Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 48   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezzünk  (Megtekintve 130222 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #315 Dátum: 2017. Március 01. - 17:20:46 »

http://vadaszapro.net/reszletek/272474/koszonet

Ajánlom végignézni, hallgatni a mellékelt videót is...  Emelem
Igen
Sajnos most a patkányokra még rábíztak pár szépen megbecsült házat,házrészt...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #316 Dátum: 2017. Március 01. - 18:06:35 »

http://vadaszapro.net/reszletek/272474/koszonet

Ajánlom végignézni, hallgatni a mellékelt videót is...  Emelem

Ismerem ezt a Wass Albert idézetet, és mindig is megfogott. Most, ehhez a szinte mindnyájunkat érintő dologhoz csatolva, sokkal mélyebb gondolatokat ébreszt bennem.

Az elmúlt napokban sajnos sok olyan Barátommal, (fórumtárssal is) beszéltem, akik 40-50 éves, egy területen eltöltött, vadászélet után az árok szélére sodródtak. Megrázó volt néhányuk el-elcsukló hangja! Szomorú  Igen, tudom, hogy az élet folyton változik, és már ez a harmadik eset amikor Barátok, Vadásztársak egymásnak estek az önös érdekek miatt., és lehet itt mutogatni, hogy ki kezdte, de ez akkor is gusztustalan. Hogy miről is jutott eszembe, hogy "Azért mert a sz@rt feltesszük a polcra, még nem lesz belőle lekvár" igazából nem is tudom.  Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #317 Dátum: 2017. Március 01. - 18:36:45 »



Az elmúlt napokban sajnos sok olyan Barátommal, (fórumtárssal is) beszéltem, akik 40-50 éves, egy területen eltöltött, vadászélet után az árok szélére sodródtak.


Ebből a sorból -sajnos- én sem maradtam ki... Rííí
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #318 Dátum: 2017. Március 02. - 04:25:39 »

Ebből a sorból -sajnos- én sem maradtam ki... Rííí
Sír a lelkem!  Rííí Sajnos én is gyarapítom a területüket el vesztettek sorát!
Naplózva

hunter55
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #319 Dátum: 2017. Március 02. - 11:37:54 »

Nem lepődnék meg ha a közeljövőben jelentősen szigorodna az orvvadászat bűntetőjogi megítélése,valamint a megelőző intézkedések. Csak védi az ember sajátját.  No meg eztán akik terület nélküliek alighanem számíthatnak arra is,hogy havonta lesz fegyverellenőrzés. Darabonként fogja a rendőr számolni a lőszert és válaszolhatunk,hogy miért kevesebb hárommal, mint a múlt hónapban volt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #320 Dátum: 2017. Március 02. - 12:05:14 »

terület nélküliek alighanem számíthatnak arra is,hogy havonta lesz fegyverellenőrzés. Darabonként fogja a rendőr számolni a lőszert és válaszolhatunk,hogy miért kevesebb hárommal, mint a múlt hónapban volt.

Ugyan már!...
Azért ennyire ne ragadjunk bele az önsajnálatba!  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #321 Dátum: 2017. Március 02. - 12:14:58 »

Nem lepődnék meg ha a közeljövőben jelentősen szigorodna az orvvadászat bűntetőjogi megítélése,valamint a megelőző intézkedések. Csak védi az ember sajátját.  No meg eztán akik terület nélküliek alighanem számíthatnak arra is,hogy havonta lesz fegyverellenőrzés. Darabonként fogja a rendőr számolni a lőszert és válaszolhatunk,hogy miért kevesebb hárommal, mint a múlt hónapban volt.
István! Ilyen butaságot minek írsz le? Ez a suttogó propaganda?  Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #322 Dátum: 2017. Március 02. - 12:20:33 »

Nem lepődnék meg ha a közeljövőben jelentősen szigorodna az orvvadászat bűntetőjogi megítélése,valamint a megelőző intézkedések. Csak védi az ember sajátját.  No meg eztán akik terület nélküliek alighanem számíthatnak arra is,hogy havonta lesz fegyverellenőrzés. Darabonként fogja a rendőr számolni a lőszert és válaszolhatunk,hogy miért kevesebb hárommal, mint a múlt hónapban volt.

Eddig is jelentős létszámú, terület nélküli vadász volt az országban.
Megkockáztatom, hogy itt a Fórumon ők vannak többségben.
Semmivel nem voltak nagyobb hatósági vegzálásnak kitéve eddig sem, mint a területesek.

Az orvvadászat büntetőjogi megítélése meg csak hadd szigorodjon. Ráfér.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #323 Dátum: 2017. Március 02. - 12:31:17 »

Semmivel nem voltak nagyobb hatósági vegzálásnak kitéve eddig sem, mint a területesek.

Engem soha nem zaklattak. Kb. 2 évente előzetes bejelentés után a megbeszélt időpontban történik az aktus.
Legutóbb elfelejtettem (hiába, másfél nap hosszú idő  OOO) és a feleségem telefonált utánam, hogy megérkeztek a járőrök. Aputól siettem haza, megvártak és még a kávét sem fogadták el.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #324 Dátum: 2017. Március 02. - 13:45:30 »

Eddig is jelentős létszámú, terület nélküli vadász volt az országban.
Megkockáztatom, hogy itt a Fórumon ők vannak többségben.
Semmivel nem voltak nagyobb hatósági vegzálásnak kitéve eddig sem, mint a területesek.

Az orvvadászat büntetőjogi megítélése meg csak hadd szigorodjon. Ráfér.

De eddig nem is azok voltak a területek zömének urai,akik most lesznek. Azonkívül a tendenciára óhajtottam rámutatni a víziómmal. Bátya tudja a legjobban,hogy az oktatásban ez már most is így van. Mindent tudni akarnak és mindent kizárólak központilag engedélyezni. Átkerül ez az élet más területeire is csak idő kérdése.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #325 Dátum: 2017. Március 02. - 13:51:44 »

A "rendes" tagsággal rendelkező vadászokról még csak-csak van nyilvántartás, de az ilyen-olyan szerződésekkel, pláne a gazdasági társaságok által bitorolt területeken vadászókról nem tudja a hatóság, "területes"-nek minősíthető-e avagy nem.
De a tendenciában igazad van.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #326 Dátum: 2017. Március 02. - 14:06:44 »

Mindent tudni akarnak és mindent kizárólak központilag engedélyezni. Átkerül ez az élet más területeire is csak idő kérdése.

Majd elmúlik. Vagy a jelenség, vagy a jelenséget okozók.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #327 Dátum: 2017. Március 02. - 14:58:56 »

Majd elmúlik. Vagy a jelenség, vagy a jelenséget okozók.

Az kétségtelen,csak az nem mindegy mennyi idő van még addig.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #328 Dátum: 2017. Március 02. - 16:27:15 »

Az kétségtelen,csak az nem mindegy mennyi idő van még addig.

Ne aggódj, sokkal hamarabb kiderülnek és megfordulnak a dolgok, mint sem azt gondolná az ember.
Pl a legutolsó visszautasíthatatlan "csaknekedmertterendesgyerökvagy" ajánlatot hosszú tusakodás és önmarcangolás után csak visszautasítottam.. Fej a falba Fej a falba  Röhög
Egy teljes egész(!) les bérlés egy teljes egész évre (!) - ugye tudjuk mennyi a vadászév egy főleg szarvasos részen  Röhög - potom "csaknekedtestvérem" 700 000 HUF bagatell összegért.....
Perszepityu erre jön még minden más egyéb, úgyhogy, ha jár az ember, vastagon egy guriga felett lehet az éves ceh.... egy teljes les használatért. Vigyorog
Persze lesz rá majom, egy két évig biztosan, aztán csak elfogynak...
És akkor, ha majd nem lesz 7 kiló/év/leses majom, de lesz helyette vadkár rendesen, akkor meg fog változni a lejányzó fekvése is...... Kacsint
Csak idő..idő...idő.....  Rííí
 Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #329 Dátum: 2017. Március 02. - 17:34:05 »

Ne aggódj, sokkal hamarabb kiderülnek és megfordulnak a dolgok, mint sem azt gondolná az ember.
Pl a legutolsó visszautasíthatatlan "csaknekedmertterendesgyerökvagy" ajánlatot hosszú tusakodás és önmarcangolás után csak visszautasítottam.. Fej a falba Fej a falba  Röhög
Egy teljes egész(!) les bérlés egy teljes egész évre (!) - ugye tudjuk mennyi a vadászév egy főleg szarvasos részen  Röhög - potom "csaknekedtestvérem" 700 000 HUF bagatell összegért.....
Perszepityu erre jön még minden más egyéb, úgyhogy, ha jár az ember, vastagon egy guriga felett lehet az éves ceh.... egy teljes les használatért. Vigyorog
Persze lesz rá majom, egy két évig biztosan, aztán csak elfogynak...
És akkor, ha majd nem lesz 7 kiló/év/leses majom, de lesz helyette vadkár rendesen, akkor meg fog változni a lejányzó fekvése is...... Kacsint
Csak idő..idő...idő.....  Rííí
 Emelem
Én is így gondolom. Nem fog a milliárdos ügyvezető igazgató kiülni vadkárt elhárítani, sem a 60 db tarvadat meglőni. Az ilyeneknek nincs idejük ilyen bagatell dolgokra. A bikát viszont már augusztus 30-án (Szombaton) meg fogja lőni, vagy még előbb.  Rííí Nem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 48   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: