Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar agár  (Megtekintve 200530 alkalommal)
Vétek
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


Természetjáró agarász


« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Március 11. - 16:56:03 »

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Elöljáróban néhány szót magamról:
A Kalandvadász magyar agár kennel tulajdonosa vagyok. 1991-ben kezdtem a magyar agár tenyésztést és kb 2 éve hagytam abba.
A fő ok amiért abbahagytam az az, hogy ma magyarországon nem lehet az egyik legszebb nemzeti fajtánkat arra a célra használni amire kitenyésztették, csak különböző kiskapuk kihasználásával. Így a tenyésztés egy teljesítményre hivatott munkafajtánál nem kivitelezhető elégségesen.
Édesapám által ismertem meg a vadászatot és ő általa szerettem meg a vadászkutyákat. Ő a 60-as években kezdett vadászni. Folyamatosan voltak magyar és német vizsláink, valamint foxik jagdok és tacsik is. 1996 körül elkezdett az egészsége megromlani és később abba kellett hagynia egyetlen szeretett hobbiját.
Nagyon szerette volna ha átveszem a fegyvereit és én is vadász leszek.
Én viszont a vadászatban csak a vadászkutyák munkáját kedvelem, a fegyverek nem az én világom.
Gölle, ahol élek Fekete István szülőfaluja. Az ő könyvein nevelkedtem és a göllei tájakon szívtam magamba a természet tiszteletét és szeretetét.


A tradícionális magyar agarászat visszaállítására közel 20 éve folynak próbálkozások. A sikertelenség oka véleményem szerint összetett.
-Először is a magyar agaras társadalom nagyon megosztott, még a vadászatot preferáló csoportosulás is két részre szakadva működik.
-A vadászokban komoly előítéletek élnek az agaras vadászattal kapcsolatban, amit a rabsic agarasok folyamatos károkozásai mindíg erősítenek.
-Nincs igazán pénz benne, hiszen itt nincsenek többmilliós trófeák.
-A jogszabályok és a törvényi előírások megváltoztatásának keresztülvitele szinte lehetetlen, mert mindíg elakadnak az ilyen kezdeményezések. Egyrészt a tudatlanságból fakadóan, másrészt az ál -állatvédelmi rendelkezések miatt.


Többen évek óta részt veszünk különböző vadásznapokon, ahol bemutatókat tartunk és igyekszünk megismertetni a magyar agarászat múltját és jelenlegi nehéz helyzetét a vadásztársadalommal.
Több barátom is cikkeket ír, amivel megpróbálják bemutatni a valóságot a magyar agarakról.
Egyre több puskás vadász válik magyar agár tartóvá, és fordítva, ezzel is erősítve a bizalmat a magyar agarasok felé.

A MATOE melynek pártoló tagja vagyok ezerrel harcol azért, hogy szervezetükön keresztül az agarászat teljesen elfogadottá váljon.
Kicsit szkeptikus vagyok ezen a téren de azért bizakodok, talán egyszer eljön az az idő is.....


Egy biztos, az, hogy valaha is legálisan, szabályokat betartva, a vadásztársadalom elimert tagjaiként agarászhassunk nagy szükségünk van arra, hogy ti "puskás vadászok" befogadóak legyetek velünk, ne azonosítsatok bennünket a nagyvadállományt pusztító, korcs agarakkal rabsickodókkal!
Segítsetek erkölcsi támogatással és barátsággal bennünket, hogy régi tradíciónkat 50 év tiltás után ismét folytathassuk!
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Március 11. - 16:59:54 »

 Igen  Emelem
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Március 11. - 17:07:27 »

Vétek Emelem Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Március 11. - 17:09:15 »

 Igen

Szia Vétek, üdv a fórumon!

Egy biztos, az, hogy valaha is legálisan, szabályokat betartva, a vadásztársadalom elimert tagjaiként agarászhassunk nagy szükségünk van arra, hogy ti "puskás vadászok" befogadóak legyetek velünk, ne azonosítsatok bennünket a nagyvadállományt pusztító, korcs agarakkal rabsickodókkal!


Sajnos sokan tettek azért, hogy így legyen... nem azok közül akik így vélekednek mint Te Szomorú
Naplózva
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Március 11. - 18:25:10 »


Nem kell álszentnek lenni: számos agarat használnak orvvadászatra. Aki vadra engedi a kutyáját, az pedig készüljön fel arra, hogy esetleg meglövik. Az én agaraim sose voltak lámpás nyulászáson, nem fogtak őzet, és általában vadászidőben nem voltak a területen. Ezért nem is lett agyonlőve egyik sem. Ilyen egyszerű dolog ez.
[/quote]
Az enyémek mindig kijárnak velem,ha az időjárás engedi,naponta.DE!Kemény munkával sikerült kiiktatni belőlük a vad-üzési ösztönt.Muszájbol( Szomorú).Nagyjábol ezt,meg az ÜLSZ-t sikerült elsajátitani Vigyorog.
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Március 11. - 21:34:45 »

Meghívtak erre a fórumra, hát bejelentkeztem.
Üdv mindenkinek!  Wave

Üdv!

Jól tetted! Remélem sokat fogsz ide írni. Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Március 11. - 21:39:10 »

Nem kell álszentnek lenni: számos agarat használnak orvvadászatra. Aki vadra engedi a kutyáját, az pedig készüljön fel arra, hogy esetleg meglövik. Az én agaraim sose voltak lámpás nyulászáson, nem fogtak őzet, és általában vadászidőben nem voltak a területen. Ezért nem is lett agyonlőve egyik sem. Ilyen egyszerű dolog ez.

Az enyémek mindig kijárnak velem,ha az időjárás engedi,naponta.DE!Kemény munkával sikerült kiiktatni belőlük a vad-üzési ösztönt.Muszájbol( Szomorú).Nagyjábol ezt,meg az ÜLSZ-t sikerült elsajátitani Vigyorog.

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem a régi időkben, ha bármi elvonta a figyelmét a hajszától, az tenyésztésből kizáró ok volt.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Március 11. - 21:42:08 »

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem a régi időkben, ha bármi elvonta a figyelmét a hajszától, az tenyésztésből kizáró ok volt.

Ezt én is olvastam valahol!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Március 12. - 06:43:18 »

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem a régi időkben, ha bármi elvonta a figyelmét a hajszától, az tenyésztésből kizáró ok volt.
Nem is volt egyszerü feladat!Ha egyszer megindultak,üvölthettem,ahogy a torkomon kifért,nem sokat foglalkoztak vele!Így kénytelen voltam brutális eszközhöz nyúlni:elektromos nyakörv.A képlet egyszerü volt:egy nemkivánatos lyuk a bundájukon,vagy egy kis csípés a nyakon?Mára már csak bámulnak a felugró őz után.Őket nehéz lenne rabsickodásra használni!
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Március 12. - 14:54:10 »

Nem is volt egyszerü feladat!Ha egyszer megindultak,üvölthettem,ahogy a torkomon kifért,nem sokat foglalkoztak vele!Így kénytelen voltam brutális eszközhöz nyúlni:elektromos nyakörv.A képlet egyszerü volt:egy nemkivánatos lyuk a bundájukon,vagy egy kis csípés a nyakon?Mára már csak bámulnak a felugró őz után.Őket nehéz lenne rabsickodásra használni!

Üdv.
Csodálatos ez a mai technika!!!!
Csak egy gomb nyomás és teljessen kilehet ölni azt amire századokon keresztül szelektáltak. Okos
Az el nem futó agarakat nevezték régen kuvasznak és megszeretgették olmosbottal,vagy körül nézették őket a pusztán a kútgémről. Angyal
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Március 12. - 15:49:05 »

Üdv.
Csodálatos ez a mai technika!!!!
Csak egy gomb nyomás és teljessen kilehet ölni azt amire századokon keresztül szelektáltak. Okos
Az el nem futó agarakat nevezték régen kuvasznak és megszeretgették olmosbottal,vagy körül nézették őket a pusztán a kútgémről. Angyal
Sajnos ma nincs választásod,ha jót akarsz a kutyádnak!Vagy bezárod,vagy megneveled!Eszi-nem eszi,nem kap mást!Tudsz más megoldást?Ha lelövik(teszem hozzá jogosan,ha vadat üldöz!)hol reklamálsz?!Még te b@szol rá rabsickodás miatt!De tisztességes vadász csak nem lövi ki a ló mellöl!?
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Március 12. - 16:25:50 »

Sajnos ma nincs választásod,ha jót akarsz a kutyádnak!Vagy bezárod,vagy megneveled!Eszi-nem eszi,nem kap mást!Tudsz más megoldást?Ha lelövik(teszem hozzá jogosan,ha vadat üldöz!)hol reklamálsz?!Még te b@szol rá rabsickodás miatt!De tisztességes vadász csak nem lövi ki a ló mellöl!?

Az enyémek zárva vannak, igaz jó nagy az udvarunk.
Ha edzem öket azt ált pórázon ló,bicikli vagy motor mellett. Szabadon csak olyan teruleten engedem ahol biztosan nincs vad focipálya stb.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Március 12. - 16:33:13 »

Az űzésről való" leszoktatás" szerintem nem szerencsés ,mert akkor már coursinre sem lehet használni és nem lehet gyönyörködni a futásában sem.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Március 13. - 10:03:08 »

Szia Józsi! Üdv itt is!
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Március 13. - 19:26:41 »

Nos,ők nem fognak versenyre menni soha,ők "csak" házikedvencek.Azért több napos túrán nehéz eldönteni,hol van vad!Ez van,én igy láttam biztonságosnak.Majd ha lehet legálisan agarászni,tartok meg kölyköt...
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: