Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar agár  (Megtekintve 200528 alkalommal)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Március 15. - 10:16:20 »

Nos,ők nem fognak versenyre menni soha,ők "csak" házikedvencek.Azért több napos túrán nehéz eldönteni,hol van vad!Ez van,én igy láttam biztonságosnak.Majd ha lehet legálisan agarászni,tartok meg kölyköt...


 Igen  Wave
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Volkó
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


WWW
« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Március 23. - 15:48:41 »

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék köszönetet mondani az A vadászkutya magazin nevében minden magyar agarasnak, aki a FEHOVA-n népszerűsítette a fajtát. Több, mint hatvan vadászkutya között a magyar agarak is képviseltették magukat a lap szervezésében lebonyolításra került bemutatón, mely kiváló alkalom volt a magyar agár népszerűsítésére.







Petz Ági
Naplózva

Volkó
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


WWW
« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Március 23. - 16:07:55 »

A kissé túlcizellált bemutatkozóm után még annyit, hogy a második képen vagyok én, fülig érő szájjal.
Ha valaki még nem ismerne... Wave
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Március 23. - 16:21:11 »

Szervusz Ági!

Üdvözöllek a Fórumon!
Érezd magad jól közöttünk!

Láttalak a FEHOVA-n, és megcsodáltam a kutyádat IS! Mosolyog
De én, mintha két kutyával láttalak volna!?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Volkó
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


WWW
« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Március 24. - 13:57:10 »

Szervusz Erdőjáró!

Örülök, hogy találkoztunk, én csak egy agárral voltam, de több is lehetett körülöttem...

Én és az agaram (Olajos-réti Győzős Báró), nagy büszkén:


Ezt meg a vadászkutyásoknak, úgy általában:



(Érdemes a videó ablak jobb alján lévő piros HQ gombbal a "watch in high quality" -t választani.)
Naplózva

mate1988
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Június 24. - 10:54:58 »

Sziasztok!

Jó természetű, törzskönyvezett szülőktől, fedező kan apától származó magyar agár kiskutyákat kínálom eladásra. Tanyára, kertesházba, családoknak, egyedülállónak, kisgyereknek, sérült-beteg embernek jó kutyája és hűséges társa lehet.
Apa: Gida
Eredményei kiállításon: HCH, Magyar Szépségrangsor 1. 2002, 2003
Eredményei versenyen: Magyar Coursing Bajnok 2002. Hosszútávú Bajnok 2002 Anya:
Hegyezettarcú Cseppke

Képgaléria: http://picasaweb.google.hu/mate.kovacs100/Cseppke2009?authkey=Gv1sRgCPDDqonr_LqwvAE&feat=directlink

Ár: 20000 Ft, rugalmas!
Megtekinthetők Piliscsabán
Elvihetők: Július közepe-vége
Érdeklődni lehet a 30-594-7920-as telefonszámon.

Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Június 28. - 14:35:32 »

A legutóbbi Magaslesben a kotorékozással foglalkozó Márok-cikk érintette az agarászatot is. Mely szerint  a magyar agár vadászkutyának minősül, viszont az agarászat nem engedélyezett, de nem is tiltott vadászati mód.

Írta, hogy akartak az agarászatról filmet forgatni, de végül az FVM torpedózta meg ezt, azzal az indoklással, hogy az agarászat az unióban állatviadalnak minősül.

Nos. Angoloknál, spanyoloknál, franciáknál lehet legálisan agarászni. Ott nem állatviadal.

Másrészt. Ha egy nyúlra nem agarat engedek, hanem héját, sólymot, sast, az sem állatviadal.

De ha Magyarországon magyar agarat engedek a mezei nyúlra, az állatviadal.

Mi ez a kettős mérce?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Június 28. - 15:15:57 »

A legutóbbi Magaslesben a kotorékozással foglalkozó Márok-cikk érintette az agarászatot is. Mely szerint  a magyar agár vadászkutyának minősül, viszont az agarászat nem engedélyezett, de nem is tiltott vadászati mód.

Írta, hogy akartak az agarászatról filmet forgatni, de végül az FVM torpedózta meg ezt, azzal az indoklással, hogy az agarászat az unióban állatviadalnak minősül.

Nos. Angoloknál, spanyoloknál, franciáknál lehet legálisan agarászni. Ott nem állatviadal.

Másrészt. Ha egy nyúlra nem agarat engedek, hanem héját, sólymot, sast, az sem állatviadal.

De ha Magyarországon magyar agarat engedek a mezei nyúlra, az állatviadal.

Mi ez a kettős mérce?

Ez igazából nem kettős mérce, hanem a tökéletlen vadászati törvény egyik eredménye. A szakhatóságnak nem áll rendelkezésére egyértelmű, világos, részleteiben pontosan kidolgozott jogszabály, ezért a hivatal emberei is csak vakaróznak, ha ilyen kéréssel fordulnak hozzájuk. Mivel nem tudják hogy pontosan mi a teendő, inkább biztosra mennek, és nem engedik meg. Abból nem lehet bajuk.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Június 28. - 16:10:23 »

...és akkor is más a helyzet, ha az a nyúl sebzett volt. Mert akkor futhat utána az agár is nem?  Figyelmes olvasás gyozo Vállat von Emelem
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Június 28. - 19:23:19 »

Jan, én azt is hibának látom, hogy az agarasok részéről nincs megfelelő lobbizás.

A solymászok anno ki tudták lobbizni, hogy ne csak héjával meg karvallyal lehessen vadászni, az agarasok nem. Persze mindehhez közrejátszott a puskások ellenérzése is, akik minden agarasban rabsicot látnak.

Így sajna csak azt fogjuk elérni, hogy a magyar agár csak kiállítani lesz alkalmas meg nagytestű szőrös kertidísznek.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Június 28. - 21:38:43 »

Jan, én azt is hibának látom, hogy az agarasok részéről nincs megfelelő lobbizás.

A solymászok anno ki tudták lobbizni, hogy ne csak héjával meg karvallyal lehessen vadászni, az agarasok nem. Persze mindehhez közrejátszott a puskások ellenérzése is, akik minden agarasban rabsicot látnak.

Így sajna csak azt fogjuk elérni, hogy a magyar agár csak kiállítani lesz alkalmas meg nagytestű szőrös kertidísznek.

Azért azt tudod, hogy az OAE tartott több hivatalos nyulászást? Régebben a VAV-al egybekötve, évente kétszer lehetett menni ilyenre.
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Június 29. - 09:45:09 »

Igen, tudom. Most a MATOE -nek van erre licence.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Június 29. - 11:31:11 »

Igen, tudom. Most a MATOE -nek van erre licence.

Akkor mégiscsak van rá mód, csak ki kell járni.
Naplózva
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Július 01. - 02:17:20 »

Jan, én azt is hibának látom, hogy az agarasok részéről nincs megfelelő lobbizás.

A solymászok anno ki tudták lobbizni, hogy ne csak héjával meg karvallyal lehessen vadászni, az agarasok nem. Persze mindehhez közrejátszott a puskások ellenérzése is, akik minden agarasban rabsicot látnak.

Így sajna csak azt fogjuk elérni, hogy a magyar agár csak kiállítani lesz alkalmas meg nagytestű szőrös kertidísznek.
Itt mondom de ha valakinek nem tetszik rakja át a solymászatba.
Azért a solymászoknak is eltartott ez a lobbizás egy jódarabig.
A szabályozás meg így is a legszigorúbb az egész Unióban.
Naplózva

Láss a szimatoddal!
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Július 11. - 21:52:07 »

Elajándékoznék 1 éves tigriscsikos kant!Akit érdekel keressen meg magánban!
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: