Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar agár  (Megtekintve 200208 alkalommal)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #210 Dátum: 2011. Június 15. - 11:24:44 »


 Ezt a tradíciót sikerült 2005-ben az állatvédők nyomására betiltani Angliában.  Ez a videó az utolso rendezvény összefoglalója. Az erre sportra tenyésztett coursing greyek tenyésztésének vége. Nem véletlen lehet látni a legtöbb angliai agaras, vagy lurcheres logójában, weboldalán vagy csak a pólóján a "FUCK THE BAN !" feliratot. (magyarul valahogy így hangzik: B@sszátok meg a törvényt / tiltást)

Egyébként pedig csak érdekesség képpen érdemes összehasonlítani egy magyar agár sílusával ezeket a futamokat. Látványos nagy rohamok, hullámzó ritmus, nagy elhajítódások, sprint jellegű űzés, ütemvesztések, magas súlypontú fordulások, szekundálás hiánya stb. Kis tagolt területen adott esetben ez eredményes lehet, de nagyon más mint amit mi egy magyar agártól elvárhatunk a mi körülményeink között.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #211 Dátum: 2011. Június 15. - 11:38:47 »



 A nyulakat elnézve Retski jut azonnal az  eszembe..." ha az  angolnak olly erős futós nyula volna,mint itt Magyarország legtöbb helyein, meghiszem,hogy akkor az agarai is a legerősebbek lennének,mert ha szorgalommal, okszerű párzás által oda tudta vinni,hogy a legsebesebbek az agarai, ugyanolyan gond mellett a leggyőzősebre is szert tehetne, de miután minden nyulat sebes futásában ott utól érhet,és meg is foghat az agár,ugyan nevetséges volna arra igyekezni hogy lassabban érje utól,és magát a nyullal együtt kifárasztva tétesse a nyeregbe."........" de olly erős nyulai, mint Pestmegye nagy résziben, kétlem,hogy a skót buczkák közt is lehessenek.."
U.T.

Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #212 Dátum: 2011. Június 20. - 10:08:14 »


 A nyulakat elnézve Retski jut azonnal az  eszembe..." ha az  angolnak olly erős futós nyula volna,mint itt Magyarország legtöbb helyein, meghiszem,hogy akkor az agarai is a legerősebbek lennének,mert ha szorgalommal, okszerű párzás által oda tudta vinni,hogy a legsebesebbek az agarai, ugyanolyan gond mellett a leggyőzősebre is szert tehetne, de miután minden nyulat sebes futásában ott utól érhet,és meg is foghat az agár,ugyan nevetséges volna arra igyekezni hogy lassabban érje utól,és magát a nyullal együtt kifárasztva tétesse a nyeregbe."........" de olly erős nyulai, mint Pestmegye nagy résziben, kétlem,hogy a skót buczkák közt is lehessenek.."
U.T.



Szia Snoopy!
Amikor a dr. Kováts Zsolt (remélem, jól írtam a nevét) - féle könyvet odaadtam Mesteremnek, miután elolvasta, többek között annyit fűzött hozzá, hogy amit a nyulakról írt, az teljesen igaz. Ő hosszú éveken át nyulászott tojó héjával eredményesen, és azt mondja, valóban még a tájegységek között is vannak eltérések a nyulak közt. Ha jól emlékszem, a Hatvan környéki nyulakat említette mint erős, gyors nyulakat  Mosolyog
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #213 Dátum: 2011. Június 21. - 09:36:59 »

Szia Snoopy!
Amikor a dr. Kováts Zsolt (remélem, jól írtam a nevét) - féle könyvet odaadtam Mesteremnek, miután elolvasta, többek között annyit fűzött hozzá, hogy amit a nyulakról írt, az teljesen igaz. Ő hosszú éveken át nyulászott tojó héjával eredményesen, és azt mondja, valóban még a tájegységek között is vannak eltérések a nyulak közt. Ha jól emlékszem, a Hatvan környéki nyulakat említette mint erős, gyors nyulakat  Mosolyog

Szia vacika!

Igen így van. Valóban van a tájegységek között a nyulakban is eltérés. Sajnos a hatvani nyúlon még nem próbálhattam az agaraimat, de hallottam már hírüket.
Balmazban a teljesítmény vizsgákon sportot űztünk a barátommal abból, hogy minél távolabbi nyulakra engedtünk (130-150m, porhóban 200 felett), és gyakran szinte fordítás nélkül „nyalták” fel az agaraim a nyulakat.
Fgyarmaton is megpróbálkoztam egy ilyen mutatvánnyal, és ott bizony megcsúfolta füles sporttárs az ebeimet. Úgy ment el több mint két kilométert az erdőig, hogy hanggal sem nagyon érték az agarak. Gyarmaton még októberi nyúlon sem ritkák az öt perc feletti, húszon fordításos futamok. Becsülete is van annak az agárnak amelyik ott decemberbe szólózza a nyulat, az biztosan bekerül a „legendák könyvébe”.
 Wave
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Süti85
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #214 Dátum: 2011. Június 23. - 11:06:34 »

Sziasztok!
Nagyon szeretnék egy magyar agarat, sokat olvastam róla és nekem az jött le, hogy mindent levadászik ami kisebb mint ő. Ezért kicsit elbizonytalanodtam, sokat járunk kirándulni és olyan kutyát szeretnék akit vihetek magammal. De ha meglát egy nyulat, vagy rókát akkor utánamegy? És ha elveszik? Vagy ha megfogja a rókát? Szegény róka. A nyulat még csakcsak megsütném vacsira.   Vigyorog
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #215 Dátum: 2011. Június 23. - 11:10:13 »

Sziasztok!
Nagyon szeretnék egy magyar agarat, sokat olvastam róla és nekem az jött le, hogy mindent levadászik ami kisebb mint ő. Ezért kicsit elbizonytalanodtam, sokat járunk kirándulni és olyan kutyát szeretnék akit vihetek magammal. De ha meglát egy nyulat, vagy rókát akkor utánamegy? És ha elveszik? Vagy ha megfogja a rókát? Szegény róka. A nyulat még csakcsak megsütném vacsira.   Vigyorog


 Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #216 Dátum: 2011. Június 24. - 08:24:02 »

Szervusz Süti85! Emelem

Üdv a fórumon!
Két dolgot tisztázzunk: Kutyát vadászterületen csak pórázon lehet vezetni! Nem kóvályoghat össze vissza a gazda sem, és a kutya sem kedve szerint. A vad indokolatlan zavarását büntetik!
Az agarászat csak szigorú keretek között folytatható, és nem úgy ahogy elképzelted. Ez ugyan úgy engedélyköteles mint bármilyen vadászati forma! Engedély hiányában ugyan olyan büntetendő jogosulatlan vadászat, mint ha fegyverrel vadásznál!
Én nem ajánlom sem az agár tartását,  vele való vadászatot pláne! Nagy mozgásigényes kutya, amelyiket csak annak érdemes tartani akinek van lehetősége naponta futtatni megfelelő helyen, és megfelelő rendszerességgel.

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #217 Dátum: 2011. Június 24. - 09:17:51 »

Szervusz Süti85! Emelem

Üdv a fórumon!
Két dolgot tisztázzunk: Kutyát vadászterületen csak pórázon lehet vezetni! Nem kóvályoghat össze vissza a gazda sem, és a kutya sem kedve szerint. A vad indokolatlan zavarását büntetik!
Az agarászat csak szigorú keretek között folytatható, és nem úgy ahogy elképzelted. Ez ugyan úgy engedélyköteles mint bármilyen vadászati forma! Engedély hiányában ugyan olyan büntetendő jogosulatlan vadászat, mint ha fegyverrel vadásznál!
Én nem ajánlom sem az agár tartását,  vele való vadászatot pláne! Nagy mozgásigényes kutya, amelyiket csak annak érdemes tartani akinek van lehetősége naponta futtatni megfelelő helyen, és megfelelő rendszerességgel.

Üdv. Attila

 Igen Igen Igen
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #218 Dátum: 2011. Június 24. - 10:08:18 »

Sziasztok!
Nagyon szeretnék egy magyar agarat, sokat olvastam róla és nekem az jött le, hogy mindent levadászik ami kisebb mint ő. Ezért kicsit elbizonytalanodtam, sokat járunk kirándulni és olyan kutyát szeretnék akit vihetek magammal. De ha meglát egy nyulat, vagy rókát akkor utánamegy? És ha elveszik? Vagy ha megfogja a rókát? Szegény róka. A nyulat még csakcsak megsütném vacsira.   Vigyorog


Szervusz Süti85.
 
Ma hazánkban nem elfogadott vadászati mód az agarászat!
Létezik egy egyesület melynek célja a magyar agár (lsd. 1904-es fajtaleírás) régi mivoltában való megőrzése, fenntartása, tenyésztése.
Ez az egyesület államilag elismert tenyésztői szerv is egyben, és a tenyésztési program keretében engedélyt kapott teljesítmény vizsgák rendezésére, ami vadászati körülmények között mezei nyúlra és rókára történik.
A teljesítmény vizsgán való részvételnek számos követelménye van, mind az agár, mind a vezetője részéről.
1.- egyesületi tagság
2. a fajtaleírásnak megfelelő min. KB3-as minősítést elért magyar agár
3.Állami vadászjegy
Természetesen agarat tartani lehet ezek megléte nélkül is.
Viszont,ha csak azért szeretnél agara, mert az mindent „levadászik” akkor vállalnod kell a következményeket is!

Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Süti85
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #219 Dátum: 2011. Június 24. - 10:40:50 »

Szervusz Süti85.
 
Ma hazánkban nem elfogadott vadászati mód az agarászat!
Létezik egy egyesület melynek célja a magyar agár (lsd. 1904-es fajtaleírás) régi mivoltában való megőrzése, fenntartása, tenyésztése.
Ez az egyesület államilag elismert tenyésztői szerv is egyben, és a tenyésztési program keretében engedélyt kapott teljesítmény vizsgák rendezésére, ami vadászati körülmények között mezei nyúlra és rókára történik.
A teljesítmény vizsgán való részvételnek számos követelménye van, mind az agár, mind a vezetője részéről.
1.- egyesületi tagság
2. a fajtaleírásnak megfelelő min. KB3-as minősítést elért magyar agár
3.Állami vadászjegy
Természetesen agarat tartani lehet ezek megléte nélkül is.
Viszont,ha csak azért szeretnél agara, mert az mindent „levadászik” akkor vállalnod kell a következményeket is!



Szervusz!
Nem azért szeretnék agarat mert mindent levadászik, pont attól félek. Azért szeretnék agarat, mert mindenképp magyar kutyafajtát szeretnék. És vagy magyar vizsla vagy magyar agár lesz.
Azt olvastam, hogy ha elkezd v.mit kergetni akkor nem lehet visszahívni, bár ha kiránduláskor elég hangosak vagyunk akkor csak elfut az összes vad mielőtt meglátná. Remélem!
És ha jól tudom a törvény nem engedélyezi a vadászatot de nem is tiltja, akkor mégis milyen törvény alapján büntetnek meg?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #220 Dátum: 2011. Június 24. - 10:55:32 »

Süti!

Valóban nem tiltja a törvény a vadászatot, de csak azoknak akik rendelkeznek megfelelő vizsgával, és engedélyekkel! Az ezek hiányában folytatott vadászat jogosulatlan vadászat, amit -mint írtam- a törvény büntetni rendel.
A hangoskodás is olyan cselekedet amivel zavarjátok a vadat, s  amiről az előbb már írtam. Azt is jó ha figyelembe veszed, hogy akár az erdőben, akár a mezőn, csak a kijelölt utakat lehet használni! Főleg ha azok még magántulajdont is képeznek  Gondolm azt azért tudod, hogy a vadat űző kutyát le lehet lőni!!!    És a vadgazda általában-jogosan- meg is teszi!  Úgy gondolom, nem ártana elolvasni a vonatkozó rendeleteket mielőtt bármilyen kutya tartására elszánod magad.

Erről a hangoskodásról csak annyit: Az erdő a Természet temploma, a templomban pedig csendben illik lenni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #221 Dátum: 2011. Június 24. - 11:04:00 »


Fgyarmaton is megpróbálkoztam egy ilyen mutatvánnyal, és ott bizony megcsúfolta füles sporttárs az ebeimet. Úgy ment el több mint két kilométert az erdőig, hogy hanggal sem nagyon érték az agarak. Gyarmaton még októberi nyúlon sem ritkák az öt perc feletti, húszon fordításos futamok. Becsülete is van annak az agárnak amelyik ott decemberbe szólózza a nyulat, az biztosan bekerül a „legendák könyvébe”.
 Wave


Na egy ilyen "futamot" szívesen megnéznék!!!  Igen

 Wave
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #222 Dátum: 2011. Június 24. - 11:04:41 »

Szervusz!
Nem azért szeretnék agarat mert mindent levadászik, pont attól félek. Azért szeretnék agarat, mert mindenképp magyar kutyafajtát szeretnék. És vagy magyar vizsla vagy magyar agár lesz.
Azt olvastam, hogy ha elkezd v.mit kergetni akkor nem lehet visszahívni, bár ha kiránduláskor elég hangosak vagyunk akkor csak elfut az összes vad mielőtt meglátná. Remélem!
És ha jól tudom a törvény nem engedélyezi a vadászatot de nem is tiltja, akkor mégis milyen törvény alapján büntetnek meg?

Szia.

Igen ha elindul nem nagyon lehet vissza hívni,erre egyetlen megoldás a póráz, vagy az olyan helyen való jártatás ahol nem tud űzni semmit(erre még városban is kicsi az esély).
Én ,ha „ kirándulni” megyek nem szoktam hangoskodni, azért meg pláne nem ,hogy elriasszak mindent.
Az agár tartás több felelőséggel jár mint bármi más fajtáé, ösztöneiből adódóan tényleges veszélyt jelenhet más álatokra.
Arról nem is beszélve, hogy a vadászterületen való jártatás miatt szinte biztos ,hogy előbb utóbb, vitába keveredsz, az agár miatt. Ugyan is elég rossz hírnévnek örvend a …….rapsicok és a felelőtlen gazdák miatt.
Számos törvény miatt büntethetnek!


Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #223 Dátum: 2011. Június 24. - 11:06:49 »

Na egy ilyen "futamot" szívesen megnéznék!!!  Igen

 Wave

Az ajánlatom még midig él!
Madarad?
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #224 Dátum: 2011. Június 24. - 11:14:32 »

Üdv  ! A Csepeli pálya miért szűnt meg ?  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: