Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatok viselkedése  (Megtekintve 49879 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #60 Dátum: 2017. Január 22. - 18:52:15 »

Sűrűn látogatják ilyenkor az itatót.

Cserélgeted benne a vizet, hogy ne fagyjon meg?
Vagy melegíted valahogy?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #61 Dátum: 2017. Január 22. - 18:55:46 »

Cserélgeted benne a vizet, hogy ne fagyjon meg?
Vagy melegíted valahogy?

Cserélgetem. A melegítős megoldás jövőre van előirányozva, és a tervek szerint talán még egy itató is az udvar másik felébe, ahol még nagyobb a forgalom. Valószínűleg az akváriumi termosztátos megoldás lesz.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #62 Dátum: 2017. Január 22. - 20:12:50 »

Cserélgetem. A melegítős megoldás jövőre van előirányozva, és a tervek szerint talán még egy itató is az udvar másik felébe, ahol még nagyobb a forgalom. Valószínűleg az akváriumi termosztátos megoldás lesz.
Az elmúlt napokban be sem fagyott. Éjszakára beviszem a kazánházba a tálkát,a kazán tetejére teszem az öklömnyi folyami követ, ami a nehezék és egyben a hőakku szerepét tölti be a vízbe helyezve. Annyival is nehezebben hűl le a víz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #63 Dátum: 2017. Január 23. - 17:56:34 »

Az elmúlt napokban be sem fagyott. Éjszakára beviszem a kazánházba a tálkát,a kazán tetejére teszem az öklömnyi folyami követ, ami a nehezék és egyben a hőakku szerepét tölti be a vízbe helyezve. Annyival is nehezebben hűl le a víz.

Ez is jó megoldás!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #64 Dátum: 2017. Január 25. - 15:55:31 »

Az elmúlt napokban be sem fagyott. Éjszakára beviszem a kazánházba a tálkát,a kazán tetejére teszem az öklömnyi folyami követ, ami a nehezék és egyben a hőakku szerepét tölti be a vízbe helyezve. Annyival is nehezebben hűl le a víz.

Ez okos ötlet, át is veszem.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #65 Dátum: 2017. Január 27. - 15:32:37 »

Az egy hónapos hótakaró 50-60 madarat eredményez mostanra,egyszerre. 1 fenyőrigó is ideszokott. Érdekes,hogy a többi távolabb ül le,de ez az egy egész nap itt pákosztoskodik a kiborított rossz almán és körtén. A sárga golden nem kell neki,csak az idared. A körtét meg imádja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #66 Dátum: 2017. Január 28. - 14:07:16 »

1 fenyőrigó is ideszokott. Érdekes,hogy a többi távolabb ül le,de ez az egy egész nap itt pákosztoskodik a kiborított rossz almán és körtén. A sárga golden nem kell neki,csak az idared. A körtét meg imádja.

 Igen
Ínyenc.  Ördög

Nálunk az itatóra jár rendszeresen fenyőrigó, de azt nem tudom, mindig ugyanaz-e? Meg a tűztövis bogyóját eszi néha. Némelyik etetőre meg időnként ki lehetne tenni a "Megtelt" táblát.  Vigyorog Igaz, ez a legkisebb a három közül.


A leghátsó etető forgalmáról jó lenne videót csinálni, de szúnyoghálón keresztül nem érdemes. Csak ott három liter körüli szotyi fogy el naponta.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #67 Dátum: 2017. Január 28. - 20:03:19 »

 Igen A képeid miatt erős késztetést érzek egy fotómasinára. Egyet,ami sakac szerint ajánlott kategória,ma ki is próbáltam. A zöldike nálad is komolyan jelen van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #68 Dátum: 2017. Január 28. - 21:02:57 »

Egy-két madár amit az arizonai eteton le is fényképeztem:

Két fajta cardinál, a kardinális pity,



valamint a kampócsőrű kardinál, aminek angol neve Pyrrhulaxia:




Házi pirok – hous finch.



Sisegő fűzike- warbler wood csak a hátár mutatja a két finch között.



Aranypincs – Anerican goldenfinch



Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #69 Dátum: 2017. Január 28. - 21:16:12 »

Van tyukidomú is, leginkább a bobitásfürj – gambel’s quail.




Egyszer szált le egy kaktusz ökörszem – cactus wren, nem evett csak ivott de nagyon sokat.




És az elmaradhatatlan gerlék csapata – angol néven White-winged Dove (fehér szárnyfoltos galamb)




Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #70 Dátum: 2017. Február 02. - 09:46:45 »

Tegnap már alig volt madaram. A kaja java az etetőben. Tudták ők az előrejelzést tévé nélkül is. Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #71 Dátum: 2017. Február 09. - 20:00:50 »

Igen A képeid miatt erős késztetést érzek egy fotómasinára. Egyet,ami sakac szerint ajánlott kategória,ma ki is próbáltam. A zöldike nálad is komolyan jelen van.

Hogy áll a fényképező-projekt?

Pár napra nálunk is megritkultak a madarak, de most, hogy ismét fagyok vannak éjjelente, újra szépen járják az etetőket. Féltünk, hogy a vörösbegyet megfogta valamelyik macska, de ma reggel megint megjelent az itatónál.  Táncol
A szotyi nagyon fogy, lassan a második 120 L-es hordó is kiürül , kell hozni apámtól utánpótlást. De kb. így is számítottam a tapasztalatok alapján.

Ő meg sajna elég messze volt és szabadkézből kellett "lőni":






Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #72 Dátum: 2017. Február 09. - 20:37:39 »

Hogy áll a fényképező-projekt?

Pár napra nálunk is megritkultak a madarak, de most, hogy ismét fagyok vannak éjjelente, újra szépen járják az etetőket. Féltünk, hogy a vörösbegyet megfogta valamelyik macska, de ma reggel megint megjelent az itatónál.  Táncol
A szotyi nagyon fogy, lassan a második 120 L-es hordó is kiürül , kell hozni apámtól utánpótlást. De kb. így is számítottam a tapasztalatok alapján.

Ő meg sajna elég messze volt és szabadkézből kellett "lőni":


Olvadáskor a fotós kedvem is olvadni kezdett,a téma is megritkult.Igazság szerint a p900 tetszik,de azt még magamnak sem tudom indokolni,hogy minek az nekem...(legalább zergézni járnék) Pár napja előkerült néhány tengelic. Most a hóban a madárkák újra járnak,bár nincs 50-60,csak 20-30.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #73 Dátum: 2017. Február 12. - 11:48:15 »

Olvadáskor a fotós kedvem is olvadni kezdett,a téma is megritkult.Igazság szerint a p900 tetszik,de azt még magamnak sem tudom indokolni,hogy minek az nekem...(legalább zergézni járnék) Pár napja előkerült néhány tengelic. Most a hóban a madárkák újra járnak,bár nincs 50-60,csak 20-30.

Genfi is ilyent használ, ugye?

Mára is jutott egy érdekesség. Tegnap már láttam, de sem jobban megnézni, sem lefotózni nem sikerült. Ma nagyobb szerencsém volt.  Táncol Talán áttelelő példány, olvasom, hogy ez előfordulhat.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #74 Dátum: 2017. Február 12. - 12:17:01 »

Barátposzáta?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: