Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Patterdale terrier  (Megtekintve 93375 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Január 08. - 14:15:31 »

Egyébként ha színgenetikailag nézzük a dolgot, akkor a Black Fell terrier elnevezés is jogos, ugyanis a barna szín, ami a képeken van, a fekete egyik higított változata.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Január 08. - 14:34:06 »


Olvasgad a 64/1998. (XII. 31.) FVM rendeletet a fajtatiszta ebek tenyésztési szabályairól. Ez rendelkezik a törzskönyvről és arról, hogy ezt csak a nemzetközi szervezet által elismert fajtának lehet kiadni. Kacsint


  

Csak azért nem olvasgatom mert nem vonatkozik rám. gyozo
Az állam ne akarja megszabni egy civil szervezetnek, ami ráadásul nemzetközi elismeréssel is rendelkezik, hogy miként tegye a dolgát. Ezért indult a közel 6 éves herce-hurca. Amit szerencsére meg is nyertünk. Igy magasról pont lesz@rom a 64-es rendeletet. Az vonatkozik a sertésekre és a tehenekre. A kutya nem haszonállat. >Nevet

Kapja be az FVM! Tasli

Baráti üdvözlettel: Csaba Wave Ölel
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Január 08. - 14:43:56 »

A saját, eddigi kevés tapasztalatom a fajtával. Előre jelzem, hogy nem vagyok terrier párti. Nekem a Jagd már túlzás minden szemontból. De ez valószínüleg csak azért van, mert ami itthon Jagd terrierként működik az nagyjából a fajtájuk megcsúfolása. Nekem megvan a szerb jagd terrier vizsgaszabályzat. Azt az általam ismert kutyák kb 1%-a képes megcsinálni.

Ellenben a Patterdale terrierek amiket ismerek sokkal használhatóbbnak tűnnek. Nem annyira elvakultak. Már majdnem ésszel dolgoznak. Sosem lesznek TACSKÓK, de közelítenek. >Nevet

De képesek keménynek is lenni. Legutóbb egy fiatal kant láttam kinti munkán amint lefolytott egy rókát. Minimálisan sérült csak. És láttunk már tőlük nem egy ugrasztást is. Nekem tetszenek.

Vasárnap valószínüleg megint együtt dolgozunk. Csinálok fotókat.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Január 08. - 14:50:08 »

A saját, eddigi kevés tapasztalatom a fajtával. Előre jelzem, hogy nem vagyok terrier párti. Nekem a Jagd már túlzás minden szemontból. De ez valószínüleg csak azért van, mert ami itthon Jagd terrierként működik az nagyjából a fajtájuk megcsúfolása. Nekem megvan a szerb jagd terrier vizsgaszabályzat. Azt az általam ismert kutyák kb 1%-a képes megcsinálni.

Ellenben a Patterdale terrierek amiket ismerek sokkal használhatóbbnak tűnnek. Nem annyira elvakultak. Már majdnem ésszel dolgoznak. Sosem lesznek TACSKÓK, de közelítenek. >Nevet

De képesek keménynek is lenni. Legutóbb egy fiatal kant láttam kinti munkán amint lefolytott egy rókát. Minimálisan sérült csak. És láttunk már tőlük nem egy ugrasztást is. Nekem tetszenek.

Vasárnap valószínüleg megint együtt dolgozunk. Csinálok fotókat.

Üdv: Csaba
Jó kutyák, várom a képeket...remélem nem az ördögök lesznek!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Január 08. - 15:08:50 »

Gyerekek, sztem értelmes emberek vagyunk, hagyjuk már ezt a harcikutyafóbiát. Attól még, hogy olyan, mint egy mini pit bull terrier, még nem akar legyilkolni mindent, ami mozog (megjegyzem, a pit  sem...).
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Január 08. - 15:11:07 »

Ellenben a Patterdale terrierek amiket ismerek sokkal használhatóbbnak tűnnek. Nem annyira elvakultak. Már majdnem ésszel dolgoznak. Sosem lesznek TACSKÓK, de közelítenek. >Nevet

De képesek keménynek is lenni. Legutóbb egy fiatal kant láttam kinti munkán amint lefolytott egy rókát. Minimálisan sérült csak. És láttunk már tőlük nem egy ugrasztást is. Nekem tetszenek.

Üdv: Csaba

Csaba, az általad ismert patterek honnan vannak?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Január 08. - 15:14:49 »

Csaba, az általad ismert patterek honnan vannak?

Nem tudom. Majd megkérdezem.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Január 08. - 16:15:52 »

(megjegyzem, a pit  sem...).

Eddig nem szóltam a dologhoz és most is offolni fogok:

Attól függetlenül, hogy én soha nem tartanék pittet,de elég sokat láttam. Van egy nagyon jó barátom,aki viszont imádja őket. Volt neki három is és hihetetlen dolgokat művelt azokkal a kutyákkal. Rengeteget foglalkozott velük, de azt kell, hogy mondjam, hogy olyanok voltak, mintha egy család lettek volna. Szinte mindent meg tudott nekik tanítani és SOHA nem támadtak emberre!Jelezték, hogy nem tetszik nekik az idegen, de sohasem támadták meg. Az ismerősökkel viszont nagyon barátságosak voltak.
 Szóval ezek után rá kellett jönnöm, hogy minden a gazdán múlik.
Off vége.  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Január 08. - 19:53:25 »

Kérek mindenkit nevonjatok párhuzamot a harci ebek és a Patterdalek között. Nekem van egy, szerintem nagyon szép /megpróbálok valakivel fotót felrakatni/ inteligenciában közel van a Jack Russelomhoz, de a Tancsim szintjét is megközeliti. Munkában,  kemény, kitartó, de nagyon tud magára vigyázni. Tudom sokan elitélik, de én erősen gondolkodom a szuka tacsival történő összeengedését s lehet valami egészen jó dolog sülhet ki  belőle.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Január 08. - 20:11:23 »

" de a Tacsim szintjét is megközeliti.  de én erősen gondolkodom a szuka tacsival történő összeengedését s lehet valami egészen jó dolog sülhet ki  belőle."

Héééé...  Fa testápoló a tacsiét biztos nem.........

Az összeeresztést persze nem támogatom, de láttam egyszer egy tacskó-foxi keveréket, az apa tacsi meg a foxi is kiválóan dolgozott kotorékban, de a kölyök valahogy nem akart.....  Vállat von Nem nagyon értettem, miért nem?
Naplózva

Dávid
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Január 08. - 20:14:57 »

Kérek mindenkit nevonjatok párhuzamot a harci ebek és a Patterdalek között. Nekem van egy, szerintem nagyon szép /megpróbálok valakivel fotót felrakatni/ inteligenciában közel van a Jack Russelomhoz, de a Tancsim szintjét is megközeliti. Munkában,  kemény, kitartó, de nagyon tud magára vigyázni. Tudom sokan elitélik, de én erősen gondolkodom a szuka tacsival történő összeengedését s lehet valami egészen jó dolog sülhet ki  belőle.

Honnan hoztad a pattert?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Január 08. - 20:31:34 »

Jocó, Nyíregyháza
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Január 08. - 20:40:43 »

Köszi!

Ha képet akarsz róla betenni, akkor tedd fel a képet valamelyik képmegosztóra, pl. a kepfeltoltes.hu -ra, majd tedd be ide a linket!
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Január 08. - 20:56:57 »

Köszönöm a tippet, de túlértékeled a számítogépes képességeimet. Hidd el annyira hülye vagyok hozzá, hogy az első hozzászólásomat is szegény Girgesz félórás telefonos segítségével tudtam megjeleniteni. Sokat nem akarok én ide írogatni, csak próbáltam a tisztánlátást elősegíteni a  patt... és a pitt... közötti különbségekre. Aki nem ismeri szegényeket a fotók és a név alapján könnyen azt hiheti, hogy valami kifejlesztett gyilokgépek.
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Január 09. - 06:54:42 »

Bocsi, a "pit" az egy t...

Nekem van belőle kettő, és nem azok a megveszekedett gyilkológépek. Nevelés és tartás kérdése...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: