Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 64   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FeHoVa  (Megtekintve 207669 alkalommal)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #540 Dátum: 2014. Február 24. - 09:05:03 »

Csak a pontosság végett:

A monzára is vonatkozik a zsiráfos hasonlat.
Nem tartom jó megoldásnak a tárral együtt kivehető elsütőszerkezetet. Nem tudom miért, nem szimpatikus.
Eleve nem szimpatikusak a blázer fegyverek.
Véleményem szerint a vadászfegyver (legalább 90%-ban) vasból és fából van.

Viszont: Elvitathatatlanul kib.szottjó fogása van a monzának, és vállba véve azonnal, igazítás nélkül, elsőre együtt van a célgömb a nézőkével és a céllal.

Bár - ahogy Bohus mondta - "1000 koronáért remegjen is!"  Stoel remélem, jól idéztem  Stoel
 Vigyorog

Szia!

Amit leírtál az sokban egybevág az én vélekedésemmel a fegyverekről. Bár a Monza fogását a márt leírt okok miatt én nem tapasztaltam meg, nem vettem kézbe. Sauer 202-es volt a kezemben hasonló tus kialakítással, az tény hogy nagyon stabil és jó fogást biztosít egy "lyukas" tus. De akkor miért zsiráf a Krieghoff?
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #541 Dátum: 2014. Február 24. - 09:44:51 »

De akkor miért zsiráf a Krieghoff?

Mert ha Krieghoff, akkor duplagolyós.
És duplagolyóst nem vennék (jelenlegi véleményem szerint). Nem csak azért mert méregdrága (legfőképp persze azért nem), de jelenlegi lehetőségeimhez képest nem tudnám kihasználni.
Disznóhajtásra menve is inkább nyúlnék egy ismétlőhöz.
Azért meg, hogy csak a szekrényben álljon...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #542 Dátum: 2014. Február 24. - 10:37:58 »

Mert ha Krieghoff, akkor duplagolyós.

Azért gavallérban is ott van.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #543 Dátum: 2014. Február 24. - 12:10:18 »

Mert ha Krieghoff, akkor duplagolyós.
És duplagolyóst nem vennék (jelenlegi véleményem szerint). Nem csak azért mert méregdrága (legfőképp persze azért nem), de jelenlegi lehetőségeimhez képest nem tudnám kihasználni.
Disznóhajtásra menve is inkább nyúlnék egy ismétlőhöz.
Azért meg, hogy csak a szekrényben álljon...
Így már értem.
Ez, is mint sok más ízlés dolga. Persze más dolog a "kihasználás" kérdése. Az anyagi lehetőségeket nem említve, ha már a sörétes mellé nem kettő golyós fegyver van a szekrényben, hanem három vagy több akkor az egy fegyverre eső vadásznapok száma gyorsan fogy. Így sokan kihasználatlannak érzik a fegyvert, fegyvereiket. Sok ember végig vadássza az életét illetve jó esetben a fél világot egyetlen puskával, de van, akinek örömet okoz, hogy az ízlése szint éppen odaillő fegyverrel, kaliberrel vadászik egy adott szituációban. Van, aki az elő van aki a második gondolat szerint választja fegyverét, fegyvereit. A legtöbb fegyverben lehet szépséget találnia egy vadász embernek, engem személy szerint mindig megfog egy billenő csövű golyós fegyver már már arisztokratikus eleganciája. A legtöbbet talán ismétlő fegyverrel vadászom, mégis vannak, napok, alkalmak, amikor gavallérral vagy duplagolyóssal. Vessem rám követ, aki akar…..
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #544 Dátum: 2014. Február 24. - 12:16:59 »

Így már értem.
Ez, is mint sok más ízlés dolga. Persze más dolog a "kihasználás" kérdése. Az anyagi lehetőségeket nem említve, ha már a sörétes mellé nem kettő golyós fegyver van a szekrényben, hanem három vagy több akkor az egy fegyverre eső vadásznapok száma gyorsan fogy. Így sokan kihasználatlannak érzik a fegyvert, fegyvereiket. Sok ember végig vadássza az életét illetve jó esetben a fél világot egyetlen puskával, de van, akinek örömet okoz, hogy az ízlése szint éppen odaillő fegyverrel, kaliberrel vadászik egy adott szituációban. Van, aki az elő van aki a második gondolat szerint választja fegyverét, fegyvereit. A legtöbb fegyverben lehet szépséget találnia egy vadász embernek, engem személy szerint mindig megfog egy billenő csövű golyós fegyver már már arisztokratikus eleganciája. A legtöbbet talán ismétlő fegyverrel vadászom, mégis vannak, napok, alkalmak, amikor gavallérral vagy duplagolyóssal. Vessem rám követ, aki akar…..

Nálam pl. a három sörétes mellett van egy golyós.

Mert azzal már összeszoktam (nem volt nehéz...  Vigyorog), mert az - úgy gondolom - mindenre jó.

Volt egy kiskaliberű golyósom. Nemrég adtam el.

Úgy gondoltam én is, hogy milyen jó lesz, mert majd ha őzezni megyek, finomabb célzás, messzi lövések, stb.-stb.
Aztán mikor emiatt szalasztottam el - valószínűleg - életem dámbikáját, akkor sokminden átértékelődött.

Aztán utána szinte sosem nyúltam a kisebbikhez induláskor.
Aztán úgy gondoltam, hogy inkább vadásszon mással.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #545 Dátum: 2014. Február 24. - 12:32:50 »

Nálam pl. a három sörétes mellett van egy golyós.

Mert azzal már összeszoktam (nem volt nehéz...  Vigyorog), mert az - úgy gondolom - mindenre jó.

Volt egy kiskaliberű golyósom. Nemrég adtam el.

Úgy gondoltam én is, hogy milyen jó lesz, mert majd ha őzezni megyek, finomabb célzás, messzi lövések, stb.-stb.
Aztán mikor emiatt szalasztottam el - valószínűleg - életem dámbikáját, akkor sokminden átértékelődött.

Aztán utána szinte sosem nyúltam a kisebbikhez induláskor.
Aztán úgy gondoltam, hogy inkább vadásszon mással.

Kis hazánkban elég ritka, hogy valakinek több sörétes fegyvere legyen mint golyósa. Pedig, szép, hasznos és érdekes dolog van a sörétlövésben és a sörétes fegyverekben... de ezt inkább nem részletezem a kövezés elkerülése miatt.
Fegyverekről beszélgettünk nem feltétlenül kaliberekről. A kaliber választás túlmutat ennek a topiknak a keretein. Kinek a pak kinek a lánya.
Nincs semmi baj az egy golyós puskával, rengeteg előnye van, sőt majdnem csak előnye van.
Köszönöm a válaszaid.

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2014. Február 25. - 09:09:53 »



Úgy gondoltam én is, hogy milyen jó lesz, mert majd ha őzezni megyek, finomabb célzás, messzi lövések, stb.-stb.
Aztán mikor emiatt szalasztottam el - valószínűleg - életem dámbikáját, akkor sokminden átértékelődött.

Aztán utána szinte sosem nyúltam a kisebbikhez induláskor.
Aztán úgy gondoltam, hogy inkább vadásszon mással.

Na ezért van nekem a 9,3-as mellett a 30-06 ! De az is minek ?  Fejvakarás

Ezek a lyukas tusok roppant praktikusak sport és céllövészetre de az mellett hogy nem igazán vadásziasak bizonyos helyzetekben hátrányosak . Ezekhez neki kell készülni és jobban "irányba kell lenni" mint a hagyományos tus esetében.        Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #547 Dátum: 2014. Február 25. - 09:15:01 »

Ezek a lyukas tusok roppant praktikusak sport és céllövészetre de az mellett hogy nem igazán vadásziasak bizonyos helyzetekben hátrányosak . Ezekhez neki kell készülni és jobban "irányba kell lenni" mint a hagyományos tus esetében.        Emelem

Szeptemberben bikavadászatkor a egyik vendégnek ilyen "lukas tus" volt a puskáján, a lesen próbálgattam, kényelmesnek, "precíznek" éreztem, más helyzetben nem tudtam "tesztelni".  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #548 Dátum: 2014. Február 25. - 12:04:17 »

Szeptemberben bikavadászatkor a egyik vendégnek ilyen "lukas tus" volt a puskáján, a lesen próbálgattam, kényelmesnek, "precíznek" éreztem, más helyzetben nem tudtam "tesztelni".  Emelem

Pont az olyan helyeken ahol neki tudsz veselkedni és van idő helyezkedni (mesterlövészek) nagyon jó . Szigorúan csak szerintem ezek nem éppen szépek inkább hadifegyver dizájnok és ha gyorsan kell vállbavenni már nem is előnyösek sőt ...........          Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #549 Dátum: 2014. Február 25. - 12:36:01 »

Nem annyira FeHoVa, de talán itt van jó helyen Stoel
Dortmundban nem fotóztam, de a múlt héten, Salzburgban tartott Die Hohe Jagd und Fischerei kiállításon kattintgattam kicsit a telefonommal.
A minőségért ezer szorry, de abban a műfényben még az is szép a Nokiától, hogy ennyire futotta tőle Vigyorog....











































































Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #550 Dátum: 2014. Február 25. - 12:41:39 »

A szomszéd standon állította ki Prihoda Judit a képeit.
Második napra igen unta már magát, feldobott egy papírt az állványra és maszatolt kicsit rajta Vigyorog





Másnap az lejétől próbáltam követni egy bak "születését". Már amennyire a kedves érdeklődő sógorok hagyták Ördög











Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #551 Dátum: 2014. Február 25. - 16:29:08 »

A művész az művész... Emelem Ám ha ezekkel a lánctalpas micsodákkal megjelennék itt a területen,a határőrök lűnének mint az ítélet mert azt hinnék bejöttek az oroszok...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #552 Dátum: 2014. Február 25. - 19:33:52 »

Köszönjük Csabi!  Igen Igen Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #553 Dátum: 2014. Február 25. - 22:03:29 »

A művész az művész... Emelem Ám ha ezekkel a lánctalpas micsodákkal megjelennék itt a területen,a határőrök lűnének mint az ítélet mert azt hinnék bejöttek az oroszok...
Csempész ,Bátya csempész az orosz hadsereget is ők fizetik... a művész  Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #554 Dátum: 2014. Február 25. - 22:06:21 »

Csempész ,Bátya csempész az orosz hadsereget is ők fizetik... a művész  Emelem
Elnézést CSABA neked is köszönettel ..... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 64   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: