Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezzünk  (Megtekintve 129888 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #390 Dátum: 2017. Július 06. - 20:36:11 »

Peti temetésére csináltatunk fórumos koszorút. Aki esetleg egyénileg is akar, valamennyit tudok csináltatni de időben kellene szólni mert a virágos szerint ebben a hőségben errefelé igencsak esetleges a virágellátás.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #391 Dátum: 2017. Július 07. - 18:31:11 »

Az aratás miatt napok óta nem jártam itt. Csak most láttam...
Tavaly ősszel a közelben nyaraltunk. Amikor megtudta, hogy ismét ott leszünk azt mondta, hogy minden képen menjünk el hozzá. Már másodjára voltunk akkor nála. Fél délutánt átbeszélgettük. Valahogy nagyon egy húron pendültünk. Előző évben amikor meghívtam hozzánk még csak szabadkozott. Most azt mondta, ha meggyógyulok elmegyek.
Hiányzol!  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #392 Dátum: 2017. Július 08. - 15:39:26 »

Tudtam, hogy nagyon beteg, és most a fene tudja miért nézek be ebbe a topikba és azt látom, hogy itt hagyta ezt a világot. Egy közös jó barátunk, Szabó János VVK-tag útján ismerkedhettünk meg, és a a tavalyi FEHOV-án ismeretlen ismerősökként is rögtön megtaláltuk a közös hangot. Amit a szárnyas kártevők gyérítéséről tudok abban keményen benne volt a Peti keze. Istenem mekkorákat röhögtünk a nyúlbőrből mekmesterkedett mű-uhuján.... Tavaly meg még jókat csemegéztünk rajta, hogy a János kollégával milyen bakot lövetett... Nagyon hozzáértő, halk szavú, végletekig korrekt vadászembert ismerhettem meg benne. Azt hiszem egy kicsit megint kevesebbek lettünk. Ha valamelyikőtök tud, tegyen a sírjára egy fenyőgallyat a nevemben, mert már soha nem jöhet el hozzám csavarogni a Kárpátokba.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #393 Dátum: 2017. Július 09. - 21:10:01 »

..... Ha valamelyikőtök tud, tegyen a sírjára egy fenyőgallyat a nevemben, mert már soha nem jöhet el hozzám csavarogni a Kárpátokba.

Megteszem a nevedben! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #394 Dátum: 2017. Július 10. - 16:16:00 »

Megrendüléssel..., fájó szívvel..., nagyon nagy TISZTELETTEL:
Kedves Péter!
Isten Veled, viszontlátásra!


Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #395 Dátum: 2017. Július 10. - 22:56:36 »

Nagyon fognak hiányozni a tanácsaid!

"a szajkó könnyen hajtható, csak valamelyikőtök állja el a fasor túlvégét és biztos a siker... Kacsint "

Küldöm a szajkókat Peti! Figyelj! Szomorú
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #396 Dátum: 2017. Július 11. - 12:25:18 »

Nyugodjék békében!  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #397 Dátum: 2017. Július 11. - 18:56:50 »

http://vadaszlap.hu/2017/07/03/ifj-ugrosdy-peter-1967-2017/

 Rííí Rííí
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 11. - 19:28:13 írta Sakac » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #398 Dátum: 2017. Július 11. - 21:15:32 »

Köszönöm a javítást Sanyi!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #399 Dátum: 2017. Július 12. - 08:48:39 »

 Emelem

Jön valaki olyan Peti temetésére, aki tud kürtölni? Jó lenne...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #400 Dátum: 2017. Július 13. - 20:34:41 »

 Emelem
Sajnos nem tudom elkísérni Pétert "arra az útra"... Rííí
Ezzel a pár sorral szeretnék elköszönni...

Kedves Péter!
   Nagy űrt hagytál magad mögött...
Amikor utoljára beszéltünk, akkor azt ígérted, hogy ha jobban leszel felhívsz.
Vártam a hívásod és bizakodtam, mert az ígéreteidet mindig betartottad.
Aztán jött Édesanyád értesítése, amiből csak az első két szót tudtam elolvasni, mert azután a készülék kijelzőjére folytak a könnyeim.

   Itt a fórumon ismerkedtünk meg valami rókás téma kapcsán, aztán ebből a pár levélből
egy barátság szövődött.
Az évek során már nem csak a vadászatról esett szó ezekben a levelekben és telefonhívásokban,
hanem családról, munkáról, kertészkedésről, meg mindenről, ami mindkettőnket érdekelt.
Kölcsönösen véleményeztük egymás írásait és nem udvariaskodtunk, mert mindketten tudtuk,
hogy a kritika építő jellegű.
Az első, nagy sikerű könyved után belekezdtél egy rókás könyvbe is, aminek elkészült  fejezeteit
igazi élmény volt olvasni!

   Az külön öröm volt számomra, hogy elmentél helyettem arra a dámvadászatra, amit az egyik irodalmi pályázat "különdíjaként" ajánlotta fel egy kedves fórumtársunk.
Nagyon drukkoltam Neked ezen a vadászaton, és amikor megjött az értesítésed, akkor jobban örültem, mintha én lettem volna a szerencsés elejtő!

   Igazi élmény volt veled együtt vadászni, de a közösen töltött időt akkor is többre tartottam az eredményeknél.
 Egy kép égett bele a lelkembe a közös vadászatokról:
Hatalmas búzatarlón sétáltunk a távoli magasles felé, mert azt mondtad, hogy érdemes lesz oda menni.
A talpunk alatt halkan ropogott a tarló és mindkettőnk vállát egy-egy vegyescsövű puska húzta...

   Még most is várom a szokásos napi leveled, de sajnos több már nem fog érkezni...
Ezután már onnan "felülről" nézed az életem történéseit és szinte látom magam előtt azt az igazi "Péteres" szerény mosolyt, ha valmi jó történik velem.
Péter!
Nagyon fogsz hiányozni, Isten veled! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 14. - 04:30:37 írta Sakac » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #401 Dátum: 2017. Július 14. - 22:20:55 »

Ma délután elkísértük utolsó útjára Ugrósdy Péter barátunkat.
Ezúton is szeretném megköszönni a magam és Peti családja nevében is azt, hogy együttérzéseteket kifejeztétek szóval, virággal, személyes jelenléttel. Emelem
Köszönöm Istenes Anti Barátomnak, a búcsúbeszédet Peti sírjánál...én nem lettem volna képes végigmondani.
Az élet nem áll meg és Peti elment ugyan de az emléke örökké köztünk marad...
Üdv a vadásznak!
Boar
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #402 Dátum: 2017. November 01. - 01:41:11 »

Álljunk meg pár percre a mindennapi rohanásban és jussanak eszünkbe azok a barátaink, akik már nem lehetnek köztünk... Emelem


Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #403 Dátum: 2017. November 01. - 09:02:52 »

 Emelem
 A múlt héten szombaton-hosszas szervezés után- sikerült leróni kegyeletünket Ugrósdy Péter barátunk sírjánál.
Mivel a temetésen nem tudtam részt venni ez az érzés azóta is nyomta a lelkemet.
Azon a délutánon talán sikerült valamit könnyíteni rajta...
 Visszafelé a 67-es út mellett megálltunk és visszanéztünk a dimbes-dombos tájra.
Mindhárman arra  gondoltunk, hogy élt itt "Somogyországban" egy nagyon kedves barátunk, akinek az emléke
végig fogja kísérni az életünket!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #404 Dátum: 2017. November 01. - 17:24:50 »

Emelem
 A múlt héten szombaton-hosszas szervezés után- sikerült leróni kegyeletünket Ugrósdy Péter barátunk sírjánál.
Mivel a temetésen nem tudtam részt venni ez az érzés azóta is nyomta a lelkemet.
Azon a délutánon talán sikerült valamit könnyíteni rajta...
 Visszafelé a 67-es út mellett megálltunk és visszanéztünk a dimbes-dombos tájra.
Mindhárman arra  gondoltunk, hogy élt itt "Somogyországban" egy nagyon kedves barátunk, akinek az emléke
végig fogja kísérni az életünket!
 Emelem

Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: