Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdélyi kopó  (Megtekintve 203030 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Január 12. - 11:19:56 »


Van valakinek tapasztalata a szlovák kopókkal kapcsolatba?

Üdvözlettel: Fábián Ferenc

Nekem sajnos nincs kopóm,de 2 vadásztársamnak van szlovák.Jó kis kutyák,hajtásban is ügyesek,ahogy én láttam.Az egy használja utánkeresésre is.
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Január 12. - 12:19:37 »

Nah, ennek is nyitnikék egy topicot...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
vadász aszu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 09:06:49 »

Sziasztok !
Látom itt is régen írtak akkor egy kicsit több információt tudok adni az Erdélyi Kopó munkájáról .
 Ugyan is 1994 óta foglalkozom ezzel a fajtával . Több hajtáson is részt vettem vele .
Aránylag nagyon jól ismerem ezt a fajtát. Munka vizsgáztatom is őket úgy hogy ha valakinek kérdése van a fajtát illetően nagyon szívesen válaszolok . És képeket is tudok mutatni . Saját klubjuk van több kiállításra és vadászatra járunk hajtani velük .
Üdvötlettel
Naplózva

Jancsi
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 11:42:42 »

Szisztok!

Nem akarok új topicot nyitni, ha a Modik úgy gondolják, nem bánom... Bion

Szóval Beagle...

Minden infó, ami csak belefér, mindent szívesen meghallgatok...
Úgy néz ki jön egy új családtagnak, nem akartam de ha már ott lesz velünk, érdekelne hogy tudnám-e használni, és főleg mire???
"0" infóm van a kutyáról...

 Wave
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 11:48:08 »

Úgy néz ki jön egy új családtagnak, nem akartam de ha már ott lesz velünk, érdekelne hogy tudnám-e használni, és főleg mire???
"0" infóm van a kutyáról...
 Wave

Remekül visszahozza a frizbit Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 12:41:23 »

Remekül visszahozza a frizbit Nyihi

Na ja... Bion
Naplózva

Üdv End
vadász aszu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 10:20:54 »

Szóval Beagle...

Minden infó, ami csak belefér, mindent szívesen meghallgatok...
Úgy néz ki jön egy új családtagnak, nem akartam de ha már ott lesz velünk, érdekelne hogy tudnám-e használni, és főleg mire???
"0" infóm van a kutyáról...

 Wave
Szia!
 Például nyom keresésre is nagyon jól használható .Akár sebzett vad után keresésre is .
De csak hosszú pórázon .Némelyikkel ha foglalkoznak vele akár egy 24 órás nyomon is végig megy .
Igaz hogy munka vizsgán csak 12-16 órás vérnyomon kell neki végig menni ,De tudja a 24 et is .
Kis korában már lehet vele vonszalékon tesztelni .
Sok sikert hozzá . Ha segítség kell szóljál tudok tanácsokat adni.
Jancsi
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 10. - 10:25:10 írta Horrido » Naplózva

Jancsi
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 10:47:23 »

Szia!
 Például nyom keresésre is nagyon jól használható .Akár sebzett vad után keresésre is .
De csak hosszú pórázon .Némelyikkel ha foglalkoznak vele akár egy 24 órás nyomon is végig megy .
Igaz hogy munka vizsgán csak 12-16 órás vérnyomon kell neki végig menni ,De tudja a 24 et is .
Kis korában már lehet vele vonszalékon tesztelni .
Sok sikert hozzá . Ha segítség kell szóljál tudok tanácsokat adni.
Jancsi

Kopóval vércsapázol is?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 14:25:59 »

Szia!
 Például nyom keresésre is nagyon jól használható .Akár sebzett vad után keresésre is .
De csak hosszú pórázon .Némelyikkel ha foglalkoznak vele akár egy 24 órás nyomon is végig megy .
Igaz hogy munka vizsgán csak 12-16 órás vérnyomon kell neki végig menni ,De tudja a 24 et is .
Kis korában már lehet vele vonszalékon tesztelni .
Sok sikert hozzá . Ha segítség kell szóljál tudok tanácsokat adni.
Jancsi

Köszönöm... Emelem

Igényt tartok majdan a segítségre, ha szükségem lesz rá...
Naplózva

Üdv End
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 15:45:28 »

Kopóval vércsapázol is?
Ha nem is én vagyok a Ho-Ho-Ho nagy Aszuvadász (Jancsi, nem haragszol meg!!), de erre a kérdésre mindenképp kell válaszolni.
Remélem, a kérdőjel a mondatod végén nem megkérdőjelezi, csak megkérdezi a csapázást. Kacsint
Többen csapáznak erdélyi kopóval. Mások nevében nem szeretnék nyilatkozni, de nekem szerencsétlenségemre szarvasmentes területen sikerült letelepülnöm, s ebből következő szerencsémre egyben vérebmentesre is. A sebzett vadat márpedig meg kell keresni!
A kopóimmal általában disznóhajtásban dolgozunk, de egy fiatal kutyát, még tényleg fiatal korában  - miután bizonyította képességeit vonszalékon/csapán  - kiszemeltem, mondhatni feláldoztam a csapázás oltárán. Eldöntöttem, hogy őt nem fertőzöm meg disznós kerttel, sem éles hajtásokkal. Nem tudom majd felvidítani, s csak szomorkodni fog hideg téli napokon, amíg a többivel mehetünk végre a vadászat szabadságát élvezni. Szegény kutya, kezdtük sajnálni.
Aztán ahogy telt az idő, s kezdtünk közösen ráérezni a munkára és a munka örömére rá kellett jönnöm, hogy bizony-bizony Tüske kopóm hódol időben, az alkalmak számában és az élvezet fokában leginkább a vadászatnak.
Említettem az alföldi szarvasmentes pusztát, meg a vérebmentességet, de nem fejtettem ki részletességgel, hogy errefelé ugye az őz sebzés a legtöbb (zárójelben: aminek a keresése a terület jellege, az időjárás és a vad territoriális élete miatt nem hasonlítható mondjuk egy szép, őszi, erdei-hajszás szarvascsapázáshoz: bezárva), s mint olyan vadfaj, nem közkedvelt az egyébként is távoli vérebesek körében. No ezért gondoltam én arra, ha már egy háztartásban élek néhány, vadászat más ágában egyébként jeleskedő erdélyi kopóval, használjuk már ki őket közös örömszerzésre.
Azt kell, hogy mondjam, közben felavattam őzbak és vaddisznócsapán is. S titokban várom a közeli VT-k (mondjuk Nagykőrös és környéke) esetleges megkeresését dámvad után keresésre. De lehet, hogy én fogok megkeresni valakit onnan, mert ez a 20-25 km annyira nem távolság, hogy vétek lenne csöndben maradnom.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 10. - 19:42:05 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 09:10:27 »

Ha nem is én vagyok a Ho-Ho-Ho nagy Aszuvadász (Jancsi, nem haragszol meg!!), de erre a kérdésre mindenképp kell válaszolni.
...

Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 13:48:30 »

Próbálkozzunk egy sziluettel is.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 18:09:19 »

Nos, akkor javítok a kép minőségén! >Nevet
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Október 01. - 14:45:15 »

Egyik cimborám derék kutyája látható a képen.
Disznóhajtásban vagyunk épp novemberben. A kopó épp keresi a gazdához vezető utat...
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
hunter-erdei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Október 31. - 11:32:24 »

2009. november 14.-dikén CACT Vércsapa Munkavizsga tacskók,terrierek,kopók számára,Szombathelyen.Nevezési határidő:november 12.Nevezéshez elérhetőség:Németh Nikoletta,06 20 3461481 vagy Bognár Zsófia 06 30 505 7771 e-mail:marzipan78@freemail.hu
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: