Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 48   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezzünk  (Megtekintve 130215 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #270 Dátum: 2016. Május 24. - 09:41:51 »

Pénteken elkísértük utolsó útjára egy nagyon kedves barátomat.
Húsz éve ismertem meg...Ő akkor volt annyi idős, mint én most. Máig emlékszem...akkoriban faipari gépeket, szerszámokat árultam, ezokból látogattam meg Őt is...kijött velem az autómhoz-Mutassa, mit hozott?...aztán meglátta a Niva lökhárítóján az éjjel lőtt süldő sárral keveredett, barnuló vérét, rámvillantotta a mindig nevető szemeit, -Vadászik? Akkor szervusz!
Így kezdődött. Eleinte sokat vadásztunk együtt aztán másként alakult a sorunk és megritkultak a találkozások de mindig egy biztos pont volt ha tanácsra, segítségre volt szükségem. Hihetetlenül szorgalmas és munkabíró ember volt, kora ellenére soha nem állt meg. Amit keresett, soha nem magára költötte. Megtehette volna, hogy a legdrágább felszerelései legyenek de nem érdekelte a dolog. Viszont a legegyszerűbb holmiknál is olyan öröm volt a szemében amit sose látunk azokéban, akik egy autó árát hagyják ott a vadászboltban egy szombat délelőtti bevásárlásnál.
Sokat pöröltem vele ha találkoztunk, hagyd már a fenébe a munkát, unokázz, vadászgass, had dolgozzon már más is. Csak nevetett. Hatalmas szíve volt. Mindenki szerette és mindenkit szeretett. És ez a szív eddig bírta...most azt mondta, elég. Pünkösdkor kint voltam vadászni. Este tizenegy tájt valami meghatározhatatlan rossz érzés kerített hatalmába, éreztem, hogy valami szörnyűség történik és tehetetlen vagyok. Nem bírtam ülni, felkeltem a székből, járkáltam össze-vissza aztán hazamentem. Reggel megcsörrent a telefonom, Zoli barátom fia hívott...az "Öreg" az éjjel elment közülünk...
Pénteken temettük. Az éjszaka megint az erdőn talált. Nem annyira a vadászatért, egyedül akartam maradni. Egyszer fel kellett néznem az égre, a nyugati égbolton egy nagy, fényes csillag ragyogott ott, ahol nem szokott lenni. Néztem, egyszer csak elkezdett halványulni majd kialudt.  Zoli, tudom, Te voltál...
Nyugodj békében barátom, legyen néked könnyű a föld...és most már pihenj, megérdemled...
Bellai Zoltán, élt 68 évet.

Nyugodjon békében a barátod!

Az írásod nagyon szép!!!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #271 Dátum: 2016. Május 24. - 13:57:27 »

Boar! Emelem

Nyugodjon békében a Barátod, és időnként időnként meglásd kísérni fog az a csillag éjszakai vadászataidon! Rííí

Tudom! Édesapám csillaga is kísér engemet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #272 Dátum: 2016. Május 24. - 18:24:08 »

Egyszer fel kellett néznem az égre, a nyugati égbolton egy nagy, fényes csillag ragyogott ott, ahol nem szokott lenni. Néztem, egyszer csak elkezdett halványulni majd kialudt.  Zoli, tudom, Te voltál...
Nyugodj békében barátom, legyen néked könnyű a föld...és most már pihenj, megérdemled...


 Ahogy múlnak fölöttünk az évek az egykori barátok közül egyre többen "fentről" figyelnek bennünket.
Mindig összeszorul a szívem, amikor erre gondolok...
Az én tanítómesterem is 68 évesen engedte el végleg a kezem, és ennek lassan két évtizede.
A hamiskás mosolyát, amivel jutalmazott -amikor mindent jól csináltam - amíg élek nem fogom elfelejteni!
 Tavaly márciusban itt hagyott bennünket Apu, akinek a vadászat terén is nagyon sokat köszönhettem.
A temetése után pontosan egy héttel az egykori elnökünket -aki támogatta a felvételemet a társaságunkba - kísértük el az
utolsó útra...
 Pontosan tudom, hogy milyen érzések kavarognak benned, fogadd őszinte együttérzésemet!
 Emelem

 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #273 Dátum: 2016. Június 30. - 13:37:27 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, a BEFAG Fűzérkomlósi Erdészetének egykori erdészetvezetője, aki pályafutása végén a Hegyközi Erdészet Pálházi Fűrészüzemét irányította csendesen, ahogy az utolsó éveiben élt 75 éves korában az örök vadászmezőkre távozott!
Amíg fizikai állapota engedte, bújta a zempléni erdőket, leste a vadat este és hajnalban, most a többi nagy öreggel várják a disznót az égi búzaföld szélén!
Jó MESTER volt, nagy tudású vadász és figyelmes kísérő! A trófeákat tovább őrzi a ház, a fegyvereit és az emlékeket én!

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #274 Dátum: 2016. Június 30. - 13:54:37 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, a BEFAG Fűzérkomlósi Erdészetének egykori erdészetvezetője, aki pályafutása végén a Hegyközi Erdészet Pálházi Fűrészüzemét irányította csendesen, ahogy az utolsó éveiben élt 75 éves korában az örök vadászmezőkre távozott!
Amíg fizikai állapota engedte, bújta a zempléni erdőket, leste a vadat este és hajnalban, most a többi nagy öreggel várják a disznót az égi búzaföld szélén!
Jó MESTER volt, nagy tudású vadász és figyelmes kísérő! A trófeákat tovább őrzi a ház, a fegyvereit és az emlékeket én!

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem
Őszinte részvétem! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #275 Dátum: 2016. Június 30. - 13:59:18 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, a BEFAG Fűzérkomlósi Erdészetének egykori erdészetvezetője, aki pályafutása végén a Hegyközi Erdészet Pálházi Fűrészüzemét irányította csendesen, ahogy az utolsó éveiben élt 75 éves korában az örök vadászmezőkre távozott!
Amíg fizikai állapota engedte, bújta a zempléni erdőket, leste a vadat este és hajnalban, most a többi nagy öreggel várják a disznót az égi búzaföld szélén!
Jó MESTER volt, nagy tudású vadász és figyelmes kísérő! A trófeákat tovább őrzi a ház, a fegyvereit és az emlékeket én!

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem

Őszinte részvétem Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #276 Dátum: 2016. Június 30. - 14:04:28 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, a BEFAG Fűzérkomlósi Erdészetének egykori erdészetvezetője, aki pályafutása végén a Hegyközi Erdészet Pálházi Fűrészüzemét irányította csendesen, ahogy az utolsó éveiben élt 75 éves korában az örök vadászmezőkre távozott!
Amíg fizikai állapota engedte, bújta a zempléni erdőket, leste a vadat este és hajnalban, most a többi nagy öreggel várják a disznót az égi búzaföld szélén!
Jó MESTER volt, nagy tudású vadász és figyelmes kísérő! A trófeákat tovább őrzi a ház, a fegyvereit és az emlékeket én!

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem

Őszinte részvétem Topi!
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #277 Dátum: 2016. Június 30. - 14:14:58 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, a BEFAG Fűzérkomlósi Erdészetének egykori erdészetvezetője, aki pályafutása végén a Hegyközi Erdészet Pálházi Fűrészüzemét irányította csendesen, ahogy az utolsó éveiben élt 75 éves korában az örök vadászmezőkre távozott!
Amíg fizikai állapota engedte, bújta a zempléni erdőket, leste a vadat este és hajnalban, most a többi nagy öreggel várják a disznót az égi búzaföld szélén!
Jó MESTER volt, nagy tudású vadász és figyelmes kísérő! A trófeákat tovább őrzi a ház, a fegyvereit és az emlékeket én!

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem

Fogadd részvétem!  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #278 Dátum: 2016. Június 30. - 15:47:03 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, ........

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem

Fogadd őszinte részvétemet!  Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #279 Dátum: 2016. Június 30. - 16:57:01 »

Üdv Urak!

Csucska István erdőmérnök, a BEFAG Fűzérkomlósi Erdészetének egykori erdészetvezetője, aki pályafutása végén a Hegyközi Erdészet Pálházi Fűrészüzemét irányította csendesen, ahogy az utolsó éveiben élt 75 éves korában az örök vadászmezőkre távozott!
Amíg fizikai állapota engedte, bújta a zempléni erdőket, leste a vadat este és hajnalban, most a többi nagy öreggel várják a disznót az égi búzaföld szélén!
Jó MESTER volt, nagy tudású vadász és figyelmes kísérő! A trófeákat tovább őrzi a ház, a fegyvereit és az emlékeket én!

Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem



Őszinte részvétem! Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #280 Dátum: 2016. Június 30. - 17:31:03 »



Jó utat, békét és nyugalmat Édesapám!  Emelem

Fogadd őszinte részvétem! Igen
Sajnos tudom milyen űrt hagyott benned az édesapád elvesztése!
Tavaly tavasszal 10 hónap küzdelem és reménykedés után bennünket is
itt hagyott Apu.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #281 Dátum: 2016. Június 30. - 19:35:36 »

Őszinte részvétem!
Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #282 Dátum: 2016. Június 30. - 19:36:30 »

Fogadd részvétemet!
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #283 Dátum: 2016. Július 01. - 05:45:03 »

Fogadd őszinte részvétemet!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #284 Dátum: 2016. Július 01. - 07:26:13 »

Őszinte részvétem Zoli!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 48   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: