Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bőrönd vagy koffercsapda, a nyestfélék elsőszámú ellensége  (Megtekintve 85142 alkalommal)
solymasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #30 Dátum: 2010. Február 04. - 12:05:35 »

Sziasztok!
Én héja csapda fotókra lennék kiváncsi. Tud valaki segiteni?

Bemutatkozónak nem rossz! Ördög Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 04. - 21:07:12 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #31 Dátum: 2010. Február 04. - 12:30:34 »

sziasztok!én héja csapda fotokra lennék kiváncsi tud valaki segiteni?

Nem.
Minden ragadozó madár védett ma Magyarországon. Csapdázni sem szabad.

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
solymasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #32 Dátum: 2010. Február 05. - 20:32:26 »

Hello Horrido!a cspdárola a képek azért kelletek volna mert nekem volt egy madaram ami elszököt lemerult az adoja jelentések szerint látták olálkodni egy tanya körül ha valami paraszt leütné az nekem elég rossz lenne szeretném visszakapni ha elveszne egy kutyád te is tudnád milyen érzés
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #33 Dátum: 2010. Február 06. - 11:09:36 »

Hello Horrido!a cspdárola a képek azért kelletek volna mert nekem volt egy madaram ami elszököt lemerult az adoja jelentések szerint látták olálkodni egy tanya körül ha valami paraszt leütné az nekem elég rossz lenne szeretném visszakapni ha elveszne egy kutyád te is tudnád milyen érzés
Solymász!
Ha Neked saját madarad volt,adóval felszerelve,akkor biztos sok solymász ismerősöd van.
Tőlük érdeklődj,mert nekik nagyon nagy tapasztalatuk van a madár befogásban.
Ők a profik ebben.Ha küldesz privátot akkor tudok adni telefonszámot aki tud segiteni.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #34 Dátum: 2010. Február 06. - 19:26:08 »

Solymász!
Menj ki a területre ahol jár a héja és figyelj. Ha látod a madarat akkor jó messze tőlea kár 7-800m tegyél ki egy lehetőleg tarka galambot csalinak úgy,hogy leversz egy pányvát ,200-as szöget a földbe és rákötöd a lábánál fogva RÖVID zsinóron. Ha hosszú akkor kimegy a lába és nem ugrál csak ül mint a gomba. A galamb fölé kis hálót állítassz akkorát mint a régi kétszemélyes sátrak voltak 1.5m×2.5m kb. és a két nyitott vége felől tegyél gallyakat nehogy ott vágjon rá. A hálót cérnával kössed fent,hogy el tudjon szakadni amikor rávág és ott összegabalyodik . 
Ha ezzel megvagy akkor menj el és térj vissza sötétedés után azonnal vagy figyeld távcsővel messziről. Először elrepül felette aztán kis parabola és vágja is.A többi rajtad múlik mert a madár már tud vadászni de kezessé kell tenni . Kesztyű és lehet kézen hordozni ha kell ha nem és a harmadik nap már biztosan eszik a kézből, később átlép majd egyre hosszabb röpzsinórról mehet a kézrehívás gyakorlása. Kondira ügyelj.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #35 Dátum: 2010. Február 06. - 19:54:33 »

Solymász!
Menj ki a területre ahol jár a héja és figyelj. Ha látod a madarat akkor jó messze tőlea kár 7-800m tegyél ki egy lehetőleg tarka galambot csalinak úgy,hogy leversz egy pányvát ,200-as szöget a földbe és rákötöd a lábánál fogva RÖVID zsinóron. Ha hosszú akkor kimegy a lába és nem ugrál csak ül mint a gomba. A galamb fölé kis hálót állítassz akkorát mint a régi kétszemélyes sátrak voltak 1.5m×2.5m kb. és a két nyitott vége felől tegyél gallyakat nehogy ott vágjon rá. A hálót cérnával kössed fent,hogy el tudjon szakadni amikor rávág és ott összegabalyodik . 
Ha ezzel megvagy akkor menj el és térj vissza sötétedés után azonnal vagy figyeld távcsővel messziről. Először elrepül felette aztán kis parabola és vágja is.A többi rajtad múlik mert a madár már tud vadászni de kezessé kell tenni . Kesztyű és lehet kézen hordozni ha kell ha nem és a harmadik nap már biztosan eszik a kézből, később átlép majd egyre hosszabb röpzsinórról mehet a kézrehívás gyakorlása. Kondira ügyelj.
Aztán,majd valaki bejelenti és jó mélyen bele kell nyúlni a zsebbe egy kis apróért.Ha van fegyvere,azzal meg be lehet sétálni a Rendőrségre. Nyihi
Amit irtál az jó,de ezt minden solymász tudja.Azért irtam azt,hogy "Ha Neked saját madarad volt".
Szerintem soha nem volt ragadozó madara. Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #36 Dátum: 2010. Február 06. - 19:57:22 »


Szerintem soha nem volt ragadozó madara. Wave
Legalább is engedélyezett.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #37 Dátum: 2010. Február 07. - 09:44:29 »

Legalább is engedélyezett.
    Szia ! Ha elszökik az engedéllyel tartott madara akkor így is megfoghatja mert valamikor a nagyfülű világban így csinálták .  Kacsint  De most nem szabad !  Emelem
Üdv.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #38 Dátum: 2010. április 09. - 12:22:07 »

Van egy csapdám,állítólag rókacsapda. Szeretném vele megfogni drága kis nyestemet,ami már az autót kostolgatja. Tasli
Hová,hogyan érdemes kitenni,és mivel kell csalizni. Vállat von
A fenyőfa alá tettem be,tojással,de napok óta érintetlen. Fejvakarás
Nem jó a csali? Vagy fal,esetleg kerítés mellé kell tenni? ???
Arra gondoltam,hogy kiülök,és amikor sétálgat a motorháztetőm,akkor odapörkölök neki sörétessel Vadász,de ugye lakott terület,meg stb. Rííí
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2010. április 09. - 12:25:51 »

Szét kéne nézni, hogy hol tanyázik. Ha a ház mellett vannak közel fák, melyek ágáról a padlásra juthat, akkor arra kell keresgélni, azon a padláson, hátha találsz nyestürüléket és megtalálsz pár kényszerváltóját. Pl. lyuk a tetőn valahol, ahol közlekedik. Oda érdemes tenni csapdát.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #40 Dátum: 2010. április 09. - 12:30:57 »

Szét kéne nézni, hogy hol tanyázik. Ha a ház mellett vannak közel fák, melyek ágáról a padlásra juthat, akkor arra kell keresgélni, azon a padláson, hátha találsz nyestürüléket és megtalálsz pár kényszerváltóját. Pl. lyuk a tetőn valahol, ahol közlekedik. Oda érdemes tenni csapdát.

Köszi!
Tényleg,erre nem is gondoltam! A garázsra ráhajlik egy diófa és tavaly is ott voltak a padlásán.......!

Köszönöm a segítséget! gyozo

/Mire nem jó ez a Fórum!/
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2010. április 09. - 12:31:30 »

Szét kéne nézni, hogy hol tanyázik. Ha a ház mellett vannak közel fák, melyek ágáról a padlásra juthat, akkor arra kell keresgélni, azon a padláson, hátha találsz nyestürüléket és megtalálsz pár kényszerváltóját. Pl. lyuk a tetőn valahol, ahol közlekedik. Oda érdemes tenni csapdát.

Persze erre nyilván csak a kétajtós átjárható ládacsapdák az alkalmasak leginkább botlózsinóros botocskás elsütéssel az én ízlésem szerint.

De a tanyájára simán kitehetsz koffercsapdát is, sokaknál a szilvalekvár is bevált csalinak.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2010. április 09. - 12:33:06 »

Nincs mit! De várgyuk ki a végét, még őkelmének is van beleszólása a dolgokba.  Bion

Nagy kalappal a csapdázáshoz!  Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #43 Dátum: 2010. április 10. - 23:13:36 »

Persze erre nyilván csak a kétajtós átjárható ládacsapdák az alkalmasak leginkább botlózsinóros botocskás elsütéssel az én ízlésem szerint.

De a tanyájára simán kitehetsz koffercsapdát is, sokaknál a szilvalekvár is bevált csalinak.
Bizony nem egyszerű nyestbarátunkat rajtakapni. Tojással jobb szoktatni, nyitott csapdával, majd ha jól hordja őket élesre állítani.
Csalinak az aszalt gyümölcs is gyakran bejön.
Tapasztalatom szerint a legjobb csali az egér!!! Nem tudnak ellenállni! Mármint, ha nem előzi meg a nyestet a selyemtalpú-laposorrú róka.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kolty
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #44 Dátum: 2013. Március 18. - 15:47:08 »

Sziasztok. Remélem valaki jár errefele még. Most szeretném elkészíteni ezt a csapdát, visszaolvasva viszont van pár dolog amit nem különösebben értek.   A képek sajnos már lejártak így azokat nem láthatom.
"De most akkor vagy nem értem, vagy nem látom át rendesen a dolgot, de a lecsapódás után a csalizó-lyukon nem ugorhat ki?" Szóval miért is kell csalizó nyílás? Nyitott állapotban van csalizva vagy nem?
Illetve a méretet nem lenne célszerübb egyenlő oldalakra csinálni? Ha kersztbe áll bele az állat nem hosszába.....
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: