Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sebzések, rossz lövések következményei.  (Megtekintve 9675 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Dátum: 2009. Március 26. - 16:53:32 »

Okulásként a meggondolatlan, elkapkodott, vagy más okból félre csúszott lövések elkerülésére. Szeretném ha itt osztanánk meg tapasztalatainkat.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1 Dátum: 2009. Március 26. - 17:11:58 »

Tegnap az öcsém az egyik szomszéd VT. területén talált egy döglött kant. Ma kimentem vele megnézni. Az ott látottak miatt nyitottam meg ezt a topicot.
A kan nagyon leromlott állapotban pusztult el mint az a képen látszik.



A levágott körmein kívül külső sérülés nem volt rajta. Viszont feltűnt, hogy az alsó oldalán a hasa tele volt babszemnyi kullancsokkal ami nem igazán jellemző egy egészséges disznóra.
Aztán megtaláltam az elhullásának az okát. Valószínűleg egy elcsúszott fejlövés eredménye. Az utolsó képről mindent le lehet olvasni. Szerencsétlent balról szájba lőtték. az agyar mögött a szája szélén jól látszik a golyó kivágott nyoma. A lövés letépte a nyelvét, és az alsó állkapcsot súrolva eltörte a csontot. Ahogy expandált, a jobb szájszélét is megsértette. Ha a lövés esetleg szórón evés közben érte akkor lehet, hogy a körmeit is ugyanez vitte el.
Mindenesetre valószínűleg a sebzés után még hetekig élt, mert a nyelv, és a szájszél sebei már begyógyultak. Törött állkapoccsal nyelv nélkül enni nem tudott, és borzalmas kínok közt váltotta meg a szenvedésektől a halál.



Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2 Dátum: 2009. Március 26. - 17:18:11 »

Na ha erre az oldalra betalál valami sötét zöld, akkor lesz támadás a vadászokra.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3 Dátum: 2009. Március 26. - 17:21:46 »

Fúúúú, nyomorult állat.....

Viszont ezek a képek lebegjenek mindenki szeme előtt mikor fejre szándékozik lőni.

Nem azt mondom, hogy nem lehet fejre lőni, megvan annak a helye, és módja, de - legalábbis az én szerény tapasztalatom szerint - nagyon-nagyon ritka az a szitu, mikor egy fejlövést be lehet felelősséggel vállalni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4 Dátum: 2009. Március 26. - 17:23:22 »

Nagyon sokat szenvedhetett...
Sajnálom!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5 Dátum: 2009. Március 26. - 17:29:15 »

Nagyon sokat szenvedhetett...
Sajnálom!

Jut eszembe!
A nagy téli kan, (23 és 24 cm-es) is "orrba" lett lőve...
TELJESEN üres gyomorral és levegős belekkel zsigereltük.
Azt a disznót is megpiszkolta valaki...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #6 Dátum: 2009. Március 26. - 17:50:59 »

Még egy, nem mindennapi trófeájú bak története. A másik fórumon már annó bemutattam. de ez is ide kívánkozik.



A bak 2007 aug. 7.-én került terítékre. A története pontosan egy évvel és egy nappal korábban kezdődött. Esős napot fogtunk ki az aznapi üzekedés alatti vadászaton. A sziken, amint kanyarodva átértünk egy csatorna hídján, láttam meg egy bakot amint a nád mellett, tőlünk vagy 220-230 méterre, már erősen figyelve, ugrásra készen áll a nád szélében. Az egyik agancsa teljesen derékszögben oldalra állt. Sosem láttam ezt a bakot. Bár messze volt mégis rálövettem, mert azt hittem, hogy a nem messze lévő szomszéd területről zavarta át esetleg egy másik bak.
Jól látszott, hogy a lövés térd alatt érte a bal első lábát. Bement a nádba. Az eső közben jól rákezdett. Megpróbáltuk a nádat ketten meghajtani hátha kijön a vadász meg a végén állt. Csak jól szarrá áztunk annyi volt az eredmény. Sosem lett meg. Pedig utána sokszor lesekedtem még késő őszig azon a részen, és többször bejártam ott mindent, hátha elpusztult és szagról megtalálom. De elnyelte a szik, sosem láttam többször, még rákövetkező tavaszon sem. Aztán egy évvel és egy nappal később vadászat közben megtaláltuk kb. száz méterre a tavalyi sebzés helyétől, és kalandos körülmények között ugyan az a vadász aki megsebezte szerencsésen elejtette az immár három lábú bakot.





Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2009. Március 26. - 18:03:12 »

Szik!

Köszönjük az anyagot! Igen

Remélhetően sokakat gondolkodásra késztet majd...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2009. Március 26. - 20:09:49 »

Tessék minden kiskaliberrel vigéckedőnek jól a fejébe vésni ennek a szerencsétlen kannak képét, mert így járhat az a disznó aki azért pusztul nyomorultul, mert a kis kaliber miatt fejlövést reszkíroz valami pancser.
Meg azok is memorizálják, akik azt hiszik k.rva jól tudnak lőni közepes, vagy nagyobb kaliberrel.  Türelmetlenül Fejvakarás

Én éppen a múlt holdvilágnál lőttem életemben először nyaktőre...eltaláltam, de ha 3 cm-rel feljebb megy a lövés - mondjuk a lövés pillanatában lehajol a süldő - akkor tüskét lőttem volna.
SOHA TÖBBET nem lövök így, ha jól keresztben áll a disznó.
Naplózva
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #9 Dátum: 2009. November 18. - 18:44:41 »

A fenti elhullott kanhoz írnám, hogy az utánkeresések topicba van egy elvesztett állkapcson lőtt kan, nem lehet, hogy ugyanerről van szó?
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2009. November 19. - 09:15:32 »

A fenti elhullott kanhoz írnám, hogy az utánkeresések topicba van egy elvesztett állkapcson lőtt kan, nem lehet, hogy ugyanerről van szó?

Szia Floki!

Ha arra a kanra gondolsz, amit mi kerestünk, azt Arló mellett sebezték, nem arrafelé, ahol Szik végzi a szolgálatát.  Wave
Naplózva
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #11 Dátum: 2009. November 25. - 12:21:31 »

Értem, csak gondoltam hátha és akkor legalább meglenne a trófea..MosolyogMosolyogMosolyogMosolyogMosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. November 25. - 13:18:02 »

Értem, csak gondoltam hátha és akkor legalább meglenne a trófea..MosolyogMosolyogMosolyogMosolyogMosolyog
Trófea?
Kötve hiszem. Ennek a szerencsétlen jószágnak az agyara nem lehet "trófea" senki számára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. December 13. - 12:48:37 »

Ebben viszont igazad van....maximum emlékeztető, hogy mit okozott!
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: