Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 64   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FeHoVa  (Megtekintve 207896 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Március 21. - 20:53:15 »

Szia Viktor te tegnap azt igérted hogy ma is kilátogatsz.Kicsit sok volt tegnap? Piál Nyihi
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Március 21. - 21:06:02 »

Szia Viktor te tegnap azt igérted hogy ma is kilátogatsz.Kicsit sok volt tegnap? Piál Nyihi

Szia Jóska!

Nem a tegnap volt a sok, hanem a ma reggel... addig poharazgattam... Fejbever  Piál
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Március 21. - 21:23:53 »

Én ma ott álltam a standotok mellett, és voltam olyan jó marha, hogy nem mertem odamenni, amikor a többiek ott voltak...  Tasli Stoel KAP
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Március 21. - 21:43:04 »

Néhány kép:

Afrika...


Hazánk büszkeségei




A szálkai agancs


Egy szép agyarpár


Impozáns őzagancs


A csíkosfejű rablólovag


Ragadozóvadászok álma...


A már tavaly is kiállított csodálatos vadkan-trófea



Örülök, hogy ismét összefutottam a Fórumtársakkal, Barátokkal  Taps Emelem Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Március 21. - 22:42:12 »

Üdv Mindenkinek!

Voltam ma én és is a FEHOVA-n. Nem tudom ki, hogy van vele, de számomra csalódás volt.
Szerintem az előző évekhez képest sokkal gyengébb volt a szinvonal.
Talán majd jövőre.

Üdv Fabrigo.
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Március 22. - 07:24:10 »

Én ma ott álltam a standotok mellett, és voltam olyan jó marha, hogy nem mertem odamenni, amikor a többiek ott voltak...  Tasli Stoel KAP

Tomek ezt ugye nem mondod komolyan hogy ott voltál pár méterre s csak néztél mint a moziban? Fejvakarás
Olyan félelmetesek voltunk,pedig hidd el nem bántottunk volna Okos
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Március 22. - 10:02:50 »

Szerintem a tavalyi volt gyenge muzsika. Ez azért jobb volt, csak az a sok ember ne lett volna.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Március 22. - 10:24:21 »

Tomek ezt ugye nem mondod komolyan hogy ott voltál pár méterre s csak néztél mint a moziban? Fejvakarás
Olyan félelmetesek voltunk,pedig hidd el nem bántottunk volna Okos
Pedig mondom... nem vagyok én normális.  Vállat von Tasli
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Március 22. - 12:55:53 »

Tomek

Csak nem mi voltunk olyan félelmetesek?  Wave

Bezzeg a dió pálinka ! Na az olyan félelmetes volt, hogy gyorsan ki kellett végezni  Lövök nehogy mást is a romlásba vigyen Piál Bion Bion Bion

Köszönjük Burhinuséknak a szíves vendéglátást és azt, hogy utolsó kóla ízű üdítőjüket is megosztották velünk. Igen Igen Igen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Stuszivadasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



WWW
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Március 22. - 15:36:29 »

Szervusztok!
Nagy öröm volt pénteken találkozni több fórumozóval, Viktor, köszönöm a biztatást, beregisztráltam!
(Egy kicsit még ismerkednem kell a fórum működésével, de remélem idővel belejövök...)
Mindenkinek szép napot
Vadászüdvözlettel:
Herodek Miklós
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Március 22. - 16:05:38 »

Nahát, de jó, hogy itt vagy!!

 Emelem Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Március 22. - 16:35:25 »

Nekem ez a vadkan trófea tetszett legjobban. És a valós méreteket, hihetetlen vastagságot csak testközelben látva lehet elhűlve érzékelni. Ez képről nem annyira jön le. Emellett Schneider János trófea alátéte sem mindennapi gyöngyszem. érdemes volt megnézni. Ezért a kanért az összes többi trófeát odaadtam volna!  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Március 22. - 16:39:34 »

Csiszár József festményeivel úgy éreztem "űberelte" a többiek munkáját. Nálam az Ő munkái az abszolút befutók, a mai magyar vadászfestészetben.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Március 22. - 17:08:17 »

Szevasztok!

Tegnap én is ott voltam a FeHoVan.  Több busszal mentünk meglehetősen vegyes összetételű társasággal. Ötletesen volt megoldva az, hogy a buszok parkolását mindjárt úgy irányították, hogy azokhoz a kapukhoz parkoljanak a legközelebb, amely kapuk a csoportosan érkező látogatók fogadására voltak kijelölve. A III. kaputól érkezve a látogató mindjárt a trófeakiállítás közepébe találta magát. Nem tudom ki fejébe született meg a 30 trófea és a témába tatozó 30 nagyon szép festmény együttes kiállítása – de én ezúton is gratulálok az ötletért. Csak ezért érdemes volt Budapestre utazni és a trófeák valamint a képzőművészeti alkotások csodálatos és együttes látványa már előre biztosította a nap sikerét. Több Szlovákiából érkezett  vadászati szaklap szerkesztősége és a Szlovák Közszolgálati TV  vadászati adásának a HALALI-nak a stábja kik a társaságomban és a tolmácsi segítségemmel vettek részt a FeHoVan nem bírtak betelni a látvánnyal. Csupán a trófeák és a hozzájuk tartozó festmények bemutatásával adott volt számukra a fő téma az idei FeHoVa bemutatására. Az is jó ötlet volt, hogy a trófeáknál ott voltak az legilletékesebb „szakemberek” - Kun Edit több festmény alkotója és Bányai Jóska barátom a Mezőgazdasági Múzeum vadászati részlegének a vezetője kik sok-sok érdekeset tudtak mondani társaságomban lévő sajtószakemberek érdeklődéseire. Így tudtuk meg, hogy a 30 trófeából 21 db a FeHoVan kívül továbbra is látható lesz a MO különböző múzeumaiban. Editke pedig a megjelenésével kapcsolatos, mindenkit megfogó vizuális élményen kívül egy átfogó tájékoztatóban részesítette a vendégeimet a képzőművészeti alkotások születéseit illetően. Ezekről és a FeHoVa – ról egy szépen kidolgozott riport már meg is jelent a Szlovák közszolgálati tévében.   
Tovább lépve a G pavilonba a FeHoVa már jobban hasonlított az éveken át megszokott kavalkádhoz ahol nagyobb részt már csak a kommersz irányelvek érvényesültek. Sajnos elég nehéz volt eligazodni. Számomra és a szlovák társaim fejében nehéz megérteni, hogy miért nincsen semmilyen rendszer a kiállítási standok elrendezésében. Az erdészetnél pl. van rendszer mely az ott történő látogatást nagyban le is egyszerűsíti. Az egyes erdőgazdaságok szépen megférnek egymás mellett anélkül, hogy komoly konkurenciát jelentenének egymásnak – pedig mindegyikük kínál olyasmit amit a partner erdészet és az áraik se valami egységesek …. Mégse veszik egymástól rossz néven ha 3-4 méterrel odább az ember ugyanarra kérdezett rá amire az előző standon már precíz választ kapott más erdészeti vállalt szakembereitől. A vadászati sajtó standjaiban felesleges bármi elosztási rendszert keresni mert nincsen. Kínosan ügyeltek arra, hogy lehetőleg a legmesszebb legyenek egymástól csak azt nem tudom, hogy miért. Kivételt képezett a NIMRÓD és a MAGASLES standja, ami szinte egymással szemben voltak, de szerintem cseppet se zavarták egymást. Mivel kötelességemnek éreztem, hogy vendégeimmel mindegyik „sajtóstandot”  felkeressem, nem kis időm ment rá a keresgélésükre. Sikerült több MO vadászati vezetővel találkoznom (Pintér, Pechtol, Török és Feiszt Otto), és bokros teendőik ellenére is mindegyikkel sokat tudtam beszélgetni és riportokat is adtak úgy a szlovák vadászati szaklapoknak, mint az STV  HALALI  adásának.
Ami nem sikerült, az találkozni a Fórumosokkal. Egyéb támpont híján állandóan a 7 tacskós  Manipulust figyeltem, de a legtöbb kutyával járó látogató „csak” egy  4 spániellel sétáló szemrevaló hölgy volt, akit nem mertem megszólítani, hogy nem-e fórumos látogató. (mert velem volt a feleségem…).
Ami a FeHoVa –n való ellátást illeti meg vagyunk vele elégedve! Az étel jó volt és meleg a sör és a Jegermaister hideg és mindez elérhető áron és a rá várakozó tömegben még délben is gond nélkül kisorakozható volt.
A nap szépséghibája az esti vacsoránál történt, ami már nem kapcsolatos a FeHoVa-val, de okolásra leírom. Ajánlásra telefonon rendeltünk vacsorát a Tatai Kristály szálló éttermében. Sok-sok adag halászlé és egyéb finomságok voltak a rendelésben és természetesen sok ital. Pénzgondjainkat megkönnyítve a telefonos rendelésnél leszögeztük, hogy  €-ban fizethetünk-e? „Természetesen igen” - válasz után lezárva a rendelést este megálltunk vacsorára. Az apperitívként rendelt körtepálinka erősen vizezett volt a sör zavaros, a halászlé (állítólag harcsából készült) inkább hasonlított anyósom tojásos levesére, mint halászlére és híg volt és ízetlen. A kenyér madárlátta kemény az utána rendelt pótvacsora se ért semmivel se többet. A fizetésnél az erősen megnyomott ceruza után az EURO-t 250 f/€ árfolyamon számolták fel mondván náluk ezt így szokás. Nálunk pedig ezután az lesz a  szokás, hogy nemcsak a tatai Kristály szállót hanem Tatát is nagy ívben el fogjuk kerülni  és ugyanezt fogom ajánlani minden ismerősünknek, aki nem akarja magát vacsora néven kiraboltatni.
Remélem jövőre is ott lehetek a  FeHoVa-n és nagyobb szerencsém lesz valakivel közületek is találkozni és meginni pár pofa Jagermaistert.

Addig is üdv.
Taki

Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Március 22. - 17:10:41 »

Szervusztok!
Nagy öröm volt pénteken találkozni több fórumozóval, Viktor, köszönöm a biztatást, beregisztráltam!
(Egy kicsit még ismerkednem kell a fórum működésével, de remélem idővel belejövök...)
Mindenkinek szép napot
Vadászüdvözlettel:
Herodek Miklós

Üdv Stüszi! Emelem
Szerintem hamar belejössz... Igen Wave
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 64   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: