Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar agár  (Megtekintve 200553 alkalommal)
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Január 30. - 22:26:06 »

  Üdv, Btibike! Ebből is látszik, hogy Nagyecsed és környéke egy értékes "agár-lelőhely".   Igen

Üdv!Az tény,hogy Ecseden sok az ún. "parasztagár",amit másfelé akár rabsic agárnak is hívhatnak.De az a helyzet,hogy vannak a környéken akik ott is bekeverik a greyhoundot.Egy időben ukránok járták a vidéket,felvásárolták az agarakat.Voltak ilyen jellegű kikötéseik,hogy minimum 75 centis marmagasság,minél világosabb szín,stb... Akkoriban voltak akik a barzojt is bekeverték.Rengeteg agarat - olyat is,ami nem keverék,hanem tiszta parasztagár volt - kihordtak az országból.
Ez a kutya a fotón egy jellegzetes agár.Egy középkorú agarász kialakult vonala.Ennek az anyja a fickótól lett véve,és később oda lett visszavíve fedeztetni.Amikor ezek a kölykök születtek(8 darab),még aznap kp -ben kifizették az összes kiskutyát.Ez az egy maradt a srácnál.Később,mikor ezzel fedeztettek,akkor is napok alatt gazdája lett a kölyköknek.
A kutya ma már sokkal durvábban néz ki.Nagyobb,látványosabb az izomzata,zorgóbb a feje.A fotó készültekor éves körül volt,és akkor reggel a gazdáját az ágyból,a kutyát a lefüggönyözött kutyaházból húztuk elő...
Naplózva
Grey
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Január 31. - 10:21:26 »

Üdv!Az tény,hogy Ecseden sok az ún. "parasztagár",amit másfelé akár rabsic agárnak is hívhatnak.De az a helyzet,hogy vannak a környéken akik ott is bekeverik a greyhoundot.Egy időben ukránok járták a vidéket,felvásárolták az agarakat.Voltak ilyen jellegű kikötéseik,hogy minimum 75 centis marmagasság,minél világosabb szín,stb... Akkoriban voltak akik a barzojt is bekeverték.Rengeteg agarat - olyat is,ami nem keverék,hanem tiszta parasztagár volt - kihordtak az országból.
Ez a kutya a fotón egy jellegzetes agár.Egy középkorú agarász kialakult vonala.Ennek az anyja a fickótól lett véve,és később oda lett visszavíve fedeztetni.Amikor ezek a kölykök születtek(8 darab),még aznap kp -ben kifizették az összes kiskutyát.Ez az egy maradt a srácnál.Később,mikor ezzel fedeztettek,akkor is napok alatt gazdája lett a kölyköknek.
A kutya ma már sokkal durvábban néz ki.Nagyobb,látványosabb az izomzata,zorgóbb a feje.A fotó készültekor éves körül volt,és akkor reggel a gazdáját az ágyból,a kutyát a lefüggönyözött kutyaházból húztuk elő...

   Az bizony tény, hogy az ukránok a '90-es évek végén hordták kifelé az agarat. (Hogy minek, arról sokfélét beszéltek. Vadászni, vérfrissítésnek, sőt, állítólag a bőréért is... Szomorú)
  Nyilvánvaló az is, hogy egyes helyeken ezt-azt kevertek bele (grey, hortája, meg még ki tudja mit), de azért még maradt néhány szép agár a keleti országrészben, (Nagyecsed, Porcsalma, Tiszakóród, Kocsord, Milota...) amiket a használat szelektál, és beleférnek a magyar agár kategóriába. És itt most persze csak a törzskönyv nélkül tenyésztett, "parlagi" agarakra gondolok, amiknek az a törzskönyve, amit megfognak.
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Január 31. - 11:34:34 »

   Az bizony tény, hogy az ukránok a '90-es évek végén hordták kifelé az agarat. (Hogy minek, arról sokfélét beszéltek. Vadászni, vérfrissítésnek, sőt, állítólag a bőréért is... Szomorú)
  Nyilvánvaló az is, hogy egyes helyeken ezt-azt kevertek bele (grey, hortája, meg még ki tudja mit), de azért még maradt néhány szép agár a keleti országrészben, (Nagyecsed, Porcsalma, Tiszakóród, Kocsord, Milota...) amiket a használat szelektál, és beleférnek a magyar agár kategóriába. És itt most persze csak a törzskönyv nélkül tenyésztett, "parlagi" agarakra gondolok, amiknek az a törzskönyve, amit megfognak.


Kiegészíteném a felsorolást Fábiánháza,Nyírcsahoj,Tiborszállás,Ököritófülpös,Tyukod,Szamosszeg,Nagydobos,Ópályi és még itt Mátészalkán is akad egy két agár...
Feltételezem te is környékbeli vagy.
Naplózva
Grey
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Február 02. - 23:04:33 »

Kiegészíteném a felsorolást Fábiánháza,Nyírcsahoj,Tiborszállás,Ököritófülpös,Tyukod,Szamosszeg,Nagydobos,Ópályi és még itt Mátészalkán is akad egy két agár...
Feltételezem te is környékbeli vagy.

  Üdv! Sajnos-legalább is agaras szempontból- én Pest megyei vagyok, de valahogy mindig úgy alakult, hogyha Sz.Sz.B.megyében vagy a Hajdúságban jártam, összehozott a sors agarasokkal, akiknek a felsorolt helyekről voltak kutyáik. És ezenkívül különböző forrásokból mindig hallok az ottani agarakról.
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Február 02. - 23:35:45 »

  Üdv! Sajnos-legalább is agaras szempontból- én Pest megyei vagyok, de valahogy mindig úgy alakult, hogyha Sz.Sz.B.megyében vagy a Hajdúságban jártam, összehozott a sors agarasokkal, akiknek a felsorolt helyekről voltak kutyáik. És ezenkívül különböző forrásokból mindig hallok az ottani agarakról.

Meg voltam győződve róla,hogy te is környékbeli vagy,annyira tudtad a falvak nevét!
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Február 21. - 16:35:24 »

Mostani "A vadászkutya" magazinban van jópár agaras cikk, sőt interjú Töpfner Józseffel.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Március 04. - 23:04:18 »

Üdv mindenkinek!
Örülök,hogy találtam még 1 agarakkal foglalkozó forumot! Wave
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Március 05. - 08:29:36 »

Üdv mindenkinek!
Örülök,hogy találtam még 1 agarakkal foglalkozó forumot! Wave

Üdv a Fórumon!
Te is agarászol?
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Március 05. - 08:44:10 »

Üdv a Fórumon!
Te is agarászol?

Szia. Igen én is agarazom és tagja vok a fent emlitett MATOE énak.
Van kutyám ami Szh ivadék és van NAgyecsed környékéről és van Milotárolis 1 össz 12en vannak!
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Március 05. - 08:51:56 »

az angol telivért, szexuálja meg a pereces...

Ebben egyet értünk! Ördög
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Március 06. - 08:51:24 »

Szia Snoopy! Mi már találkoztunk Göllében. Az én kutyám a Murphy.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Március 06. - 10:08:19 »

Szia Snoopy! Mi már találkoztunk Göllében. Az én kutyám a Murphy.


Igen! Az arcodra nem emlékszem és sajna a kutyodra sem. De tudom ki vagy! Ördög Angyal Wave
 Ja jön a Vétek is irogatni!
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Március 06. - 11:59:43 »


...
 Ja jön a Vétek is irogatni!

Akkor nekünk annyi! Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Március 06. - 13:49:48 »


Igen! Az arcodra nem emlékszem és sajna a kutyodra sem. De tudom ki vagy! Ördög Angyal Wave
 Ja jön a Vétek is irogatni!

Akkor kis frissítésnek.

A kuttyom Göllében műnyulat kerget:



Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Március 06. - 14:42:11 »

Akkor kis frissítésnek.

A kuttyom Göllében műnyulat kerget:






Szia.
Szép az agarad Ördög A kutyra emlékszem.Azét elférne mellette agár is!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 06. - 18:19:41 írta Viktor » Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: