Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar agár  (Megtekintve 200538 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Március 06. - 15:48:28 »

Ja, a Töpfnernek is tetszett, dicsérte az űzőösztönét, bár megjegyezte, hogy kicsit rövid a lába, nagy a feje, valamint ha gyorsabban futna, akkor ott lenne az agaras élmezőnyben.  Ördög
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Március 06. - 20:34:48 »

A multhét végi kecskeméti coursingon is volt 1 boxer aki a futása alapján simán beférne a X.fajtacsoportba. Vigyorog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Söndör
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Március 10. - 21:09:41 »

Tiszteletem az uraknak!Örömmel vettem észre,hogy egy vadászati forumon szakítottak helyet a magyar agárnak,s mielőtt elkezdtem vólna olvasni,azt gondoltam,hogy olyan vadászok írnak az oldalra,kik maguk is hódolnak az agarászatnak vadász létükre.Sajnos csalódnom kellett!Olvasás közben,igaz nem vólt nehéz,ráébredtem,hogy a témában megszólalók,hangadók mind laikusok.És ez azért elszomorító,mert ezt vadász emberek is olvassák,s nem hiszem,hogy ezekkel a hozzászólásokkal meg tudják győzni őket,hogy a magyar agár az egy vadász eb.Sőt,inkább a régi tévhitet erősítik meg bennük,miszerint az agár az duvad.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Március 10. - 21:14:27 »

Tiszteletem az uraknak!Örömmel vettem észre,hogy egy vadászati forumon szakítottak helyet a magyar agárnak,s mielőtt elkezdtem vólna olvasni,azt gondoltam,hogy olyan vadászok írnak az oldalra,kik maguk is hódolnak az agarászatnak vadász létükre.Sajnos csalódnom kellett!Olvasás közben,igaz nem vólt nehéz,ráébredtem,hogy a témában megszólalók,hangadók mind laikusok.És ez azért elszomorító,mert ezt vadász emberek is olvassák,s nem hiszem,hogy ezekkel a hozzászólásokkal meg tudják győzni őket,hogy a magyar agár az egy vadász eb.Sőt,inkább a régi tévhitet erősítik meg bennük,miszerint az agár az duvad.

Szia Söndör, üdv a fórumon!

Vannak vadászok azok közt, akik itt agarat tartanak, de az agár vadászatáról nagyon nem írogatnak és érzésem szerint nem is nagyon fognak.

Ez ugyanis jelenleg tiltott Magyarországon. És Ők ezt tudják. Wave
Naplózva
Söndör
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Március 10. - 21:43:16 »

Ezért is merészeltem monitorra vetni a gondolatomat.Bár az "agár vadászatáról" magam sem tudnék sokat írni,mert vadász ember vadász ebre puskát nem emel,de az agárral való vadászatról azért lehetne szép dolgokat mondani.S talán lehetne olyanokat is,mitől a leg szőrössebb szívű puskás' is ellágyúlna.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Március 10. - 21:51:21 »

Ezért is merészeltem monitorra vetni a gondolatomat.Bár az "agár vadászatáról" magam sem tudnék sokat írni,mert vadász ember vadász ebre puskát nem emel,de az agárral való vadászatról azért lehetne szép dolgokat mondani.S talán lehetne olyanokat is,mitől a leg szőrössebb szívű puskás' is ellágyúlna.

Kedves Söndör!

El lehet itt nyelvészkedni, de azt hiszem hogy ez felesleges. Van olyan olyan olvasata az általam írt "agár vadászatának", amiben értelme van, gyengébbek kedvéért: amikor az agár vadászik. A "leg szőrössebb", vagy az "ellágyúlna" viszont sajnos nem állja ki a próbát a magyar nyelvtan legmegengedőbb szabályai szerint sem. Kacsint

Az viszont teljesen biztos hogy ezen a fórumon agárral való vadászatról nem fog szó esni, csak abban az esetben ha az külföldön, vagy a régmúltban történt. Kérlek tartsd Magad ehhez!
Naplózva
Grey
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Március 10. - 22:03:27 »

Ezért is merészeltem monitorra vetni a gondolatomat.Bár az "agár vadászatáról" magam sem tudnék sokat írni,mert vadász ember vadász ebre puskát nem emel,de az agárral való vadászatról azért lehetne szép dolgokat mondani.S talán lehetne olyanokat is,mitől a leg szőrössebb szívű puskás' is ellágyúlna.

            Üdv Söndör!

    Az agaras vadászatról (agarászatról) addig nem nagyon beszélhetünk, amíg legális vadászati mód nem lesz, illetve amíg ki nem alakul egy stabil, funkcióképes magyar agár állomány. (Mondom én, mint tudálékos laikus  :Mosolyog)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Március 10. - 22:08:32 »

            Üdv Söndör!

    Az agaras vadászatról (agarászatról) addig nem nagyon beszélhetünk, amíg legális vadászati mód nem lesz, illetve amíg ki nem alakul egy stabil, funkcióképes magyar agár állomány. (Mondom én, mint tudálékos laikus  :Mosolyog)

 Igen

Ami ugyanakkor valahol igen sajnálatos is, de ez van... egyedül a stabil, funkcióképes magyar agár állományért lehet tenni.
Naplózva
Söndör
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Március 10. - 22:37:41 »

Ha megengedik,akkor elölről kezdeném.Nem akartam "berúgni az ajtót",viktor úrtól pedig elnézést,hogy megnéztem a profilját,láttam a fórum chat oldalán ezt nehezményezte.Csupán a fórum használatát próbálgattam....Hogy miért is gondoltam,hogy laikusok írtak a témában?Azért,mert agárral nyúlra vadásztak(amikor még lehetett),itt viszont a nyúlon kívül szinte minden szóba került.S igen,igazuk van,visszavonom a laikus jelzőt!Túl álltalános,és én is bántva érezném magam hasonló szituációban. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Március 10. - 23:17:28 »

Ha megengedik,akkor elölről kezdeném.Nem akartam "berúgni az ajtót",viktor úrtól pedig elnézést,hogy megnéztem a profilját,láttam a fórum chat oldalán ezt nehezményezte.Csupán a fórum használatát próbálgattam....Hogy miért is gondoltam,hogy laikusok írtak a témában?Azért,mert agárral nyúlra vadásztak(amikor még lehetett),itt viszont a nyúlon kívül szinte minden szóba került.S igen,igazuk van,visszavonom a laikus jelzőt!Túl álltalános,és én is bántva érezném magam hasonló szituációban. Wave

Ez a beszéd Söndör, üdv még egyszer.

Nem nehezményeztem, hogy megnézted a profilomat, elvégre ezt itt szabad, meg aztán én is megnéztem a Tied... Vigyorog

És úr aztán végképp nem vagyok... Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Március 11. - 01:11:59 »

OFF  Én is nézegetem a profilokat, csak úgy  Vállat von Mert most már egy csomó "nem ismerős" ember is van itt.

Ami az agarat illeti nem dúvad, hanem őshonos magyar fajta, ami ilyen minőségében védettséget élvez. Az hogy mocskos rabsicok az orvvadászat eszközének használják, nem a kutya hibája.
Nem kell álszentnek lenni: számos agarat használnak orvvadászatra. Aki vadra engedi a kutyáját, az pedig készüljön fel arra, hogy esetleg meglövik. Az én agaraim sose voltak lámpás nyulászáson, nem fogtak őzet, és általában vadászidőben nem voltak a területen. Ezért nem is lett agyonlőve egyik sem. Ilyen egyszerű dolog ez.
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Március 11. - 08:10:11 »

Üdv mindenkinek!
Magyarországon az agaras vadászat nem engedélyezett, de nem is tiltott vadászati mód!
Müködik 1 eggyesület akik plobálják fenntartani vadászó mivoltában  a MAGYAR AGARAT!
Elözetes szemrevételezés és küllembirálat után lehetőség van teljesitmény vizsgán is részt venni az agarakkal.
A teljesitmény vizsga szigoru keretek, a vadászati törvényeket betartva zajlik.
 Ez az eggyesület is elitéli az agárral való orvadászatot!!!!!!!!!!!





Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Március 11. - 09:03:57 »

Lehet,hogy rosszul tudom,de szerintem nem szabad agárral vadászni,tehát aki ezt teszi az orvvadász.
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Március 11. - 10:11:10 »

Lehet,hogy rosszul tudom,de szerintem nem szabad agárral vadászni,tehát aki ezt teszi az orvvadász.


Üdv.
Teljesitmény felmérő vizsga Magyar Agarak részére és nem VADÁSZAT!!!!
Szigorú felügyelet mellett, vadász felügyelökkel!!!!!
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Március 11. - 10:23:23 »

Én is úgy tudom, hogy tilos.
Magánvélemény: az nem teljesen tiszta, hogy mitől kerül más megítélés alá, mint a sólymászat, (amit ugye szabad), holott itt a ritka és értékes ragadozó madarak illegális befogásának és tartásának veszélye nem áll fenn.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: