Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Patterdale terrier  (Megtekintve 93365 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Január 07. - 14:14:50 »

Megkerestem a Vhr -t, a Vhr. meg a Fm. minisztériumra bízza annak eldöntését, hogy mely fajtáknak ad VAV vizsgát.

A kotorékebes VAV linkje: http://www.tusoksori-ugraszto.eoldal.hu/cikkek/vizsgaszabalyzatok/vav--kotorekebek, a vaddisznóhajtásra használt kutyákhoz meg nem kell VAV.

A kotorékebes VAV szabályzat meg ezt mondja ki: "A vizsgán részt vehetnek: tacskók és terrierek 1 éves kort betöltött, érvényes veszettség elleni oltással rendelkező egyedei. "

Szó nincs benne az FCI -ről.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Január 07. - 14:18:43 »

Ha már jogászkodunk, kérném azt a jogszabályt, amely taxatíve felsorolja, hogy mely fajták tekinthetőek vadászkutyának és melyek nem.


Olvasgad a 64/1998. (XII. 31.) FVM rendeletet a fajtatiszta ebek tenyésztési szabályairól. Ez rendelkezik a törzskönyvről és arról, hogy ezt csak a nemzetközi szervezet által elismert fajtának lehet kiadni. Kacsint
  



Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Január 07. - 14:22:34 »

Péter, nem tett fel senki ilyen hozzászólást, illetve ilyen képet ide. Ami történt, az az, hogy Forrestfun...ööö...Forrenstfan lekeverékezte a fajtát, mert nem ismeri el az FCI.
Nem innen indult el a dolog...
De én világosan, egyértelműen kértem valamit a Fórumozóktól.    " Ezért tisztelettel megkérnék minden érintettet, hogy a Patterdale topicban mellőzön minden keverék-kutyás hozzászólást, illetve képet. "
Ennyi.
Köszönöm.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Január 07. - 14:23:49 »

Olvasgattam.

Nevezett rendelet 5.§.

ea) a Federation Cynologique Internationale (a továbbiakban: F.C.I.),


eb) azon fajták esetén, amelyek nem rendelkeznek F.C.I. elismeréssel a fajta nemzetközi szervezetének

elismerésével [a továbbiakban ea) és eb) együtt: nemzetközi elismertség


Tehát ha van a fajtának nemzetközi szervezete és az nem az FCI, az akkor is törzskönyvezhető a nevezett szervezet által.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Január 07. - 14:25:38 »

Nem innen indult el a dolog...
De én világosan, egyértelműen kértem valamit a Fórumozóktól.    " Ezért tisztelettel megkérnék minden érintettet, hogy a Patterdale topicban mellőzön minden keverék-kutyás hozzászólást, illetve képet. "
Ennyi.
Köszönöm.

Rendben. Én a képeimet a google képkeresőből tettem be, ha az keveréket adott ki, akkor ez van.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Január 07. - 14:28:43 »

Rendben. Én a képeimet a google képkeresőből tettem be, ha az keveréket adott ki, akkor ez van.
Korábban beillesztettem egy linket, megkérnélek rá, hogy tegyél onnan is be egyet-kettőt, nekem a céges gép nem engedi.
Köszönöm!
De itt a link              http://www.patterdale.szm.sk/hu/hu_index.html
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Január 07. - 14:35:07 »

Tisztelt urak!
Én személyesen ismerek patterdale terrier tulajdonosokat,és láttam is ilyen kutyát dolgozni,természetes körülmények között.Tanusíthatom,hogy mindennemü bull típusú beütés vagy háttér ellenére nem érik el keménységben a jó minőségű jagdterrier szintjét.Agyban is annyi a külömbség,hogy a patterdale lágyabb,könnyebben kezelhető,irányíthatóbb kutya.Tőlünk nyugatabbra eső országokban a kontinensen is elismert és nagy népszerűségnek örvend ez a fajta.
Bár az FCI nem ismeri el önálló fajtának(egyenlőre),de az vitathatatlan tény,hogy egy kiváló vadászkutyáról van szó,akinek a kitenyésztése során felhasznált összes kutyafajta,ma FCI által elfogadott terrier.Ráadásúl hozzáértők szerint a patterdale terrier a lakeland terrier "working",tehát munka változata.A lakeland terrier pedig szintén elfogadott fajta.
Annyit tennék még hozzá a patter védelmében,hogy bár nem elismert fajta,de sokkal régebben kialakúlt,mint pl a német vadászterrier,amit köznyelvben jagdterriernek hívunk.
Véleményem az,hogy nem kellene elkapkodni a topik bezárását,illetve áthelyezését,mert ennek a fajtának helye van a többi szintén vadászatra használt terriertípus között!Ez nem viadorkutya,nem lefogókutya,nem vérengző fenevad!Ez valódi VADÁSZKUTYA!

Tisztelettel:
Balogh Tibor

U.I.: Még annyit,hogy az első soraimért előre is elnézést kérek a fajta tartóitól,kedvelőitől!Saját és barátaim tapasztalatára hagyatkozom,és semmiképp sem áll szándékomban ledegralálni a fajtát!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Január 07. - 14:36:36 »

Olvasgattam.

Nevezett rendelet 5.§.

ea) a Federation Cynologique Internationale (a továbbiakban: F.C.I.),


eb) azon fajták esetén, amelyek nem rendelkeznek F.C.I. elismeréssel a fajta nemzetközi szervezetének

elismerésével [a továbbiakban ea) és eb) együtt: nemzetközi elismertség


Tehát ha van a fajtának nemzetközi szervezete és az nem az FCI, az akkor is törzskönyvezhető a nevezett szervezet által.
Figyelmes olvasás

4. § (1) Eb fajtát fenntartani, törzskönyvezni, teljesítményét meghatározni tenyésztési adatot gyűjteni, nyilvántartani, feldolgozni, a tenyésztési dokumentációt kiadni csak tenyésztő szervezet jogosult. Fajtánként egy tenyésztő szervezet ismerhető el. A kis egyedszámú fajták - amelyek fenntartására önálló szervezet nem alakult meg - fenntartására létrehozott szervezet, fajtacsoporttól függetlenül több fajta fenntartására kaphat elismerést.
  

3. § E rendelet alkalmazásában:
1. Elismert ebtenyésztő szervezet: a tenyésztéssel foglalkozó szervezetek közül az adott fajta, illetve gyakorlati szempontok alapján kapcsolódó fajtacsoport tenyésztőinek bíróságon bejegyzett társadalmi szervezete, amely a fajtának a származási országában kialakított szabályozásán alapuló és tagjai által jóváhagyott tenyésztési programot hajt végre, és erre a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) általi elismeréssel jogot szerzett (a továbbiakban: tenyésztő szervezet).
  


http://www.kutya.hu/0309/17.htm
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Január 07. - 14:41:02 »

Ebben sem látom az FCI kizárólagosságát, úgyhogy köszönöm kedves Viktor, hogy ismét engem támasztasz alá.  Ördög
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Január 07. - 14:45:08 »

Tisztelt urak!
Én személyesen ismerek patterdale terrier tulajdonosokat,és láttam is ilyen kutyát dolgozni,természetes körülmények között.Tanusíthatom,hogy mindennemü bull típusú beütés vagy háttér ellenére nem érik el keménységben a jó minőségű jagdterrier szintjét.Agyban is annyi a külömbség,hogy a patterdale lágyabb,könnyebben kezelhető,irányíthatóbb kutya.Tőlünk nyugatabbra eső országokban a kontinensen is elismert és nagy népszerűségnek örvend ez a fajta.
Bár az FCI nem ismeri el önálló fajtának(egyenlőre),de az vitathatatlan tény,hogy egy kiváló vadászkutyáról van szó,akinek a kitenyésztése során felhasznált összes kutyafajta,ma FCI által elfogadott terrier.Ráadásúl hozzáértők szerint a patterdale terrier a lakeland terrier "working",tehát munka változata.A lakeland terrier pedig szintén elfogadott fajta.
Annyit tennék még hozzá a patter védelmében,hogy bár nem elismert fajta,de sokkal régebben kialakúlt,mint pl a német vadászterrier,amit köznyelvben jagdterriernek hívunk.
Véleményem az,hogy nem kellene elkapkodni a topik bezárását,illetve áthelyezését,mert ennek a fajtának helye van a többi szintén vadászatra használt terriertípus között!Ez nem viadorkutya,nem lefogókutya,nem vérengző fenevad!Ez valódi VADÁSZKUTYA!

Tisztelettel:
Balogh Tibor

U.I.: Még annyit,hogy az első soraimért előre is elnézést kérek a fajta tartóitól,kedvelőitől!Saját és barátaim tapasztalatára hagyatkozom,és semmiképp sem áll szándékomban ledegralálni a fajtát!
Sokkal használhatóbbak, mint a jagdjaid...szerintem. Ezek visszajönnek.
A lexikális tudás nem minden...
Patterdale forever... Ördög
Többet nem írok.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Január 07. - 14:57:49 »

Olvasgattam.


Valamit biztos, de hogy nem a rendeletet, az hétszentség.

Annak 5. §-a ugyanis így néz ki:

5. § (1) A tenyésztéssel foglalkozó társadalmi szervezet tenyésztő szervezetkénti elismerésére és az elismerés visszavonására a minisztérium jogosult. Az elismerés megadása vagy megtagadása nem érinti a szervezet külön törvény szerinti jogszerű működését.
(2) A minisztérium - az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézetnek (a továbbiakban: tenyésztési hatóság), az Ebtenyésztési Tanácsadó Testület (a továbbiakban: Testület), vadászeb esetében az Országos Magyar Vadászkamara szakmai véleménye figyelembevételével kialakított javaslata alapján - a tenyésztéssel foglalkozó szervezetet tenyésztő szervezetként elismeri, ha
a) a benyújtott tenyésztési program megfelel az általános szakmai és nemzetközi előírásoknak;
b) a tenyésztési program megvalósításához szükséges tárgyi feltételek biztosítottak, és a szakszerű tenyésztői munkához szükséges szakember, mint tenyésztésvezető rendelkezésre áll;
c) a tenyészeb utódait egyedenként, tartósan úgy jelölik meg, hogy azonosságuk megállapítható;
d) a törzskönyvet a tenyésztési programban leírt törzskönyvi szabályzat előírásainak megfelelően vezetik;
e)
f) nyilatkozik a 10. § (4) bekezdésében foglalt feltétel vállalásáról.
(3) A Testület a tenyésztési hatóság véleményező és javaslattevő testülete.
(4) A Testület feladata a bírálatok tisztaságának (pártatlanságának) ellenőrzése és a bírálati szabályzatok megtartásának felügyelete. Az ellenőrzés és felügyelet során tapasztalt szabálytalanság esetén a bírálatot, illetve a bíró tevékenységét felfüggesztheti vagy a bírót tevékenységétől, a tenyésztőt meghatározott időre a kiállításon, versenyen való részvételtől eltilthatja.
(5) A Testületet a tenyésztési hatóság javaslata alapján a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter (a továbbiakban: miniszter) határozott időre hozza létre, működési rendjét - a tenyésztési hatósággal egyeztetve - a Testület maga állapítja meg. Az ebtenyésztő szervezeteknek a Testületben való képviseletét a miniszter biztosítja.
(6)
   
 Vigyorog
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Január 07. - 14:59:25 »

Sokkal használhatóbbak, mint a jagdjaid...szerintem. Ezek visszajönnek.
A lexikális tudás nem minden...
Patterdale forever... Ördög
Többet nem írok.


Szerintem mindenkinek mást jelent a használhatóság.Mert mindenki más munkát szeret,mást vár el a kutyáitól.Szabad választás joga mindenkinek jár.Kinek patter,kinek jagd,kinek tacskó-jagd mix,stb...
Nem látom értelmét ennek a kötekedésnek,mert úgygondolom letettem a patterdale mellett a garast.A lexikális tudás egy dolog.Ha figyelmesen olvasol,írtam,hogy láttam már ilyen kutyákat természetes körülmények között dolgozni.Nem jagdok,ez tény,és mivel én jagdos vagyok,ezért az én szememben sosem fogják felülmúlni a jagdterriert.Ha a dolgok hivatalos részét nézzük,akkor felhívnám a figyelmedet arra,hogy jelenpillanatban a jagdterrieren kívül semmilyen más terrier nincs munkavizsgára kötelezve.Munkavizsgáról meg annyit,hogy míg nekem nem mutat valaki olyan pattert,parsont,jacket,foxit,welset,stb-t,ami megállja a helyét a jagdterriereknek kitalált német Lackner emlékversenyen,vagy a szerb svestranán,addig hiába beszél bárki bármit.
De nem nézem le az angolszász terrierfajtákat,ha azok alkalmasak és használhatóak is eredményesen vadászatra.
Na innentől pedig én nem fűzök hozzá ehhez a topikhoz semmit.Se mellette,se ellene.
Üdv mindenkinek! Igen
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Január 07. - 15:01:01 »

Valamit biztos, de hogy nem a rendeletet, az hétszentség.

Annak 5. §-a ugyanis így néz ki:

5. § (1) A tenyésztéssel foglalkozó társadalmi szervezet tenyésztő szervezetkénti elismerésére és az elismerés visszavonására a minisztérium jogosult. Az elismerés megadása vagy megtagadása nem érinti a szervezet külön törvény szerinti jogszerű működését.
(2) A minisztérium - az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézetnek (a továbbiakban: tenyésztési hatóság), az Ebtenyésztési Tanácsadó Testület (a továbbiakban: Testület), vadászeb esetében az Országos Magyar Vadászkamara szakmai véleménye figyelembevételével kialakított javaslata alapján - a tenyésztéssel foglalkozó szervezetet tenyésztő szervezetként elismeri, ha
a) a benyújtott tenyésztési program megfelel az általános szakmai és nemzetközi előírásoknak;
b) a tenyésztési program megvalósításához szükséges tárgyi feltételek biztosítottak, és a szakszerű tenyésztői munkához szükséges szakember, mint tenyésztésvezető rendelkezésre áll;
c) a tenyészeb utódait egyedenként, tartósan úgy jelölik meg, hogy azonosságuk megállapítható;
d) a törzskönyvet a tenyésztési programban leírt törzskönyvi szabályzat előírásainak megfelelően vezetik;
e)
f) nyilatkozik a 10. § (4) bekezdésében foglalt feltétel vállalásáról.
(3) A Testület a tenyésztési hatóság véleményező és javaslattevő testülete.
(4) A Testület feladata a bírálatok tisztaságának (pártatlanságának) ellenőrzése és a bírálati szabályzatok megtartásának felügyelete. Az ellenőrzés és felügyelet során tapasztalt szabálytalanság esetén a bírálatot, illetve a bíró tevékenységét felfüggesztheti vagy a bírót tevékenységétől, a tenyésztőt meghatározott időre a kiállításon, versenyen való részvételtől eltilthatja.
(5) A Testületet a tenyésztési hatóság javaslata alapján a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter (a továbbiakban: miniszter) határozott időre hozza létre, működési rendjét - a tenyésztési hatósággal egyeztetve - a Testület maga állapítja meg. Az ebtenyésztő szervezeteknek a Testületben való képviseletét a miniszter biztosítja.
(6)
   
 Vigyorog

Mintha itt sem szerepelne az FCI kizárólagossága.

Vigyorog
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Január 07. - 15:03:44 »

Szerintem mindenkinek mást jelent a használhatóság.Mert mindenki más munkát szeret,mást vár el a kutyáitól.Szabad választás joga mindenkinek jár.Kinek patter,kinek jagd,kinek tacskó-jagd mix,stb...
Nem látom értelmét ennek a kötekedésnek,mert úgygondolom letettem a patterdale mellett a garast.A lexikális tudás egy dolog.Ha figyelmesen olvasol,írtam,hogy láttam már ilyen kutyákat természetes körülmények között dolgozni.Nem jagdok,ez tény,és mivel én jagdos vagyok,ezért az én szememben sosem fogják felülmúlni a jagdterriert.Ha a dolgok hivatalos részét nézzük,akkor felhívnám a figyelmedet arra,hogy jelenpillanatban a jagdterrieren kívül semmilyen más terrier nincs munkavizsgára kötelezve.Munkavizsgáról meg annyit,hogy míg nekem nem mutat valaki olyan pattert,parsont,jacket,foxit,welset,stb-t,ami megállja a helyét a jagdterriereknek kitalált német Lackner emlékversenyen,vagy a szerb svestranán,addig hiába beszél bárki bármit.
De nem nézem le az angolszász terrierfajtákat,ha azok alkalmasak és használhatóak is eredményesen vadászatra.
Na innentől pedig én nem fűzök hozzá ehhez a topikhoz semmit.Se mellette,se ellene.
Üdv mindenkinek! Igen
Én nem a jagdterriert kérdőjeleztem meg...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Január 07. - 15:06:15 »

Mintha itt sem szerepelne az FCI kizárólagossága.

Vigyorog

Nem is. Merthogy nem erről szól... nem is értem, hogy miért hivatkoztál erre a jogszabályhelyre hamis tartalommal... no mindegy. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: