ki lehet bírni egész nap?
Azért kérdem csak, mert ha nem muszáj, akkor nyilván nem vinnénk be magunkkal vastag télikabátot.
Lehet, hogy hülye a kérdés, de ez van... Ördög

 Wave

Szerintem,nagyon jó idő volt a pavilonokban,egy ingben és egy vékony mellényben voltunk,de egyébkén van ruhatár,páran meg meg biztosra mentek,forraltbòr hubertusszal,még a jòkedv is meglett alapozva,és a kiscsaj is jòl járt!]egyébkén nem tudja valaki,hogy tegnap 1 òra után má hozzálehetett férni a Magnum standján a Sabatti puskához,amíg ott voltunk,esélytelen volt,a Remingtont,Steyert simán megtudtam nézni de hát a Sabatti?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 11. - 07:34:34 írta Sakac » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #814 Dátum: 2017. Február 11. - 07:46:11 »

tegnap 1 òra után má hozzálehetett férni a Magnum standján a Sabatti puskához,amíg ott voltunk,esélytelen volt,a Remingtont,Steyert simán megtudtam nézni de hát a Sabatti?

Miért ekkora szenzáció ez a sábapuska?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #815 Dátum: 2017. Február 11. - 08:04:34 »

Kiállítók szempontjából komoly csalódás volt még a tavalyihoz képest is.
Természetesen éjjellátóéknál volt tülekedés, meg blázeréknél is. Bezzeg a könyveknél nem kellett sorba állni... no comment.
A blaseres standon érdekes volt látni, hogy a Blasernél ezren, a Sauernél ötszázan, addig a Mausernél (nem elfogultan, de a 3 premizált márka közül a legtradíciókövetőbb) szinte nulla érdeklő volt. A termékpaletta is jóval szegényesebb volt, még a tavalyihoz viszonyítva is.
A gagyi tovabbra is jelen van és sokan tényleg csak be.szni mennek ki.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #816 Dátum: 2017. Február 11. - 09:17:34 »

Miért ekkora szenzáció ez a sábapuska?

Részemről semmi extra,egyszerű kíváncsiság,viszont az is érdekelt volna,hogy a díszes talán Szlovák társaság,mit "csemegézik" rajta annyit.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #817 Dátum: 2017. Február 11. - 10:19:03 »

Sziasztok!
Sajnos úgy néz ki nem tudok kimenni a FeHoVa-ra.
Interneten megváltottam a jegyemet, ha valakit érdekek emilbe át tudom küldeni.
Géza
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #818 Dátum: 2017. Február 11. - 10:51:09 »

Kiállítók szempontjából komoly csalódás volt még a tavalyihoz képest is.
Természetesen éjjellátóéknál volt tülekedés, meg blázeréknél is. Bezzeg a könyveknél nem kellett sorba állni... no comment.
A blaseres standon érdekes volt látni, hogy a Blasernél ezren, a Sauernél ötszázan, addig a Mausernél (nem elfogultan, de a 3 premizált márka közül a legtradíciókövetőbb) szinte nulla érdeklő volt. A termékpaletta is jóval szegényesebb volt, még a tavalyihoz viszonyítva is.
A gagyi tovabbra is jelen van és sokan tényleg csak be.szni mennek ki.
 Emelem

 
Rendőrség,kat védelem,tepertő,aromaolajos standok mellett a viszkis standja kellett már csak.... Röhög
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #819 Dátum: 2017. Február 11. - 19:45:31 »


Rendőrség,kat védelem,tepertő,aromaolajos standok mellett a viszkis standja kellett már csak.... Röhög

Én még először voltam  a fehován. Volt pozitív és negatív csalódás is.
  Még soha ennyi pénzt nem fizettem  "vásári" kajáért mint itt.
 Gyerekeknek 1-1  papírtányér hasáb burgonya kb 10cm és hurkával, asszonynak  szintén hasábburgonya  szelet  csirkemell 9800ft!!!
 Egy srác felajánlotta a megmaradt érintetlen uborkáját ( köszönet érte) mondom az asszonynak : -Edd meg mert az vagy kétezer forintos uborak!!   Röhög
 Sajnos kés tényleg több volt mint lőfegyver, Illetve sok helyen tényleg hiányos volt a választék vadászpuskából.
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #820 Dátum: 2017. Február 11. - 19:52:02 »

A vaddisznózsíros kenyér, libatöpörtő arany áron még mindig vicc... És kerüljön a nem vadász emberek asztalára is a vadhús.  Fejvakarás
Egyébként nem tudom mit várunk el. Ez egy kiállítás és vásár lenne.
A ruhaválaszték az átlagnak vagy arany ár, vagy egy-két bóvli, köztes nem nagyon (nem csak a FeHoVa-n).
Ami látszott: beszélgetés és a kevés pénz gyors elköltése drága sörre.  Piál
Ismerősökkel, barátokkal találkozás, éjellátó, hőkamera áradat, sípolgatás három sarokban.  Kacsint
A várt színvonal megvolt. Jövőre a 25. talán jobb lesz.  Taps 

(sok zárójelben, tisztelet a kivételnek! nem volt annyi szemrevaló nő, mint az előzőeken, bár ez a már tényleg csak a saját szakmai vélemény)  Stoel

 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #821 Dátum: 2017. Február 11. - 20:50:22 »

A vaddisznózsíros kenyér, libatöpörtő arany áron még mindig vicc... És kerüljön a nem vadász emberek asztalára is a vadhús.  Fejvakarás
Egyébként nem tudom mit várunk el. Ez egy kiállítás és vásár lenne.
A ruhaválaszték az átlagnak vagy arany ár, vagy egy-két bóvli, köztes nem nagyon (nem csak a FeHoVa-n).
Ami látszott: beszélgetés és a kevés pénz gyors elköltése drága sörre.  Piál
Ismerősökkel, barátokkal találkozás, éjellátó, hőkamera áradat, sípolgatás három sarokban.  Kacsint
A várt színvonal megvolt. Jövőre a 25. talán jobb lesz.  Taps 

(sok zárójelben, tisztelet a kivételnek! nem volt annyi szemrevaló nő, mint az előzőeken, bár ez a már tényleg csak a saját szakmai vélemény)  Stoel

 Emelem
Jobb lesz,mert kevesebb lesz az elvárásunk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #822 Dátum: 2017. Február 11. - 21:17:13 »

Szombaton kb. fél 12-től du. fél ötig voltam, pont elég is volt.
Tavaly nem voltam, idén kellemes csalódás volt. Na, nem az árak és a választék, az olyan-amilyen, ha valaki választékra vágyik, menjen az IWA-ra Nürnbergbe, vagy Texasba…….
A Fehova, sárga is, savanyú is de a mienk…. bő fél napos program, és még marad idő másra is.
Volt viszont levegő, nem taposták agyon egymást a ződ ruhás úri népek szombaton(!!)  nekem ez nagyon kellemes meglepetés volt!!
Csajok terén nem értek egyet, volt egy pár brutálisan jól kinéző női hölgy, a kevés No.1 jobb, mint a több No. 1,5 vagy 2…. egyébként is nem mindegy, hogy kiket NEM répázunk meg?? Mindenki dolgozzon a hozott, vagy otthoni anyaggal, ha már egyszer megnyerte……
A puskák terén – fájdalom - egyet kell értenem pl. Lacikával, aki már évek óta siratja a vadász puskákat. Sajnos szerintem is igaza van, vagy mi vagyunk a szánalmas múlt, visszasírjuk a visszasírhatatlant és nem értjük a jövőt…..
A Steyr standon elbőgtem volna magam legszívesebben…….. végképp kiszerettem a típusból, pedig a Sauer mellett ez VOLT a gyengém vadászpuskában.
A mostani vadász puskák közül esetleg a Mauser M 03….. itt kb. ki is fújt. Persze, lehet, hogy nem láttam mindent..... Angyal
Próbáltam kellő empátiával közeledni a Blaser R8-hoz, minden jót elhiszek róla, de valamiért inkább neeeeem…. ha az ára 10, max 20%-ért hozzám vágnának egyet, akkor persze. Erre mostanában sok esélyt azonban nem látok.
Távcsövek terén – most fegyvertávcső ügyben voltam érdekelt – a legjózanabb döntés szerintem a S&B. Lassan vicc kategória a milliót alulról egy olcsó fagyi árával közelítő Swaro és Zeiss, pláne azok tükrében, hogy miket hallok garanciális ügyben. Persze a S&B 650-ezres ára is finom csuklásra késztetett, de azért mégiscsak halkabb qrvaanyázás kíséretében, mint a többi csőnél. A Leupold…… számomra továbbiakban is érthetetlen, hogy egyesek egy kalap alá veszik egyes európai prémiumokkal, akár ezt a 6-ost is, azonban pl. a VXR egy vicc………de hát nem nézünk egyforma szemmel ki a fejünkből, nekem kéne, de csak 140-es dodóval számolva, ismerős által behozva, egy-két típusa..... Más világ, más vadászati körülmények alkották meg…. arra kiváló!
A kajára nem vesztegetnék ennél  a mondatnál többet… finoman illatoztak. Nem ettem kint.
Találkoztam viszont egy pár fórumos és nem fórumos vadász baráttal, ez jó volt!!
Nem bántam meg, hogy kimentem, egyszer egy évben pont belefér, kell egy ilyen is!
 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #823 Dátum: 2017. Február 11. - 21:49:41 »

 Emelem
 Egy munkahelyi elfoglaltság miatt mostanában csak hétvégenként járok haza.
Ezért a két napba már ez a program "nem fért bele".
Sajnálom, mert jó lett volna találkozni fórumtársakkal, barátokkal, ismerősökkel,
meg "könyvészkedni" egy kicsit.
A többi része a kiállításnak meg a "szokott módon" nem nagyon tud/tudott lázba hozni.
 Az idén számomra így alakult, de a fórumtársakkal remélem a találkozón sikerül
a kimaradt alkalomból valamit bepótolni!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #824 Dátum: 2017. Február 12. - 01:32:48 »

Szombaton kb. fél 12-től du. fél ötig voltam, pont elég is volt.
Tavaly nem voltam, idén kellemes csalódás volt. Na, nem az árak és a választék, az olyan-amilyen, ha valaki választékra vágyik, menjen az IWA-ra Nürnbergbe, vagy Texasba…….
A Fehova, sárga is, savanyú is de a mienk…. bő fél napos program, és még marad idő másra is.
Volt viszont levegő, nem taposták agyon egymást a ződ ruhás úri népek szombaton(!!)  nekem ez nagyon kellemes meglepetés volt!!
Csajok terén nem értek egyet, volt egy pár brutálisan jól kinéző női hölgy, a kevés No.1 jobb, mint a több No. 1,5 vagy 2…. egyébként is nem mindegy, hogy kiket NEM répázunk meg?? Mindenki dolgozzon a hozott, vagy otthoni anyaggal, ha már egyszer megnyerte……
A puskák terén – fájdalom - egyet kell értenem pl. Lacikával, aki már évek óta siratja a vadász puskákat. Sajnos szerintem is igaza van, vagy mi vagyunk a szánalmas múlt, visszasírjuk a visszasírhatatlant és nem értjük a jövőt…..
A Steyr standon elbőgtem volna magam legszívesebben…….. végképp kiszerettem a típusból, pedig a Sauer mellett ez VOLT a gyengém vadászpuskában.
A mostani vadász puskák közül esetleg a Mauser M 03….. itt kb. ki is fújt. Persze, lehet, hogy nem láttam mindent..... Angyal
Próbáltam kellő empátiával közeledni a Blaser R8-hoz, minden jót elhiszek róla, de valamiért inkább neeeeem…. ha az ára 10, max 20%-ért hozzám vágnának egyet, akkor persze. Erre mostanában sok esélyt azonban nem látok.
Távcsövek terén – most fegyvertávcső ügyben voltam érdekelt – a legjózanabb döntés szerintem a S&B. Lassan vicc kategória a milliót alulról egy olcsó fagyi árával közelítő Swaro és Zeiss, pláne azok tükrében, hogy miket hallok garanciális ügyben. Persze a S&B 650-ezres ára is finom csuklásra késztetett, de azért mégiscsak halkabb qrvaanyázás kíséretében, mint a többi csőnél. A Leupold…… számomra továbbiakban is érthetetlen, hogy egyesek egy kalap alá veszik egyes európai prémiumokkal, akár ezt a 6-ost is, azonban pl. a VXR egy vicc………de hát nem nézünk egyforma szemmel ki a fejünkből, nekem kéne, de csak 140-es dodóval számolva, ismerős által behozva, egy-két típusa..... Más világ, más vadászati körülmények alkották meg…. arra kiváló!
A kajára nem vesztegetnék ennél  a mondatnál többet… finoman illatoztak. Nem ettem kint.
Találkoztam viszont egy pár fórumos és nem fórumos vadász baráttal, ez jó volt!!
Nem bántam meg, hogy kimentem, egyszer egy évben pont belefér, kell egy ilyen is!
 Emelem
Szerintem a S&B is csinálhatna már valamit, mert 650 ezret én biztos nem adnék ki egy olyan távcsőért, aminek a szálkeresztje még mindig az első képsíkban van. És itt nem arra gondolok, hogy vastag a kereszt legnagyobb nagyításon, hanem hogy a legkisebben alig látni. Lehet itt 8x, 10x nagyítástartományban céltávcsövet gyártani, ha még annyit sem képesek fejleszteni a csöveiken, hogy ne nőjön az a k@rva szálkereszt. Érdekes mód már minden gyártó meg tudja oldani.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: